3.Звіт директора про діяльність Квасилівського ЗДО у 2021/2022 навчальному році

 Квасилівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Дата відкриття: 10 листопада 1984р. Організаційно-правова форма  -  комунальна організація (установа, заклад).

З 01 січня 2021 року Квасилівський ЗДО перейшов у підпорядкування Рівненської територіальної громади в особі Рівненської міської ради. Уповноваженим органом громади з питань освіти є управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Квасилівський ЗДО з 2016 року отримав фінансову автономію і на даний час є розпорядником коштів місцевого бюджету нижчого рівня.

Юридична адреса Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок): вул. Молодіжна буд. 26, смт. Квасилів, Рівненський район, Рівненська область, 35350.

        Телефон  20-41-94

        E-mail: kvasuliv_sadok@ukr.net

        Код ЄДРПОУ 25315035.

Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у  Квасилівському ЗДО - українська.

Режим роботи: заклад працює за п’ятиденним режимом роботи,  13 груп з 10,5 –ти год. перебуванням дітей, 1 чергова група з 12–ти год.

Кількість дітей у закладі: 340 (планова наповнюваність 270). Кількість груп, що функціонувала за станом на 31.05.2022 року  – 14. З них:

Вікові групи

Кількість

груп

дітей

Групи раннього вік у(3-й рік життя)

2

42

 

Молодший дошкільний вік (4-й рік життя)

4

96

 

Середній дошкільний вік (5-й рік життя)

4

96

 

Старший дошкільний вік (6-й рік життя)

4

106

 

 

ВСЬОГО

 

14

 

340

 Квасилівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) розміщений у типовій двоповерховій будівлі, загальною площею 2466,6 кв. м.

У  закладі  дошкільної освіти функціонують:

·     14 групових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями ЗДО;

·     фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням;

·     музична зала з усім необхідним наповненням для занять з дітьми;

·     методичний кабінет – центр  методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного  закладу, наповнення якого здійснюється відповідно до Положення про роботу методичного кабінету;

·     кабінет психолога – оснащений для забезпечення роботи психологічної служби;

·     кабінет бухгалтерської служби оснащений для здійснення завдань  Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) як розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня;

·     харчоблок, забезпечений технологічним обладнанням: 2 електроплити, духова шафа, кипятильник, стаціонарна електропательня, мясорубка, картоплечистка, холодильна камера, 3 холодильники,  2 морозильні камери, вентиляційна система, 3 ваги, необхідний посуд (каструлі, сковороди, миски, ножі, розливні ложки тощо);

·     пральня забезпечена двома пральними машинами, центрифугою, сушильною машиною, гладильним катком, прасками;

·     медичні кабінети для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами.

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  У період воєнного стану проведені лише косметичні ремонти приміщень. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: компютерами, принтерами, ксероксами, мультимедійним  проєктором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

Будівля закладу обладнана пандусом для обслуговування осіб з особливими освітніми потребами. Будівля розташована на окремій земельній ділянці загальною площею 1.4476 га. Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені: дитячі ігрові майданчики, відокремлені захисними зеленими смугами, фізкультурний майданчик, куточок лісу, городні ділянки, фруктовий сад. Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплене. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. Кожна група  на майданчиках має тіньовий навіс для захисту від сонця й опадів.

Кадрове забезпечення Квасилівського ЗДО проводиться у відповідності до типових штатів. Станом на 31.05.2022 року у закладі кількість посад:

з/п

Назва структурного підрозділу

Назва посад

Кількість

1

Адміністративний персонал

3

 

Директор

1

 

Заступник директора господарства

1

 

Вихователь-методист

1

2

Педагогічні працівники

31

 

Вихователі

26

 

Музичні керівники

2

 

Інструктори з фізкультури

2

 

Практичний психолог

1

3

Спеціалісти

5

 

Головний бухгалтер

1

 

Бухгалтер

1

 

Діловод

1

 

Сестра медична старша

2

4

Молодший обслуговуючий персонал

33.5

 

Помічники вихователів для дітей віком до 3 років

2.5

 

Помічники вихователів для дітей віком від 3 років

13

 

Кухар

3

 

Шеф-кухар

1

 

Комірник

1

 

Підсобний робітник

2

 

Машиніст із прання та ремонту спецодягу (білизни)

2

 

Кастелянка

1

 

Прибиральник службових приміщень

1,5

 

Робітник з комплексного обслуговування й ремонту  будівель

1

 

Слюсар-електромонтер

0.5

 

Двірник

2

 

Сторож

3

 

                                                                           Всього

72.5

Педагогічний колектив ЗДО постійно працює над підвищенням свого професійного рівня.  У 2021/2022  навчальному році підвищили кваліфікацію при РОІППО - 6 педагогів:

-         Ольга ЛИСАК, директор

-         Ольга МАЛЮТІНА, вихователь

-         Світлана ХРАПКО, вихователь

-         Софія ЛЕВКОВИЧ, вихователь

-         Марія БОБРИКОВА, інструктор з фізкультури

-         Надія ШЕВЧУК,вихователь

-         Олена ГАВРИЛЬЧИК, вихователь

-         Галина БЕРНАЦЬКА, вихователь

-         Ірина ЛАЗАРИШИНА, вихователь

-         Віра БІДЮК, вихователь

У 2021/2022 навчальному році атестовано сім педагогів Квасилівського ЗДО:

·        Ніна СЕНЮК, вихователь молодшої групи № 10

·        Тетяна НОВОСАД, вихователь молодшої групи № 7

·        Ольга МАЛЮТІНА, вихователь молодшої групи № 7

·        Софія ЛЕВКОВИЧ, вихователь середньої групи № 4

·        Інна УКРАЇНЕЦЬ, вихователь середньої групи № 13

·        Олена ДЕНИСЮК, музичний керівник

·        Марія БОБРИКОВА, інструктор з фізкультури

Система освітньої діяльності педагогів, які атестувалися, вивчалася у відповідності до Планів вивчення професійної діяльності на період атестації 2021/2022 навчального року. У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників.  Простежувалося постійне підвищення професійної компетентності наших колег, ріст їх майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності освітнього процесу. Педагогиякі атестувалися, були активними учасниками методичної роботи у закладі.

 Успішно проведено ряд колективних переглядів освітнього процесу у педагогів, які атестувалися:

-         сюжетно-ігрове заняття з фізкультури «Прийшла до нас бабуся у білому кожусі» в молодшій групі №  (07.12. 2021, інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА) http://leleka.rv.ua/tvorchyy-zvit-instruktora-z-fizkul-tury-mariyi-bobrykovoyi-z-indyvidual-noyi-problemy-samoosvity.html

-         інтегроване заняття з пріоритетом логіко-математичних завдань з використанням конструктора LEGO у молодшій групі №7 (07.12. 2021, вихователь Тетяна НОВОСАД) http://leleka.rv.ua/tvorchyy-zvit-vyhovatelya-tetyany-novosad-z-indyvidual-noyi-problemy-samoosvity.html

-         інтегроване заняття-квест на тему «Мандруємо дивосвітом професій» в середній групі №4 (28.01.2022, вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ) http://leleka.rv.ua/tvorchyy-zvit-z-indyvidual-noyi-problemy-samoosvity-vyhovatelya-sofiyi-levkovych.html

-  комплексне заняття з розвитку мови і мовленнєвого спілкування на тему «Всі професії важливі» з використанням коректурних таблиць в молодшій групі №7 (28.01.2022, вихователь О. МАЛЮТІНА) – проведене в онлайн-режимі через захворювання вихователя на коронавірус;

-         музично-літературне дійство на тему «Розвивайся й звеселяйся, моя рідна мово!» у старшій групі №9 (21.02.2022, музкерівник Олена ДЕНИСЮК) http://leleka.rv.ua/tvorchyy-zvit-z-indyvidual-noyi-temy-samoosvity-muzkerivnyka-oleny-denysyuk.html

-         ранкова зустріч «Наша рідна українська мова» в молодшій групі №10 (21.02.2022, вихователь Ніна СЕНЮК) http://leleka.rv.ua/tvorchyy-zvit-z-problemy-samoosvity-vyhovatelya-niny-senyuk.html

-  інтегроване заняття з використанням ІКТ на тему «Пісенька весняного струмочка. Повінь» у середній групі №13 (03.03.2022, вихователь Інна УКРАЇНЕЦЬ) - проведене в онлайн-режимі через військовий стан в Україні.

Протягом 2021/2022 навчального року педагогічні працівники закладу активно залучалися до індивідуальної самоосвітньої діяльності. Вивчався стан самоосвіти педагогів, обговорювалися та затверджувалися індивідуальні проблемні теми самоосвіти педагогів на навчальний рік. Складена відповідна таблиця даних про роботу педагогів із самоосвіти та проводився збір кращих матеріалів із досвіду роботи педагогів.

Протягом навчального року проводилися змістовні творчі звіти педагогів, які атестувалися, з індивідуальних проблем самоосвіти та за міжатестаційний період:

-       Творчий звіт інструктора з фізкультури Марії БОБРИКОВОЇ з індивідуальної проблеми самоосвіти (07.12.2021)

-       Творчий звіт вихователя Тетяни НОВОСАД з індивідуальної проблеми самоосвіти (07.12.2021)

-       Творчий звіт з індивідуальної проблеми самоосвіти вихователя Софії ЛЕВКОВИЧ (28.01.2022)

-       Творчий звіт з індивідуальної проблеми самоосвіти вихователя Ніни СЕНЮК (21.02.2022)

-       Творчий звіт з індивідуальної проблеми самоосвіти музкерівника Олени ДЕНИСЮК (21.02.2022)

 У ході творчих звітів педагогічні працівники презентували цікаві і змістовні матеріали досвіду роботи з індивідуальних проблем із виставкою-презентацією кращих зразків навчально-методичного та дидактичного матеріалу для провадження освітньої діяльності:

-       «Удосконалення рухових якостей дошкільників засобами занять з фізкультури» (інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА);

-       «Формування соціального здоров'я дошкільників засобами дидактичних ігор і вправ» (вихователь Ніна СЕНЮК);

-       «Рання профорієнтація дошкільників засобами економічного виховання» (вихователь Ольга МАЛЮТІНА);

-       «Використання ІКТ-технологій як засобу логіко-математичного розвитку дошкільників» (вихователь Тетяна НОВОСАД);

-       «Розвиток активного мовлення дошкільників засобами ейдетики» (вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ);

-       «Виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами музичного мистецтва» (музкерівник Олена ДЕНИСЮК);

-       «Розвиток креативного мислення у дошкільників засобами логічних ігор та вправ» (вихователь Інна УКРАЇНЕЦЬ).

 За наслідками атестації за 2021/2022 навчальний рік:

·        Ніна СЕНЮК, відповідає займаній посаді, раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»

·        Тетяна НОВОСАД, відповідає займаній посаді та раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії

·        Ольга МАЛЮТІНА, відповідає займаній посаді, присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії»

·        Софія ЛЕВКОВИЧ, відповідає займаній посаді, присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»

·        Інна УКРАЇНЕЦЬ, відповідає займаній посаді, присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»

·        Олена ДЕНИСЮК, відповідає займаній посаді, раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та підтверджено педагогічне звання «вихователь-методист»

·        Марія БОБРИКОВА, відповідає займаній посаді, присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії».

Таким чином, у закладі постійно проводиться робота щодо забезпечення закладу висококваліфікованими кадрами. 

Кваліфікаційний рівень

педагогічних працівників за станом на травень 2022 року

За наслідками атестації: 

·     спеціаліст вищої категорії – 13 педагогів

·     спеціаліст першої категорії – 7 педагогів

·     спеціаліст другої категорії – 7 педагогів

·     спеціаліст – 0 педагогів

·     11-й тарифний розряд – 3 педагоги

·     10-й тарифний розряд – 1 педагог.

4 педагоги мають звання «Вихователь-методист», 1- звання «Старший вихователь», 1 – практичний психолог-методист, 5 працівників нагороджені знаком «Відмінник України», 2 педагоги – знаком «Софія Русова».

