1.ЗВІТ директора про роботу Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради у 2024/2025 н.р.

КВАСИЛІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) 

РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

З В І Т     Д И Р Е К Т О Р А

ПРО РОБОТУ КВАСИЛІВСЬКОГО ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ (ЯСЛА-САДОК) РІВНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

У 2024/2025  НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 

                                                                                              Підготувала директор

                                                                                              Ольга ЛИСАК

 

 

2025

  Квасилівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради здійснює діяльність керуючись   Конституцією України, Законами України: «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»,  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

        Дата відкриття: 10 листопада 1984р.

        Організаційно-правова форма  -  комунальна організація (установа, заклад).

        Засновник закладу дошкільної освіти - територіальна громада міста Рівне в особі Рівненської міської ради.

        Уповноважений орган управління закладу дошкільної освіти -  Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

        Квасилівський ЗДО є юридичною особою, має реєстраційні рахунки в органах Державного казначейства та визначений розпорядником коштів місцевого бюджету нижчого рівня.

        Код ЄДРПОУ 25315035.

        Юридична адреса Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради: вул. Молодіжна буд. 26, сел. Квасилів, Рівненський район, Рівненська область, 35350.

        Телефон  20-31-94, 20-41-94

        E-mail kvasuliv_sadok@ukr.net

        Сайт http://leleka.rv.ua/

        Сторінка у фейсбуку  

https://www.facebook.com/profile.php?id=100063520721610

        Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у  Квасилівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради  -  українська мова.

        Режим роботи: заклад дошкільної освіти працює за п’ятиденним режимом роботи,  12 груп з 10,5 год. перебуванням дітей, 1 чергова група з 11–ти год.

        Кількість дітей у закладі - 282 (наповнюваність за ліцензією - 270).

        Приміщення закладу розраховане на 14 груп.

        Кількість груп, що функціонує - 13 груп, з них:

                                                3 групи раннього віку

                                                3 групи молодшого дошкільного віку 

                                                3 групи середнього дошкільного віку

                                                4 групи старшого дошкільного віку

        Щодо котингенту вихованців закладу дошкільної освіти, то спотерігаються такі тенденції:

-         щорічне зменшення дітей у закладі - 350  - 305 – 282;

-         зменшення груп: було 14, з 2023 року -13, планується 12 груп;

-         з’явилися діти ВПО (9 дітей);  діти у яких загиблі батьки (6 дітей); діти, батьки яких зниклі безвісти (1 дитина);

-         збільшується кількість дітей з ООП - 8 – 9 -11;

-         є діти, які перебувають за кордоном – 9 дітей.

Прогнозований набір дітей на 2025-2026 навчальний рік – 52 дитини (45 дітей раннього віку, 7 дітей молодшого віку). З електронної черги забираємо всіх дітей.

        Основні напрями освітньої діяльності:  Заклад забезпечує право дітей дошкільного віку на здобуття якісної дошкільної освіти у безпечному, здоровому та інклюзивному освітньому середовищі. Формує компетентність вихованців: комбінацію знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, особистісних якостей, що визначає здатність дитини успішно соціалізуватися і продовжувати здобувати освіту. Освітній процес грунтується на культурних цінностях Українського народу, спрямовується на формування у вихованців суспільних цінностей, зокрема патріотизму, здорового способу життя та постійного пізнання і розвитку.

        В закладі облаштовано: музичну залу, фізкультурну залу, ресурсну кімнату, осередок гурткової роботи, методичний кабінет, кабінет практичного психолога, медичний кабінет, кабінет бухгалтерської служби, укриття. У всіх вікових групах дошкільного закладу та в укритті створені предметно-ігрові розвивальні осередки з сучасними обладнанням. Територія закладу огороджена та впорядкована. На території обладнані  майданчики для кожної вікової групи з тіньовими навісами та ігровим обладнанням. Облаштовано спортивно-ігрову зону: фізкультурний майданчик.

Кадровий склад закладу освіти згідно з ліцензійними умовами

Важливим питанням організації освітнього процесу є забезпечення закладу кадрами. Загалом по країні спостерігається значне збільшення вакантних посад у закладах дошкільної освіти.

        У нашому закладі дошкільної освіти, зважаючи на часткову плинність педагогічих працівників (зокрема 4 педагогів звільнилися за власним бажанням), в основному вакансії,  відповідно до штатного розпису, заповнені шляхом: переведення педагогів на інші посади, прийняття нових 3х педагогів та довантаження педагогів роботою за сумісництвом.

        Квасилівський ЗДО забезпечений кадрами згідно з ліцензійними умовами.

Директор Квасилівського ЗДО формує штат закладу, залучаючи кваліфікованих педагогічних та інших працівників, відповідно до штатних нормативів та типу закладу.

        У Квасилівському  закладі дошкільної освіти (ясла-садок) за штатним розписом станом на 01 квітня 2025 року кількість штатних посад:        

                                   всього – 82.17              

                                   адміністративний персонал - 1

                                   педагогічних працівників – 38.97       

                                      спеціалістів – 8

                                      обслуговуючого персоналу – 34.2 

Фактично-працюючих 70  осіб. З 70 працівників -  33 педагогічні працівники. 

Квасилівський ЗДО забезпечений педагогічними працівниками, іншими фізичними особами, які мають право провадити освітню діяльність на рівні дошкільної освіти, необхідними для реалізації освітнього процесу та виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти.

Педагогічні працівники, інші фізичні особи, які провадять педагогічну діяльність і залучені до здійснення освітнього процесу у Квасилівському ЗДО, відповідають таким вимогам:

-      мають вищу педагогічну освіту за відповідною спеціальністю та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника;

-      педагогічні працівники Квасилівського ЗДО мають освітній рівень фаховий молодший бакалавр (освітньо-кваліфікаційний рівень молодший спеціаліст), молодший бакалавр, бакалавр та  магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліст).

-      мають стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню професійних обов’язків, який підтверджується відповідним записом в особистій медичній книжці встановленого зразка.

Педагогічні працівники які не мають вищої педагогічної освіти за відповідною спеціальністю, мають вищу, фахову за іншою спеціальністю, були атестовані закладом освіти.

У складі педагогічного колективу: директор, вихователь-методист, 23 вихователі, 2 музичних керівники, 1 інструктор з фізкультури, 1 практичний психолог, 1 вчитель-логопед, 2 асистенти вихователів, 1 керівник гуртка.

Дані про педагогічний стаж  педагогічних працівників:

 

Стаж педагогічних працівників

Кількість педагогічних працівників

До 3 років

Понад 3 роки

Понад

10 років

Понад

20 років

Понад

30 років

Понад

40 років

33

6

4

5

8

4

6

 У закладі проводиться ефективна кадрова політика та забезпечення можливостей для професійного розвитку педагогічних працівників.        

Педагогічний колектив має достатньо високий освітній рівень: 

·        31 працівник має освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст», «магістр»,  що складає 94 %

·        2 педагоги  - молодші спеціалісти – 6 %

Підвищення кваліфікації

         Адміністрація Квасилівського ЗДО сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників. У закладі розроблене та затверджене на засіданні педагогічної ради Положення про підвищення кваліфікації та порядок визнання результатів підвищення кваліфікації педагогічних працівників Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради
(протокол засідання педагогічної ради від 21.03.2024 № 4)

        Керівництво закладу максимально та активно сприяє професійному розвитку та підвищенню кваліфікації педагогічних працівників на засадах, визначених Законом «Про дошкільну освіту» та за процедурами, визначеними Порядком підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Адміністрація закладу активно підтримує педагогічних працівників щодо роз'яснення процедури підвищення кваліфікації, допомагає (у разі потреби) у визначенні компетентностей, удосконалення яких педагогічні працівники потребують найбільше, тощо. Така співпраця є запорукою формування педагогіки партнерства у закладі, його сталого розвитку, збереження здорового мікроклімату у колективі, покращення діяльності закладу.  
        У закладі дошкільної освіти відбувається постійне підвищення професійного рівня і педагогічної майстерності педагогічних працівників. Педагогічні працівники забезпечують власний професійний розвиток і підвищення кваліфікації.

        У 2024-2025 навчальному році підвищили кваліфікацію - пройшли курси при РОІППО шестеро  педагогів:

·                   вихователь, Українець Інна;

·                   асистент вихователя, Котяш Марія;

·                   вихователь, Меланчук Лариса;

·                   вихователь, Рудяк Тетяна;

·                   керівник музичний, Ревер Оксана;

·                   керівник музичний, Денисюк Олена.

Атестація

За наслідками атестації: 13 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, (з них 4 мають звання «Вихователь-методист», 1- звання «Старший вихователь», 1 – практичний психолог-методист) 6 педагогів першу кваліфікаційну категорію,  6 – другу кваліфікаційну категорію та 7 – категорію спеціаліст, 1 – відповідає займаній посаді; 5 працівників нагороджені знаком «Відмінник України», 2 педагоги – знаком «Софія Русова».

У 2024-2025 навчальному році атестаційною комісією І рівня – Квасилівського ЗДО  атестовано 2   педагогів   закладу:

·                   вихователь, Грухаль Марія;

·                   вихователь, Круглик Ольга.

        У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників.  Простежувалося постійне підвищення професійної компетентності наших колег, ріст їх майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення якості освітнього процесу. Педагоги, які атестувалися, були активними учасниками методичної роботи у закладі. Провели творчі звіти-презентації, колективні перегляди, виставку-презентацію кращих зразків навчально-методичного та дидактичного матеріалу для провадження освітньої діяльності  тощо.       

У процесі атестації виконані завдання:

·     оцінювання професійних компетентностей педагогічних працівників з урахуванням їх посадових обов’язків і вимог професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти»;

·     розгляд документів, поданих педагогічними працівниками до атестаційної комісії  та встановлення їх відповідності вимогам законодавства і вживання заходів  щодо перевірки їх достовірності (за потреби);

·     вивчення практичного досвіду педагогічних працівників, які атестуються (за потреби);

·     аналіз педагогічної діяльності вихователів за міжатестаційний період;

·     прийняття рішення про відповідність (невідповідність) педагогічних працівників ЗДО займаним посадам;

·     присвоєння (підтвердження) кваліфікаційних категорій і педагогічних звань або про  відмову у такому присвоєнні.

Атестаційна комісія виконувала усі повноваження, визначені  Положенням про атестацію педагогічних працівників.

Процес проведення атестації педагогічних працівників Грухаль Марії та Круглик Ольги організований з дотриманням принципів академічної доброчесності.

Атестація педагогічних працівників Грухаль Марії та Круглик Ольги здійснювалася на основі комплексної оцінки рівня підвищення кваліфікації, педагогічної майстерності, результатів професійної діяльності у міжатестаційний період шляхом:

·                         аналізу результативності тематичного вивчення стану освітнього процесу у вихователів за міжатестаційний період 2020-2025 роки;

·                         аналізу результативності комплексного вивчення стану організації освітнього процесу у молодшій групі № 10 (вихователь Грухаль Марія) та середній групі № 14 (вихователь Круглик Ольга) – грудень 2024 року;

·                         аналізу участі у різних методичних заходах Квасилівського ЗДО та засіданнях професійних спільнот вихователів у ЗДО Рівненської громади;

·                         аналізу результатів анкетування педагогічних працівників щодо фахового рівня та професійної майстерності за різними освітніми напрямами;

·                         аналізу партнерської взаємодії з батьками вихованців;

·                         аналізу виставки дидактичних посібників та навчально-методичного забезпечення для роботи з дошкільниками (до педагогічних рад);

·                         аналізу результатів відвідування у вихователів занять та різних форм роботи з дошкільниками упродовж міжатестаційного періоду;

·                         аналізу створеного предметно-ігрового розвивального середовища у групі;

·                         оцінювання результатів внутрішнього моніторингу якості дошкільної освіти (діагностування рівня розвитку та сформованості ключових компетентностей здобувачів освіти) - щорічно;

·                         проведення співбесід з дітьми, їхніми батьками та педагогічними працівниками;

·                         аналізу стану ділової документації педагогів у відповідності до номенклатури справ;

·                         аналізу результативності проведення свят і розваг з дошкільниками тощо.

У результаті вивчення та аналізу результативності педагогічної діяльності вихователів, які атестуються, атестаційною комісією зроблений висновок про те, що на виконання вимог Державного стандарту дошкільної освіти та освітньої програми вихователі Грухаль Марія та Круглик Ольга постійно дбають про зміцнення розвивального предметно-ігрового середовища.

