СІМ КРОКІВ ДО РОЗВИТКУ ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ. Поради для батьків від Лори Маркхем

1. Подивіться на ситуацію з точки зору дитини і поспівчувайте їй («Я знаю і розумію, як тобі важко залишити гру, але час обідати»).

2. Дозволяйте дитині виражати емоції, навіть коли ви обмежуєте її в діях. (Дитина має право на свої почуття. Вам необхідно допомогти виразити їх найкращим способом: «Ти розсердився на хлопчика, тому що він зламав твою іграшку. Іди до мене, я допоможу тобі сказати йому, що ти відчуваєш»).

3. Реагуйте на потреби, почуття, які приховуються за проблемною поведінкою дитини. (Така поведінка сигналізує про незадоволені потреби, про сильні почуття. Якщо їх тримати в собі, вони все ж таки вирвуться назовні у формі неадекватної поведінки).

4. Коли бажання неможливо задовольнити, спробуйте зробити це за допомогою уяви. Уявивши, що бажання здійснилося, можна, хоча б на деякий час, зняти напруження і дитина буде більш відкритою для почуттів та інших можливостей.

5. Розкажіть історію з власного життя, що допоможе дитині зрозуміти свої почуття.

6. Учіть дитину розв'язувати проблеми. Емоції - це сигнали. У більшості випадків, як тільки дитина відчує, що її почуття розуміють, приймають, вони втрачають свою владу над нею і починають відпускати. Тоді відкриваються можливості для розв'язання проблем. Іноді дитина може сама знайти вихід.

7. Грайте! Гра - це дитячий спосіб набувати життєвий досвід. Найбільша частина того, що відбувається, знаходить своє відображення в грі. З її допомогою можна керувати поведінкою.