Дані про педагогічний стаж  працівників:

 

Кількість педагогічних працівників

Стаж педагогічних працівників

до 3-х років

понад

3 роки

понад

10 років

понад

20 років

понад

30 років

понад

40 років

35

1

5

9

6

8

3

 

Діяльність Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) у 2021/2022 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у Програмі розвитку ЗДО, освітній програмі закладу та у Плані роботи на навчальний рік,  на забезпечення якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

У період карантину, за сприятливої епідемічної ситуації у регіоні, та у період воєнного стану, у закладі були створені максимально безпечні умови для вихованців та працівників відповідно до Постанов Головного державного санітарного лікаря України, КМУ, МОН, МОЗ. 

        Освітню діяльність колектив ЗДО здійснював на основі розробленого Плану роботи на навчальний рік і літній період та адаптували її під умови адаптивного карантину (перше півріччя) та воєнного стану (ІІ півріччя). Працівники забезпечували зміст дошкільної освіти відповідно до БКДО, вимог освітньої програми закладу, складеної на основі програми розвитку дітей дошкільного віку від двох до шести років «Я у Світі», використовуючи навчально-методичні посібники, затверджені в установленому порядку Міністерством освіти і науки. Усі завдання протягом навчального року намагалися реалізовувати у тісній співпраці з батьками дітей.

Колектив закладу працював над завершенням реалізації проблеми закладу «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина», робота над якою була розпочата з 2017 року. У 2021/2022 навчальному році  колектив працював на V етапі - узагальнювальному - реалізації змісту і завдань, втілення науково-методичної проблеми у практику; узагальнення власного досвіду.

Пріоритетні напрямки освітнього процесу у ЗДО на 2021/2022 навчальний рік спрямовувалися як на розв’язання науково-методичної проблеми закладу, так і підвищення результативності його освітньої діяльності.

З метою реалізації науково-методичної проблеми «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина» у 2021/2022 навчальному році у закладі проведено ряд успішних і результативних заходів, зокрема такі:

·        23.08.2021. Мандруємо Україною. Свято до 30-ти річчя Незалежності України у старших груп № 9, 12, 5, 6 (вихователі: Лариса МЕЛАНЧУК, Ірина СТЕПАНЮК, музкерівники: Олена ДЕНИСЮК, Оксана РЕВЕР, інструктори з фізкультури: Тамара МОМОТОК, Марія БОБРИКОВА)

·        01.09.2021. Мій рідний край, моя домівка. Святкова гімнастика у старших групах (інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК)

·        21.09.2021. Давайте жити дружно - тематичне заняття до дня Миру в молодшій групі №11 (вихователь Галина БЕРНАЦЬКА)

·        21.09.2021. Хай буде мир! - тематичне заняття у старшій групі № 5 (вихователь Ірина ЛАЗАРИШИНА)

·        21.09.2021. Ми хочем миру всі і кажем: "Ні!" війні - тематичне заняття з музичного виховання у старшій групі № 9 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователь Лариса МЕЛАНЧУК)

·        21.09.2021. Діти України за мир! - тематичне музичне заняття в старшій групі № 12 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователь юлія ПАВЛЮК)

·        21.09.2021. І дорослі, і малі прагнуть миру на землі. Заходи до Міжнародного дня миру (інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА, вихователь Ірина СТЕПАНЮК)

·        13.10.2021. Посвята у козачата. Спортивне свято у старшій групі № 6

(інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА, вихователь Ірина СТЕПАНЮК, музкерівник Оксана РЕВЕР)

·     13.10.2021. Посвята у козачата. Фізкультурне свято у старших групах № 5 та № 12 (інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК, музкерівники: Олена ДЕНИСЮК, Оксана РЕВЕР, вихователі Світлана ХРАПКО, Ірина ЛАЗАРИШИНА, Валентина ЯРЕМЧУК, Юлія ПАВЛЮК)

·     13.10.2021. Посвята у козачата. Фізкультурне свято у старшій групі № 9 (інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА, вихователі: Лариса МЕЛАНЧУК, Світлана ВЕРНЮК, музкерівник Олена ДЕНИСЮК)

·     02.11.2021. Осінь на українських вечорницях. Свято Осені у старших групах № 12 та № 9 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователі: Валентина ЯРЕМЧУК, Юлія ПАВЛЮК, Лариса МЕЛАНЧУК, Світлана ВЕРНЮК)

·     06-10.12.2021. Тиждень права у Квасилівському ЗДО, мета якого - продовжувати ознайомлювати дітей з основними правами дитини відповідно до Міжнародної Конвенції ООН, дати визначення понять «право» та «обов’язок»; вчити усвідомлювати свої можливості під час дотримання основних прав, правил та позитивно ставитися до себе, усвідомлюючи свою значущість для довколишніх; виховувати почуття гордості та любові до Батьківщини – України

·     16.12.2021. СВІЧКА ДОБРОТИ. Музична розвага до дня Св. Миколая в середній групі №8 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователь Ольга ПАРЧУК)

·     16.12.2021. СВІЧКА ДОБРОТИ. Музична розвага до дня Св. Миколая в середній групі №8 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователь Ольга КРУГЛИК)

·     24.12.2021. Перегляд тематичного заняття з українознавства «Український посуд з глини - зручний і красивий» в молодшій групі №7 (вихователь Ольга МАЛЮТІНА)

·     15-29.12.2021. Парад Різдвяно-новорічних свят у Квасилівському ЗДО

·     14.01.2022. Готель «Рукавичка». Фізкультурно-музична розвага у старшій групі №12

·     15.02.2022. Як Березень мало весну не проспав. Музично-театралізоване дійство до свята Стрітення в середніх групах № 8 та № 14 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователі: Ольга ПАРЧУК, Ольга КРУГЛИК)

·     21.02.2022. Творчий звіт з індивідуальної проблеми самоосвіти музкерівника Олени ДЕНИСЮК Свято мови «Розвивайся й звеселяйся, моя рідна мово!» у старшій групі № 9 (музкерівник Олена ДЕНИСЮК, вихователі: Лариса МЕЛАНЧУК, Світлана ВЕРНЮК)

·     21.02.2022. Українська мова- культурне обличчя нації. Свято рідної мови в старших групах № 5 та № 6 (музкерівник Оксана РЕВЕР, вихователі: Світлана ХРАПКО, Ірина ЛАЗАРИШИНА, Оксана КОРНІЙЧУК, Ірина СТЕПАНЮК)

·     22.02.2022. Ми маленькі козачата мову рідну й Україну вчимось захищати.Тематичне заняття з фізкультури в старшій групі № 12 (вихователь Валентина ЯРЕМЧУК, інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК)

У період з 06 по 10 грудня 2021 року успішно проходив Тиждень права у Квасилівському ЗДО, метою якого було - продовжувати ознайомлювати дітей з основними правами дитини відповідно до Міжнародної Конвенції ООН, дати визначення понять «право» та «обов’язок»; вчити усвідомлювати свої можливості під час дотримання основних прав, правил та позитивно ставитися до себе, усвідомлюючи свою значущість для довколишніх; виховувати почуття гордості та любові до Батьківщини – України.

У рамках Тижня права в усіх вікових групах ЗДО були проведені наступні  заняття:

- «Про великі права маленької дитини»;

- «Я маю право на ім'я»;

- «Я і моя сім'я»;

- «Мої права і обов'язки в сім'ї»;

- «Дитячий садок - моя друга домівка»;

- «Правила групи»;

- «Права у казках»;

- «Україна - моя Батьківщина» та ін.

У вільний від занять час з дітьми були організовані й інші форми роботи:

- зустріч із пожежниками «Дитина має право на захист і безпеку» http://leleka.rv.ua/tyzhden-prav-dytyny-u-zdo.-dytyna-maye-pravo-na-zahyst-i-bezpeku.html

- дидактичні ігри: «Права дитини у казках»; «Права дитини»; «Розкажи про картинку»; «Склади пазл»; «Моя сім'я»; «Обов'язки членів сім'ї»; «Мої права порушуються, коли...» та ін.;

- бесіди: «Мої права та обов'язки»; «Моє право на корисну і якісну їжу»; «Моє право на медичну допомогу»; «Моє право на відпочинок та дозвілля»; «Моє право на життя та безпеку»; «Моє право на освіту»; «Право дітей з інвалідністю на особливу турботу»; «Усі діти незалежно від кольору шкіри, мови, статі, релігії мають рівні права» тощо;

- читання та обговорення казок (на вибір), у яких порушуються права героїв: «Івасик-Телесик»; «Колосок»; «Котик і півник»; «Вовк і семеро козенят»; «Зайчикова хатка»; «Лисиця і Журавель»; «Дідова дочка і бабина дочка»; «Три ведмеді» та ін.

З метою підвищення компетентності педагогів і батьків з питань правової освіти, формування розуміння необхідності толерантного ставлення до особистості дитини була організована онлайн-батьківська просвіта «Права дитини: коли права дитини порушуються» http://leleka.rv.ua/index.php?m=content&d=view&cid=631.

З педагогічними працівниками ЗДО проведена групова консультація з проблеми «Чи є у дитячому садку булінг?» Тиждень права у ЗДО проведений змістовно і цікаво як для дошкільників, так і для дорослих.

Основні заходи висвітлювалися за допомогою фото-та відео матеріалів  у вайбер-групах батьків та на сайті нашого закладу.

У період з 24 лютого 2022 року освітній процес у режимі офлайн в ЗДО призупинений у звязку із повномасштабним вторгненням росії в Україну та введенням воєнного стану в Україні. Усі можливі форми роботи з батьками та їхніми дітьми проводилися онлайн.

Творча група з реалізації науково-методичної проблеми здійснювала планування системи заходів, спрямованих на розв’язання запропонованих завдань у вирішенні  проблеми, та до завершення  заключного етапу реалізації науково-методичної проблеми був узагальнений досвід роботи колег, зокрема:

-         «Формування національної самосвідомості дошкільників засобами художньо-продуктивних видів діяльності» (упор. Надія ШЕВЧУК, вихователь)

-         «Формування у дошкільників елементарних географічних понять засобами ознайомлення з природою рідного краю» (упор. Ірина ПАТІЙ, вихователь)

-         «Виховання патріотичних почуттів дошкільників засобами музичного мистецтва» (упор. музкерівник Олена ДЕНИСЮК, музкерівник)

-         «Формування національно-патріотичних почуттів дошкільників засобами фізичного виховання» (упор. Тамара МОМОТОК, інструктор з фізкультури)

-         «Духовно-моральне виховання дошкільників на християнських цінностях» (упор. Оксана БЕНЮК, вихователь).

Досягнуто очікуваних результатів роботи у процесі реалізації науково- методичної проблеми закладу:

•  впровадження рекомендацій листа МОНУ «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» педагогічним колективом;

•  впровадження у практику роботи науково-педагогічних ідей,  методичних рекомендацій, нових педагогічних технологій, кращого педагогічного досвіду;

•  підвищення рівня науково-методичного забезпечення дошкільної освіти;

•  забезпечення якості дошкільної освіти у закладі;

•  створення в дошкільному закладі сприятливого розвивального середовища для всебічного розвитку дошкільників, формування у них соціально-громадянської компетентності.

В умовах воєнного стану в Україні, спричиненого повномасштабним вторгненням росії в Україну, національно-патріотичне виховання дошкільників буде і надалі важливою складовою освітнього процесу, завдання національно-патріотичного виховання залишаються актуальними і у наступному 2022/2023 навчальному році.

Задля якісного організації освітньої діяльності протягом навчального року педагогічний колектив працював на виконання пріоритетних завдань:

1.       Формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної та дослідницької компетентності дошкільників засобами інтерактивного розвивального середовища. 

2.       Формування у дошкільників ціннісного ставлення до здорового способу життя, загартування, раціонального харчування засобами санітарно-просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу.

3.       Розвиток творчої особистістості дитини у процесі художньо-продуктивних видів діяльності.

4.       Проведення самооцінювання діяльності закладу та розроблення проєкту Програми розвитку закладу на 2022-2027 роки.

Упродовж 2021/2022 навчального року результативно були проведені   педагогічні ради:  організаційно-настановна «Особливості організації діяльності ЗДО у новому навчальному році», тематичні: «Формування сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної та дослідницької компетентностей дошкільників». Не відбулася тематична педагогічна рада «Сучасні підходи до розвитку творчих здібностей дошкільників», яка була призначена на 28 лютого 2022 року – у розгар повномасштабного вторгнення росії в Україну та запровадження воєнного стану. Питання педагогічної ради будуть розглянуті у різних формах роботи з педагогами у новому навчальному році.