У 2024/2025 році вихователі Грухаль Марія та Круглик Ольга результативно провели групові консультації-практикуми та підготували до них змістовні практичні матеріали на допомогу вихователям у роботі з дітьми, про що відображено у самозвітах педагогів до атестації:

На виконання вимог професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» педагогічними працівниками, які атестуються, були складені плани індивідуальної траєкторії професійного розвитку на 2024/2025 навчальний рік, у яких передбачені важливі завдання щодо формування різних видів професійних компетентностей вихователя. Аналіз показує, що поставлені завдання педагогами Грухаль Марією та Круглик Ольгою зреалізовані на належному рівні.

       За наслідками атестації за 2024–2025 навчальний рік:

- відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «старший вихователь» вихователь Грухаль Марія;

- присвоєна  кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»  вихователю Круглик Ользі.

        Звіт про проведення атестації педагогічних працівників Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради у 2024-2025 навчальному році

Загальна кількість працівників, які атестуються

Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії

Присвоєно кваліфікаційну категорію

Присвоєно педагогічне звання

Встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню

Спеціаліст

Спеціаліст ІІ категорії

Спеціаліст І категорії

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст ІІ категорії

Спеціаліст І категорії

Спеціаліст вищої категорії

Старший учитель

Вчитель-методист

Старший вихователь

Вихователь-методист

Майстер виробничого навчання І категорії

Майстер виробничого навчання ІІ категорії

Практичний психолог-методист

Старший учитель

Вчитель-методист

Старший вихователь

Вихователь-методист

Майстер виробничого навчання І категорії

Майстер виробничого навчання ІІ категорії

Інші (вказати)

 

2

 

 

 

 

1

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 Освітня діяльність

        У Квасилівському ЗДО забезпечувалося право дітей дошкільного віку на здобуття якісної дошкільної освіти у безпечному, здоровому та інклюзивному освітньому середовищі. Колектив спрямовував освітню діяльність на формування компетентності вихованців: комбінацію знань, умінь, навичок, способів мислення, поглядів, цінностей, особистісних якостей, що визначає здатність дитини успішно соціалізуватися і продовжувати здобувати освіту. Освітній процес грунтується на культурних цінностях Українського народу, спрямовується на формування у вихованців суспільних цінностей, зокрема патріотизму, здорового способу життя та постійного пізнання і розвитку.       

        Адміністрація ЗДО забезпечувала підходи до організації рівних, належних, і безпечних умов здобуття освіти та педагогічної діяльності за Кнцепцією безпеки закладів освіти, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07.2023р. № 301-р.

Освітній процес у закладі дошкільної освіти спрямовано на виконання Базового компонента дошкільної освіти (2021) 

        У Квасилівському ЗДО у 2024/2025 навчальному році для досягнення стандарту дошкільної освіти, використовувалися комплексні та парціальні програми:

·         комплексна програма розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі»;

·         парціальні програми:

-                     Англійська мова за методикою асоціативних символів… Навчальна програма для закладів дошкільної та загальної середньої освіти (авторський колектив - С. Гунько, С. Бацмай, Л. Гусак, Н. Стадник, Н. Занюк, О. Крутова);

-                     Горизонтальний пластичний балет. Програма з фізкультурно-корекційної роботи в дошкільних навчальних закладах за авторською естетико-оздоровлювальною технологією (авторський колектив - М. Єфименко, Ю. Єфименко);

-                     Дбаємо про емоції - мову серця. Парціальна програма для дітей старшого дошкільного віку (О. Косенчук, Н. Тарнавська);

-                     Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку. Парціальна програма для закладів дошкільної освіти (авторський колектив - Н. Гавриш, О. Пометун);

-                     Зерно любові. Парціальна програма з духовно-морального виховання дітей дошкільного віку (О. Шиян, О. Франкевич, Н. Патуляк);

-                     Мої перші гроші: парціальна програма з розвитку фінансової грамотності та формування фінансових компетентностей у дітей старшого дошкільного віку (авторський колектив - Н. Гавриш, Т. Піроженко, В. Ролік, О. Косенчук);

-                     Україна - моя Батьківщина. Парціальна програма з національно-патріотичного виховання для дітей середнього та старшого дошкільного віку (за загальною науковою редакцією О. Рейпольської);

-                     Моя країна - Україна. Парціальна програма з патріотичного виховання для дітей старшого дошкільного віку (авторський колектив: Н. Гавриш, О. Косенчук, Т. Піроженко);

-                     Україна єдина: цінуємо і творимо. Парціальна програма з формування соціально-громадянської компетентості дітей старшого дошкільного віку (автори - Н. Шульга, Л. Канцедал);

-                     Народознавство в дії. Парціальна програма для дітей дошкільного віку (авторський колектив - Н. Вонітова, Т. Гриців);

-                     Про себе треба знати, про себе треба дбати. Парціальна програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку (автор - Л. Лохвицька);

-                     Скарбниця моралі. Парціальна програма з морального виховання дітей дошкільного віку (автор - Л. Лохвицька);

-                     Формування математичної компетентності у дітей дошкільного віку. Парціальна програма (автор Л. Зайцева);

-                     STREAM-освіта, або Стежинки у Всесвіт. Альтернативна програма формування інженерного мислення в дітей предшкільного віку (науковий керівник - К. Крутій).

       Освітня робота колективу була спрямована на реалізацію пріоритетних завдань педагогічного колективу Квасилівського ЗДО у 2024/2025 навчальному році:

        -  формувати мистецько-творчу компетентність дошкільників засобами художньо-продуктивних видів діяльності.

        -  оптимізувати здоров’язбережувальне та ігрове середовище для формування і зміцнення здоров’я дошкільників, у тому числі дітей з ООП, харчову безпеку в укритті.

        -  продовжувати освітню діяльність, спрямовану на якісний результат формування мовленнєвої та соціально-громадянської компетентності дошкільників засобами творчої спадщини Василя Сухомлинського.

        -  провести самооцінювання діяльності закладу за напрямом оцінювання «Фахова компетентність педагогічних працівників».

На виконання річних завдань педагогічного колективу у 2024/2025 навчальному році результативно підготовлені та проведені педагогічні ради:  

·                         організаційно-настановна «Аналіз діяльності ЗДО та пріоритетні завдання колективу на новий навчальний рік» (29.08.2024);

·                         тематична «Формування мистецько-творчої компетентності дошкільників» (листопад 2024);

·                         тематична «Оптимізація здоров’язбережувального та ігрового середовища у ЗДО в умовах воєнного стану (лютий 2025);

·                         підсумкова «Атестація педагогічних працівників» (березень 2025); 

·     підсумкова «Про результати внутрішнього моніторингу якості освітніх та управлінських процесів у ЗДО» (травень 2025).

        Освітню роботу у ЗДО організовано з урахуванням освітніх потреб у період воєнного стану:

- здійснювалася підтримка дітей дошкільного віку, їх інтеграція та адаптація до освітнього процесу в ЗДО в умовах дії правового режиму воєнного стану;

- організовано надавлася психологічна допомогу учасникам освітнього процесу;

-  здійснювалася підтримка педагогів ЗДО, розвиток їхньої професійної компетенції у надолуженні знань щодо дій в умовах правового режиму воєнного стану.

        У Квасилівському ЗДО впроваджуються інноваційні освітні технології, які сприяють підвищенню якості освітнього процесу - цілеспрямоване, систематичне й послідовне впровадження в освітню практику оригінальних, новаторських способів, прийомів педагогічних дій і засобів, які охоплюють освітній процес ЗДО від визначення мети до результатів.

 Педагогічні працівники Квасилівського ЗДО впроваджують інноваційні освітні технології, які сприяли підвищенню якості освітнього процесу. Цілеспрямовано, систематично й послідовно впроваджували педагоги в освітню практику оригінальні, новаторські способи, прийоми педагогічних дій і засобів, які охоплюють освітній процес ЗДО від визначення мети до результатів.  Серед них: 

-   технологія особистісно орієнтованої освіти та колективно-групового навчання;

-   технологія інтегрованого навчання та виховання;

-   технології створення сучасного інформаційного освітнього середовища в ЗДО;

-  впровадження педагогічних технологій інклюзивної освіти у ЗДО;

-  етнопедагогічні технології (козацька педагогіка);

- здоров’язбережувальні та здоров’яформувальні технології та інші.

        Зокрема, педагоги які мають педагогічні звання, поглиблено впроваджували інновації:

-         Семенюк Раїса, «Інтерактивні технології навчання педагогічних працівників як умова модернізації змісту освіти в ЗДО»;

-         Момоток Тамара «Фітбол-гімнастика як сучасна здоров’язбережувальна технологія в ЗДО»;

-         Грухаль Марія «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами мнемотехніки»;

-         Шевчук Надія «Формування мистецько-творчої компетентності дошкільників засобами нетрадиційних технік образотворення»;

-         Денисюк Олена «Розвиток самостійної музичної діяльності дошкільників засобами ритмоігор та евритмічних  вправ за системою Ж. Далькроза та К. Орфа»;

-         Віннічук Юлія «Впровадження технології «Teddy Bear Therapy Ukraine project» (за Вікторією Назаревич)»

        Вивчення рівня засвоєння знань дітьми різних вікових груп відповідно до програмових вимог показало, що значних досягнень в освітній роботі досягли такі педагогічні працівники - вихователі старших груп: Зань Зінаїда, Меланчук Лариса, Вернюк Світлана, Яремчук Валентина, Павлюк Юлія, Степанюк Ірина, Котяш Марія, Левкович Софія, Храпко Світлана.

Педагоги здійснювали пошук нових ефективних шляхів формування соціально-громадянської компетентності дошкільників.

Важливого значення надавалося підготовці та проведенню групових консультацій для педагогічних працівників закладу. Так, упродовж навчального року були проведені змістовні консультації різної тематики педагогами: вихователем-методистом Семенюк Раїсою, практичним психологом Віннічук Юлією,  вихователями: Вернюк Світланою, Денисюк Ольгою, Парчук Ольгою, Яремчук Валентиною,  Шум Марією,  Рудяк Тетяною, Круглик Ольгою, Малютіною Ольгою, музичним керівником Ревер Оксаною, інструктором з фізкультури Момоток Тамарою.

        З метою виявлення, підтримки, розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку, реалізації варіативної складової Базового компоненту дошкільної освіти у Квасилівському ЗДО у 2024/2025 навчальному році, згідно до затвердженого Положення про організацію гурткової роботи, функціонували гуртки:

    - «Англійська мова» за програмою рекомендованою МОНУ «Англійська мова за методикою асоціативних символів» для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку (від 5 до 10 років), авторський колектив - С. Гунько, С. Бацмай, Л. Гусак, Н. Стадник, Н. Занюк, О. Крутова; відповідальна – керівник гуртка Солярська Ірина;

    - «Грамотійко» за програмою навчання основ грамоти дітей старшого дошкільного віку. Автор Меланчук Лариса вихователь Квасилівського ЗДО (для гурткової роботи у старших групах); відповідальні вихователі старших груп: Зань Зінаїда, Меланчук Лариса, Вернюк Світлана, Яремчук Валентина, Павлюк Юлія, Степанюк Ірина, Котяш Марія, Левкович Софія, Храпко Світлана;

-         «Маленькі митці» за програмою художньо-естетичного розвитку дітей молодших, середніх та старших груп. Автор Шевчук Надія, вихователь Квасилівського ЗДО. (для гурткової роботи у молодшій групі № 4).   

У 2024/2025 навчальному році заклад забезпечував право на дошкільну освіту, продовжував здійснювати роботу з дітьми з особливими освітніми потребами. Організовано працювали команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами відповідно до Положення про команду психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами в Квасилівському ЗДО. Надавалася якісна психолого-педагогічна допомога дітям з особливими освітніми  потребами. Проведений моніторинг оцінювання динаміки розвитку дітей з ООП відповідно до ІПР кожної дитини - 11 дітей. Проведений аналіз результатів моніторингу досягнень дітей з ООП на кінець навчального року, про що складена довідка, яка розглянута на педагогічній раді.

Колектив закладу результативно здійснював партнерство з батьками в організації освітнього процесу. З метою: допомоги батькам у забезпеченні їхнім дітям прав на якісну дошкільну освіту, рівних стартових можливостей напередодні вступу до школи: фізичної та психологічної готовності дитини до навчання у НУШ в умовах правового режиму воєнного стану; надання психолого-педагогічної допомоги з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, розвитку, навчання та виховання дітей дошкільного віку, що виховуються в умовах сім'ї;  забезпечення конституційних прав дітей на здобуття дошкільної освіти - упродовж 2024/2025 навчального року результативно працював Консультативний центр для батьків.

        Адміністрація ЗДО забезпечувала прозорість та інформаційну відкритість закладу освіти, відповідно до ст.30 Закону України «Про освіту», наповнювала сайт ЗДО актуальною інформацією, яка розкриває діяльність колективу

 Самооцінювання освітніх і управлінських процесів

                Відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти у Квасилівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради, затвердженого наказом по закладу від 17 березня  2021 року № 12 о/д, на виконання наказу по закладу від 02.09.2024 № 44 о/д «Про створення робочої групи та проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів у 2024/2025 навчальному році»,  Програми стратегічного розвитку Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради у 2024/2025 навчальному році колектив реалізовував Проєкт 3, здійснював самооцінювання якості освітньої діяльності закладу за напрямом «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти».

Мета проєкту - зміцнення кадрового потенціалу закладу дошкільної освіти, створення сучасного науково-методичного простору та формування системи методичної роботи, яка сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, підготовці та підтримці компетентного педагога ЗДО.

Завданнями проєкту були:

·                         створити сприятливі умови для підвищення професійного рівня, педагогічної майстерності, творчої ініціативи та самовдосконалення педагогічних працівників;

·                         забезпечити цілеспрямований науково-методичний супровід і прогнозування професійного розвитку педагогічних кадрів з наданням методичної допомоги, у тому числі Центром професійного розвитку педагогічних працівників Рівненської міської ради, щодо організації освітньої роботи з дошкільниками;

·                         зміцнити навчально-методичне та навчально-дидактичне забезпечення освітнього процесу в ЗДО;

·                         сприяти оволодінню педагогами інноваційними методиками, технологіями, у тому числі ІКТ; вивченню перспективного педагогічного досвіду та програм; участі педагогічних працівників у розробці авторських програм, навчальних посібників (схвалених\затверджених педагогічною радою); втіленню освітніх проєктів з метою підвищення ефективності освітнього процесу;

·                         оптимізувати використання компетентнісного, діяльнісного, особистісно орієнтованого, інтегрованого підходів до навчання та реалізації індивідуальних освітніх траєкторій для здобувачів дошкільної освіти;

·                         створити умови для самоосвітньої діяльності кожного педагога та висвітлення/оприлюднення результатів його самоосвіти (власних освітніх ресурсів) - досвіду роботи, методичної розробки, статті, презентації, блогу, вебсайту тощо;

·                         забезпечити дотримання політики академічної доброчесності під час провадження педагогічної та наукової (творчої) діяльності;

·                         удосконалювати форми партнерської взаємодії з батьками здобувачів дошкільної освіти.

Пріоритетами проєкту були:

       ефективність науково-методичної роботи у ЗДО;

       підвищення професійного та фахового рівнів педагогічних працівників;

       партнерська взаємодія з усіма учасниками освітнього процесу;

       самоаналіз самоосвітньої та професійної діяльності.

        Проводила самооцінювання робоча група у складі:

Лисак Ольга, директор ЗДО, голова робочої групи;

Семенюк Раїса, вихователь-методист, заступник голови робочої групи;

Віннічук Юлія, практичний психолог;

Бернацька Галина, вихователь;

Місюра Марія, голова батьківського комітету.

        Робоча група працювала за Планом роботи  з проведення самооцінювання.

        Провела ознайомлення колективу з вимогами організації освітніх і управлінських процесів у закладі дошкільної освіти, критеріями та індикаторами оцінювання з напряму оцінювання  «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти» за методичними рекомендаціями з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти.

        Дотримувалася принципів управління якістю освітніх процесів, визначених у Положенні про внутрішню систему забезпечення якості освіти.

        Використовувала методи збору інформації: спостереження, опитування (анкетування батьків, працівників, педагогічних та медичних працівників), вивчення документації.

        Підготувала перелік запитань для проведення анкетування серед педагогічних працівників та батьків за напрямом відповідно до критеріїв оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу для формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Для самооцінювання діяльності ЗДО за напрямом оцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників» робоча група використала анкетування/опитувальники та картки оцінювання:

-       Анкета для оцінювання фахової діяльності педагогічного працівника

-       Анкета для визначення рівня оволодіння ІКТ-компетентності педагога

-       Опитувальник «ІК-компетентність педагога»

-       Анкета для педагогічних працівників щодо визначення ефективності роботи методичного кабінету Квасилівського ЗДО

-       Картка оцінювання планів освітньої роботи вихователів

-       Анкета педагога «Якість освітніх і управлінських процесів»

Проведений аналіз виконання вимог/правил  за компонентами визначеними в індикаторах оцінювання. Критерії оцінювання діяльності педагогічних працівників визначені з урахуванням професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти». Процедурою оцінювання педагогічної діяльності було проведення у ЗДО внутрішнього моніторингу рівня професійних компетентностей вихователів відповідно до картки оцінювання/самооцінювання професійної компетентності вихователів, розробленої з урахуванням вимог їх професійного стандарту.

Здійснено моніторинги (вивчення стану організації освітнього процесу) з чітким аналізом за результатами:

-  моніторинг (комплексне вивчення) у молодшій групі №10 (вихователь Грухаль Марія) – грудень 2024 року;

-  моніторинг (комплексне вивчення) у середній групі № 14 (вихователі Круглик Ольга, Парчук Ольга) – грудень 2024 року;

-  моніторинг (тематичного вивчення) «Стан освітньої роботи з формування мистецько-творчості компетентності дошкільників засобами художньо-продуктивних видів діяльності» в групах раннього віку № 1, 3, молодших групах  № 7, 10, середній групі № 4 (листопад 2024 року);

-  моніторинг (тематичне вивчення) «Оптимізація  здоров’язбережувального та ігрового середовища для формування і зміцнення здоров’я дошкільників, у тому числі дітей з ООП» у вікових групах: раннього віку № 11, молодшій групі № 13, середніх групах № 5, 14 (лютий 2025 року);

-  моніторинг (підсумкове вивчення) «Внутрішній моніторинг якості освітніх та управлінських процесів у ЗДО та готовність старших дошкільників до систематичного навчання в умовах Нової української школи  (враховуючи особливості діяльності закладу в умовах воєнного стану) у старших групах № 2, 8, 9, 12 (квітень-травень 2025 року). 

Робочою групою  отримано інформацію про стан діяльності ЗДО із напряму самооцінювання «Фахова  діяльність педагогічних працівників» з таких джерел:

·                         заходи освітнього процесу, методичні заходи для педагогів і батьків;

·                         ділова документація - плани роботи закладу, плани освітнього процесу, статистичні звіти, протоколи, фінансові документи тощо;

·                         учасники освітнього процесу, їх різнопланова діяльність.

Узагальнені результати самооцінювання та визначені проблеми з напряму діяльності «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти». Використано SWOT-аналіз діяльності Квасилівського ЗДО, сформований за основними критеріями та індикаторами із напряму самооцінювання «Фахова діяльність педагогічних працівників» на основі його внутрішніх потенційних переваг та недоліків.

Досягнуті результати від реалізації проєкту 3 «Фахова діяльність педагогічних працівників ЗДО»:

·                         зміцнення матеріально-технічної бази методичного кабінету, навчально-методичного та навчально-дидактичного забезпечення освітнього процесу в ЗДО;

·                         покращення умов для підвищення науково-теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогічних працівників, їх професійного рівня;

·                         оволодіння більшою частиною педагогічних працівників комп’ютером та активне використання ІКТ у професійній діяльності;

·                         удосконалення знань педагогів про інноваційні методики та технології;

·                         відсутність яскравих проявів професійного вигорання педагогічних працівників;

·                         поширення кращого перспективного педагогічного досвіду за межі освітнього простору закладу; забезпечення умов для видавничої діяльності педагогічних працівників;

·                         позитивні зміни у якісному складі педагогічних кадрів.

        Підготовлені висновки та визначені шляхи вдосконалення освітніх і управлінських процесів закладу дошкільної освіти.

        Підготувлений звіт за результатами самооцінювання з пропозиціями про удосконалення якості освітньої діяльності.                            

        Аналіз результатів самооцінювання розглянула педагогічна рада.

        Звіт про результати самооцінювання якості освітньої діяльності закладу за напрямом  «Фахова діяльність педагогічних працівників закладу дошкільної освіти» оприлюднено на сайті закладу.

 Методична робота

         Організація методичної роботи в Квасилівському ЗДО у 2024/2025 навчальному році  здійснювалася відповідно до Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Базового компонента дошкільної освіти, Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Положення про заклад дошкільної освіти (затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 зі змінами від 27 січня 2021 року затвердженими постановою Кабінету Міністрів України № 86,  державних програм у галузі дошкільної освіти.

        На виконання наказу по закладу від  04 вересня 2024 року № 49 о/д «Про організацію та структуру методичної роботи з педагогічними кадрами на 2024-2025 навчальний рік», впродовж навчального року система методичної роботи в дошкільному  закладі спрямовувалася на активізацію творчого потенціалу педагогів, стимулювання їхнього професійного саморозвитку, а відтак і оновлення форм методичної роботи з кадрами, залучення вихователів, музичних керівників, інструкторів з фізичної культури, практичного психолога до оволодіння технологіями психолого-педагогічного проєктування, організації освітньої роботи з дітьми на засадах особистісно-орієнтованого, діяльнісного, компетентнісного,  інтегрованого підходів і налагодження тісної взаємодії між дітьми, педагогами і батьками.

З метою реалізації пріоритетних завдань педагогічного колективу закладу була створена змістовна структура методичної роботи Квасилівського ЗДО на 2024/2025 навчальний рік з активною участю кожного педагога у різних формах методичної роботи упродовж навчального року.

        Щомісячно у методичному кабінеті ЗДО проводилися пересувні виставки-презентації нової методичної літератури, кращого розвивального дидактичного матеріалу; огляд нормативних документів, новинок методичної літератури та фахової періодики.

        З метою ознайомлення педагогічного колективу з особливостями проведення освітнього процесу в умовах воєнного стану, інноваційними педагогічними технологіями, кращим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, фахової преси з питань впровадження  БКДО, програм розвитку дітей дошкільного віку, внутрішньої системи забезпечення якості освіти упродовж 2024/2025 навчального року методичною службою ЗДО проводилися педагогічні години різної тематики.

Упродовж 2024/2025 навчального року методичною службою ЗДО було організоване педагогічне наставництво відповідно до Положення про педагогічне наставництво та Плану роботи з педагогічного наставництва на 2024/2025 навчальний рік для педагогів-початківців: Марії Котяш, Зінаїди Зань, Анастасії Овдіюк, Козинець Ольги, Гаврилюк Альони.                     

З метою підвищення кваліфікації та професійного рівня протягом 2024/2025 навчального року у режимах офлайн/онлайн педагогічні працівники нашого закладу активно залучалися до засідань професійних спільнот на базі ЗДО м. Рівне з різних освітніх напрямів БКДО з метою підвищення теоретичного рівня та фахової майстерності. Також упродовж навчального року прослухано численну кількість вебінарів/семінарів у режимі онлайн щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у ЗДО, планування діяльності ЗДО, безпеки учасників освітнього процесу, особливостей організації освітнього процесу в умовах воєнного стану та інклюзивної освіти, психологічної підтримки учасників освітнього процесу тощо, що дає можливість правильно будувати методичну роботу у ЗДО.

Упродовж 2024/2025 навчального року педагогічні працівники закладу активно залучалися до індивідуальної самоосвітньої діяльності. Методичною службою ЗДО вивчався стан самоосвіти педагогів, обговорювалися та затверджувалися індивідуальні проблемні теми самоосвіти педагогів на навчальний рік. На допомогу вихователям проведена консультація-інструктаж щодо виконання вимог профстандарту до професійних компетентностей вихователів.

