Ранкова зустріч на тему «Кожній речі - своє місце» в середній групі № 4

13.12.2018

13 грудня 2018 року в середній групі № 4 (вихователь Левкович С.В.) відбулася ранкова зустріч на тему «Кожній речі - своє місце». Тема ранкової зустрічі співзвучна із темою дня на сьогодні. Така інноваційна форма роботи у Квасилівському ЗДО (ясла-садок) набуває популярності від часу запровадження концепції НУШ.  

Мета ранкової зустрічі: створення спільноти в групі; розвиток у дошкільників навичок спілкування; формування соціальних навичок; створення позитивного настрою на цілий день.

Вітання. Вихователь, дотримуючись відповідної структури ранкової зустрічі, розпочала захід із вітання з дітьми (для цього послужили схематичні картки-підказки, розміщені біля входу в групу). А на ранкове коло зібрав дітлахів дзвінок. Передаючи з рук у руки Сніжинку, яка завітала на ранкову зустріч, діти віталися один з одним, називаючи товариша ніжно по імені. Веселий та сумний Смайлики допомогли дітям визначити їх настрій і обґрунтувати, чому він сьогодні у них веселий чи сумний.

Щоденні новини. Сьогодні дитина дня - Емілія. Перебуваючи у ролі кореспондента, вона доповіла друзям про пору року, місяць, день та сьогоднішню погоду. А вихователь чітко оголосила тему дня, розклад занять, чим діти будуть сьогодні займатися та запевнила вихованців, що день має бути цікавим, оскільки очікуємо на незвичайного гостя.

Обмін інформацією. Далі вихователь запропонувала дітям поміркувати, що означає вислів «Кожній речі - своє місце», та уважно вислухати різні думки товаришів, не перебиваючи один одного.

Групове заняття. Діти «отримали» Новою поштою чарівну скриньку, яку вдалося відкрити після розшифрування закодованої картинки (мнемотехніка). Кожна дитина, отримавши зі скриньки по одній картинці із зображенням різних речей, сортували їх у різні коробочки на «корисні» та «шкідливі», залишивши у групі лише корисні, якими можна гратися. А після гри - обов'язково віднести на місце («Кожній речі - своє місце»). Завершилася ранкова зустріч мирилкою для дівчаток і хлопчиків та побажанням гарного настрою на цілий день.