З В І Т про проведення Тижня безпеки дорожнього руху «Увага! Дитина на дорозі!» у Квасилівському ЗДО за період 13-17 листопада 2023 р.

Відповідно до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», «Про охорону праці», Кодексу цивільного захисту України, Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, листа МОНУ Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти (лист МОН від 14.02.2019 № 1/11-1491), Базового компоненту дошкільної освіти (2021), плану роботи управління освіти Рівненської міської ради, наказу по Квасилівському закладі дошкільної освіти з 13 по 17 листопада 2023 року було проведено Національний тиждень безпеки дорожнього руху. 

Метою Тижня безпеки дорожнього руху було: формування у дошкільників основ соціокультурної та безпечної поведінки під час дорожнього руху, готовності до життя у сучасному технічно розвиненому світі.

Основними завданнями Тижня безпеки дорожнього руху були:

1. Стимулювання інтересу дітей до ознайомлення з окремими положеннями Правил дорожнього руху, пояснення необхідності їх дотримання для збереження життя і здоров'я.

2. Збагачення уявлень дітей про різні види транспортних засобів, об'єкти громадського користування, професії людей. праця яких пов'язана із дорожнім рухом.

3.  Ознайомлення із закономірностями взаємодії між учасниками дорожнього руху (пішоходами, пасажирами, водіями)

4. Формування вмінь та навичок соціокультурної та безпечної поведінки на вулицях селища, у транспорті, залежно від умов організації руху на дорозі.

5. Ознайомлення із можливими небезпечними ситуаціями під час дорожнього руху та способами їх запобігання.

6. Заохочення до застосування набутих знань у повсякденному житті як активного учасника дорожнього руху (пішохода або пасажира). 

До проведення різних заходів і цікавих форм роботи з дітьми долучилися вихователі усіх вікових груп. 

Для проведення Тижня безпеки дорожнього руху було створено творчу групу, яка розробила  ПЛАН основних заходів підготовки до проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху "Увага! Дитина на дорозі!" у Квасилівському ЗДО та ПЛАН проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху «Увага! Дитина на дорозі!» у Квасилівському ЗДО з 13 по 17 листопада 2023 року

Під час підготовки до проведення Тижня безпеки дорожнього руху було організовано:

  • педагогічну годину «Планування та проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху у ЗДО» (вихователь-методист Семенюк Раїса);
  • поновлення інформації на стендах з питань збереження життя і здоров'я дітей за розділом «Дитина і вулиця. Правила дорожнього руху» (вихователі усіх вікових груп);
  • виставки кращого навчально-методичного та дидактичного забезпечення освітнього процесу з проблеми (вихователь-методист);
  • підготовка конспектів тематичних занять та розваг (вихователі усіх вікових груп)
  • куточок «Зелений вогник» у кожній віковій групі;
  • виставку дитячих малюнків у середніх і старших групах на тему «Безпека на дорозі»;
  • перевірку наявності і стану медичного обладнання, аптечки швидкої допомоги в укриттях ЗДО, в медичному кабінеті та в усіх вікових групах;
  • поновлення картотеки дидактичних ігор з розділу «Дитина і вулиця. Правила дорожнього руху» з активним використання ІКТ-технологій;
  • пам'ятки і порадники для батьків з розділу «Дитина і вулиця», які розміщено на сайті ЗДО у розділі «Консультативний центр для батьків»:

-     ПРАВИЛА безпечної поведінки дитини на дорозі. Порадник для батьків

-     Правила, які допомагають людині співіснувати з громадським транспортом

-     Безпека дитини на вулиці

-      Що не можна робити на вулиці?

Упродовж Національного тижня безпеки дорожнього руху в усіх 13-ти вікових групах проводилися тематичні заняття, розваги й інші форми роботи з вихованцями відповідно до розділу: «Дитина і вулиця. Правила дорожнього руху» та тематики днів тижня:

-         «Про автомобілі та автомобільний рух»

-         «Вивчаємо правила дорожнього руху» (вівторок)

-         «Ми - пішоходи. Наш друг - світлофор» (середа)

-         «Безпека руху на дорозі і його регулювання» (четвер)

-         «У школі пішохідних наук. Підсумок тижневика» (п'ятниця)

Упродовж Тижня безпеки дитини у Квасилівському ЗДО проведені різні заходи та форми роботи з дітьми http://leleka.rv.ua/nacional-nyy-tyzhden-bezpeky-dorozhn-ogo-ruhu-uvaga-dity-na-dorozi-u-kvasylivs-komu-zdo.html  