        Відповідно до Плану роботи ЗДО успішно організовані і проведені  колективні перегляди освітнього процесу:

        -  «Коли іграшки радіють, а коли сумують? Складання описової розповіді про іграшку», колективний перегляд комплексного заняття з розвитку мовлення у молодшій групі № 10 (вихователь Марія Грухаль);

- «Покинуте кошеня», колективний перегляд заняття за змістом оповідання Василя Сухомлинського у середній групі № 14 (з проведенням благодійної акції «Нагодуємо бездомних тварин»)  (вихователь Ольга Круглик).

На педагогічній раді були заслухані самозвіти педагогів, які атестувалися у 2025 році із самоаналізом педагогічної та освітньої діяльності за міжатестаційний період:

-         вихователя Грухаль Марії;

-         вихователя Круглик Ольги.

У ході творчих самозвітів педагогічні працівники презентували цікаві і успішні досягнення у педагогічній діяльності за міжатестаційний період з виставкою-презентацією кращих зразків навчально-методичного та дидактичного матеріалу для провадження освітньої діяльності. Також презентували узагальнені у методичні розробки методичною службою ЗДО матеріали досвіду роботи з індивідуальних проблем самоосвіти, а саме:

·  «Формування мовленнєвої компетентності дошкільників засобами сучасних технологій навчання» (вихователь Марія Грухаль)

«Виховання у дошкільників моральних цінностей засобами художнього слова» (вихователь Ольга Круглик).                                                                                                                  

На реалізацію пріоритетного завдання колективу на 2024/2025 навчальний рік «Формування мистецько-творчої компетентності дошкільників засобами художньо-продуктивних видів діяльносі», методичною службою  організований інтерактивний семінар-практикум на тему «Розвиток творчої особистості дитини засобами мистецько-творчих видів діяльності», метою якого було: поглиблювати теоретичні знання та практичні навички педагогів з організації освітнього процесу з дошкільниками з освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва». Відбувся інтерактивний семінар-практикум на тему «Розвиток творчої особистості дитини засобами мистецько-творчих видів діяльності»

За активної участі методичної служби ЗДО у листопаді 2024 року проведений в усіх вікових групах огляд групового предметно-просторового розвивального середовища у межах тематичного вивчення за освітнім напрямом «Дитина у світі мистецтва» (до засідання педагогічної ради), метою якого було: створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов для мистецько-творчої освіти дошкільників.
З педагогічними працівниками закладу за сприяння методичної служби ЗДО результативно проведена школа педагогічної майстерності Надії ШЕВЧУК «Чарівний світ образотворчого мистецтва у нетрадиційних техніках» мета якої: підвищити предметно-методичну компетентність педагогічних працівників з освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва: образотворче мистецтво»; збагатити дизайн центру дитячої творчості у ЗДО «Сім кольорів дитинства».

Успішно проведений серед усіх педагогічних працівників конкурс-огляд на кращий електронний дидактичний посібник національно-патріотичного спрямування, метою якого було - збагатити навчально-дидактичне, навчально-методичне забезпечення освітнього процесу з реалізації проблеми; удосконалити практичні уміння педагогів проводити на загал самопрезентацію власного професійного доробку у межах часового регламенту; перевірити їх уміння об’єктивно оцінювати власні можливості та проявляти себе за незвичних обставин; організувати педагогічний аукціон (форма творчого «продажу/купівлі» певних ідей, думок, винаходів, проєктів, методичних розробок) серед педагогічних працівників закладу з метою пошуку ефективних форм та творчого підходу до вирішення актуальних проблем освітнього процесу з дошкільниками, підтримки новаторства та винахідництва педагогів з проблеми національно-патріотичного виховання дошкільників. Результи конкурсу-огляду викладені в інформаційній довідці та оголошені на педагогічній раді.

        Важливого значення методична служба надавала підготовці та проведенню групових консультацій для педагогічних працівників закладу, який продовжував працювати в умовах воєнного стану в Україні.

        Упродовж 2024/2025 навчального року велика увага приділялася вихователем-методистом розробці та обговоренню методичних рекомендацій (практичних порадників) для педагогічних працівників ЗДО та поширенню їх на сайті ЗДО чи освітянській платформі «ВСЕОСВІТА» (робота з педагогами у формі офлайн/онлайн чи змішаній та індивідуальній в залежності від рівня безпекової ситуації в регіоні).

        Методична робота у 2024-2025 навчальному році була системною і ефективною. за професійну та якісну роботу За професійну та якісну роботу відзначені подякою вихователі-методисти: Семенюк Раїса, Бернацька Галина.

 Фізкультурно-оздоровча робота

        Одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу у Квасилівському ЗДО є «Особистісь дитини», який передбачає формування рухової, здоров’язбережувальної та особистісної компетентностей. Робота педагогів, зокрема інструктора з фізкультури Момоток Тамари, спрямовувалася на формування здоров’язбережувальної компетентності  кожної дитини, уміння застосування навичок здоров’язбережувальної поведінки відповідно до наявної життєвої ситуації, дотримання основ здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я у повсякденній життєдіяльності.

        Фізкультурно-оздоровча робота з дошкільниками проводилася відповідно до розробленої Системи фізкультурно-оздоровчої роботи у Квасилівському ЗДО.      Для педагогів підготовлені тематичні консультації:

-       як мотивувати дітей до занять з фізкультури?

-       які здоров’язбережувальні технології результативні на заняттях з фізкультури?

-       які фізкультурно-оздоровчі заходи планувати на літній період?

-       інноваційні підходи до організації фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО в умовах воєнного стану.

        Заходи проведені з метою - підвищити професійну компетентність педагогів з реалізації освітніх напрямів: «Особистість дитини», «Гра дитини»; освоєння сучасних здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних ігрових практик.

        Педагогічний колектив у співпраці з медичними працівниками знаходили  засоби для збереження та зміцнення фізичного, психічного та соціального здоров'я вихованців. Створювали умови для розвитку нахилів, природних здібностей та талантів вихованців. Використовували методики, які відповідають сучасним вимогам теорії і методики фізичного виховання та педагогіки. Систематично організовували і проводили роботу з навчання дітей основних рухів, розвитку фізичних якостей. Інструктор з фізкультури Момоток Тамара збагачувала освітнє середовище фізкультурної зали, ефективно  та якісно проводила фізкультурні тижні, свята та розваги, брала участь у конкурсах. Підтримувала зв’язки з батьками вихованців. Батьки були активними учасниками фізкультурно-оздоровчих заходів.

        Результати фізкультурно-оздоровчої і спортивно-масової роботи у Квасилівському ЗДО розглядалися на педгодинах, педрадах, у педагогічних вісниках  та висвітлювалися на вебсайті закладу.

        На постійному контролі у закладі - забезпечення рухового режиму протягом дня та  виконання завдань БКДО, чинної освітньої програми «Я у Світі».

 Медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури

        На виконання наказу по ЗДО від 06.09.2024 за № 51 о/д  «Про медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури у 2024/2025 навчальному році» у період з 12 по 16 травня 2025 року було здійснено в усіх дошкільних групах медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури – систему педагогічних і медичних спостережень, аналіз ефективності використання засобів і методів фізичного виховання, визначення шляхів поліпшення здоров’я та фізичного розвитку дошкільників.

Метою МПК було – визначити результат педагогічного впливу на фізичний розвиток дітей та його відповідність запланованим результатам, сприяти оптимізації рухової активності, забезпечити ефективне розв’язання завдань фізичного розвитку та оздоровлення дітей, тісну співпрацю інструкторів з фізкультури, вихователів та медичного персоналу.

Основними завданнями МПК було:

-         оцінка стану здоров’я, рівня фізичного розвитку дошкільників;

-         оцінка санітарно-гігієнічних умов для проведення фізкультурних занять;

-         аналіз перспективно-календарних планів роботи інструктора з фізкультури Тамари Момоток;

-         аналіз змісту занять з фізкультури, дотримання методики проведення.

Медико-педагогічний контроль (МПК) на заняттях з фізкультури здійснювали вихователь-методист Раїса Семенюк та сестра медична старша Бобровник Лілія в усіх молодших, середніх і старших вікових групах відповідно до графіку.

        Медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури на кінець 2024/2025 навчального року проведено за визначеним графіком.

У ході МПК проводилися:

-         контроль за навантаженням дітей, які включені за станом здоров’я до основної, підготовчої та спеціальної груп;

-         аналіз дотримання методики проведення заняття з фізкультури;

-         оцінка санітарно-гігієнічних умов фізкультурної зали (температурний, світловий, повітряний режим, дотримання правил безпеки тощо);

-         аналіз відповідності одягу дітей та взуття умовам проведення заняття;

-         моніторинг відповідності загального навантаження на дітей та особливостей їхнього фізичного розвитку;

-         хронометраж заняття (визначення загальної та моторної щільності).

В результаті проведеного МПК було встановлено, що заняття з фізкультури проводяться у фізкультурній залі з дотриманням усіх санітарно-гігієнічних вимог, температурний режим сягає 20-22 градусів за С. Одяг та взуття дітей і дорослих відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Зміст занять з фізкультури відповідає вимогам освітньої програми ЗДО. Дотримується методика проведення занять: змістовна побудова їх структурних частин, тривалість, ігрова форма проведення тощо.

Методично правильно організовується фізичне виховання дітей підготовчої та спеціальної груп. Дотримуються строки відновлення навантаження дітей після перенесених хвороб. Перспективно-календарне планування освітньої роботи з фізичного розвитку дошкільників ведеться з дотриманням сучасних вимог. Відводиться місце індивідуальній роботі з дітьми з фізичного виховання.

Результати хронометражу загальної та моторної щільності занять з фізкультури відображено у таблиці.

Вікові групи

Загальна щільність

%

Середня оцінка

%

Моторна щільність

%

Середня оцінка

%

Молодша № 7

86%

 

87%

57%

 

59%

Молодша № 10

88%

60%

Молодша № 13

86%

61%

Середня № 4

93%

 

89%

66%

 

65%

Середня № 5

87%

65%

Середня № 14

87%

65%

Старша № 2

93%

 

92%

71%

 

70%

Старша № 8

90%

70 %

Старша № 9

93%

70%

Старша № 12

90%

67%

 Висновок: фізкультурні заняття проводяться на належному рівні з дотриманням програмових вимог та методичних рекомендацій.

Забезпечити у закладі безпечні для здоровя дітей умови перебування, виховання та навчання.                                                                                Постійно.

Медичне обслуговування

        На виконання Порядку медичного обслуговування дітей у дошкільному навчальному закладі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2002 р. № 826, Положення про медичний кабінет дошкільного закладу та Положення про ізолятор дошкільного  закладу, затверджених спільним наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 30 серпня 2005р. № 432/496, та з метою забезпечення якісного медичного обслуговування дітей, постійного контролю за станом їхнього здоров’я у Квасилівському ЗДО затверджений план роботи медичного кабінету та план заходів щодо зміцнення здоров’я дітей.

        Сестри медичні старші: Гудзікевич Лідія, Бобровник Лілія неухильно виконували посадові обов’язки та вимоги нормативно-правових актів, які регламентують діяльність медичних працівників у закладі дошкільної освіти:

- здійснювали контроль за дотриманням санітарного законодавства, зокрема дотримання вимог Санітарного регламенту для закладів дошкільної освіти;                                                                    

- проводили роботу з гігієнічного виховання;

- проводили моніторинг стану здоров’я та контроль за виконанням індивідуального плану щеплень та профілактичних медичних оглядів дітей;

- здійснювали щоденний контроль за станом здоров’я дітей дошкільного закладу, оглядати їх з метою своєчасного виявлення у них ознак захворювань;

- надавали домедичну допомогу у невідкладному стані, інформували батьків або інших законних представників про стан дитини та організацію заходів для госпіталізації (у разі показань).

- систематично проводили просвітницьку роботу серед працівників дошкільного закладу та батьків щодо профілактики захворювань дітей;

- у разі виникнення у дошкільному закладі спалахів інфекційних захворювань позапланово проводили відповідну роботу з працівниками;

- систематично весии обліково-звітну та медичну документацію, встановлену МОЗ України.

        Вся діяльність медичних працівників спрямовувалася на збереження та відновлення здоров’я дітей, запобігання захворюванням, проведення профілактичних заходів, надання домедичної допомоги.

