Дитина на сонці: будьмо обережні!

 Народна мудрість каже: «Куди рідко заглядає сонце, туди часто заходить лікар». Ультрафіолетові промені мають бактерицидний і протирахітний вплив. Перебування дитини на свіжому повітрі за сонячної погоди протягом 2,5-3 годин забезпечує організм добовою нормою вітаміну Д. Однак пам'ятаймо, що сонячні промені принесуть користь лише за умови обережності.

Нагадаємо ці прості правила:

  • Не можна дозволяти дітям увесь день перебувати на сонці, це може призвести до погіршення апетиту, розладу сну, вередувань. За сонячної погоди потрібно обов'язково одягати панамку з бавовняних тканин світлого кольору. Але навіть у панамці дитина має гратися у затінку. Приймати сонячні ванни найкраще біля водойм у період з 9 до 11 або з 16 до 18 годин - у цей час сонце не дуже пекуче, а ультрафіолетове опромінювання найбільш ефективне. Спочатку сонячні ванни треба приймати в трусах і майці, а згодом - у самих трусиках.
  • У перші дні на відкритому сонці можна перебувати не більше, ніж 5-6 хвилин. Поступово тривалість сонячних ванн збільшують до 10-15 хвилин (одноразове перебування на сонці) і до 40-50 хвилин (протягом дня). Після сонячних ванн дитині краще спочатку побути в затінку протягом 10-15 хвилин, а потім скупатися або прийняти душ чи облитися водою з лійки.
  • Однак, якщо трапилася неприємність, необхідно знати правила надання першої допомоги:
  • під час теплового та сонячного удару (почервоніння обличчя, активне потовиділення, слабкість, а у тяжких випадках - блідість, втрата свідомості, блювання) порушується нормальна теплорегуляція організму і підвищується температура тіла. Перша допомога в такому випадку полягає в тому, що дитину відносять у затінок, прохолодне місце, знімають з неї верхній одяг, на голову та груди кладуть змочений холодною водою рушник. Дитину напувають охолодженою кип'яченою водою;
  • За носової кровотечі дитину необхідно посадити з відкинутою назад головою, поклавши на перенісся холодну примочку.

Підготувала вихователь Патій І.В.