 Серед них:

  • тематичні заняття в усіх вікових групах відповідно до Плану проведення Тижневика:

- По дорозі їде автомобіль. Комбіноване заняття з безпеки життєдіяльності та малювання у групі дітей раннього віку № 3 (вихователь Верема Галина)

- Допоможемо собачці Мімі перейти вулицю. Група дітей раннього віку № 3 (вихователь Бідюк Віра)

- У пошуках кольорів для світлофора. Група дітей раннього віку № 13 (вихователь Бернацька Галина)

- Правила дорожнього руху. Світлофор! Молодша група № 5 (вихователь Рудяк Тетяна)

- Світлофор наш помічник. Молодша група № 14 (вихователь Парчук Ольга)

- Вуличний рух - це цікаво!!! Середня група № 8 (вихователь Корнійчук Оксана)

- Математична мандрівка в зоопарк. Молодша група № 14 (вихователь Круглик Ольга)

- Вчимо правила переходу дороги та дорожні знаки. Молодша група № 4 (вихователь Шевчук Надія)

- Світлофор. Середня група № 12 (вихователь Яремчук Валентина)

- Вивчаємо правила дорожнього руху. Середня група № 9 (вихователь Вернюк Світлана)

- Вивчаємо дорожні знаки. Старша група № 10 (вихователь Грухаль Марія)

- Світлофор вивчаємо, про правила завжди пам'ятаємо. Старша група № 2 (вихователь Патій Ірина)

- Кольори світлофора (заняття в укритті під час повітряної тривоги). Старша група № 11 (вихователь Шум Марія)

- Правила дорожнього руху. Старша група № 11 (вихователь Денисюк Ольга)

- Руху правила єдині вивчити всі   повинні - мають їх поважати і дорослі, і малята. Старша група №7(вихователь Новосад Тетяна)

  • тематичні бесіди та моделювання ситуацій правильної поведінки дітей у різних надзвичайних ситуаціях на дорозі (усі вікові групи);
  • читання тематичних творів дитячої художньої літератури та їх обговорення;
  • сюжетно-рольові ігри: «Вуличний рух», «Регулювальник» та ін.

Вихователі груп зміцнили розвивальне середовище, поповнивши його новими навчально-дидактичними матеріалами з вивчення правил дорожнього руху, дидактичними іграми з безпеки життєдіяльності (усі вікові групи).

План основних заходів з підготовки до проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» та План проведення Національного тижня безпеки дорожнього руху «Увага! Діти на дорозі!» у Квасилівському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) в основному виконані, про що засвідчують переглянуті заходи та звіти педагогічних працівників про результати проведення Тижневика.  

Під час Тижня безпеки дорожнього руху творчою групою було проведено аналіз виконання основних завдань тижневика. У ході аналізу встановлено:

  • рівень знань і навичок безпечної поведінки дітей на дорозі відповідає вимогам освітньої програми відповідно до віку дітей;
  • педагоги закладу в офлайн та у змішаному режимі співпрацюють з батьками, проводячи профілактичну роботу щодо пропаганди знань з безпеки на дорозі: в усіх вікових групах у батьківських куточках розміщений наочний просвітницький матеріал, використовуються тематичні папки-пересувки, проводяться групові та індивідуальні бесіди, онлайн-консультації тощо;
  • вихователі поновили картотеку дидактичних ігор з вивчення правил дорожнього руху та активно використовували їх в освітньому процесі в умовах групи та в укритті під час повітряної тривоги.

Однак, у ході аналізу роботи було відмічено й окремі недоліки, серед яких:

1. Є необхідність усім вихователям ознайомитися зі змістом парціальної програми «Дитина у світі дорожнього руху»                (О. Тимовський, І. Репін) та взяти до уваги у подальшій роботі чітко визначені у програмі основні завдання та показники компетентності маленьких учасників дорожнього руху за віковими групами: молодший дошкільний вік, середній дошкільний вік, старший дошкільний вік.

2. Потребують оновлення куточки з вивчення ПДР «Зелений вогник» (усі вікові групи)

3. Необхідна подальша практична допомога фахівців патрульної служби безпосередньо у ЗДО з відпрацювання практичних дій дітей та дорослих щодо безпеки на дорозі.

 

Вихователь-методист               ______________       Р. СЕМЕНЮК