Цікава фізкультура з дітьми в умовах ізоляції. Консультація для батьків

Карантин у зв'язку з поширенням коронавірусу продовжується. Усі наполегливо рекомендують якнайменше контактувати з людьми та відвідувати людні місця. Але ми не повинні забувати про потреби дітей у спілкуванні з однолітками та в активному проведенні часу. Адже саме в цей час активного росту та розвитку рухова діяльність дуже важлива. Тому навіть в умовах ізоляції батькам необхідно приділити час не тільки спілкуванню, а й забезпеченню дітей фізичними вправами.

Для занять фізичними вправами з дитиною підійде будь-яке місце в кімнаті, яке просто потрібно звільнити від предметів, що можуть заважати, або ж нести небезпеку (наприклад предмети з гострими кутами або предмети, що б'ються. Дуже добре стане у нагоді хоча б мінімальний спортивний інвентар: м'яч, обруч, скакалка, маленькі гантельки чи кубики, гімнастична палиця, невеличкий канат та ін.  Кімната має бути добре провітреною.

Головне в залученні дитини до занять фізичними вправами - це ваш особистий приклад, а також їх мудрість, терплячість та винахідливість. Перед тим, як планувати фізичну активність з малюком, варто запам'ятати, що кожна вправа або ж рухлива гра має своє завдання та мету, у зв'язку з чим вони поділяться на п'ять основних груп:

  • До першої групи належать вправи, що спрямовані на відпрацювання правильної постави та правильного положення частин тіла, правильного їх росту та розвитку: корекційна ходьба (ходьба на носочках, п'ятках, внутрішній та зовнішній стороні стопи, з високим підніманням колін, приставним кроком вперед та в сторони). Можна використовувати 3-4 види такої ходьби, обов'язково чергуючи кожен вид звичайною ходьбою\спортивне крокування. А також сюди відносять комплекси загальнорозвивальних вправ для зміцнення окремих груп м'язів, розташованих у такій послідовності: вправи для м'язів рук та плечового поясу; вправи для м'язів тулуба; вправи для м'язів ніг; вправи зі стрибками. Виконувати вправи цікавіше дитині з м'ячем, маленькими гантельками або кубиками, гімнастичною палицею чи обручем, вправи з використанням стільця. Щоб більше зацікавити дитину, використовуйте кубик для гри в «кості». Яка цифра випаде, то таку кількість повторень має зробити дитина.
  • До другої групи відносяться вправи, що містять елементи акробатики. Вони спрямовані на розвиток гнучкості та спритності. Це: вправи на розтяжку, перекидання, розгойдування дитини, висіння головою вниз, ходьба на руках за підтримки ніг батьками. Проте варто обов'язково дотримуватися техніки безпеки та підстраховувати виконання таких вправ дитиною.
  • Третя група містить вправи з використанням різних предметів. Саме тут дуже важлива винахідливість батьків, яка допоможе в домашніх умовах підготувати для дітей різні цікаві перешкоди для ходьби, підлізання, перелізання, переступання, перестрибування, обминання предметів.
    Наприклад, пройти між двома шнурами, покладеними на підлогу, пролізти під натягнутим шнуром чи скакалкою, під табуретками чи столом, або ж в обруч, який тримає хтось із батьків; пройти, обминаючи кубики, а потім їх переступаючи та перестрибуючи; стрибати від іграшки до іграшки, поступово збільшуючи відстань стрибка; підніматися та зістрибувати з невисоких предметів на дитячий матрац. У цих вправах важливою є не так точність їх виконання, як швидкість та пристосування до незвичних умов.
  • До четвертої групи відносяться рухливі ігри з використанням ходьби, бігу, стрибків, повзання. Важливо, щоб у іграх брали участь двоє батьків, а також інші члени сім'ї, які присутні вдома. Для домашніх умов найбільш підходящі такі рухливі ігри: «Біжи до мене», «Дожени мене», «Дожени м'яча», «Прокоти м'яч у ворота», «Збий кеглі», «Доповзи до кубиків», «До ляльок у гості», «Зайчик біленький сидить», «У ведмедя у бору»...
  • П'яту групу складають музично-ритмічні вправи, які виховують у дітей граціозність, пластичність, усвідомлене виконання рухів із ритмом віршів, пісень і музики. Великий вибір таких вправ ви можете знайти на каналі «З любов'ю до дітей», серед яких точно знайдеться руханка, яку полюбите ви і ваш малюк та з радістю регулярно її виконуватимете. Вона й буде прекрасним завершенням вашого домашнього заняття з фізкультури.

Отже, дотримуючись усіх цих порад, ви зміцните фізичне здоров'я собі та своїй дитині в період ізоляції. А також сприятимете гармонійному розвитку організму дитини. І найголовніше - отримаєте масу задоволення від фізичних вправ, що стимулюють вироблення «ендорфінів», а також задоволення від безцінного часу проведеного з користю та позитивом разом з вашими дітьми.

Підготувала інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю