Настановна педагогічна рада Квасилівського ЗДО від 31.08.2022 року та її рішення

Настановна педагогічна рада «Особливості організації діяльності ЗДО у новому навчальному році в умовах воєнного стану»

Порядок дня

1.   Вибір секретаря педагогічної ради. Обговорення, голосування

2.   Про діяльність педагогічного колективу за минулий навчальний рік в умовах карантину та воєнного стану з визначенням річних завдань на майбутній період. 

Аналіз діяльності ЗДО. Директор О. ЛИСАК.

3.   Про особливості організації діяльності закладів дошкільної освіти у новому навчальному році в умовах воєнного стану.

Методичний порадник з обговоренням. Вихователь-методист Р. СЕМЕНЮК

4.   Обговорення та затвердження:

-  Плану роботи ЗДО (з додатками) на 2022/2023 навчальний рік;

- освітньої програми закладу;

- розкладу орієнтовного тижневого розподілу занять у новому навчальному році;

- форми планування освітньої роботи з дошкільниками;

- індивідуальних проблемних тем самоосвіти на поточний навчальний рік.

5. Про особливості використання в освітньому процесі парціальної програми національно-патріотичного виховання дітей дошкільного віку «Україна – моя Батьківщина» та її ресурсне забезпечення.

Презентація програми. Вихователь І. ПАТІЙ

6. Презентація кращої навчально-методичної літератури, дидактичного матеріалу та посібників до нового навчального року.

Виставка-презентація. Усі педагогічні працівники 

 РІШЕННЯ (ухвала) педагогічної ради Квасилівського ЗДО від 31.08.2022 року

По першому питанню:

1.1  Обрати секретарем педагогічної ради вихователя Левкович С.В.

На навчальний рік.

По другому питанню:

2.1. Аналіз роботи ЗДО за минулий навчальний рік та завдання педагогічного колективу на 2022/2023 навчальний рік взяти до уваги.

Усім педагогічним працівникам. Упродовж року.

2.2. Продовжити роботу щодо розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти відповідно до Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Квасилівському ЗДО та Методичних рекомендацій, затверджених наказом ДСЯО України від 30.11.2020 № 01-11/71.

Усім педагогічним працівникам. Упродовж року.

2.3. Спрямувати діяльність ЗДО на підвищення якості дошкільної освіти в умовах воєнного стану, ефективне проведення самооцінювання освітніх та управлінських процесів із напряму «Освітнє середовище закладу дошкільної освіти» за вимогами, критеріями та індикаторами, визначених Положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти у Квасилівському ЗДО та у Методичних рекомендаціях з питань формування ВСЗЯО у ЗДО, затверджених наказом ДСЯО № 01-11/71 від 30.11.2021 року.

Усім педагогічним працівникам. До кінця навчального року.

2.4. Приділити особливу увагу у новому навчальному році облаштуванню предметно-просторового розвивального середовища у групових приміщеннях відповідно до встановлених вимог, зонуванню і змістовому наповненню розвивальних осередків у вікових групах для забезпечення реалізації завдань програми та мотивації дітей до оволодіння різними видами компетентностей.

Усім педагогічним працівникам. Упродовж навчального року.

По третьому питанню:

2.5. Забезпечити організацію діяльності ЗДО у 2022/2023 н.р. відповідно до оновленого БКДО (2021) та Методичних рекомендацій щодо оновленого Базового компонента дошкільної освіти, листів МОН України: № 1/3845-22 від 02.04.2022, № 1/6894-22 від 22.06.2022, № 1/8504-22 від 27.07.2022,  № 1/10258 від 06.09.2022 та вимог чинного нормативно-правового законодавства з урахуванням правового режиму воєнного стану та рівня епідемічної ситуації у селищі/регіоні.

                                                   Упродовж  року. Усім педагогічним працівникам.

2.6. Забезпечити контроль за дотриманням Гранично допустимого навчального навантаження на дитину у ЗДО (наказ МОН України від 20.04.2015), враховуючи інваріантний та варіативний складники оновленого БКДО та умови діяльності ЗДО на період дії правового режиму воєнного стану.

Постійно. Директору О. Лисак, вихователю-методисту Р. Семенюк

2.7. Відповідно до дії правового режиму воєнного стану у новому навчальному році залишити пріоритетними питання щодо створення безпечного, комфортного, інклюзивного середовища для всіх учасників освітнього процесу; національно-патріотичного виховання дошкільників у різних видах діяльності та підвищення якості освітньої діяльності закладів дошкільної освіти.

                                         Усім педагогічним працівникам. Упродовж навчального року.

2.8. Забезпечити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції, з урахуванням рівня епідемічної ситуації у селищі/регіоні, згідно з Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 16.12.2021 року № 23 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів і ЗДО на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та Постановою Головного державного санітарного лікаря України від 25.08.2021 № 8.

Усім учасникам освітнього процесу. Упродовж карантину.   

2.9. Дотримуватися вимог щодо облаштування та утримання укриттів у ЗДО, забезпечуючи їх щоденне прибирання та провітрювання, та правил поведінки в укритті для дорослих і дітей; активно використовувати педагогічну технологію «Стіни, стеля, підлога, які говорять», облаштовуючи різні ігрові осередки, куточки відпочинку/усамітнення для дітей.

Усім працівникам ЗДО.  Упродовж дії правового режиму воєнного стану.

2.10. В умовах воєнного стану використовувати різні моделі організації освітнього процесу, виходячи з рівня безпекової та епідемічної ситуації у селищі/регіоні: очну, дистанційну, змішану - з активним використанням доступних і безкоштовних цифрових трансформацій для роботи з дошкільниками.

Усім педагогічним працівникам. Упродовж дії  правового режиму воєнного стану та карантину.

2.11. Сформувати теку практичних матеріалів для здійснення психолого-педагогічного супроводу усіх учасників освітнього процесу й використання у роботі в умовах воєнного стану (у різних режимах - офлайн/онлайн), послуговуючись змістовними платформами із безкоштовними консультаціями та практичними матеріалами «ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА. ОСВІТА/РІВНЕ»; «ЮНІСЕФ: спільнота для батьків» та ін.

Практичному психологу Ю. Віннічук та усім педагогічним працівникам. Упродовж дії  правового режиму воєнного стану.

2.12. Започаткувати цикл бесід із дітьми старшого дошкільного віку «Навчаємось мінній безпеці разом із песиком Патроном» з метою вироблення правил поведінки із вибухонебезпечними предметами.

Вихователям старших груп № 4, 8, 13, 14. Упродовж дії правового режиму воєнного стану.

2.13. Продовжити роботу щодо створення у закладі інклюзивних груп, універсального дизайну та розумного пристосування будівель, освітнього простору для роботи з дітьми з ООП, дотримуючись вимог нормативно-правових документів: Постанови КМУ від 10.04.2019 № 530, до якої внесені зміни Постановою КМУ від 28.07.2021 № 769 (чинність з 01.01.2022 року), Порядку організації  діяльності інклюзивних груп у ЗДО.                           

Педагогічним працівникам. Упродовж  року

2.14. Продовжити роботу щодо створення інформаційно-освітнього середовища в усіх вікових групах ЗДО та підвищувати рівень інформаційно-комунікаційної компетентності педагогів відповідно до вимог Професійного стандарту «Вихователь закладу дошкільної освіти» (затв. наказом МОН № 755-21 від 19.10.2021)   

Педагогічним працівникам, які недостатньо володіють ІКТ. Упродовж року.

2.15. Забезпечити контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в ЗДО, дотримання принципів академічної доброчесності.

Усім педагогічним працівникам. Постійно.

2.16. Використовувати під час організації освітнього процесу з дошкільниками інформаційні матеріали, які розміщені на сайтах: МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту»; mon-covid19.info; ЮНІСЕФ Україна; pedrada.com.ua; платформах: vseosvita.ua; МЦФЕР; платформі розвитку дошкільнят «НУМО» та ін.

                                                          Педагогічним працівникам. Упродовж року.

2.17. Продовжити роботу щодо налагодження партнерської взаємодії із сім'ями вихованців з широким використанням інтернет-ресурсів, соціальних мереж (мобільних додатків: Messеnger, Viber, Facebook; електронної пошти; онлайн-платформ: Google, ZOOM, Meet, програми PowerPoint тощо), розміщення інформації, фотозвітів та відео на сайті ЗДО з метою популяризації його діяльності, проведення санітарно-просвітницької роботи з батьками в умовах воєнного стану та карантину.       

                      Медичним та педагогічним працівникам. Упродовж року.

По четвертому питанню:

4.1.  Затвердити та реалізувати у практичній роботі:

  • План роботи Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) на 2022/2023 навчальний рік з додатками;
  • освітню програму закладу, в основі якої програма розвитку дитини від народження до шести років «Я у Світі» (з додатками);
  • блочно-тематичну форму текстово-графічного планування освітньої роботи з дошкільниками (за інтегрованими освітніми блоками) з урахуванням усіх освітніх напрямів оновленого БКДО у такому порядку:

-  за видами діяльності і лініями розвитку (групи дітей раннього віку № 1, 3, 5)

- за режимними моментами першої і другої половини дня (групи молодшого № 6, 9, 12, середнього № 2, 7, 10, 11 та старшого дошкільного віку № 4, 8, 13, 14)

  • режим дня та розклад організованої навчально-пізнавальної діяльності дошкільників на 2022/2023 навчальний рік на період воєнного стану та адаптивного карантину;
  • тематику індивідуальних проблемних тем для самоосвіти педагогічних працівників на поточний навчальний рік.

Усім педагогічним працівникам. Упродовж  навчального року.

4.4. З метою підвищення рівня професійної компетентності педагогів готувати матеріали та періодично висвітлювати результати самоосвітньої діяльності на сайті Квасилівського ЗДО (ясла-садок).

Вихователю-методисту, всім педагогічним працівникам. Упродовж начального року.

4.5. Забезпечити контроль за дотриманням Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників, затверджений постановою КМУ від 21.08.2019 № 800.

Вихователю-методисту. Упродовж навчального року.

По п'ятому питанню:

5.1. Затвердити та реалізувати у практичній роботі парціальні програми з національно-патріотичного виховання дошкільників: «Україна - наша Батьківщина» (за загальною редакцією О. Рейпольської) та «Моя країна - Україна» (авт. колективу - Н. Гавриш, О.Косенчук, Т. Піроженко)

Вихователям середніх № 2, 7, 10, 11 і старших № 4, 8, 13, 14 груп. Упродовж навчального року.

5.2. Опрацювати нову Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України, затверджену наказом МОН від 06.06.2022 № 527.

Усім педагогічним працівникам. До 31.09.2022 року.

По шостому питанню:

6.1. Опрацювати Перелік навчальних видань, рекомендований для використання в освітньому процесі закладів дошкільної освіти у 2022/2023 навчальному році.

Всім педагогічним працівникам. До 03.09.2022 року.

6.2. Провести аналіз програмно-методичного забезпечення освітнього процесу у кожній віковій групі та зміцнення осередків розвивального предметно-ігрового середовища на реалізацію змісту і завдань оновленого Базового компоненту дошкільної освіти та освітньої закладу.

Вихователю-методисту. До 31.10.2022 року.