 Організація харчування

        Харчування дітей організовується з дотриманням законодавства України з питань організації харчування дітей у  закладах дошкільної освіти, а саме: статті 19 Закону України "Про дошкільну освіту",  наказу Міністерства освіти і науки України "Про затвердження Порядку встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах" від 21.11.2002 р. № 667, затвердженого в Міністерстві юстиції України 06.12.2002 р. за № 953/7241, постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку» від 24.03.2021 № 305 (зі змінами), інших законодавчо-нормативних актів.

        Відповідно до штатного розпису, Квасилівський ЗДО повністю  укомплектований працівниками, які забезпечують організацію харчування дітей: приготування та реалізацію готових страв закладом самостійно. У вересні 2024 року проведена атестація робочих місць: шеф-кухаря, кухаря, підсобного працівника. Визначені та надаються працівникам харчоблоку пільги та компенсації за шкідливі умови праці.

        У закладі дошкільної освіти визначений триразовий режим харчування дітей: сніданок, обід та вечеря.

         Стан матеріально-технічного забезпечення харчоблоку, груп задовільний. Заклад у достатній кількості забезпечений кухонним обладнанням, посудом.  У харчоблоці проведений якісний ремонт приміщень. Здійснюється постійне оновлення та підтримка у належному робочому стані обладнання та устаткування харчоблоку, посуду, меблів, систем енергозабезпечення, водопостачання та водовідведення, вентиляції та очистки повітря, забезпечення створення умов для зберігання харчових продуктів, готових страв.

        У Квасилівському ЗДО зареєстрований паспорт харчоблоку.

        На початку 2025 року визначені закупівлі харчових продуктів, укладені договори. Продукти харчування і продовольчу сировину постачальники доставляли регулярно та в повному обсязі, відповідно складених договорів та відповідно до заявок на продукти харчування. Продукти приймалися у заклад із супровідними документами, які гарантували їх якість.

        Приготування готових страв для їх споживання здійснюється з дотриманням послідовності та поточності технологічного процесу, рецептури, а також відповідно до вимог санітарного законодавства, законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів та норм харчування.

        Заклад забезпечує збалансоване та якісне харчування дітей.

 Організація інклюзивного навчання

На виконання Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Постанови Кабінету Міністрів України від 10.04.2019 № 530 «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах дошкільної освіти», плану роботи Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) на 2024/2025 навчальний рік, Положення про внутрішню систему якості освіти у Квасилівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок), проведений аналіз організації інклюзивної освіти дітей  з особливими освітніми потребами (далі - ООП) у Квасилівському ЗДО.    

        Наказом про розподіл функціональних обов’язків - визначено відповідального за організацію інклюзивного навчання в закладі освіти – директора Лисак Ольгу Миколаївну.

        У Квасилівському ЗДО видані організаційні накази:

-         наказ від 02.09.2024р. № 42 о/д «Про організацію інклюзивного навчання у Квасилівському ЗДО у 2024/2025 навчальному році»

-         наказ від 06.09.2024 № 52 о/д «Про організацію освітнього процесу з дітьми з особливими освітніми потребами у 2024/2025 навчальному році»

-         наказ від 22.08.2024 № 31 а/г «Про перепрофілювання груп у закладі»

-         наказ від 26.08.2024 № 33 а/г «Про комплектування інклюзивних груп дітьми у 2024/2025 навчальному році»

        На початок навчального року у Квасилівському ЗДО було 11 заяв  від батьків та 11 висновків ІРЦ про організацію інклюзивної освіти у Квасилівському ЗДО. За обсягом тимчасової або постійної  підтримки в освітньому процесі дітей з ООП, відповідно до їх індивідуальних потреб були визначені рівні підтримки:

-         2 рівень – 3 дитина;

-         3 рівень – 6 дітей;

-         4 рівень – 2 дитини.

Освітній процес у закладі організовувався з урахуванням рівнів підтримки, визначених на основі висновків ІРЦ.

        З метою забезпечення дошкільною освітою дітей з особливими освітніми потребами, створення оптимальних умов  для їх навчання, виховання і розвитку в умовах закладу дошкільної освіти, була проведена комплектація груп  для інклюзивної освіти у закладі на 2024-2025 навчальний рік в такому порядку:

- молодша група № 7  1 дитина – 2 рівня підтримки;

                         2 дитини -  3 рівня підтримки;

- молодша група № 13 2 дитини – 2 рівня підтримки;

                                       1 дитини -  3 рівня підтримки;

-  середня група № 8    1 дитина – 2 рівня підтримки;

                                       1 дитина - 3 рівня підтримки;

                                       1 дитина - 4 рівня підтримки;

- середня група № 9     1 дитина - 3 рівня підтримки;

                               1 дитина - 4 рівня підтримки;   

        У закладі наявна відповідна матеріально-технічна та навчально-методична база, у тому числі необхідні навчально-методичні і навчально-наочні посібники, навчально-дидактичне та ігрове обладнання. Заклад забезпечений посібниками та ігровим обладнанням. Постійно поповнюється, збагачується навчально-методична база.

        Наявна ресурсна кімната, у якій створені інклюзивні осередки для проведення психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять. Ресурсна кімната має відповідний розподіл функціональних зон, які призначені для розвитку дітей, зокрема з особливими освітніми потребами, гармонізації їх психоемоційного стану та психологічного розвантаження, надання (проведення) індивідуальних та/або групових психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

       Матеріально-технічна база потребує вдосконалення (причина – відсутність субвенції на оснащення інклюзивним обладнанням).

Дітей з ООП у освітньому процесі супроводжували асистенти вихователів відповідно висновків ІРЦ. Відповідно видані накази по закладу про прийняття  на посади асистентів вихователів інклюзивних груп.

    Асистенти вихователів інклюзивних груп закладу забезпечували особистісно орієнтоване спрямування освітнього процесу, брали участь у розробленні та виконанні індивідуальної програми розвитку, адаптували навчальні матеріали з урахуванням особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами.

        Вихователі інклюзивних виконували обов’язки відповідно посадової інструкція вихователя інклюзивної групи.

        Організація роботи з дітьми з особливими освітніми потребами грунтувалася на загальнолюдських цінностях та спрямовувалася на забезпечення соціалізації, розвиток комунікативних навичок, навичок самостійності та самообслуговування тощо.

       Створені команди психолого педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами, про що виданий наказ «Про затвердження команд супроводу дітей з ООП та планів засідань» з додатками.

        Індивідуальні програми розвитку розроблені  для кожної дитини з ООП на навчальний рік та завантажені на Порталі ІРЦ «Україна. Інклюзія». Тричі на рік індивідуальні програми переглядалися на засіданні команд супроводу, з метою їх виконання та коригування.

        Здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами здійснювалася відповідно до державного стандарту дошкільної освіти (Базового компонента дошкільної освіти) за допомогою найбільш прийнятних для таких дітей методів і способів.

        Засідання кожної створеної команди супроводу дитини з ООП проведені (вересень, грудень 2024 року;  травень 2025 року), про що засвідчують складені протоколи.

        Фахівці інклюзивно-ресурсного центру за запитом адміністрації закладу дошкільної освіти надавали консультації з питань організації інклюзивного навчання, брали участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу.

        Психолого-педагогічні  та корекційно-розвиткові заняття з дітьми з ООП проводилися корекційними педагогами за укладеними договорами за складеними та затвердженими графіками. Тривалість психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових занять визначалися відповідно до віку дітей та виду діяльності за освітніми напрямами.

        Питання організації інклюзивного навчання у закладі на постійному контролі педагогічної ради, керівника закладу, вихователя-методиста, про що засвідчують видані накази та інші документи.

Проведений моніторинг оцінювання динаміки розвитку дітей з ООП відповідно до ІПР кожної дитини та сформована тека відповідних документів і матеріалів на кожну дитину з ООП - на 11 дітей. Методичною службою ЗДО проведений аналіз результатів моніторингу досягнень дітей з ООП на кінець навчального року, про що складена довідка, яка розглянута на педагогічній раді

 Моніторинг якості дошкільної освіти

        На виконання плану роботи закладу на 2024-2025 навчальний рік, наказу  від 02.04.2025 року № 17 о/д «Про моніторинг якості освітнього процесу у ЗДО, динаміки досягнень дітей з ООП та готовність старших дошкільників до навчання у школі», з метою забезпечення внутрішнього контролю за діяльністю педагогічних працівників, якістю освітнього процесу з дітьми та визначення його результативності, оцінки динаміки розвитку та сформованості життєвої компетентності дошкільників у старших групах № 2, 8, 19, 12 та паралельно в інших вікових групах було здійснено підсумкове вивчення, яке тривало з 22 квітня по 17 травня 2025 року з урахуванням особливостей діяльності закладу в умовах воєнного стану.

Одним із головних завдань дошкільної освіти є формування життєвої компетентності дитини, розкриття її творчих здібностей, набуття соціального досвіду, готовності до навчання у НУШ. У Базовому компоненті дошкільної освіти зведено норми і положення, що визначають державні вимоги до обов’язкових компетентностей та результатів освіти дитини дошкільного віку 6 (7) років.

Метою вивчення та самооцінювання було - проаналізувати роботу педагогічних працівників щодо якості надання освітніх послуг, виконання дошкільниками державних стандартів дошкільної освіти та визначити рівень сформованості їх життєвої компетентності згідно вимог освітньої програми та БКДО.

Моніторинг якості дошкільної освіти (підсумкове вивчення)  проводила  робоча група, у:

-   старшій групі № 2 (вихователі  Зань Зінаїда, Левкович Софія, Світлана Храпко);

-   старшій групі № 8 (вихователі Степанюк Ірина, Котяш Марія);

-   старшій групі № 9 (вихователі Вернюк Світлана, Меланчук Лариса);

-   старшій групі №12 (вихователі Павлюк Юлія, Яремчук Валентина);

-   у групах: раннього № 1, 3, 11, молодшого № 7, 10, 13 та середнього № 4, 5, 14 дошкільного віку (за результатами педагогічної діагностики дошкільників).

У ході підсумкового вивчення якості дошкільної освіти у ЗДО на кінець навчального року проведений аналіз результатів контрольно-діагностичних зрізів з різних освітніх напрямів у ході педагогічної діагностики кожної дитини; індивідуального педагогічного обстеження окремих дітей та спостережень за ними у повсякденні і на предметних та підсумкових заняттях; співбесід з вихователями і батьками тощо.

Підсумок роботи за навчальний рік був проведений за результатами перегляду та аналізу підсумкових занять з БЖД під час квітневого Тижня безпеки дитини з урахуванням особливостей діяльності закладу в умовах воєнного стану, на яких діти показали достатній та високий рівні сформованості життєвої компетентності з безпеки життєдіяльності в умовах воєнного стану:

-  підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності «У школі песика Патрона» у старшій групі №2 (вихователь Храпко Світлана);
  - підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності «Подорож із песом Патроном» у старшій групі №8 (вихователі Ірина Степанюк, Марія Котяш);

-  підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності "Правила пам’ятай та безпеки уникай" у старшій групі №9 (вихователь Світлана Вернюк);

-  підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності «Цікава мандрівка з допитливими Іскорками» у старшій групі №12 (вихователь Яремчук Валентина).

В усіх старших групах № 2, 8, 19, 12 відповідно до графіку також був здійснений перегляд підсумкових (оцінювально-контрольних занять) з мовленнєвого та логіко-математичного розвитку дошкільників, на яких здобувачі дошкільної освіти також показали достатній та високий рівні розвитку та сформованості мовленнєвої, комунікативної, художньо-мовленнєвої, сенсорно-пізнавальної, логіко-математичної, дослідницької, предметно-практичної та технологічної компетентностей:

-  підсумкове заняття з мовленнєвого розвитку «Подорож країною АБВГДейкою» у старшій групі № 2 (вихователь Левкович Софія);

-  підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку «Подорож країною Математики» у старшій групі № 2 (вихователь Зань Зінаїда);

-  підсумкове заняття з мовленнєвого розвитку «Подорож чарівним лісом з їжачком Пізнайком» у старшій групі № 8 (вихователь Котяш Марія);

-  підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку «Зберемо математичні ключики для Бджілки» у старшій групі № 8 (вихователь Ірина Степанюк);

-  підсумкове заняття з мовленнєвого розвитку «У гості завітала Фея Весни» у старшій групі № 9 (вихователь Лариса Меланчук);

-  підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку «Математичними стежинками» у старшій групі № 9 (вихователь Світлана Вернюк);

-  підсумкове заняття з мовленнєвого розвитку «У подорож рушаємо, весну привітаємо» у старшій групі №12 (вихователь Валентина Яремчук);

-  підсумкове заняття з логіко-математичного розвитку «Математичний роблокс» у старшій групі № 12 (вихователь Юлія Павлюк).

