ЗВІТ про проведення Тижня рідної мови у Квасилівському ЗДО у період з 19 по 23 лютого 2024 року

Тиждень рідної мови у Квасилівському ЗДО проводився у період з 19 по 23 лютого 2024 року відповідно до запланованих заходів. (План заходів додається). Упродовж Тижневика у методичному кабінеті була створена виставка лінгвістичної літератури, дитячої літератури, малих фольклорних жанрів, українських народних казок на допомогу вихователям у проведенні освітнього процесу з дошкільниками. Також проведені онлайн-консультації для педагогів:

Питання музично-патріотичного виховання та шанобливого ставлення до української мови у реаліях сьогодення обговорювалося музичним керівником Денисюк Оленою з батьками вихованців. З цією метою для батьків був створений опитувальник «Музично-патріотичне виховання дошкільників» http://leleka.rv.ua/opytuval-nyk-dlya-bat-kiv-muzychno-patriotychne-vyhovannya-doshkil-nykiv.html

Упродовж Тижневика в усіх вікових групах проводилися змістовні і пізнавальні тематичні заняття українознавчого змісту http://leleka.rv.ua/tyzhden-ridnoyi-movy-u-kvasylivs-komu-zdo-2.html

  • Групи раннього віку № 1, 3, 13: «Колискові, забавлянки для Дмитрика та Оксанки»; «З іграшками дружимо. Лялька в українському вбранні»; «Ми любимо нашу українську мову» (вихователі Верема Галина, Бернацька Галина); «Вірші та загадки про тварин»; заняття-розвага «Свято народної гри» (вихователь Гаврильчик Олена);
  • Молодші групи № 4, 5, 14: «Мамина колискова» (вихователь Шевчук Надія); «З іграшками дружимо. Лялька в українському вбранні»; «Вишитий рушничок» (вихователь Левкович Софія); «Ми любимо нашу українську мову»; «У світі чарівних слів»; «Моя Батьківщина - Україна» (вихователі Храпко Світлана, Круглик Ольга);  
  • Середні групи № 8, 9, 12: «Ходить сон коло вікон»; «Рідна земля і у жмені мила. Український побут і кухня»; «Моя барвиста рідна мова»; «Віночок» (вихователь Павлюк Юлія); «Українці ми маленькі. Вишиванка-вишиваночка» (вихователь Яремчук Валентина); «Україна - єдина країна» (вихователь Вернюк Світлана);
  • Старші групи № 2, 7, 10, 11: «Наша мова калинова» (вихователі Нестерчук Аліна, Шум Марія); «До Лесі на гостину» (вихователь Малютіна Ольга); «Українці ми маленькі. Вишиванка-вишиваночка» (вихователь Бідюк Віра); «Ввічливих завжди шанують»; «Україна - єдина країна».

Вихователь старшої групи № 11 (Денисюк Ольга) провела цікаву і змістовну бесіду з дітьми на тему «Поети та письменники Рівненщини». У молодшій групі №4 (вихователі Левкович Софія, Шевчук Надія) та у старшій групі № 11 (вихователі Денисюк Ольга, Шум Марія) був успішно організували букросинг - захід з обміну дитячими книжками з активною участю батьків вихованців.

Упродовж тижня з дітьми різних вікових категорій проводилися бесіди національно-патріотичного змісту, були оновлені куточки книги для читання і обговорення дитячих творів та ознайомлення дітей з українським фольклором (вивчення забавлянок, лічилок, фізкультхвилинок, мирилок тощо). оновлені етнографічні осередки. В середній групі №12 (вихователі Яремчук Валентина, Павлюк Юлія) етнографічний осередок оновлений відповідно до сучасних вимог і є досить змістовним центром для проведення освітнього процесу українознавчого спрямування. Вихователі також сформували велику теку дидактичних матеріалів для занять з українознавства http://leleka.rv.ua/etnografichnyy-oseredok-seredn-oyi-grupy-12.html

Вихователі середніх та старших груп організували з дітьми показ  ігор-драматизацій за змістом знайомих українських  казок, вивчення та розігрування народних ігор.  В усіх вікових групах оновлені атрибути до українських народних ігор. Інструктор з фізкультури Момоток Тамара сформувала змістовну картотеку українських народних ігор і поділилася з вихователями середніх і старших вікових груп.

20 лютого вихователь Шум М.М. організувала з вихованцями середньої групи № 11 тематичне заняття до Дня Героїв Небесної Сотні аби вшанувати подвиг учасників революції Гідності.

20 лютого успішно проведений Колективний перегляд заняття з кулінарії на тему «Кейк-поп - модний десерт» у молодшій групі №4. Вихователь Надія ШЕВЧУК, у ході якого вихователь активно пропагувала вихованцям та присутнім колегам українське мистецтво, українську мову, українські традиції, сучасну українську кухню.

Українська мова - барвистий килим самоцвітів, що віками ткали генії нації і прості люди, які називають себе українцями. Кожне слово у ній - коштовний камінь з десятками граней. Наша мова - це криниця духовності і моралі, дзеркало українського менталітету, доброти, душевності, щирості. Свято рідної мови, яке відзначили старші дошкільники разом зі своїми  педагогами, було присвячено її величності Українській мові, щоб ще раз підкреслити, що те, чим ми повсякденно користуємося, є справжнім дивом, великим і прекрасним. Вбивали її, терзали її, шматували, та не знищили - звучить, гримить знову і знову українська мова. Вона чиста, як криниця, милозвучна, як пташиний спів, свята, як Божий дар - наша рідна українська мова. Саме їй присвячені Свята рідної мови 21 та 22 лютого в усіх старших групах № 2, 7, 10, 11:  

- Мово рідна, слово рідне! Свято рідної мови у старших групах № 7, 11 (музкерівник Ревер Оксана, вихователі Малютіна Ольга, Денисюк Ольга)

- Українська книгарня.Свято рідної мови у старших групах № 2 та № 10 (музкерівник Денисюк Олена, вихователі Патій Ірина, Грухаль Марія).

- у середніх групах проведені цікаві тематичні фізкультурні розваги на тему «Книга вчить, як на світі жить» (інструктор з фізкультури Момоток Тамара) 

У молодших групах успішно проведені вечори української народної казки з розглядом ілюстрацій та переказом добре знайомих українських казок з використанням мнемотехніки. Діти розглядали ілюстрації та обговорювали їх зміст із серії «Наша Батьківщина - Україна». Упродовж тижня організовувалася виставка тематичних творчих робіт дітей «Україна понад усе!» (разом з батьками).

Тиждень рідної мови проведений результативно. Лише окремі заплановані заходи не були проведені у зв'язку з безпековою ситуацією, яка складалася в Україні на даний період - повітряні тривоги (освітня робота лише частково проводилася в укритті).

ПРОПОЗИЦІЇ:

1) Усім педагогічним працівникам ЗДО висвітлювати проведені заходи Тижневика на сайті ЗДО.

2) Матеріали проведення Тижня рідної мови занести на сайт Квасилівського ЗДО для ознайомлення батьків.

Підготувала вихователь-методист Семенюк Раїса