Педагогічна рада «Атестація педагогічних працівників» була успішно проведена онлайн. Педагогічні працівники, які атестувалися: Денисюк О.М., Сенюк Н.Г., Новосад Т.В., Малютіна О.В., Левкович С.В., Українець І.В., Бобрикова М.Ю., представили змістовні творчі звіти за міжатестаційний період та за результатами самоосвітньої діяльності (презентації-звіти розміщені на сайті Квасилівського ЗДО у розділі «Про нас»). На сайті Квасилівського ЗДО була розміщена також довідка про результати атестації педагогічних працівників у 2021/2022 навчальному році та поширена для обговорення у вайбер-групі «Вихователі ЗДО».

У кінці навчального року (30.05.2022 року) проведена підсумкова педагогічна рада «Результативність освітньої та санітарно-просвітницької роботи у ЗДО», у ході якої проведено: комплексне самооцінювання якості освітньої діяльності, аналіз санітарно-просвітницької роботи з усіма учасниками освітнього процесу та обговорення/ схвалення проєкту  Програми стратегічного розвитку Квасилівського ЗДО на 2022-2027 роки. На заключній педагогічній раді були також обговорені питання організації освітньої роботи влітку та умови і режим функціонування ЗДО в умовах воєнного стану, обговорений зміст нових нормативно-правових актів щодо особливостей діяльності ЗДО в умовах воєнного стану. Результати комплексного самооцінювання освітньої діяльності Квасилівського ЗДО будуть розміщені на сайті закладу з метою його інформаційної відкритості.

Необхідно відмітити ефективні фізкультурно-оздоровчі заходи для дітей, проведені інструкторами з фізкультури Тамарою МОМОТОК ТА Марією БОБРИКОВОЮ спільно з педагогами. Основні заходи висвітлювалися за допомогою фото-та відео матеріалів  у вайбер-групах батьків та на сайті нашого закладу.

Результатом проведення повсякденної роботи інструкторів з фізкультури: ранкової гімнастики, занять, дозвіль інших форм роботи в умовах адаптивного карантину - є формування рухової та здоров’язбережувальної компетентності задоволення природної потреби у руховій активності, що забезпечує оптимальний рівень фізичної працездатності, засвоєння та використання елементарних знань у галузі фізичної культури, сформованість умінь і навичок для вирішення рухових завдань у різних життєвих ситуаціях.

Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з  дітьми, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищення рухової активності станом до 24 лютого 2022 року була досить ефективною. Далі фізкультурно-оздоровча робота проводилася онлайн у міру можливостей педагогів.

З 23 травня 2022 року, після ретельного вивчення умов для перебування дітей у ЗДО в умовах воєнного стану, було відкрито дві, пізніше ще одну, різновікових групи для дітей, батьки яких працюють у критичній інфраструктурі. На виконання наказу управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Рівненської міської ради, управління освіти Рівненської міської ради, КЗ «Рівненського міського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» Рівненської міської ради 14 та 15 червня 2022 року були успішно проведені спортивні свята «Веселі старти» у Квасилівському ЗДО з дітьми молодшого дошкільного віку групи № 7 (інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК, вихователі: Тетяна НОВОСАД, Ольга МАЛЮТІНА, Ірина ПАТІЙ, Світлана ХРАПКО, музкерівник Олена ДЕНИСЮК) та середнього і старшого дошкільного віку групи № 8 (інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК, вихователі: Галина БЕРНАЦЬКА, Тетяна РУДЯК, Світлана ВЕРНЮК, Ірина СТЕПАНЮК, музкерівник Олена ДЕНИСЮК). Активними учасниками спортивних свят було 30 дітей із двох вікових груп, які функціонували на даний момент у закладі, та 10 педагогічних працівників. Метою «Веселих стартів» було: стимулювання дошкільнят до активної рухової діяльності засобами фізичної культури і спорту; пропаганда здорового способу життя; формування у дошкільників національно-патріотичних почуттів та готовності до «захисту» рідної України.

На виконання наказу директора по ЗДО № 50 о/д  від 06 вересня 2021 року «Про медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури у закладі дошкільної освіти у 2021/2022 н.р.» було здійснено в усіх переддошкільних групах медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури – систему педагогічних і медичних спостережень, аналіз ефективності використання засобів і методів фізичного виховання, визначення шляхів поліпшення здоров’я та фізичного розвитку дошкільників.

Медико-педагогічний контроль (МПК) на заняттях з фізкультури здійснювали: вихователь-методист Семенюк Р.Ф. та сестра медична старша Жук Н.О. у період з 20 вересня по 01 жовтня 2021 року.

Метою МПК було – визначити результат педагогічного впливу на фізичний розвиток дітей та його відповідність запланованим результатам, сприяти оптимізації рухової активності, забезпечити ефективне розв’язання завдань фізичного розвитку та оздоровлення дітей, тісну співпрацю інструкторів з фізкультури, вихователів та медичного персоналу. 

МПК проведений в усіх молодших, середніх і старших вікових групах відповідно до графіку. В ході МПК проводилися:

-         контроль за навантаженням дітей, які включені за станом здоров’я до основної, підготовчої та спеціальної груп;

-         аналіз дотримання методики проведення заняття з фізкультури;

-         оцінка санітарно-гігієнічних умов фізкультурної зали (температурний, світловий, повітряний режим, дотримання правил безпеки тощо);

-         аналіз відповідності одягу дітей та взуття умовам проведення заняття;

-         моніторинг відповідності загального навантаження на дітей та особливостей їхнього фізичного розвитку;

-         хронометраж заняття (визначення загальної та моторної щільності).

В результаті проведеного МПК було встановлено, що заняття з фізкультури проводяться у фізкультурній залі з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних вимог, температурний режим сягає 19-22 градусів за С. Одяг та взуття дітей і дорослих відповідає санітарно-гігієнічним вимогам.

Методично правильно організовується фізичне виховання дітей підготовчої та спеціальної груп. Дотримуються строки відновлення навантаження дітей після перенесених хвороб.

Результати хронометражу загальної та моторної щільності занять з фізкультури відображено у таблиці.

 

Вікові групи

Загальна щільність

%

Середня оцінка

%

Моторна щільність

%

Середня оцінка

%

Молодша № 2

87%

 

88%

61%

 

63%

Молодша № 7

87%

61%

Молодша № 10

86%

65%

Молодша №11

90%

65%

Середня № 4

88%

 

90%

65%

 

67%

Середня № 8

86%

67%

Середня № 13

93%

69%

Середня № 14

93%

66%

Старша № 5

91%

 

91%

67%

 

69%

Старша № 6

90%

71%

Старша № 9

91%

67%

Старша № 12

90%

71%

 

Загальна щільність занять з фізкультури була достатньою в усіх середніх і старших вікових групах - в межах норми від 90 до 100%.

Моторна щільність занять в усіх вікових групах була оптимальною (в межах норм: молодша група – 55-60%; середня група – 60-65%; старша група – 65-70%). Високою вважається моторна щільність занять з фізкультури у старших групах № 6, 12 (більше 70%)

 Фізичне навантаження регулюється на дітей, які зараховані до спеціальної медичної групи здоров’я. Заняття фізичною культурою з дітьми  спеціальної групи здійснюється за рекомендаціями лікарів-спеціалістів. Інструктори з фізкультури добирають фізичні вправи дозовано, з урахуванням ступеня порушення, рівня адаптаційних можливостей дитячого організму.

 У процесі МПК низька моторна щільність не спостерігалася. Результати МПК у закладі розглядаються на педраді, педгодинах, індивідуальних консультуваннях. Проте, на кінець навчального року МПК не проводився у звязку із введенням воєнного стану в Україні та закриттям закладу для відвідування дітьми.

З метою формування  здоров’язбережувальної компетентності у вихованців закладу, формування здатності дитини до застосування навичок здоров’язбережувальної поведінки відповідно до наявної життєвої ситуації був складений План роботи з охорони життя та безпеки життєдіяльності дітей на 2021/2022 навчальний рік, відповідно до якого у період з 18 по 22 жовтня 2021 року у Квасилівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) проводився Тиждень безпеки дитини, метою якого було:  закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників в умовах адаптивного карантину та виникнення надзвичайних ситуацій.   

Основними завданнями ТБД було передбачено:

-       підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя.

-       поглибити теоретичні знання та практичні навички вихователів щодо формування у дошкільнят ціннісного ставлення до власного здоров'я і життя.

-       формувати у дітей безпечний стиль поведінки в умовах адаптивного карантину та в екстремальних ситуаціях. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104), вивчити домашню адресу.

-       формувати навички елементарної першої домедичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу (старший дошкільний вік).

-       продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, в транспорті, вдома.

-       продовжити знайомити дітей з протиепідемічними правилами, правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж.

-       формувати у дошкільників основи здорового способу життя; пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.

-       інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Протягом ТБД у закладі було ефективно проведено ряд заходів – ігор-занять, розваг з безпеки життєдіяльності, які висвітлювалися на нашому сайті:

-        молодша група № 2 (вихователь Ірина Патій) «Вивчаємо правила дорожнього руху»;

-       старша група № 12 (вихователь Валентина Яремчук) «Дитина і природа»;

-       середня група № 4 (вихователь Софія Левкович) «Без мами вдома сам. Безпека у побуті»;

-       молодша група № 11 (вихователь Марія Шум) «Вогонь - не іграшка. Загорівся Кицин дім»;

-       молодша група № 2 (вихователь Аліна Нестерчук) «Здоров'я чи хвороба?»;

-       старша група № 5 (вихователь Світлана Храпко) «Як не захворіти на коронавірус? Безпека дитини»;

-       молодша група № 10 (вихователь Марія Грухаль) « Що потрібно дітям знати, щоб міцне здоровя мати?»; 

-       молодша група № 8 (вихователь Ольга Парчук, музкерівник Олена Денисюк, інструктор з фізкультури Тамара Момоток) «Здоровим будь!»;

-       старша група № 12 (вихователь Юлія Павлюк) «Допоможи собі сам: правила першої домедичної допомоги»;

-       старша група № 5 (вихователь Ірина Лазаришина) «Буду я природі вірним другом»;

-       група раннього віку № 3 (вихователь Віра Бідюк) «Вилікуємо ведмедика, зайчика, жабку»;

-       старша група № 6 (вихователь Ірина Степанюк) «На сторожі нашої безпеки та здоров’я»;

-       старша група № 5 (вихователь Світлана Храпко, музкерівник Оксана Ревер, інструктор з фізкультури Тамара Момоток) «Музично-спортивна розвага «Пригода на дорозі»;

-       молодша група № 7 (вихователь Тетяна Новосад) «Правила поведінки під час грози. Вогонь - добрий, вогонь- злий»;

-        середня група № 13 (вихователь Тетяна Новосад). Заняття-гра «Види переходів». Заняття «Безпечно-небезпечно у природі» та ін.

Цікавою формою роботи з дітьми була екскурсія-огляд пожежної машини та зустріч із пожежниками. Діти із захопленням розглядали пожежну машину і слухали розповідь пожежників про особливості їхньої професії. Дитина має право на захист і безпеку. Зустріч квасилівських дошкільнят із пожежниками (06.12.2021)

У зв’язку із повномасштабним вторгненням росії в Україну та введенням воєнного стану в Україні Квасилівський ЗДО з 24 лютого 2022 року припинив свою роботу для відвідування дітьми і весняний Тиждень безпеки дитини був відмінений, за винятком окремих онлайн-заходів з батьками на теми безпеки життя і здоров’я дітей, цивільного захисту у період військової загрози.

У закладі проводиться систематична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту:

- здійснює роботу служба охорони праці, призначені відповідальні;

- розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці;

щороку визначається готовність закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду;

- організовано проходять медичні огляди працівників;

- розроблені та поетапно виконуються комплексні плани-заходи з охорони праці, цивільного захисту та пожежної безпеки.

Охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу житття, цивільний захист були і залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу. Проведені: ЦІЛЬОВИЙ ІНСТРУКТАЖ для педагогічних працівників на випадок надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану в Україні (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК) та цільовий інструктаж на випадок надзвичайної ситуації в умовах воєнного стану в Україні з іншими службами та обслуговуючим персоналом ЗДО (відповідальна директор Ольга ЛИСАК).