Кількість випускних груп – 4

Кількість  дітей старших груп

Готові

до навчання

у школі

Залишаються в ЗДО

З них:

наявні протипокази

за віком

за бажанням батьків та станом здоров’я

84

77

 

3 (проходять комплексну оцінку в ІРЦ)

3 (діти з ООП)

-

1         

 Рівень розвитку дітей старшого дошкільного віку: кількість дітей – 77.

З них: 

- високий рівень:    86% (66 дітей)

- достатній рівень: 10% (8 дітей)  

- середній рівень:    4% (3 дитини)

- низький рівень:     0% (0 дітей)

        Рівні сформованості компетентностей дітей старшого дошкільного віку відповідно до БКДО (ВР – високий рівень, ДР – достатній рівень)

 

 

Види

компетент-

ностей 

Здоров’ябережувальна та рухова компетентність

Особистісна компетентність

Соціально-громадянська компетентність (родинно-побутовий складник)

Соціально-громадянська компетентність (соціально-комунікативний складник)

Природничо-екологічна компетентність з навичками, що орієнтовані на сталий розвиток

Мистецько-творча (музична, театралізована) компетентність

Мистецько-творча (художньо-продуктивна) компетентність

Ігрова компетентність

Сенсорно-пізнавальна, логіко-математична, дослідницька компетентність

Предметно-практична, технологічна компетентність

Мовленнєва та комунікативна компетентність

Художньо-мовленнєва компетентність

Вікова

група

Старша № 2

88%

ВР

86%

ВР

85%

ВР

83%

ВР

83%

ВР

78%

ВР

76%

ВР

80%

ВР

79%

ВР

81%

ВР

78%

ВР

80%

ВР

Старша № 8

 

89%

ВР

85%

ВР

80%

ВР

78%

ВР

81%

ВР

79%

ВР

78%

ВР

80%

ВР

78%

ВР

80%

ВР

77%

ВР

85%

ВР

Старша № 9

 

92%

ВР

86%

ВР

86%

ВР

84%

ВР

80%

ВР

87%

ВР

85%

ВР

87%

ВР

85%

ВР

88%

ВР

82%ВР

86%

ВР

Старша № 12

 

89%

ВР

81%

ВР

86%

ВР

82%

ВР

80%

ВР

85%

ВР

81%

ВР

86%

ВР

76%

ВР

80%

ВР

76%

ВР

77%

ВР

 Рівні розвитку здобувачів дошкільної освіти та виконання Державного стандарту дошкільної освіти за віковими групами:

  Старша група № 2

        Кількість дітей - 19 (з них 1 дитина з ООП)

        Вихователі: Зань Зінаїда, Левкович Софія, Храпко Світлана

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 2:

Високий рівень – 16 дітей (89%)

Достатній рівень – 2 дитини (11%)

Середній рівень - 0

Низький – 0

·   1 дитина з ООП, яка обстежувалася за окремою процедурою моніторингу з урахуванням висновку ІРЦ, який наданий батькам на кінець навчального року (з метою залишити дитину ще на один рік у ЗДО та організувати для неї інклюзивне навчання)

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 2 – високий і відповідає на 81% від заявлених вимог.

        Старша група № 8

Кількість дітей – 22 (з них 3 дитини з ООП) 

Вихователі: Степанюк Ірина, Котяш Марія

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 8:

Високий рівень – 17 дітей (89%)

Достатній рівень – 0

Середній рівень – 2 дитини (11%)

Низький рівень – 0

·   3 дитини з ООП, які обстежувалися за окремою процедурою моніторингу та відповідно до ІПР, яку виконали частково.

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 8 – високий і відповідає на 81% від заявлених вимог.

        Старша група № 9

Кількість дітей22 (з них 2 дитини з ООП)

Вихователі: Меланчук Лариса, Вернюк Світлана

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи № 9:

Високий рівень – 18 дітей (90%)

Достатній рівень – 2 дитини (10%)

Середній рівень - 0

Низький рівень – 0

·   2 дитини з ООП, які обстежувалися за окремою процедурою моніторингу та відповідно до ІПР, яка виконана частково.

Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 9 – високий і відповідає на 85% від заявлених вимог.

        Старша група № 12

Кількість дітей – 21 (з них 2 дитини не обстежені – частохворіючі і тривалий період не відвідують ЗДО) 

Вихователі: Яремчук Валентина, Павлюк Юлія

За результатами аналізу протоколів обстеження дітей старшої групи №12:

Високий рівень – 15 дітей (79%)

Достатній рівень – 4 дитини (21%)

Середній рівень -  0

Низький рівень - 0

        Висновок. Рівень виконання БКДО та освітньої програми дітьми старшої групи № 12 – високий і відповідає на 82% від заявлених вимог.

        Зведена таблиця  результатів моніторингу оцінювання рівня розвитку дошкільників та якості дошкільної освіти у Квасилівському ЗДО за станом на кінець 2024/2025 навчального року

 

 

Освітні напрями

 

  Особистість дитини

  Дитина в соціумі

  Дитина в природному довкіллі

  Дитина у світі мистецтва

  Дитина в сенсорно-  пізнавальному просторі

  Мовлення дитини

  Гра дитини

 

Середня оцінка рівня виконання програми  (%)

 

 

(%)

Рівень виконання програми

та БКДО  (%)

Вікові

Групи

Старша

 

 

 

 

№ 2

87%

84%

83%

77%

80%

79%

80%

81%

високий

№ 8

87%

79%

81%

78%

79%

81%

80%

81%

високий

№ 9

89%

85%

80%

86%

87%

84%

87%

85%

високий

№ 12

85%

84%

80%

83%

78%

76%

86%

82%

високий

 Висновок. За результатами моніторингу якості дошкільної освіти у Квасилівському ЗДО на кінець 2024/2025 навчального року педагогічні працівники показали відповідальне ставлення до виконання своїх професійних обов’язків відповідно до вимог професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти», організації, проведення та самоаналізу освітньої діяльності з вихованцями у період воєнного стану в Україні. Моніторинг якості освіти проведений з використанням кваліметричної моделі оцінювання рівнів розвитку дітей (Галини Єльнікової).

Діти старших вікових груп переважно на високому рівні (у межах 81-85%) мають сформовані компетентності та є належним чином підготовленими до шкільних навантажень у НУШ. Діти з ООП, які обстежувалися за окремою процедурою моніторингу досягнень відповідно до ІПР, виконали свою програму частково.

  Безпека освітнього середовища

        Відповідно до нового ЗУ «Про дошкільну освіту» щодо особливостей організації, забезпечення та реалізації освітнього процесу зазначено: «Освітній процес організовується у безпечному, здоровому та інклюзивному середовищі, здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб»

      З метою забезпечення права вихованців на здобуття якісної дошкільної освіти у нашому закладі на постійному контролі питання:

-                     виконання вимог нормативно-правових актів з безпеки життєдіяльності дітей;

-                відповідність матеріально-технічного забезпечення базовим вимогам для створення комфортного та безпечного освітнього середовища;

-             забезпечення безперервності освітнього процесу в умовах воєнного стану (в т.ч. враховуючи повітряні тривоги та перебої у постачанні електроенероносіїв)

-               організація освітнього процесу,  включаючи забезпечення психологічної та фізичної безпеки учасників освітнього процесу;

-         ефективність інклюзивного навчання дітей з ООП.

Важливим завданням для колективу залишається забезпечення безперебійного освітнього процесу. Створення умов для безпечності освітнього процесу. Забезпечення якісного освітнього процесу є основою для гармонійного розвитку дитини та її  успішної підготовки до подальшої готовності до навчання.

        Безпека дітей є найважливішим пріоритетом під час організації освітнього процесу у закладі, особливо у період воєнного стану. Це завдання включає в себе фізичний захист від зовнішніх загроз і забезпечення психологічного благополуччя як вихованців так і працівників закладу.

        Для гарантування фізичної безпеки заклад відповідає вимогам МОН. Особлива увага надається облаштуванню укриттів, наявності чітких алгоритмів евакуації під час повітряної тривоги, а також навчання педагогів та інших працівників закладу основам надання домедичної допомоги і реагуванню на надзвичайні ситуації.

        Однією з головних умов для організації відвідування закладу у форматі очного навчання є наявність укриття, яке забезпечує за кількісними нормативами місця для всіх дітей і працівників відповідно до потреб дітей та законодавства. Ці питання висвітлюються у Національній концепції безпеки закладів освіти та листі МОНУ від 20 червня 2023 року  № 1/8820 «Про організацію безпечного освітнього простору у закладах дошкільної освіти та обладнання укриттів». Ця умова виконана у нашому закладі (площа без туалетних кімнат, що дозволяє одночасне перебування 400 осіб. ) На даний час наше укриття 100% забезпечує (270 дітей і 70 працівників = 340 учасників освітнього процесу).

        Найпростіше укриття у закладі забезпечене базовими ресурсами необхідними для дітей і працівників для їхнього перебування у період надзвичайної ситуації:

-         наявні ємності  з питною та технічною водою;

-         первинні засоби пожежогасіння;

-         вбиральні;

-         місця для сидіння;

-         місця для відпочинку;

-         засоби надання медичної допомоги;

-         резервне штучне освітлення;

-         електроживлення;

-         контейнери для зберігання продуктів харчування;

-         Wi-Fi;

-           ігрові та розвивальні осередки, які потребують переоснащення.

        Одним із основних завдань у ситуації яка склалася у нашій державі є безпека та створення умов для навчання, зокрема у сховищах, що дозволяє дітям гратися, навчатися у відповідно спокійних  і безпечних умовах.

        Відповідно до наказу МОН та МВД кожний навчальний  заклад повинний бути обладнаний тривожною кнопкою, системою оповіщення іншими необхідними елементами, які забезпечені у закладі.

        Водночас стабільність освітнього процесу потребує не лише надійного захисту, але і забезпечення енергетичної автономії закладу, забезпечення відповідними ресурсами для безперебійної роботи в умовах блекаутів та віялових відключень. У нашому закладі автономне енергозбереження забезпечується двома генераторами: один на весь заклад потужністю 60 квт, один на укриття потужністю 7 квт. Частково забезпечені пальним. Залишається актуальним забезпечення груп ліхтарями. У цьому навчальному році проведено реконструкцію під’єднання генераторів, влаштування майданчика з огороджувальною конструкцією (для малого генератора), проводиться також обслуговування генераторів відповідно укладеного договору. Також маємо потужний накопичувач (павербанк), який отримали від громадської організації «Проліска».

        Ознайомлення батьків з умовами перебування вихованців  в укриттях у період повітряної тривоги є важливим, оскільки впливає на рівень довіри до закладу і на загальну впевненість батьків щодо безпеки їхніх дітей в умовах надзвичайних ситуацій.

        Важливими завданнями залишаються – відпрацювання порядку раннього попередження та евакуації учасників освітнього процесу у разі нападу, або загрози нападу на заклад.

         Окрім технічного оснащення, важливо знати алгоритми реагування персоналу на сигнали повітряної тривоги у різних ситуаціях: під час проведення занять, прийому їжі, прогулянок, денного сну тощо. Важливо, щоб персонал знав, як діяти в умовах надзвичайної ситуації та вміли надавати першу домедичну допомогу.

        Регулярне проведення навчань і тренувань, є необхідною умовою для підтримки готовності працівників закладу до можливих ситуацій. У закладі регулярно проводяться інструктажі з пожежної безпеки, охорони праці та безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, практикуються навчання з домедичної допомоги.

        Знання та навички необхідні для реагування на надзвичайні події  передбачені професійним стандартом вихователя закладу дошкільної освіти і є важливою складовою  професійної  здоров’язбережувальної компетентності педагогів.

          У контексті створення безпечних умов для організації освітнього процесу у закладі дошкільної освіти важливо забезпечити не лише фізичний захист дітей, але і надання домедичної допомоги. Наявність кваліфікованого медичного персоналу стає критично важливою умовою. Наш заклад забезпечений 100% медичним персоналом. А ще нещодавно була проблема, яку мають багато закладів, це заповнення вакансії медсестри. У закладі працює на постійній основі 2 сестри медичні старші, які забезпечують профілактичний контроль за здоров’ям дітей та надають оперативну допомогу у разі виникнення надзвичайної ситуації чи потреби у невідкладних заходах. Одна з медичних сестер Бобровник Лілія  підвищила кваліфікацію за планом курсової підготовки на базі Рівненської медичної академії за напрямом «Педіатрія». Наші сестри медичні старші мають сертифікати про успішне завершення навчання  - проходження онлайн-курсу «Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP» 

Також медичний кабінет забезпечений необхідним обладнанням.

        У процесі створення безпечного освітнього простору, важливим елементом є забезпечення психологічного комфорту дітей та працівників. Особливо в умовах воєнного стану, коли психоемоційне значно підвищується, наявність професійної підтримки з боку психолога стає критично важливою для гармонійного розвитку дітей і стабільного функціонування освітнього середовища. Практичний психолог нашого закладу Віннічук Юлія забезпечує супровід освітнього процесу, допомагають дітям адаптуватися до змін та долати психологічні труднощі, а також сприяють підтримці емоційного здоров’я працівників та батьків. Це включає індивідуальні заняття для дітей, групові заняття для розвитку емоційної стійкості, а також роботу з батьками щодо збереження психологічного здоров’я дітей в умовах війни.

        Вихователі, інші педагоги, медичні працівники використовують елементарні практики спрямовані на зменшення стресу, зниження напруження, підтримку емоційного стану дитини та організацію стабільного навчального процесу.

З метою формування здоров’язбережувальної компетентності у вихованців закладу, формування здатності дитини до застосування навичок здоров’язбережувальної поведінки відповідно до наявної життєвої ситуації в умовах воєнного стану методичною службою закладу був складений план заходів Квасилівського ЗДО з охорони життя та безпеки життєдіяльності на 2024/2025 навчальний рік, відповідно до якого у жовтні 2024 року та у квітні 2025 року у Квасилівському ЗДО проводилися Тижні безпеки дитини, мета яких: закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації техногенного, природного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах правового режиму воєнного стану. У квітні 2025 року проведений онлайн-семінар для усіх служб Квасилівського ЗДО «Заходи щодо безпеки життєдіяльності та профілактики дитячого травматизму». Матеріали онлайн-семінару до Тижня безпеки дитини розміщені на сайті закладу.

        Згідно законодавства кожному вихованцю у закладі дошкільної освіти гарантується безпека, психологічний супровід, а також у разі потреби домедична допомога.

 Соціальний захист дітей у закладі

        Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» Квасилівський ЗДО здійснює соціальний захист дітей дошкільного віку. З метою охорони дитинства дітей дошкільного віку, створення умов для всіх вихованців закладу та забезпечення належної організації роботи з соціального захисту дітей пільгових категорій у 2024/2025 навчальному році працювала робоча група з охорони дитинства у Квасилівському ЗДО на у складі:

·        голова комісії: практичний психолог Віннічук Юлія;

·        члени комісії: - вихователь-методист Семенюк Раїса;

                                - діловод Федорук Леся;

                                - інструктор з фізкультури Момоток Тамара;

                                - сестра медична старша Гудзікевич Лідія.

        Робоча група виконувала завдання: виявляти та проводити облік дітей, які потребують соціальної підтримки.

        Квасилівський ЗДО забезпечував соціальний захист дітей за категоріями:

       -  діти з інвалідністю – 7;

       - з малозабезпечених сімей - 3;

       - з багатодітних сімей (3-є і більше дітей) - 36;

       - з сімей, члени яких є учасниками АТО (ООС) - 12;

       - діти, з числа внутрішньо переміщених осіб – 9

       - діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних групах - 11;

       - діти, батьки яких беруть (брали) участь у бойових діях внаслідок збройної агресії росії – 28;

       - в яких батьки з інвалідністю;

       - з неповних сімей;

       - з сімей групи «ризику».

       У закладі складений соціальний паспорт закладу та за соціальними категоріями дітей забезпечувалася підтримка:

        - проводилося звільнення від сплати за харчування дітей;

        - зменшувалася на 50 % плата батькам за харчування дітей;

        - забезпечувалося дієтичне харчування

        - здійснювався соціально-психологічний супровід;

        - здійснювалася корекція фізичного та (або) розумового розвитку;

        - та інші.

        Проводилися індивідуальні консультації батькам дітей пільгових категорій з питань соціального захисту.

        Інформацію щодо кількості дітей за соціальними категоріями щомісяця подавали в управління освіти Рівненської міської ради.                                     

        Здійснювали соціальний супровід дітей пільгових категорій.

 Запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми

        Відповідальною особою щодо організації роботи із запобігання  і протидії  насильству та жорстокому поводженню з дітьми, унеможливлення дискримінації за будь-якими ознаками, приниження їх честі та гідності у Квасилівському ЗДО на 2024/2025 навчальний рік призначено практичного психолога Віннічук Юлію.

        Затверджене Положення про запобігання і протидію насильству та жорстокому поводженню з дітьми у Квасилівському ЗДО.

        Працювала комісія із запобігання  і протидії  насильству та жорстокому поводженню з дітьми у складі:

         голова комісії: Лисак Ольга – директор, голова комісії;

         члени комісії:  Семенюк Раїса – вихователь-методист;

                                  Віннічук Юлія – практичний психолог;

                                  Гудзікевич Лідія – сестра медична старша;

                                  Шум Марія – вихователь.

Варто зазначити, що педагогам закладу притаманне позитивне ставлення до усіх дітей і супроводжується емоційно забарвленим спілкуванням. Педагоги супроводжують мовленням свої дії і дії дітей, називають, описують, порівнюють предмети, явища, використовують різні способи для досягнення мовленнєвої взаємодії. Застосовуючи спеціальні прийоми, вони підтримують дитину в різних комунікативних і мовленнєвих ситуаціях. Окремо, варто відзначити врахування вихователями вікових та індивідуальних особистісних, емоційних та поведінкових особливостей дітей, рівнів розвитку комунікативно-мовленнєвих умінь при виборі способів спілкування з ними.

Діти у групах мають постійні інтереси, надають перевагу певним видам діяльності, ігровим ролям; діти мають свої улюблені іграшки, відстоюють право на власний вибір; радіють успіхам, люблять похвалу, засмучуються при негативній оцінці кінцевих показників діяльності. Упродовж певного часу охоче займаються самостійною діяльністю. Самостійна діяльність носить як індивідуальний, так і груповий характер, діти самі реалізовують власний  задум в обраному виді діяльності, а також об’єднуються з іншими дітьми у групки за спільністю бажань, інтересів та за взаємними симпатіями.

Емоційний стан дітей упродовж дня в групі, укритті, загалом врівноважений, спокійний.  Цьому сприяють відсутність надмірної тривоги з боку самих педагогів та інших дорослих, а також впливу надмірних шумових та звукових стресорів, які можливі на сьогодні. Діти під час взаємодії один з одним, з дорослими проявляють широкий спектр емоцій (радіють, співчувають, засмучуються, ображаються, зляться, бояться), емоційні прояви бувають досить бурхливими, однак діти швидко переключаються, у чому їм часто допомагають педагоги.

Педагоги уважні, відкриті, комунікабельні, постійно підтримують контакт із батьками, надають їм поради, консультації, враховують індивідуальні особливості кожної дитини, кожної сім’ї. У цьому напрямку налагоджена взаємодія між батьками, вихователями та практичним психологом. Батьки, зокрема, і за рекомендацією вихователів, звертаються за консультаціями до психологічної служби з таких питань: налагодження внутрішньо сімейного мікроклімату; розвиток емоційного інтелекту дошкільника; важливість участі обох батьків у проведенні дозвілля для становлення особистості дошкільника; налагодження взаємостосунків між дітьми в сім’ї та подолання ревнощів між ними та інші.

Моніторинг свідчить про те, що діяльність з даного напрямку у Квасилівському ЗДО є системною, спрямованою на реалізацію необхідних способів і методів унеможливлення жорстокого поводження з дітьми або потенційних ризиків виникнення насильства. 

Зокрема, була організована та проведена  нарада з різними категоріями працівників з питань запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми: педагогічними, обслуговуючим персоналом. Вкотре обговорили й пригадали  нормативно-інструктивні документи, накази, рішення, методичних рекомендацій МОН України, спрямованих на запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми в закладах освіти. Розглянули основні принципи, такі як: недискримінація за будь-якими ознаками, ненасильницька поведінка в міжособистісних стосунках,  партнерство та підтримка між педагогічним колективом і батьками здобувачів освіти, особистісно-орієнтований підхід до кожної дитини, розвиток соціального та емоційного інтелекту учасників освітнього процесу.

Цікаво та нестандартно у ЗДО, групах облаштовані механізми звернення та встановлено конфіденційні інформаційні скриньки довіри, скриньки для повідомлень про випадки насильства та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми

Практичним психологом створено базу інструментарію для діагностування рівня напруги, тривожності в дитячому та педагогічному колективах. Систематично, згідно плану, здійснюється діагностування рівня напруги, тривожності,  проводиться спостереження за міжособистісною поведінкою. Проведене опитування (анкетування) педагогів, працівників ЗДО, батьків з питань  формування соціальних компетентностей і навичок запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження, дало можливість проаналізувати  мікроклімат, згуртованість  колективу та емоційні стани усіх учасників освітнього процесу, наявність референтних груп та відторгнених у колективі й організована подальша робота за потреби.

У Квасилівському ЗДО на достатньому рівні забезпечується інформаційно-просвітницька, профілактична діяльність щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми, матеріали розміщені  на сайті закладу.

Належна увага приділяється ранньому виявленню та терміновому повідомленню про випадки насильства та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми. Складено банк даних дітей  «групи ризику».

Підготовлені методичні рекомендації, тематичні буклети, порадники  для педагогів:

- «Насилля у дитячому садку: міф чи реальність»;

- «Проблема насилля стосується кожного»

В рамках проєкту «Психологічна підтримка» для усіх учасників освітнього процесу, цікаво та змістовно організована «година спілкування» з питання «Толерантність людини - найважливіша умова миру і злагоди в сім’ї, колективі, суспільстві», диспут «Що псує стосунки між людьми?», навчальний семінар - тренінг для педагогів, працівників ЗДО щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми та заходів реагування та інші питання, що стосуються безпеки, комфорту, подолання стресів, ПТСР, життя в умовах війни.

Проведені онлайн-обговорення:

 - «Покарання дитини: за і проти»;

- «Моделі міжособистісних стосунків між усіма учасниками освітнього процесу: їх аналіз та взаємодія»

Міні-консультація «Як навчити дітей безпечної поведінки в Інтернеті»

Педагогами зроблено добірку оповідань, казок, енциклопедій, ілюстрацій щодо правового виховання з подальшим їх читанням, розгляданням та обговоренням. 

         В рамках проєкту «Права дитини» були організовані: тематичний тиждень «Я і мої права». Тиждень прав дитини організований з метою - продовжувати ознайомлювати дітей з основними правами дитини відповідно до Міжнародної Конвенції ООН, дати визначення понять «право» та «обов’язок»; вчити усвідомлювати свої можливості під час дотримання основних прав, правил та позитивно ставитися до себе, усвідомлюючи свою значущість для довколишніх; виховувати почуття гордості та любові до Батьківщини – України. Відповідно до цих завдань педагогічні працівники провели ряд цікавих форм і видів діяльності щодо прав дитини: тематичне заняття-розвага з старшими дошкільниками «Дітям - про їхні права», «Життя маємо - за нього відповідаємо», цікаві та змістовні дидактичні ігри: «Права та обов’язки дітей», «Відкритий мікрофон», «Лото настроїв», «Добери почуття», «Порівняй героїв казок», інші.

Під час  тематичних батьківських зборів (онлайн) з батьками обговорено питання щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьмиПроведено анкетування батьків щодо цієї проблеми.

Підготовлені пам’ятки для батьків:

- «Порядок реагування та способи повідомлення про випадки запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми»;

- «Насилля в сімї: міф чи реальність»

Проведені бесіди:

- «Що важливо знати про дитину трьох років, щоб розуміти її»;

- «Про правила і стосунки у групі».

