03 вересня 2018 року - ДЕНЬ ЗНАНЬ У ДИТЯЧОМУ САДКУ! Методичний порадник для педагогів

28.08.2018

Тема першого заняття «Про що мріють українські діти?»

Мета заняття: формувати розуміння того, що кожна людина (дитина) мріє бути щасливою; збагатити уявлення дітей про щастя та щасливе дитинство, відповідальність за яке несуть батьки і держава Україна; поглиблювати знання про красу і багатство української землі та бажання кожної людини жити у мирній, багатій, квітучій і щасливій Україні; виховувати любов до рідної мови, рідного краю; формувати національно-патріотичні почуття, почуття гідності й поваги до рідних, країни України та її сусідів.

             Методичний порадник до Дня знань:

  • Підготувати читацький флешмоб «Поети про щастя та щасливе дитинство» (читають діти, вихователі, батьки).
  • Обговорити з дітьми проблемну ситуацію «Крадії щастя» та використати дитячі міркування на першому занятті (біля намальованого сонечка діти зображують (викладають готовими дидактичними картинками) «крадіїв щастя»: поганий настрій; заподіяне зло; небезпека на дорозі; небезпеки у природі; заздрість та скупість; погане відношення один до одного, книг, речей, іграшок; війна на Сході та втрата близьких людей тощо ).
  • Одягнути вишиванки працівникам, дітям і запрошеним на заняття батькам; принести у дитячий садок квіти, які після заняття подарувати всім, хто працює у закладі і піклується про щасливе дитинство своїх вихованців (а також можна занести букети квітів до найближчих пам'ятників та вшанувати загиблих).
  • Розпочати День знань з усіма віковими групами на спортивному майданчику з оголошення теми дня, привітання дітей та дорослих, виконання Державного Гімну, святкової ранкової зарядки.
  • Відповідно оформити місце проведення першого заняття (квіти, зображення Державних символів, карта (глобус) України, вислови про щасливе дитинство; сюжетні тематичні картини; використання національного вбрання, жовтоблакитних кульок та стрічок, які підкреслюють єдність народу України та бажання миру).
  • Провести бесіду про щасливе дитинство, мрії дітей. Запропонувати дітям озирнутися навколо і побачити щастя: ми живемо; ми маємо батьків; ми здорові; можемо відвідувати прекрасний садочок; маємо друзів; нас оточує дивовижна природа; у нас тихо і спокійно; поряд з нами хороша родина і працівники дитячого садка та ін.).
  • Використання інтерактивної вправи «Калоші щастя» (взувши «калоші щастя», діти по черзі намагаються знайти позитив і щасливі моменти, зображені на картинці (чи описані вихователем).
  • Провести коротку бесіду про дружбу з усіма дітьми в дитячому садку; про значення миру на всій планеті Земля. Головне у житті - любов. Людина, оповита любов'ю, не може бути нещасливою: обіймайте і цілуйте всіх, хто вам дорогий; допомагайте один одному, бо допомагати - це щастя!
  • Творчість - джерело щастя. Запропонуйте дітям «намалювати» своє щастя (на аркуші паперу, на піску, на асфальті) тощо. Для підсилення емоційної складової заняття можна доповнювати розповідь переглядом тематичної презентації, відеоролика, уривків із документальних фільмів, малюванням, квестами, записами музичних творів чи віршів тощо.

МЕТОДИЧНА СЛУЖБА ЗДО