З колективом закладу в офлайн та онлайн-режимах опрацьовані основні і дієві матеріали з цивільного захисту, які періодично розміщувалися на сайті та у вайбер-групах:

-       П Л А Н реагування на надзвичайні ситуації Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради

-       ЯК ДІЯТИ ЗА СИГНАЛУ «ПОВІТРЯНА ТРИВОГА». Інструкція для працівників ЗДО

-       ЩО МАЄ БУТИ У РЮКЗАЧКУ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ДИТИНИ (для групи, для ЗДО)

-       Обладнання найпростіших укриттів у ЗДО: першочергові вимоги

-       ЯК ВПОРАТИСЯ З ПАНІКОЮ ТА ТРИВОГОЮ в умовах воєнного стану

-       Як розповідати дитині про війну

-       АНТИСТРЕСОВЕ ХАРЧУВАННЯ. Порадник для вихователів та батьків

-       РОЗЛУКА З ТАТОМ: ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ? Порадник для батьків та вихователів

-       ДОПОМОЖИ СОБІ САМ! Правила надання домедичної допомоги для дітей старшого дошкільного віку

-       Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій військового характеру

Напередодні Великодніх свят працівники і діти Квасилівського ЗДО, на знак великої подяки за мужність і оборону нашої прекрасної України, привітали захисників України зі світлим святом Великодня і відправили своїм захисникам смачненькі пасочки та маленькі обереги – ангелочки  (21.04.2022). До подібних акцій і надалі, у майбутньому, закликаємо усіх педагогічних працівників та інші служби нашого ЗДО. http://leleka.rv.ua/vitayemo-zahysnykiv-ukrayiny-iz-svitlym-svyatom-velykodnya.html

Виконані вимоги БКДО та освітньої програми з розділу «Безпека життєдіяльності дошкільників». Досягнуто очікуваних результатів: удосконалення знань та навичок педагогічних працівників з формування у дітей цілісного ставлення до власного здоров’я та життя; поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного, воєнного  характеру та відпрацювання стереотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій.

Медичне обслуговування дітей у закладі здійснювали: сестри медичні старші Решетнік Ю.Л. та Жук Н.О.  У своїй діяльності керувались чинним законодавством та нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки. Медичний кабінет і всі його приміщення оснащені відповідно до Положення про медичний кабінет та забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення. Сестрами медичними старшими та практичним психологом Віннічук Ю.М.  проводилась робота по підготовці дітей до поступлення у заклад. На сайті закладу висвітлені консультації, поради батькам для полегшення адаптації дітей до садка.

Медичними сестрами здійснювався постійний контроль за станом здоров’я дітей. На основі медичних даних проводився аналіз стану здоров’я вихованців та  здійснювався розподіл дітей на медичні групи для фізкультурних  занять і загартування, дані вносилися до листків здоров’я на кожну вікову групу.  Сестри медичні постійно співпрацювали з вихователями та інструкторами з фізкультури з метою здійснення диференційованого підходу до кожної дитини.

У 2021/2022 навчальному році з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) заклад здійснював свою діяльність відповідно до вимог санітарного регламенту та постанови санітарного лікаря № 8 від 25.08.2021. Для відновлення роботи закладу, керуючись цією постановою, медичною сестрою Решетнік Ю.Л. розробленний  план заходів з відновлення функціонування закладу в умовах адаптивного карантину. Згідно з вимогами заклад було забезпечено необхідною кількістю засобів індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобів.

Медичною  сестрою відповідно до заходів складені графіки заміни засобів індивідуального захисту, графіки провітрювання та кварцування приміщень, прибирання приміщень з деззасобами, розроблено алгоритм дій на випадок захворювань серед персоналу та дітей, облаштовано місця для обробки рук персоналом, дітьми та батьками. Щоденно перед початком зміни медсестрою проводився температурний скринінг працівників закладу. Також з персоналом проводились інструктажі та навчання щодо особливостей роботи впродовж карантину та порядку дій у випадку виявлення ознак захворювання у дітей. Зокрема проведені інструктажі з помічниками вихователів та вихователями «Правила утилізації ЗІЗ», «Режим дезінфекції при карантині»«Правила миття посуду»«Правила миття іграшок», «Правила, яких дотримуватись, щоб не інфікуватись коронавірусом».

У закладі  дотримувались максимального перебування дітей на свіжому  повітрі, починаючи  з ранкового прийому. Медсестрами здійснювався контроль за виконанням протиепідемічних заходів персоналом, дотриманням особистої гігієни, використанням спецодягу за призначенням, зміною постільної білизни за графіком, контроль за маркуванням прибирального інвентарю та його використанням, за організацією питного режиму у групах та ін.

Медичними сестрами ЗДО проводились антропометричні виміри дітей дітей згідно термінів та результати надавались вихователям і батькам. Моніторинг  фізичного  розвитку   вихованців показав:

 низький фізичний розвиток – 5 дітей, 

-       нижче середнього – 6 дітей,

-       середній – 285 дітей

-       вище середнього – 26 дітей;

-       високий – 3 дітей.

Постійно проводився у закладі облік та аналіз захворюваності дітей на підставі довідок із висновками сімейних лікарів. Результати аналізу захворюваності заслуховувалися на виробничих нарадах. У закладі знижена інфекційна захворюваність та  простудна. У 2021 році кількість інфекційних захворювань серед дітей становить: 2 випадки COVID-19 та 4 випадки вітряної віспи.

Кількість днів пропущених однією дитиною по хворобі за 2021рік становить: 3 дні, а у 2020 році - 6 днів, а середня відвідуваність закладу у  2021 році  становить 172 дитини.

Медичними сестрами Решетнік Ю.Л. та Жук Н.О. постійно здійснювалася санітарно-просвітницька робота з працівниками та батьками. Підготовлені онлайн-консультації для батьків, які розміщені на сайті закладу:

-       «Правила  роботи закладу під час  карантину»,

-       «Правила  для  батьків під час  відвідування  закладу  в умовах карантину»,

-       «Профілактика різних захворювань та здоровий спосіб життя»,

-       «Як одягати дітей взимку»,

-       «Безпека взимку», 

-       «Як захиститись від харчових отруєнь у свята»,

-       «Літо - пора відпусток». 

Було проведено анкетування батьків на теми: «15 запитань для батьків дітей-новачків», «Як харчується ваша дитина».

Також проводились заняття з помічниками вихователів: 

-       «Обов’язки помічника вихователя згідно вимог НАССР до видачі і вживання страв», 

-       «Вимоги шкали оцінювання якості освіти - обов’язки помічника»,

-       «Новий Порядок організації харчування та нові норми харчування».

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами  для  підвищення  опору  дитячого  організму  до        захворювань,   для   нормального   росту  і  розвитку  дітей,  які виховуються у ЗДО. Велика та щоденна робота у нашому закладі проводилася з організації харчування дітей  відповідно до регламентуючих документів: наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01.10.2012 № 590 «Про затвердження вимог щодо розробки, впровадження та застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР)»; Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»; Порядку організації харчування дітей у навчальних закладах, затвердженого спільним наказом МОН і МОЗ від 01.06.2005  № 242/329; Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.2006 №298/227 та постановою КМУ І МОЗ від 24.03.21 №305 про затвердження нових  норм та Порядку організації харчування у закладах  освіти. У Квасилівському ЗДО розроблене та затверджене Положення про харчоблок закладу.

Відповідно  до вимог даної постанови фізіологічні потреби  дітей в основних продуктах при трьохразовому  харчуванні становлять:

-       1-4 роки - Б:Ж:В - 53:44:194 (46:45:167 - це попередні норми) кількість калорій;

-       від  1-4 років становить 1385 калорій, а попередньо - 1267 калорій;

-       4-6 (7) років  - Б:Ж:В - 58:56:240  (68:71:239 - це попередні норми), кількість калорій від 4-6 (7) становить  1700 калорій, а  попередньо -1874 калорії.

Із введенням нового чотирьохтижневого сезонного  меню, яке погоджується Держпродспоживслужбою, в раціоні  дітей збільшилася кількість різноманітних сезонних овочів та фруктів, свіжих, заморожених, сушених, а також  зелені відповідно  до  встановлених  норм, частота їх включення на сніданок, обід і вечерю. Готові  страви містять обмежену  кількість солі, цукру та жиру. Картопля у вигляді окремої  страви пропонувалася не більще двох разів на  тиждень. Також  пропонувалися у харчуванні дітей каші та макаронні вироби у вигляді  самостійних  страв та гарнірів, перевага  надавалася кашам з великим вмістом харчових волокон (гречана каша).  

Соки – фруктові, овочеві, ягідні без додавання цукру - 2 рази на тиждень на сніданок або вечерю. Радили батькам обовязково у харчуванні дітей   включати  горіхи та насіння  у складі готових  страв або порційно без цукру і солі.

НАССР  у ЗДО – важливий інструмент для контролю безпеки харчування.  Адміністрація закладу продовжувала впровадження та постійно підтримувала функціонування принципів системи HACCP на харчоблоці. Головні завдання системи НАССР, які здійснювалися у нашому закладі у минулому навчальному році це - аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Окрім  впровадження  системи НАССР,  наш заклад як суб’єкт  господарювання, який надає послуги з харчування в закладі освіти, внесений у Державний реєстр потужностей операторів ринку. Відповідно до завдань оператора ринку, розроблений паспорт потужностей харчоблоку нашого ЗДО, який поновлений та затверджений Держспоживслужбою у 2021 році.

Поетапно  здійснюється  покращення  санітарно-технічного стану харчоблоку. У цьому році було придбано нову електромясорубку, тісто-місильну машину і холодильну камеру. Холодильного обладнання на харчоблоці  достатньо. Комора харчоблоку забезпечена окремими холодильниками та морозильними камерами для м’ясної продукції, рибної,   молочної, і холодильник для збереження продуктів, які видані з комори для приготування їжі в харчоблоці. Холодильники забезпечені термометрами. 

Організація харчування дітей у закладі здійснюється сестрами медичними  Решетнік Ю. та Жук Н.О. У закладі забезпечений щоденний контроль за роботою харчоблоку, дотриманням технології приготування страв, закладкою продуктів, безпечністю і якістю готової продукції. Медичними сестрами проводиться аналіз виконанням норм харчування, який щомісячно надсилається до управління  освіти Рівненської міської ради.

 Аналізуючи виконання норм з розрахунку фактичного споживання продуктів однією дитиною за основними продуктами (м’ясо, риба, олія, масло вершкове, сметана, сир, сир твердий, яйця, картопля, овочі) показник норм становить за 2021 рік - 70%.  Не у повному обсязі у раціоні дітей: сир кисломолочний -73 %, риба – 72%, м’ясні вироби – 73%, фрукти свіжі – 32%, яйця – 79%, молоко – 71%.  

Адміністрація закладу дбала про  раціональне використання виділених коштів на харчування дітей, в межах коштів намагалися зробити його збалансованим та різноманітним. Однак, встановлена вартість харчування дітей у ЗДО, зростання цін на продукти та вартість дітодня не давали можливості у повній мірі здійснювати замовлення для постачання продуктів харчування та продовольчої сировини для забезпечення 100 % виконання норм харчування дітей.

У закладі організація харчування здійснюється за відпрацьованим режимом і графіком харчування, оскільки заклад працює 10,5 годин, то режим харчування 3-х разовий. Відповідно до типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти  наш заклад повністю укомплектовано працівниками, які здійснюють організацію харчування:

· шеф-кухар – 1;

· кухарі – 3;

· підсобні робітники – 2;

· комірник – 1.

З працівниками харчоблоку були проведені заняття, згідно плану тематичних навчань, зокрема на теми: 

-       «Про правила поводження із ймовірним фізичним забрудненням продуктів харчування»,

-       «Про умови праці працівників харчоблоку  в умовах адаптивного карантину»,

-       «Правила зберігання та використання хімічних сполук та речовин у зонах поводження з харчовими продуктами»,

-       «Новий порядок організації харчування та нові норми харчування» та інші.

У закладі здійснювався контроль за дотриманням гігієнічних вимог під час організації харчування дітей у групах, проводилась робота щодо формування культурно-гігієнічних навичок та навичок культури поведінки дітей у процесі прийому їжі.

У Квасилівському ЗДО (ясла-садок) з 01 січня 2022 року встановлена грошова норма вартості харчування одного дня на 1 дитину:

- для дітей раннього  віку (від 1 до 3 років) - 35.00 грн.

- для дітей передшкільного віку (від 3 до 6 років) – 45.00 грн. 

Батьківська плата за харчування встановлена у розмірі 70% від вартості харчування: 

-       для дітей раннього  віку (від 1 до 3 років) – 24.50 грн.

-       для дітей передшкільного віку (від 3 до 6 років) – 31.50 грн.

При організації харчування вихованців закладу здійснювався соціальний захист пільгових категорій дітей.  

 

Соціальний паспорт станом на червень 2022 року

Категорії дітей

Кількість

дітей

Вид допомоги

Діти, позбавлені батьківського піклування

1

Звільнення від плати за харчування. Соціально-психологічний супровід

Діти з інвалідністю

6

Звільнення від плати за харчування. Здійснюється корекція фізичного та/або розумового розвитку

Діти з малозабезпечених сімей

12

Звільнення від плати за харчування.

Діти з багатодітних сімей (3-є і більше дітей)

40

Зменшена плата за харчування на 50%

Діти з сімей, члени яких є учасниками зони військових дій ООС

23

Звільнення від плати за харчування

Діти, які перебувають на диспансерному медичному обліку

48

Медична допомога в оздоровленні. Організація дієтичного харчування

(за рекомендаціями сімейного лікаря)

Діти з ООП, охоплені соціальним патронатом

5

Соціально-психологічний супровід

Діти батьків з інвалідністю

1

Соціально-психологічний супровід

Діти з неповних сімей

 

Соціально-психологічний супровід

Діти з сімей «групи ризику»

 

Соціально-психологічний супровід

Діти, які є внутрішньо переміщени-ми особами, з сімей тимчасово окупованої території та районів, у яких проводяться активні бойові дії

 

5

Соціально-психологічний супровід

Звільнення від плати за харчування

 

Надавалися пільги в оплаті за харчування: батькам дітей – учасників ООС/АТО – 23; батькам дітей з багатодітних сімей – 40; батькам дітей з  малозабезпечених сімей – 12; батькам дітей з інвалідністю – 6; батькам дітей позбавлених батьківського піклування  – 1. У закладі  також організовувалося дієтичне харчування для дітей, які його потребували відповідно до рекомендацій лікарів.

Договори про постачання продуктів та харчової сировини укладалися з постачальниками визначеними через систему «Прозоро»:

·   ТзОВ «Поліссяхліб» на постачання хліба та хлібобулочних виробів;

·   ТзОВ «Радивилівмолоко» на постачання молочних продуктів (молоко,  сметана, кефір.);

·   ТОВ «Волинь-Торг» на постачання молочних продуктів (сир кисломолочний, сир твердий, масло);

·   ФОП Павлюк  Г.О. на постачання продуктів бакалії (борошно, крупи, олія, яйця, томат, крохмаль тощо), риби, кондитерських виробів, сухофруктів, соків, овочів та фруктів;

·   ФОП Шевчук І.А.  на постачання м’яса та м’ясопродуктів.

У закладі проводилися лабораторні дослідження страв на калорійність. Аналіз відібраних проб для лабораторних досліджень у 2021\2022 навчальному році показав, що якість харчових страв у межах норми.

У Квасилівському ЗДО за попередній 2021/2022 навчальний рік ефективно проведена у режимах офлайн/онлайн система методичних заходів, спрямованих на розвиток творчої індивідуальності та творчого потенціалу педагогічних працівників, які були залучені  до участі в індивідуальних та групових формах роботи.

 Відповідно до Плану роботи з педагогічного наставництва  на 2021/2022 навчальний рік здійснювалося наставництво:      

-    Українець І.В.- педагог-початківець, Новосад Т.В. - наставник,

-    Бобрикова М.Ю. - педагог-початківець, Момоток Т.Р. - наставник;

-    Степанюк І.М. - педагог-початківець, Корнійчук О.А. - наставник.

Аналізуючи роботу з педагогами-початківцями, можна зробити висновок, що План роботи з педагогічного наставництва на 2021/2022 навчальний рік виконаний.

На допомогу педагогічним працівникам у належному виконанні програми та активному вирішенні основних пріоритетних завдань дошкільної освіти було підготовлено і проведено у закладі ряд методичних заходів:

  • засідання проблемної групи педагогів «Вивчаємо і впроваджуємо оновлений БКДО-2021» з розроблення/удосконалення моделей компетентностей та річної тематики тижневих освітніх блоків за оновленим БКДО для освітньої роботи з дітьми різних вікових категорій (01-03.09.2021); до активної роботи були залучені усі педагоги;
  • методичний воркшоп («робоча майстерня») з проблеми «Інтегрована компетентність дошкільника: сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька» (21.10.2021), у ході якого було розглянуто ряд проблем та шляхи їх реалізації:

-       Зміст освітнього напряму БКДО «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі»

-       Завдання сенсорно-пізнавального розвитку дітей різних вікових категорій

-       Форми роботи з логіко-математичного розвитку дошкільників

-       Навчання дошкільників математики: основні методичні підходи

На допомогу педагогічним працівникам ЗДО проведені інтерактивні групові консультації (у режимі офлайн/онлайн), матеріали яких були  висвітлені на сайті ЗДО або освітній платформі «Всеосвіта»:

-         Про особливості організації діяльності ЗДО у новому 2021/2022 навчальному році. Консультація-діалог (02.09.2021, відповідальна директор Ольга ЛИСАК)

-         Як розвивати у дитини предметно-практичні та технологічні навички (07.10.2021, відповідальна вихователь Ольга МАЛЮТІНА)

-         Зміст освітнього напряму БКДО «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». Консультація для вихователів (14.10.2022, відповідальна вихователь Тетяна НОВОСАД)

-         Форми роботи з логіко-математичного розвитку дошкільників (14.10.2021, відповідальна вихователь Ольга КРУГЛИК)

-         Раціональне використання технічних засобів навчання у ЗДО. Підвищення інформаційно-цифрової компетентності педагогічних працівників (19.10.2021, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         Про інноваційність освітнього процесу у ЗДО та 33 типових помилки вихователя на занятті. Педагогічне наставництво для вихователів-початківців (04.11.2021, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         Як будемо навчати дошкільників математики за оновленим БКДО? Методична скарбничка для вихователя (10.11.2021, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         Як у дошкільників формувати навички сталого способу життя? Групова консультація для вихователів та батьків (03.12.2021, відповідальна вихователь Аліна НЕСТЕРЧУК)

-         Як забезпечити створення у ЗДО безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування). Групова консультація для педагогів (09.12.2021, відповідальна практичний психолог Юлія ВІННІЧУК)

-         Роль дидактичних ігор у формуванні соціального здоров'я дошкільників. Консультація для батьків та вихователів (06.12.2021, відповідальна вихователь Ніна СЕНЮК)

-         Які методи і прийоми розвитку творчого/креативного мислення дошкільників? Групова консультація для вихователів (05.01.2021, відповідальна вихователь Інна УКРАЇНЕЦЬ)

-         Як правильно організувати художню діяльність дітей раннього віку. Консультація для вихователів (22.01.2022, відповідальна вихователь Тетяна РУДЯК)

-         Дотримання принципів академічної доброчесності при виконанні посадових обов'язків (10.03.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         Проєктування предметно-ігрового розвивального середовища у ЗДО для реалізації завдань оновленого Базового компоненту дошкільної освіти (14.04.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         Завдання педагогічного колективу на літній період 2022 року. Групова консультація для педагогів (20.05.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         ГОТОВНІСТЬ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ вихователя ЗДО до нового навчального року (18.06.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

Додатково проведені консультації для музичних керівників та інструкторів з фізкультури;

-         Методи та прийоми формування музичної діяльності дошкільників. Скарбничка педагогічних знахідок (23.09.2022, відповідальна музкерівник Олена ДЕНИСЮК)

-         Орієнтовні строки відвідування занять з фізкультури у підготовчій групі (09.02.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         ГОТОВНІСТЬ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ інструктора з фізкультури ЗДО до нового навчального року (18.06.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

-         ГОТОВНІСТЬ ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ музичного керівника ЗДО до нового навчального року (18.06.2022, відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

Із-за введення воєнного стану в Україні та призупинення діяльності ЗДО, не відбувся психологічний тренінг для педагогічних працівників «Світ емоцій та почуттів дитини», який був призначений на кінець лютого місяця 2022 року. Тому є необхідність провести тренінг у наступному навчальному році з активною участю усіх педагогічних працівників.

Протягом 2021/2022 навчального року колектив закладу продовжував вибудовувати систему освітньої роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Заходи щодо оздоровчо-корекційної освітньої роботи з дітьми з ООП були доведені до виконання вихователями, інструкторами з фізкультури, музичними керівниками, практичним психологом та розміщені на сайті ЗДО:

-         Система роботи з дітьми з особливими освітніми потребами на 2021/2022 навчальний рік (07.09.2021)

У ЗДО організовано працювала команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами відповідно до Примірного положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, затвердженого наказом МОН України від 08.06.2018 № 609. Надавалася якісна психолого-педагогічна допомога дітям з особливими освітніми  потребами.

З метою підвищення кваліфікації та професійного рівня протягом 2021/2022 навчального року у режимах офлайн/онлайн педагогічні працівники нашого закладу залучалися до засідань професійних спільнот на базі ЗДО м. Рівне з різних освітніх напрямів БКДО з метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності:

-       «Робота з батьками» (консультація для педагогів-початківців) на базі ЗДО № 33  (15.09.2021, вихователі Інна УКРАЇНЕЦЬ, Ірина СТЕПАНЮК);

-       консультативна допомога для вихователів-методистів з впровадження інклюзивного навчання в ЗДО на базі ЗДО № 1 (16.09.2021, вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК);

-       засідання професійної спільноти інструкторів з фізкультури на базі  ЗДО № 32 (28.09.2021, інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА);

-       засідання професійної спільноти вихователів за напрямом «Дитина у світі мистецтва» на базі ЗДО № 27 (29.09.2021, вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ);

-       тренінг для вихователів-методистів з використання технологій дистанційного навчання на базі ЗДО № 35 (30.09.2021, вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК);

-       інтерактивна консультація для вихователів груп раннього віку на базя ЗДО № 56 (19.10.2021, вихователь Тетяна РУДЯК);

-       семінар-практикум для практичних психологів на базі РОІППО (19.10.2021, практичний психолог Юлія ВІННІЧУК);

-       консультативний семінар для вихователів та асистентів вихователя «Інклюзивне навчання в ЗДО» на базі ЗДО № 39 (20.10.2021, вихователь Олена ГАВРИЛЬЧИК);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» на базі ЗДО № 28 (21.10.2021, вихователь Ольга КРУГЛИК);

-       консультація для вихователів-методистів «Внутрішня система забезпечення якості освіти в ЗДО» на базі ЗДО № 7 (27.10.2021. вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК);

-       засідання міської професійної спільноти музкерівників на базі ЗДО № 11 (26.11.2021, музкерівник Оксана РЕВЕР);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Гра дитини» на базі ЗДО № 2 (16.11.2021, вихователь Юлія ПАВЛЮК);

-       майстер-клас для виховаелів «Інтерактивні ігри  та вправи в освітньому процесі ЗДО» на базі ЗДО № 55 (17.11. 2021, вихователь Світлана ВЕРНЮК);

-       консультація для вихователів-початківців «Економічне виховання в ЗДО» на базі ЗДО № 3 (18.11.2021, вихователь Інна УКРАЇНЕЦЬ);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Особистість дитини» на базі ЗДО № 4 (23.11.2021, вихователь Ольга МАЛЮТІНА);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Дитина в природному довкіллі» на базі ЗДО № 16 (24.11.2021, вихователь Ольга ПАРЧУК);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів з проблеми «Безпека життєдіяльності дошкільників» на базі ЗДО № 31 (07.12.2021. вихователь Світлана ХРАПКО);

-       майстер-клас для вихователів «Організація трудової діяльності в ЗДО» на базі ЗДО № 47 (08.12.2021, вихователь Ірина ЛАЗАРИШИНА);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Дитина в природному довкіллі» на базі ЗДО № 46 (14.12.2021, вихователь Аліна НЕСТЕРЧУК);