Проведені консультації:

- «Насилля та його різновиди»;

- «Жорстоке поводження з дітьми вдома»

З метою підвищення обізнаності педагогів, працівників ЗДО,  усіх учасників освітнього процесу щодо проблеми сексуального насильства над дітьми, виявлення випадків насильства, їх попередження та допомоги дітям, які постраждали від сексуального насильства, сприяння відкритій дискусії про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, недопущення стигматизації жертв і надання їм допомоги, ознайомилися з  листом Міністерства освіти і науки України від 10.11.2022 № 4/3250-22 «Щодо захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства». Оскільки сексуальне насильство над дітьми – прихована проблема, точну кількість потерпілих установити надзвичайно складно. За оціночними даними Ради Європи, кожна п’ята дитина страждає від різних форм сексуального насильства. Сексуальне насильство є болючою темою й у мирний час, проте під час війни проблема загострюється.

         Отже аналізуючи усі заходи спрямовані на запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми у Квасилівському ЗДО, питання щодо створення комфортних, безпечних, доступних та нешкідливих умов розвитку, виховання, навчання дітей і праці у групах, можна зробити висновок, що у Квасилівському ЗДО створене безпечне освітнє середовище, в  якому: наявні безпечні умови навчання та праці, комфортна міжособистісна взаємодія, що сприяє емоційному благополуччю дітей, педагогів і батьків, відсутні будь-які прояви насильства та є достатні ресурси для їх запобігання, а також дотримано прав і норм фізичної, психологічної, інформаційної та соціальної безпеки кожного учасника освітнього процесу.

 Музичний розвиток дошкільників

На кінець 2024/2025 навчального року проводився моніторинг стану музичного розвитку дошкільників. В результаті підсумкового вивчення було встановлено, що упродовж навчального року проводилася ефективна робота з музичного розвитку дошкільників керівниками музичними Денисюк Оленою та Ревер Оксаною: різні види музичних занять, свят і розваг з використанням інноваційних освітніх і здоров’язбережувальних технологій. Всі організовані та проведені свята і розваги у 2024-2025 навчальному році, за безпосередньої участі керівників музичних, були спрямовані на виконання освітніх напрямів БКДО. Зокрема на формування соціально-громадянської компетентності дошкільників успішно проведений Тиждень рідної мови у Квасилівському ЗДО, мета якого: популяризація державної мови, виховання шанобливого ставлення до рідної української мови, традицій та звичаїв українського народу. Саме рідній українській мові присвячені Свята рідної мови 21 та 22 лютого в усіх старших групах № 2, 8, 9, 12:  

-         свято рідної мови "Українська мова - культурне обличчя нації" у старших групах № 2 та № 8 (керівник музичний Оксана Ревер, вихователі Степанюк Ірина, Котяш Марія, Зань Зінаїда, Храпко Світлана, Левкович Софія)
-         свято рідної мови "Українська книгарня" у старшій групі № 12 (керівник музичний Олена Денисюк, вихователі Яремчук Валентина, Павлюк Юлія)
-         свято рідної мови "Українська книгарня" у старшій групі № 9 (керівник музичний Олена Денисюк, вихователі Лариса Меланчук, Світлана Вернюк)

 Заключним підсумковим етапом освітньої діяльності з випускниками були цікаві, багаті музично-естетичним змістом випускні ранки, які якісно підготовлені, а тому проведені на високому професійному рівні і є важливим підсумком роботи з музичного розвитку дошкільників на кінець навчального року:

-                       свято випуску у старших групах № 2 та № 8 «Подорож на повітряній кулі» (музичний керівник Ревер Оксана);

-                       свято випуску дітей у старших групах № 9 та № 12 «Казковий світ з Барбі і Кеном (музичний керівник Денисюк).

Результати моніторингу оцінювання рівня музичного розвитку дошкільників на кінець 2024/2025 навчального року

Вікові

Групи

Підсумкова оцінка рівня виконання програми

 та БКДО з музичного розвитку

Вересень

Травень

Старші

№ 2

72%

достатній рівень

82%

високий рівень

№ 8

73%

достатній рівень

80%

високий рівень

№ 9

68%

достатній рівень

97%

високий рівень

№ 12

82%%

високий рівень

92%

високий рівень

Середні

№ 4

65%                   

достатній рівень

70%                  

достатній рівень

№ 5

58%             

середній рівень

78%              

високий рівень

№ 14

65%             

достатній рівень

90%            

високий рівень

Молодші

№ 7

46%                 

середній рівень

51%                 

середній рівень

№ 10

47%              

середній рівень

80%                

високий рівень

№ 13

51%       

середній рівень

80%                 

високий рівень

За результатами моніторингу формування мистецько-творчої (музичної) компетентності дітей різних вікових категорій, у тому числі, старшого дошкільного віку відмічена позитивна динаміка досягнень дітей з музичного розвитку на кінець 2024/2025 навчального року у порівнянні із показниками моніторингу музичного  розвитку дошкільників на початок навчального року.

           Ефективно та якісно керівником музичним Оленою Денисюк проведена майстерка на тему «Музичний розвиток дітей засобами ігрових практик», з метою підвищення предметно-методичної компетентності педагогічних працівників з освітнього напряму «Дитина у світі мистецтва: самостійна музична діяльність»

Співпраця родин вихованців з закладом дошкільної освіти

        Зусилля батьків та закладу дошкільної освіти спрямовувалися задля досягненняи мету: виховати здорову, соціально адаптовану, усебічно розвинену особистість із високим інтелектуальним, творчим та духовним потенціалом. Колектив закладу налагоджував партнерські стосунки і взає­модію з сім'ями вихованців на засадах відвертості, взаєморозуміння, гуманності з питань навчання і виховання дітей раннього та  дошкільного віку. Роботу з батьками спрямовували на підвищення рівня їхніх знань щодо розвитку та виховання дітей.

        Неухильно дотримувались принципу партнерства як основи створення партнерських стосунків між педагогами і батьками, що дасть змогу забезпечити дієву систему взаємної відповідальності за виховання дітей, збереження їх фізичного, психічного, духовного здоров'я, підго­товки до успішної реалізації життєвих планів.

          Педагоги закладу залучали до активної співпраці у вихованні та навчанні дітей практично всі сім'ї на різних етапах їхнього становлення, розвитку та функціонування, з різними типами родинного середовища, різними виховними можливостями. Сприяли формуванню у батьків позитивно­го ставлення до співпраці із закладом.

        Cпільно з батьками працювати у напрямку прищеплення дітям дошкільного віку базових цінностей: доброти, дружби, любові, відповідальності, відчуття краси.

        Співпрацю з батьками проводили у різних формах, зокрема таких:

·                     індивідуальні: вступне анкетування, попередні візити батьків з дітьми до закладу дошкільної освіти, співбесіди, консультації, телефонний зв’язок;

·                     наочно-письмові: батьківські куточки, тематичні стенди, ширми, дошка оголошень, планшети, інформаційні листки, тематичні виставки, анкетування, скринька пропозицій, індивідуальні зошити, неформальні листи, родинні газети, педагогічна бібліотека, запрошення, вітання;

·                     групові: консультації, практикуми, клуби взаємодопомоги, школа молодих батьків, гуртки за інтересами, вечори запитань та відповідей, зустрічі з цікавими людьми – вчителями, лікарями, психологами, юристами;

·                     колективні: батьківські конференції, тематичні зустрічі за «круглим столом», засідання батьківського комітету, дні відкритих дверей, створення групи батьків-порадників, перегляд ранків, спільні свята, спортивні змагання, відпочинок у вихідні дні.

       У налагодженні контакту з батьками використовували ефективну форму - індивідуальну роботу та Впроваджувати дистанційні форми спілкування з батьками для спілкування та викладання матеріалу під час онлайн семінарів, майстер-класів, обговорення і представлення практичних матеріалів на онлайн-платформах Google Classroom, ZOOM тощо, розміщення відео на сайті ЗДО; Застосовувати у роботі з батьками мобільні додатки: Messenger, Viber, Facebook.

        У період воєнного стану батьків ознайомлювали з протоколами безпеки у ЗДО у разі повітряної тривоги: правилами евакуації дітей до укриття, правилами перебування дітей в укритті, правилами поведінки батьків у період повітряної тривоги.

        Рекомендували батькам ресурси: телеграм-канал «ВзаємоДія: щоденні кроки до спільної радості», «Підтримай дитинну», платформа розвитку дошкільнят «НУМО», «ЮНІСЕФ: спільнота для батьків».

        Ознайомлювали батьків дітей старшого дошкільного віку з матеріалами Всеукраїнської науково-практичної онлайн конференції «Готовність дитини старшого дошкільного віку до систематичного навчання в школі» та інструментарієм оцінювання готовності до навчання в школі «Чарівні перетворення».

        Для ресурсної підтримки батьків використовували матеріали «Всеукраїнського тижня взаємодії з батьками» розміщені на сайті МОН. 

       Перспективи та проблеми розвитку закладу

          З урахуванням реалій сьогодення та збройної агресії рф питання створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу та підвищення якості освітньої діяльності у Квасилівському ЗДО і надалі залишаються пріоритетними.

        У 2025/2026 навчальному році колектив Квасилівського ЗДО буде продовжувати процес розбудови  ВСЗЯО на основі Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Квасилівському ЗДО із змінами. Реалізовувати Програму стратегічного розвитку Квасилівського ЗДО на 2022-2027, схвалену педагогічною радою 30.05.2022 року за Проєктом-4 «Забезпечення ефективної системи управління закладу дошкільної освіти».

        Плануємо продовжити облаштування ресурсної кімнати для проведення корекційних занять та психологічного розвантаження дітей з ООП.

        Плануємо виконати заходи щодо підготовки приміщення, території та обладнання до нового навчального року та опалювального періоду:

-                     придбати ігрове обладнання: гойдалку на майданчик групи № 10, ігрові будиночки на майданчики групи № 14, 10;

-                     придбати багатофункціональний пристрій у методичний кабінет;

-                     виготовити степ платформи кількістю на одну групу для фізкультурної зали;

-                     придбати обладнання для харчоблоку: стіл виробничий та ванну мийну;

-                     придбати святковий банер;

-                     придбати бойлер у групу № 2;

-                     придбати господарську шафу та кухонні меблі у групу № 12;

-                     придбати шафу для одягу у групу № 11;

-                     придбати меблі для туалетної кімнати групи № 3: шафа для горщиків, вішачки для рушників;

-                     придбати дитячі шафи для одягу у роздягальні кімнати груп № 3, №11; 

-                     придбати дитячі столи у групу № 1;

-                     провести частково заміну вентиляційних решіток;

-                     провести частковий ремонт даху та парапетів;

-                     провести частковий ремонт каналізаційної системи у туалеті для персоналу;

-                     придбати віконні ролети у спальні кімнати груп № 9, № 11;

-                     провести ремонт електричного щитка на харчоблоці із заміною автоматів;

-          нанести контрастне маркування сходів у приміщенні ЗДО (попереджувальна контрастна смуга яскраво жовтого кольору, яка наноситься на першу та останню сходину сходового маршу); 

-                     провести фарбування та лакування підлоги у всіх групах та фарбування підлоги в укриттях;

-                     провести ремонт та фарбування обладнання на території закладу;

-                     придбати пісок для дитячих майданчиків;

-                     провести заміри опору заземлення;

-                     придбати 2 вогнегасники ВП -5 та перезарядити всі наявні вогнегасники;

-                     провести лабораторні дослідження: води, піску, освітлення, повітря, готових страв, овочів, змивів на харчоблоці;

-                     та багато інших заходів.

Проблеми:

     -  потребує капітального ремонту  та утеплення дах приміщення ЗДО;

-         для організації харчування дітей необхідно придбати пароконвектомат та електропательня;

-         потребує термінової заміни дах тіньового навісу на майданчиках груп  № № 11,13;   (шифер на металопрофіль);

-         потребує ремонту  асфальтований майданчик вуличного руху, асфальтовані доріжки навколо приміщення закладу та асфальтована підїздна дорога на території закладу; 

-         у ході самоаналізу роботи відповідно до Концепції безпеки закладів освіти (схваленої КМУ від 07.04.2023 № 301-р) було відмічено окремі недоліки, серед яких:

·        відсутність встановленого порядку організації охорони із залученням органів поліції (в т.ч. відеоспостереження) та пропускного режиму у закладі;

·        відсутність пожежної сигналізації.