Тиждень безпеки дитини у Квасилівському ЗДО

23.04.2025

Упродовж 21-25 квітня 2025 року у Квасилівському ЗДО проводиться Тиждень безпеки дитини, метою якого є: закріпити у дітей уявлення про можливі небезпечні ситуації техногенного, природного, медичного, біологічного характеру та відпрацювати стереотипи поведінки дошкільників під час виникнення надзвичайних ситуацій в умовах правового режиму воєнного стану.

Основними завданнями ТБД є:

  • Підвищити ефективність освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя в умовах воєнного стану.
  • Удосконалити теоретичні знання і практичні навички педагогічних працівників ЗДО з питань захисту та дій в умовах надзвичайних ситуацій.
  • Формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях в умовах воєнного стану. Навчити їх користуватися телефонами служб безпеки (101, 102, 103, 104, 112), вивчити домашню адресу.
  • Формувати навички елементарної першої домедичної допомоги, вміння надавати собі та ближньому першу допомогу (за вимогами БКДО).
  • Продовжувати знайомити дітей з правилами поведінки під час повітряної тривоги, правилами пожежної та мінної безпеки, дорожнього руху, поведінки на вулиці, в укритті, у побуті.
  • Продовжити знайомити дітей з правилами поведінки на природі; формувати навички, орієнтовані на сталий розвиток.
  • Формувати у дошкільників основи здорового способу життя. Пропагувати здоровий спосіб життя серед батьків.
  • Пропагувати кращий педагогічний досвід з проблем виховання та організації заходів із запобігання і реагування на надзвичайні ситуації.

Упродовж тижневика проводилося ряд заходів, у ході яких у дітей формували: розуміння цінності власного життя та здоров'я, основ здорового способу життя; правила безпечної поведінки на ігрових і спортивних майданчиках; правила безпечного перебування на вулицях, та правила поводження з незнайомими людьми; навички безпечної поведінки при агресивному поводженні однолітків або дорослих; уявлення про небезпечні для життя отруйні рослини, ягоди, гриби; уявлення про стихійні природні явища (землетрус, повінь, буря, ожеледиця, гроза, град тощо), ознайомлення дітей з їх характерними ознаками; уявлення про основні правила поведінки в екстремальних ситуаціях; обережне поводження з ліками, хімічними, речовинами та побутовою хімією; відчуття небезпеки щодо вогню, електричного струму і правил пожежної безпеки; обережне поводження при виявленні вибухонебезпечного предмета; правила поведінки під час повітряної тривоги та в укритті.

Тиждень безпеки у ЗДО проводиться із великою користю для дітей...

Заняття у середній групі № 4 "Вуличний навігатор  - світлофор" (вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ)

Заняття в молодшій групі № 13  "Небезпечні "метелики" та інша мінна небезпека" (вихователь Галина БЕРНАЦЬКА)

Заняття у групі раннього віку № 11 "Про безпеку треба дбати і здоровими зростати" (вихователь Ольга ДЕНИСЮК)

Заняття у молодшій групі № 7 "Корисна та шкідлива їжа" (вихователь Тетяна НОВОСАД)

Заняття у молодшій групі № 7 "Пес Патрон про небезпечні предмети. Правила мінної безпеки" (вихователь Ольга МАЛЮТІНА)

Заняття у середній групі № 4 "Подорож лісовою стежиною" (вихователь Софія ЛЕВКОВИЧ)