Проганяєм страхи черепахи Ахи. Бінарне заняття у старшій групі №11

29.12.2020

29 грудня 2020 року у старшій групі №11 відбулося бінарне заняття на тему «Проганяєм страхи черепахи Ахи» (практичний психолог Віннічук Ю.М., інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Бернацька Г.Ю.). Бінарне заняття з практичним психологом та інструктором з фізкультури проведене у рамках дослідження досить актуальної проблеми - розвитку емоційного інтелекту дошкільників, зокрема емоції страху. На занятті діти мали можливість активно позайматися руховою діяльністю з інструктором з фізкультури, що сприяло зміцненню їх здоров'я, та виконати разом з практичним психологом ряд цікавих корекційно-розвиткових завдань і апробувати різні психолого-терапевтичні техніки, що стосуються емоції страху:

- бесіда «Про страхи черепахи Ахи» з використанням доцільної наочності та вирішенням проблемного питання «Як виглядить емоція страху, на що схожий страх?»;

- нейропсихологічна гра «Майстерні ручки»;

- психологічна вправа «Проженемо страхи черепахи Ахи» (оплесками, тупотінням ніг, кричалками);

- спортивно-ритмічний танок «Черепаха Аха»;

- психологічна гра «Передай по колу» (важкий камінь, легку пір'їнку, маленьку черепашку);

- малювання страхів (крейдою на картоні);

- психологічна вправа «Корзина страхів» (діти зминають намальовані страхи і викидають у корзину);

- релаксація «Ми вже нічого не боїмося» та ін.

Діти були досить уважними й активними. Вони пройнялися усіма цікавими вправами з проганянням страхів і збагатилися уявленнями та життєвим досвідом щодо керування власними емоціями. На бінарному занятті поєднання активного рухового режиму з інструктором з фізкультури та виконання психотерапевтичних вправ з практичним психологом під сучасний музичний супровід було досить вдалим і результативним. Діти залишилися дуже задоволені від такого заняття і під гарними враженнями повернулися з фізкультурної зали у групу.