-       консультація для вихователів «Використання LEGO-технологій в ЗДО» на базі ЗДО № 14 (15.12.2021, вихователь Ірина ПАТІЙ);

-       засідання студії педагогічної майстерності для вихователів «Інноваційні здоров’язбережувальні технології» на базі ЗДО № 43 (16.12.2021, вихователь Галина БЕРНАЦЬКА);

-       засідання «Творчої студії» за освітнім напрямом «Дитина в світі мистецтва» на базі ЗДО № 39 (17.02.2022, вихователь Інна УКРАЇНЕЦЬ);

-       засідання школи педагогічного досвіду «STREAM-освіта в ЗДО» на базі ЗДО № 40 (22.02.2022, вихователь Ірина ПАТІЙ);

-       засідання міської професійної спільноти вихователів за напрямом «Мовлення дитини» на базі ЗДО № 42 (23.02.2022, вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ);

-       онлайн-засідання школи педагогічного досвіду «STREAM-освіта в ЗДО» на базі ЗДО № 40 (15.04.2022, вихователь Ірина ПАТІЙ);

-       онлайн-засідання фокус-групи вихователів «Дистанційна освіта для дошкільнят» на базі ЗДО № 50 (19.04.2022, вихователі: Ольга КРУГЛИК, Софія ЛЕВКОВИЧ,  Галина БЕРНАЦЬКА, Ольга ПАРЧУК, Ірина СТЕПАНЮК, Інна УКРАЇНЕЦЬ, Світлана ХРАПКО);

-       онлайн-засідання професійної спільноти інструкторів з фізкультури на базі ЗДО № 44 (18.05.2022, інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК);

-       інструктивна платформа творчих ідей професійної спільноти музичних керівників на базі ЗДО № 46 (26.05.2022, музкерівники Олена ДЕНИСЮК, Оксана РЕВЕР).

Постійними та результативними стали щотижневі консультації для батьків у визначений час  «Порадьтеся з психологом» (відповідальна практичний психолог Юлія ВІННІЧУК). Тематика індивідуальних консультацій для батьків була різною, актуальною та дієвою.

З метою вивчення змісту та завдань оновленого БКДО, підвищення професійного рівня та виявлення фахового компетентності педагогічних працівників у листопаді 2021 року проводилося тестування педагогів «Нові вектори освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», у якому брали участь 25 педагогів. Було запропоновано вирішити 13 завдань за освітнім напрямом «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі». Із 25 педагогів – лише 17 педагогів склали тест із позитивною оцінкою. Отже, варто уважніше та наполегливіше вивчати нові вимоги БКДО з даного освітнього напряму, щоб результативніше впроваджувати їх в освітній діяльності.

У грудні 2021 року проведено оцінювання професійної компетентності діяльності вихователя ЗДО за критеріями/показниками: планування освітньої діяльності; створення розвивального середовища; організація діяльності дітей; взаємодія з батьками вихованців. За результатами оцінювання, із 27 педагогів:

-       високий рівень професійної діяльності – 8 педагогів;

-       достатній рівень – 15 педагогів;

-       середній рівень – 4 педагоги;

-       низький рівень – 0 педагогів.

Найбільшою проблемою у наших педагогів, за результатами самооцінювання, є:

-       створення розвивального середовища: доцільність зонування групових осередків, відповідність їх змістового наповнення сучасним вимогам (обгрунтування – недостатність фінансування);

-       взаємодія з батьками: організація різних форм роботи, просвіти батьків (офлайн\онлайн).

Виходячи із цього, у новому навчальному році варто приділити більше уваги вирішенню проблеми створення сучасного розвивального середавища у вікових групах та партнерській взаємодії з батьками у різних формах (батьківські збори, консультації, робота у малих групах, бесіди, зустрічі за «круглим столом» тощо) та різними засобами: сайт, вайбер-групи, інформації у батьківських куточках, тематичні стенди, виставки тощо.

З метою визначення рівня оволодіння педагогами ІКТ, було проведено анкетування, у якому пропонувалося педагогам дати обєктивні відповіді на запитання анкети. В анкетуванні брали участь 31 педагог нашого ЗДО, за результатами якого – 72% (23 педагоги) добре володіють та активно використовують ІКТ у професійній діяльності; 28% (8 педагогів) недостатньо володіють компютером та ІКТ. Дана проблема буде поставлена на контроль, оскільки відповідно до вимог Професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» педагогічні працівники, починаючи від категорії «спеціаліст», мають володіти комп’ютером, бути здатними орієнтуватися в інформаційному просторі, ефективно використовувати ІКТ та електронні (цифрові) освітні ресурси в освітньому процесі та у професійній діяльності.

Виконання освітньої програми у закладі постійно трималося на контролі, про що свідчать видані накази по ЗДО, організація комплексного вивчення стану організації життєдіяльності дошкільників у молодшій групі № 7 (вихователі Тетяна НОВОСАД, Ольга МАЛЮТІНА, інструктор з фізкультури Марія БОБРИКОВА, музкерівник Оксана РЕВЕР) та   тематичного вивчення освітнього процесу з освітніх напрямів: «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» (у групах: раннього віку № 1, молодшій № 10, середній № 8, 14); «Дитина у світі мистецтва» (у групах: раннього віку № 3, молодшій № 2, 11, середній № 4). Окремі питання із напряму «Дитина у світі мистецтва» до кінця не вивчені із-за російського вторгнення в Україну і введення у країні воєнного стану, тому у наступному навчальному році буде приділена їм окрема увага.

Достатньо уваги на заключній педраді приділено моніторингу якості дошкільної освіти. У травні місяці 2022 року в онлайн-режимі було здійснено тематичне вивчення  «Результативність освітньої та санітарно-просвітницької роботи у ЗДО», де вивчалися результати та підводилися підсумки виконання освітньої програми і вимог Базового компоненту дошкільної освіти (в умовах карантину та воєнного стану).

Діагностичні дослідження (моніторинг) проводилися онлайн за активної участі батьків лише з дітьми старшого дошкільного віку, оскільки в умовах воєнного стану заклад був закритий для відвідування дітьми. З дітьми раннього віку, молодшого та середнього дошкільного віку вихователі продовжували проводити цікаві ігри-заняття на закріплення/поповнення програмового матеріалу у міру своїх можливостей та можливостей сімей.

За результатами проведених діагностичних досліджень підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі на кінець 2021/2022 навчального року у Квасилівському ЗДО:

1.     Кількість випускних груп – 4

 

 

Кількість  дітей старших груп

Готові до навчання

у школі

Залишаються в ЗДО

З них:

наявні протипокази

за віком

за бажанням батьків

106

102

4

3

-

1

 

 

2.  Рівень розвитку дітей старшого дошкільного віку: кількість дітей (у %)

- високий рівень:   57%  (58 дітей)

- достатній рівень: 39%  (40 дітей) 

- середній рівень:   3% (3дитини)

- низький рівень:    1%   (1 дитина)

 

3. Рівень сформованості компетентностей за віковими групами:

 

Старша група № 5

Кількість дітей - 26

Вихователі: Світлана ХРАПКО, Ірина ЛАЗАРИШИНА

 

 

Види

компетент-

ностей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рівні

розвитку

 

 

Здоров’ябережувальна та рухова компетентність

Особистісна компетентність

Соціально-громадянська компетентність (родинно-побутовий складник)

Соціально-громадянська компетентність (соціально-комунікативний складник)

Природничо-екологічна компетентність з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

Мистецько-творча (музична, театралізована) компетентність

Мистецько-творча (художньо-продуктивна) компетентність

Ігрова компетентність

Сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька компетентність

Предметно-практична, технологічна компетентність

Мовленнєва та комунікативна компетентність

Художньо-мовленнєва компетентність

Високий

31%

23%

38%

31%

19%

19%

27%

42%

31%

46%

19%

23%

 

Достатній

69%

77%

62%

69%

81%

81%

73%

58%

69%

54%

81%

77%

 

Середній

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

Низький

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

 

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 5:

-         високий рівень – 14 дітей (54%)

-         достатній рівень – 12 дітей (46%)

-         середній рівень -  0 дітей (0%)

-         низький рівень – 0 дітей (0%)

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 5 – високий і відповідає на 79% від заявлених вимог.

 

 

Старша група № 6

Кількість дітей - 27

Вихователі: Оксана КОРНІЙЧУК, Ірина СТЕПАНЮК

  

Види

компетент-

ностей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рівні

розвитку

 

 

Здоров’ябережувальна та рухова компетентність

Особистісна компетентність

Соціально-громадянська компетентність (родинно-побутовий складник)

Соціально-громадянська компетентність (соціально-комунікативний складник)

Природничо-екологічна компетентність з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

Мистецько-творча (музична, театралізована) компетентність

Мистецько-творча (художньо-продуктивна) компетентність

Ігрова компетентність

Сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька компетентність

Предметно-практична, технологічна компетентність

Мовленнєва та комунікативна компетентність

Художньо-мовленнєва компетентність

Високий

37%

52%

66%

52%

44%

55%

55%

44%

55%

51%

29%

48%

 

Достатній

60%

48%

34%

48%

49%

42%

45%

56%

42%

46%

64%

49%

 

Середній

3%

-

-

-

7%

3%

-

-

3%

3%

7%

3%

 

Низький

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

 

  За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 6:

-         високий рівень – 17 дітей (63%)

-         достатній рівень – 10 дітей (37%)

-         середній рівень -  0 дітей (0%)

-         низький рівень – 0 дітей (0%)

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 6 – високий і відповідає на 83% від заявлених вимог.

 

     Старша група № 9

Кількість дітей26

Вихователі: Лариса МЕЛАНЧУК, Світлана ВЕРНЮК

 

 

Види

компетент-

ностей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рівні

розвитку

 

 

Здоров’ябережувальна та рухова компетентність

Особистісна компетентність

Соціально-громадянська компетентність (родинно-побутовий складник)

Соціально-громадянська компетентність (соціально-комунікативний складник)

Природничо-екологічна компетентність з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

Мистецько-творча (музична, театралізована) компетентність

Мистецько-творча (художньо-продуктивна) компетентність

Ігрова компетентність

Сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька компетентність

Предметно-практична, технологічна компетентність

Мовленнєва та комунікативна компетентність

Художньо-мовленнєва компетентність

Високий

53%

47%

62%

65%

27%

61%

50%

50%

38%

54%

38%

69%

 

Достатній

47%

53%

38%

35%

70%

36%

47%

50%

59%

43%

59%

31%

 

Середній

-

-

-

-

3%

3%

3%

-

3%

3%

3%

-

 

Низький

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

-

 

 

 

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 9:

-         високий рівень – 17 дітей (65%)

-         достатній рівень – 8 дітей (32%)

-         середній рівень -  1 дитина (3%)

-         низький рівень – 0 дітей (0%)

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 9 – високий і відповідає на 84% від заявлених вимог.

 

 Старша група № 12

Кількість дітей - 23

Вихователі: Валентина ЯРЕМЧУК, Юлія ПАВЛЮК

  

Види

компетент-

ностей

 

 

 

 

 

 

 

Рівні

розвитку

 

 

 

 

 

 

Здоров’ябережувальна та рухова компетентність

Особистісна компетентність

Соціально-громадянська компетентність (родинно-побутовий складник)

Соціально-громадянська компетентність (соціально-комунікативний складник)

Природничо-екологічна компетентність з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

Мистецько-творча (музична, театралізована) компетентність

Мистецько-творча (художньо-продуктивна) компетентність

Ігрова компетентність

Сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька компетентність

Предметно-практична, технологічна компетентність

Мовленнєва та комунікативна компетентність

Художньо-мовленнєва компетентність

Високий

39%

17%

17%

26%

17%

30%

26%

22%

13%

22%

17%

26%

 

Достатній

57%

79%

75%

66%

40%

52%

57%

70%

36%

40%

39%

52%

 

Середній

4%

4%

4%

4%

39%

14%

13%

8%

47%

34%

36%

18%

 

Низький

-

-

4%

4%

4%

4%

4%

-

4%

4%

8%

4%

 

 

 

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 12:

-         високий рівень – 10 дітей (44%)

-         достатній рівень – 10 дітей (44%)

-         середній рівень -  2 дітей (8%)

-         низький рівень – 1 дитина (4%)

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 12 – достатній і відповідає на 74% від заявлених вимог.

 

Додаток 1

Зведена таблиця     

результатів моніторингу оцінювання рівня розвитку дошкільників та якості дошкільної освіти у Квасилівському ЗДО за станом на кінець

2021/2022 навчального року

 

         

Освітні                                  напрями

      

 

 

 

 

 

Вікові

групи

  Особистість дитини

  Дитина в соціумі

  Дитина в природному довкіллі

  Дитина у світі мистецтва

  Дитина в сенсорно-  пізнавальному просторі

  Мовлення дитини

  Гра дитини

 

Середня оцінка рівня виконання освітньої програми  у вікових групах (%)

 

 

(%)

Рівень виконання програми та БКДО за віковими категоріями  (%)

Старша

 

 

 

 

№12

78%

75%

70%

75%

70%

72%

75%

74%

достатній

№9

84%

86%

82%

82%

84%

84%

86%

84%

високий

№6

85%

86%

82%

80%

86%

79%

87%

83%

високий

№5

82%

80%

77%

79%

80%

76%

83%

79%

високий

 

За результатами моніторингу якості дошкільної освіти у Квасилівському ЗДО спостерігається відповідальне ставлення вихователів до виконання своїх професійних обов’язків, організації та проведення освітньої діяльності з вихованцями груп у період вимушеного карантину та дистанційної роботи з ними і батьками у період воєнного стану в Україні. Діти старших вікових груп на достатньому та високому рівнях підготовлені до шкільних навантажень і навчання у Новій українській школі.

Проте, потрібно взяти до уваги аналіз результатів моніторингу оцінювання рівнів розвитку дошкільників, виконання державних стандартів дошкільної освіти та освітньої програми на кінець навчального року, приділивши особливого значення ефективнішому вирішенню завдань освітніх напрямів: «Дитина у природному довкіллі», «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» (старша група №12) та «Мовлення дитини» (старша група № 5, 12), результати оцінювання за якими є дещо нижчі від інших освітніх напрямів.

Планом роботи Квасилівського ЗДО на 2021\2022 навчальний рік   був передбачений змістовий блок «Організаційно-педагогічна робота» та основні завдання щодо реалізації напрямку роботи «Перспективність і наступність у роботі закладів дошкільної і загальної середньої освіти». У червні місяці 2021 року була оновлена У Г О Д А про співпрацю Квасилівського ЗДО і Квасилівського НВК "школа-ліцей" та складений дієвий П Л А Н спільних заходів Квасилівського ЗДО та Квасилівського НВК «школа-ліцей» на 2021/2022 н.р. Основними завданнями співпраці Квасилівського ЗДО (ясла-садок) і Квасилівського НВК «школа-ліцей» у 2021/2022 навчальному році були:

-       створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують сприятливий перебіг  процесу  адаптації  першокласників до шкільного навчання (природність переходу з дитячого садка у школу);

-       поліпшення підготовки до навчання у школі 5-6 річних дітей;

-       поглиблення інтересу дошкільників до життя у школі;

-       надання  допомоги  сім'ям у новій ситуації, що  виникає при підготовці до навчання у школі і при вступі дитини до Нової української школи.

Відповідно до Плану заходів щодо забезпечення наступності між Квасилівським ЗДО та Квасилівським НВК «школа-ліцей» протягом 2021/2022 навчального року організована співпраця між двома ланками освіти шляхом проведення Інтернет-консультацій, всеобучів, лекторіїв, семінару-практикуму для педагогів та батьків; організована діяльність Консультативного центру для батьків майбутніх першокласників у різних формах взаємодії:

·     КОНЦЕПЦІЯ ОСВІТИ ДІТЕЙ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ. Вивчаємо новий документ разом з батьками та вчителями початкової школи (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

·     Що варто знати батькам про підготовку дітей до школи. Консультація для батьків (відповідальна вихователь Галина БЕРНАЦЬКА)

·     Готуємося до школи разом!!! Батьківський всеобуч (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

·     Типова освітня програма для Нової української школи: 1-2 клас. Вивчаємо та обговорюємо з батьками і вчителями початкової школи (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

·     Чому більшості шестирічок складно адаптуватися до школи? Консультація-порадник для батьків (відповідальна вихователь Тетяна НОВОСАД)

·     Основні показники, що характеризують найістотніші сторони розвитку дитини напередодні її вступу до НУШ. Консультація-порадник для батьків (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

·     ГОТОВНІСТЬ ДИТИНИ ДО НУШ або Давайте перевіримо, як дитина засвоїла освітні напрями БКДО-2021 та вимоги освітньої програми (відповідальна вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК)

·     Логіко-математичний розвиток старших дошкільників. Практичний порадник для батьків (відповідальна вихователь Оксана КОРНІЙЧУК)

·     Завдання сенсорно-пізнавального розвитку дошкільників за оновленим БКДО-2021 (відповідальні: вихователь-методист Раїса СЕМЕНЮК, вихователь Тетяна НОВОСАД)

·     Формування образу ідеального першокласника напередодні вступу дитини до школи (відповідальна практичний психолог Юлія ВІННІЧУК)

Протягом 2021/2022 навчального року було успішно проведено у закладі ряд заходів музично-естетичного циклу (відповідальні музкерівники Олена ДЕНИСЮК, Оксана РЕВЕР): тематичні заняття до Дня знань; свята Осені у всіх вікових групах (жовтень-листопад); розваги до дня Св. Миколая у середніх групах №т8, 14 (грудень); новорічні свята у всіх вікових групах (грудень); свято Стрітення у середніх групах № 8,14 (лютий); свято рідної мови у старших групах № 6, 9 (лютий).

Досить результативно працювали музкерівники та інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК  у літній період-2022 в умовах воєнного стану. Аби забезпечити цікаве проживання дітьми свого дитинства у стінах ЗДО проводилися у музичному супроводі цікаві щоденні: комплекси ранкової гімнастики, тематичні музичні заняття-розваги на свіжому повітрі, музичні ігри-забави, веселі руханки, заняття-мандрівки тощо. Досить організовано і змістовно проведені в умовах воєнного стану свята:

-       1 ЧЕРВНЯ - МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ: як святкують квасилівські дошкільнята!

-       ВИПУСК-2022! Відбулися святкові ранки у старших групах №5, 6, 9, 12

Для збагачення розвивального простору музичної зали було виготовлено, придбано і пошито цікаві атрибути для музичних занять і розваг: хустинки  жовтоблакитні, подушечки білого кольору та обручі для музично-ритмічних рухів, стрічки національно-патріотичних кольорів,  кольорові хустинки, кульки для таночку сніговичків, шапочки-наголівники. Виготовлено декорації:  тинок, будиночки, кущ калини, парасольки; саморобні дитячі музичні інструменти (барабанчики, маракаси, шурхунчики,  клавеси, дерев’яні  кубики, дзвіночки). Кожного разу поновлювалися атрибути до свят: підфарбовувалися дерева, хатинки, хмаринки. Пошито дитячі костюми: спіднички горобинок - 6 штук; придбано костюм Сніговика. Закуплено музичні інструменти: сопілки і свищики. Поповнено картотеку музично-ритмічних рухів.

З огляду на існуючу загрозу психічному здоров’ю учасників освітнього процесу внаслідок збройної агресії російської федерації та оголошення в Україні воєнного стану, зросла роль психологічної служби,  яка має забезпечувати своєчасне і систематичне надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки усім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань функціонування системи освіти. Саме психологічна служба Квасилівського ЗДО була покликана навчити як дорослих, так і дітей жити в мирі із самим собою та з іншими, вступати у взаємостосунки із світом так, щоб життя приносило задоволення.

На  виконання плану роботи на 2021/2022 н.р., наказів директора  Квасилівського ЗДО та інших документів і нормативно-правових актів щодо забезпечення психологічного супроводу освітнього процесу, наступності між ЗДО та НУШ  практичним психологом  Юлією ВІННІЧУК було проведено у квітні-травні 2022 року діагностику психологічної готовності старших дошкільників  до навчання у школі. Діагностичне обстеження проводилося серед  дітей старших груп № 5, 6, 9, 12. Всього обстежено - 107 дітей. З них - 53 (49,5%) - дівчатка, 54 (50, 5%) – хлопчики. Вік дітей - від 5,8-7,5 років.   

Результати діагностики психологічної готовності старших дошкільників  до навчання у школі такі:

Високий рівень – 5 дітей (4,7%);

Вище середнього – 21 дитина (19,7%);

Середній – 36 дітей (33,6%);

Нижче середнього – 31 дитина (29%);

Низький – 14 дітей (13%).

Низький рівень виявили діти з ООП, які потребують подальших корекційно-розвиткових послуг, психологічного супроводу та взаємодії у інклюзивному середовищі.

До воєнного періоду були організовані та проведені такі психологічні форми роботи:

-       серія психологічних тренінгів «Компетентнісний підхід до розвитку емоційного інтелекту»;

-       психолого-педагогічний практикум «Як підтримувати й відновлювати психологічне здоровя»;

-       воркшоп «Арттерапевтичні техніки для роботи з дітьми з ООП»;

-       дискусія-практикум «Що ми знаємо про емоційний інтелект?»;

-       майстер-класи: «Тренуємо емоції, ЕQ - фітнес, способи, як розвинути емоційний інтелект»; «Ознаки булінгу у дитячому колективі»;

-       психологічний практикум «Арттерапевтичні техніки, які допомагають керувати емоціями»;

-       психологічна вітальня-майстерня успіху «Арт-світ емоцій дітей та дорослих»;

-       виступи: «Права дитини та її захист від будь яких форм насильства, дискримінації, булінгу (цькування)», «Питання безпечності та психологічної комфортності освітнього середовища в ЗДО (аналіз результатів анкетування батьків)»;

-       практикум «Пальчиками граємо - розум розвиваємо! Нейропсихогімнастика, її значення».

Практичний психолог Юлія ВІННІЧУК  враховуючи лист Міністерства освіти і науки України від 29.03.2022 № 1/3737-22 «Про організацію соціально-психологічної допомоги працівниками психологічної служби», лист Міністерства освіти і науки України від 04.04.2022 №1/3872-22 «Про методичні рекомендації «Перша психологічна допомога. Алгоритм дій», надавала психологічні послуги в режимі 24/7, налагодила взаємодію з учасниками освітнього процесу за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, проводила консультування через електронний «Кабінет психолога», що створений на вебсайті закладу освіти, здійснювала інформаційну підтримку щодо джерел консультування, куди саме можна звернутися, розмістивши повідомлення у вайбер-групі Квасилівського ЗДО. Тематика рекомендацій, ресурсів, порад, швидкої психологічної допомоги для дітей та дорослих, яка надавалася:

-       «Різноманітні вправи і техніки, що допоможуть керувати своїми емоціями, тілом, диханням у стресових ситуаціях»;

-       «Швидка допомога дітям, що пережили сильну стресову ситуацію»,

-       «Терапевтичні казки, руханки, що сприяють зниженню постійної тривоги, тотального виснаження, ознак депресії»;

-       «Як зберегти психологічне здоровя під час евакуації»;

-       «Для чого потрібен стрес?»;

-       «Де брати ресурси для відновлення?»;

-       «Сон і війна. Техніка американських військових, яка дозволяє швидко заснути»;

-       «Антистресове харчування. Фази стресу»;

-       «Рухова активність, як спосіб саморегуляції, синхрогімнастика, як вона допомагає»;

-       «Позитив сьогодні. Як мислити позитивно»;

-       «Війна триває, як жити далі?»;

-       «Поведінкові реакції дітей із посттравматичним стресовим розладом»;

-       «Розлука з татом: як допомогти дитині, якщо батько чи мати захищає країну»;

-       «Терапія обіймами, малюванням, казкою» та багато інших.

У вайбер-групі Квасилівського ЗДО пропонувалися ресурси, спрямовані на психологічну підтримку, навчання та достовірне інформування, матеріали  які можуть використовуватись як самими педагогами, так і рекомендуватись для використання батьками для дітей.

