ТИЖДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ у Квасилівському ЗДО

24.02.2023

Тиждень рідної мови у Квасилівському ЗДО проводиться у період з 20 по 24 лютого 2023 року відповідно до запланованих заходів. (План заходів додається) Упродовж Тижневика в усіх вікових групах проводилися змістовні і пізнавальні тематичні заняття українознавчого змісту:

  • Група раннього віку № 3: «Колискові, забавлянки для Дмитрика та Оксанки»; «Ми любимо нашу українську мову»; заняття-розвага «Свято народної гри»; «Вірші та загадки про тварин»; «З іграшками дружимо. Лялька в українському вбранні»
  • Молодші групи № 5, 6, 9, 12: «Мамина колискова»; «Ми любимо нашу українську мову»; «Моя Батьківщина - Україна»; «Чарівні слова у віршах та пісеньках»; «З іграшками дружимо. Лялька в українському вбранні»
  • Середні групи № 2, 7, 10, 11: «Ходить сон коло вікон»; «Моя барвиста рідна мова»; «Україна - єдина країна»; «Українці ми маленькі. Вишиванка-вишиваночка»; «Рідна земля і у жмені мила. Український побут і кухня»
  • Старші групи № 4, 8, 13, 14: «Наша мова калинова»; «Подорож Україною. Люди, які прославили Україну»; «Про чарівні слова»; «Українці ми маленькі. Вишиванка-вишиваночка».

Упродовж тижня з дітьми різних вікових категорій проводилися бесіди національно-патріотичного змісту, були оновлені куточки книги для читання і обговорення дитячих творів та ознайомлення дітей з українським фольклором (вивчення забавлянок, лічилок, фізкультхвилинок, мирилок тощо); оновлені етнографічні осередки. Вихователі середніх та старших груп організували з дітьми показ  ігор-драматизацій за змістом знайомих українських  казок, вивчення та розігрування народних ігор.  В усіх вікових групах оновлені атрибути до українських народних ігор.

20 лютого вихователь Шум М.М. організувала з вихованцями середньої групи № 11 тематичне заняття до Дня Героїв Небесної Сотні аби вшанувати подвиг учасників революції Гідності. http://leleka.rv.ua/den-geroyiv-nebesnoyi-sotni.html

21 та 22 лютого в усіх старших групах № 4, 8, 13, 14 відповідно до графіку успішно проведені Свята рідної мови:

- «Звучи, рідна мово!» (музкерівник Оксана РЕВЕР), http://leleka.rv.ua/zvuchy-ridna-movo-svyato-ridnoyi-movy-v-starshyh-grupah-13-ta-4.html

- «Світлиця української душі» (Музкерівник Олена ДЕНИСЮК) http://leleka.rv.ua/svitlycya-ukrayins-koyi-dushi.-svyato-do-dnya-ridnoyi-movy-v-starshyh-grupah-14-ta-8.html )

Проведені цікаві тематичні фізкультурні розваги  у старших групах «Мова рідна до казки подібна» (інструктор з фізкультури Тамара МОМОТОК) http://leleka.rv.ua/mova-ridna-do-kazky-podibna.-sportyvna-rozvaga-v-starshyh-grupah.html ).

У молодших групах успішно проведені вечори української народної казки з розглядом ілюстрацій та переказом добре знайомих українських казок з використанням мнемотехніки. Упродовж тижня організовувалася виставка тематичних творчих робіт дітей «Україна понад усе!» (разом з батьками).

Тиждень рідної мови проведений результативно. Проте окремі заплановані заходи на 23 та 24 лютого не були проведені у зв'язку з безпековою ситуацією, яка склалася в Україні на даний період (заклади освіти були переведені у черговий режим роботи).