Власний приклад батьків - найперший помічник у вихованні в дітей безпечної поведінки вдома

Шановні батьки! 

Працівники закладу і батьки мають докладати максимум зусиль аби убезпечити дитину від побутового травматизму, навчити їх правил безпеки життєдіяльності. Батьки мають регулярно розмовляти з дитиною на тему побутової безпеки. При цьому слід не просто розповідати, а ставити запитання дітям для розмірковування, і, що дуже важливо, не залякувати дітей, а давати чітку, правдиву інформацію й зрозумілі правила безпеки - тоді дитина засвоїть їх, як життєву норму. Ознайомлюючи з правилами безпеки життєдіяльності потрібно, щоб і дорослі дотримувались їх.

Кожне приміщення у будинку чи в квартирі становить ризик побутового травматизму. Батькам слід звернути увагу на приміщення самої кухні. Кухонна плита завжди становить загрозу для дитини через ризик отримання опіків. Щоб запобігти цьому, потрібно ставити чайники та сковорідки повернутими ручками до середини. Дорослим категорично заборонено залишати без нагляду газову плиту із запаленими камфорками, дозволяти спати дитині в приміщеннях, де встановлена газова плита чи балон із газом, дозволяти гратися з плитою, якщо подачу газу припинено. Якщо плита не використовується, потрібно перекрити газ. Сірники також мають бути недоступні дітям.

Батьки мають терпляче показувати і розказувати, як правильно користуватись гострими та ріжучими предметами. Кухонне приладдя не слід ховати від дітей, адже дитина дошкільного віку вже може самостійно їсти за допомогою виделки і ножа. А от для всіх хімічних засобів необхідно знайти безпечне місце, недосяжне для дітей, і найкраще зберігати їх у зачинених тумбочки або шафах, встановлених на безпечній для дітей висоті. Також несуть небезпеку і миючі засоби, які мають бути заховані від дітей. Пропонуємо використовувати безфосфатні порошки.

Будьте уважні щодо лікарських препаратів. Не можна їх залишати в доступних дитині місцях. Дитині потрібно пояснити, що вона не може самостійно приймати лікарські препарати і навіть вітаміни, бо це несе небезпеку. Прийом ліків має відбуватися під наглядом дорослих.

Батьки мають користуватись електроприладами, дотримуючись певних правил електробезпеки. Дітям також слід доступно розповісти про їх призначення та призначення розеток і про те, як правильно вставляти вилку в розетку й витягувати її. Робити це можна в присутності батьків. Не можна торкатись вилки мокрими руками, не розбирати її самостійно.

Зоною підвищеної небезпеки є вікна і балкони. Аби запобігти ризику випадіння дітей, батьки мають поставити на вікна обмежувачі їх відкривання, а провітрювати потрібно лише через кватирки. Не залишайте дитину без нагляду на вікні чи балконі!

Якщо необхідно залишити дитину вдома саму: пам'ятка для батьків

  • Бажано, щоб дитина вміла користуватись телефоном - знала, як зателефонувати батькам, а також у аварійні служби. Батькам варто зробити на домашньому телефоні кнопку швидкого набору, натисканням якої дитина могла б зв'язатися із ними.
  • Необхідно, щоб дитина усвідомила - не можна нікому відчиняти вхідні двері, взагалі краще не підходити до них, а рідні мають самі відкривати двері своїм ключем.
  • Залишаючи дім, обов'язково перевірте, чи вимкнуті всі електроприлади.

Підготувала  старша медична сестра  Ковтун Л .М.