Практичний психолог Юлія ВІННІЧУК брала участь в онлайн-вебінарах та інших заходах щодо застосування сучасного науково- обгрунтованого підходу в наданні психологічної допомоги дітям, які пережили психотравмуючі події на війні:

-       «Перша психологічна допомога: алгоритм дій»;

-       «Як говорити з дитиною про війну: техніки психологічної допомоги дитині»;

-       «Кризове консультування для фахівців психологічної служби освіти в Україні»;

-       «Базові основи формування резилієнс (життєстійкості) у дітей» та інших.

Практичний психолог також брала участь в онлайн-семінарі (5 сесій) кандидата психологічних наук Вікторії Назаревич з теми «Восковий планшет у роботі практичного психолога» з практичним застосуванням воскового планшета у роботі з дітьми дошкільного віку та успішно засвоїла дану технологію для роботи з дітьми з ООП.

У період квітень-травень 2022 року в умовах воєнного стану практичний психолог Юлія ВІННІЧУК готувала і проводила на базі нашого ЗДО корекційно-розвиткові заняття з дітьми, які є ВПО, та психологічну просвіту їхніх батьків,  надаючи їм психологічну підтримку.

Педагогами нашого закладу проводилася відповідна робота з батьками: батьківські збори, консультації, наочно-інформаційні повідомлення, актуальні для певної вікової групи. Враховуючи карантинні обмеження та введення воєнного стану в Україні, у 2021/2022 навчальному році перевага надавалася дистанційним формам роботи з батьками через вайбер-групи, сайт закладу. Завдяки співпраці з батьками досягнуто значних результатів у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку, вдосконаленні навчально-матеріальної бази. 

Разом з батьками вихованців створювалися осінні, новорічно-різдвяні та весняні диво-композиції, виставки малюнків та інших дитячих робіт. Колектив Квасилівського ЗДО також охоче підтримав ініціативу міського голови Рівного Олександра ТРЕТЯКА, його креативну ідею та, аби створити теплу атмосферу у ЗДО і різдвяно-новорічний настрій дошкільнят, протягом 1-2-х тижнів творив дуже хорошу і захопливу справу: разом з батьками вихованців виготовляли новорічно-різдвяні композиції у своїх групових приміщеннях та втілювали різні творчі ідеї в оформленні вікон закладу. На сайті ЗДО та у мережі фейсбук був висвітлений фотозвіт з оригінальним оформленням нашого ЗДО до свят  Як квасилівські дошкільнята долучилися до різдвяно-новорічного оформлення Квасилівського ЗДО

Проводилися також інші виставки творчих поробок батьків та дітей, організовувалися фотовиставки  з сімейними світлинами  у групових осередках. Щира подяка вихователям, які ініціюють подібні заходи з батьками та їх підтримку у вирішенні матеріально-технічних проблем у групах та у закладі.

Фотоматеріали усіх цікавих форм роботи з дітьми протягом навчального року систематично висвітлювалися на сайті ЗДО для ознайомлення батьків. Цим адміністрація забезпечує інформаційну відкритість закладу та ознайомлення з його діяльністю усіх зацікавлених та контролюючих органів.

У зв’язку із введенням воєнного стану у нашій державі відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 та листа Міністерства освіти і науки України від 25.02.2022 № 1/3276-2 адміністрація закладу спрямовувала діяльність колективу на забезпечення максимально можливої безпеки кожної дитини, кожного працівника Квасилівського ЗДО. У стані війни діти дошкільного віку належать до найвразливішої категорії населення, а тому перебуваючи у небезпеці, в тривалому стресовому стані, дитина позбавлена нормальних умов для розвитку та освіти. Через відчуття тривоги, напруги, страху, невизначеності ускладнюється процес повноцінної соціалізації дитини. Діти, які вимушені бути переміщеними із зони активних бойових дій, стикаються з проблемою соціальної адаптації, перебуваючи у нових соціальних умовах.

На виконання нормативно-законодавчих актів та з метою захисту дітей дошкільного віку з 24 лютого 2022 року було призупинено діяльність закладу у звичному режимі та організована робота закладу у залежності від конкретної ситуації, а саме:

- тимчасове призупинення освітнього процесу (виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією);

- організація освітнього процесу за дистанційною або змішаною формами навчання (за погодженням із військово-цивільною адміністрацією);

- зосередження діяльності колективу закладу на актуальних питаннях в умовах воєнного стану: створення безпечного соціально-освітнього простору; організація психологічної, методичної підтримки педагогічних працівників; підтримка дітей та батьків у складних ситуаціях;  організація освітнього процесу з дітьми раннього та дошкільного віку у дистанційному режимі; налагодження зв’язків і підтримка педагогічного партнерства ЗДО з батьками вихованців, представниками територіальних громад; надання різних видів психолого-педагогічної підтримки дітям, батькам; здійснення психолого-педагогічного супроводу дітей, зокрема й з особливими освітніми потребами;

- здійснення психолого-педагогічної підтримки дітей, які вимушено переміщені із зони активних бойових дій;

- адаптування освітнього процесу в умовах війни з урахуванням ситуацій, що склалися (добір форм і методів взаємодії між учасниками освітнього процесу відповідно до конкретної ситуації кожного періоду; володіння інформацією щодо ресурсного забезпечення освітнього процесу в умовах дистанційної роботи; володіння навичками організації та проведення онлайн-заходів; налагодження комунікації з учасниками освітнього процесу в телефонному режимі, через листування електронною поштою тощо);

- надання підтримки (інформаційної, методичної, консультативної тощо) дітям та їхнім сім’ям; проведення занять з дітьми дошкільного віку-ВПО.

 Педагогічним працівникам ЗДО було рекомендовано у будь-якому варіанті освітньої діяльності закладу:

- активно використовувати наявні електронні ресурси: сайт ЗДО для завдань і рекомендацій для батьків щодо роботи з дітьми відповідно до їхнього віку; групи із батьками, вихователями, психологами в соціальних мережах Viber, Telegram, WhatsApp тощо для поширення інформаційно-освітньої та психолого-педагогічної інформації; використання електронних платформ Zoom, GoogleMeet, Google Classroom, Microsoft Teams та ін.;

- на сайті ЗДО організувати взаємодію усіх учасників освітнього процесу й створити віртуальну бібліотеку, своєрідний банк освітніх ресурсів, постійно оновлювати й поповнювати інформаційне наповнення сайту, використовувати ресурси онлайн-освіти, розміщувати посилання на нормативні документи діяльності закладів освіти в умовах воєнного стану;

- сприяти підвищенню кваліфікації та фахової підтримки педагогів з урахуванням сучасних реалій; реалізовувати план підвищення кваліфікації педагогів Квасилівського ЗДО;

- у разі безпосередньої загрози життю та здоров’ю учасників освітнього процесу у ЗДО вводити в дію плани евакуації учасників освітнього процесу.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території Квасилівського ЗДО. В результаті комплексного самооцінювання матеріально-технічного стану та території закладу на кінець 2021/2022 навчального року маємо позитивні результати:

- все обладнання території і приміщень закладу справне;

- дотримуються вимоги щодо обладнання дитячих ігрових майданчиків тіньовими навісами, ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням (проведені поточні ремонти: заміна дахів тіньових навісів на майданчиках груп № 1, 3, 6, 8, 14);

- фізкультурний майданчик поповнено новим гімнастичним обладнанням;

- дитячі майданчики періодично поповнюються ігровим обладнанням (ігрові гірки, гойдалки, пісочниці та ін.);

- обладнаний пандус;

- проведений капітальний ремонт по утепленню та оформленню фасаду приміщення;

- проведений ремонт тротуарних доріжок до входів у приміщення закладу біля груп №3, 7, 9, 11;

- виготовлено захисні дахи у підвальні приміщення біля груп №1, 5, 7 та №11;

- проведена реконструкція: системи опалення, водопостачання та каналізаційної системи, зовнішнього освітлення;

- проведений поточний ремонт електромережі закладу (проведено два силових кабелі подачі електроенергії, замінені електролічильники у щитовій);

- усі групові приміщення забезпечені водонагрівачами, пилососами;

- проведені ремонти та заміна сантехніки у кімнатах для миття посуду в усіх групах;

- проведені ремонти та заміна сантехніки у туалетних кімнатах усіх вікових груп;

- постійно поповнюється м’який інвентар: постільною білизною, рушниками для дітей, спецодягом для працівників, гардинами та шторами, покривалами, килимами, килимовими доріжками тощо;

- проведено капітальний ремонт приміщення пральні;

- заклад забезпечений у достатній кількості вуглекислотними та порошковими вогнегасниками, які періодично перезаряджаються;

- придбано стаціонарний пожежний щит з відповідним обладнанням;

- придбано апарат високого тиску «KERHER» для прання дитячих килимів;

- обладнано куточок відпочинку для працівників (2 м’яких крісла) біля групи №2;

- закуплено нові меблі для харчоблоку (шафи для інвентаря, індивідуальні шафи для особистого одягу працівників, індивідуальні шафи для використаного спецодягу, шафа для зберігання хліба);

- придбано нові столи,  електрообладнання та спеціальний посуд для харчоблоку;

- встановлена нова витяжка на харчоблоці.

- придбано нові дитячі столи, стільчики та шафи для дитячого одягу;

- придбано нові господарські шафи у туалетні кімнати груп № 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 14;

- придбано нові меблі у буфетні кімнати усіх груп;

- придбано нові дитячі меблі в усі групи;

- обладнано медичні кабінети новими меблями та необхідними матеріалами;

- придбано бензокосу;

- придбано бактерицидні лампи для музичної та фізкультурної залів, групових приміщень;

- виготовлені та оформлені на стінах пластикові розвивальні стенди для дошкільників: «Сонячна система» (із зображенням різних планет); «Кольорові вагончики» (з цифрами та геометричними фігурами); «Кольорові олівці» (з цифрами і математичними знаками); «Парканчик різнокольоровий» (з буквами); «Дерево «Чарівні слова» (для читання та вивчення ввічливих слів); «Парасольки емоцій» (із зображенням різних видів емоцій); «Дні тижня» (для читання слів-назв днів тижня на кольорових кульках).

Провівши ретельний аналіз діяльності Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) за 2021/2022 навчальний рік, залишаються невирішеними  першочергові проблеми адміністративно-господарського спрямування:

·     облаштувати у закладі укриття, які б відповідали усім встановленим вимогам;

·     ремонт покриття під’їздної дороги, доріжок та фізкультурного майданчика на території закладу;

·     проведення поточних ремонтів (заміна дахів тіньових навісів)  на майданчиках груп № 7, 9, 10, 11, 12, 13;

·     проведення поточного ремонту туалетної кімнати групи № 3;

·     встановлення пожежної сигналізації;

·     ремонт плескального басейну;

·     поповнення дитячих майданчиків ігровим обладнанням.

У новому навчальному році також залишаються інші потреби, виконання яких не потребує особливих фінансових витрат:

-         розмальовування на території закладу для дитячих ігор асфальтних доріжок (у технології «Стіни, стеля, підлога, які говорять») та облаштовування на майданчиках і квітниках цікавих ігрових композицій;

-         оновлення навчально-методичного забезпечення у вікових групах та у методичному кабінеті;

-         зміцнення осередків розвивального предметно-ігрового середовища у вікових групах відповідно до оновленого Базового компоненту дошкільної освіти (2021) та сучасних вимог;

-         необхідна ефективніша співпраця усіх педагогів в організації діяльності сайту закладу;

-         активне використання інтерактивних форм та методів партнерської взаємодії з батьками вихованців;

-         активне освоєння компютера та впровадження в освітній процес сучасних комп’ютерних технологій;

-         активна участь у фахових конкурсах педагогів, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії;

-         організація харчування дітей у закладі за новими  нормами та порядком організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених Постановою КМУ № 305 від 24.03.2021 року з дотриманням норм харчування;

-         залишається на постійному контролі підвищення якості дошкільної освіти та підвищення інноваційної компетентності педагогів.

Провівши детальний аналіз діяльності Квасилівського ЗДО за 2021/2022 навчальний рік та оцінивши усі сильні і слабкі сторони у роботі нашого колективу в умовах карантину та воєнного стану в Україні, у наступному 2022/2023 навчальному році адміністрація та колектив закладу спрямує свою діяльність на дотримання вимог організації освітніх і управлінських процесів закладу та внутрішньої системи забезпечення якості освіти за напрямом оцінювання "Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» із визначенням річних завдань на майбутній період".