ПАМ’ЯТКА для батьків щодо питного режиму дитини вдома
для батьків щодо питного режиму дитини вдома
Вода - це найважливіша рідина в раціоні людини, вона ж є основою всіх інших напоїв. Для більшості процесів в організмі вода незамінна. Зокрема, нестача води негативно впливає на всмоктування поживних речовин у кишківнику і призводить до швидкої втомлюваності за незначних фізичних чи розумових навантажень. Тому для забезпечення нормального функціонування дитячого організму слід дотримуватися раціонального питного режиму.
^ Давайте дитині пити чисту воду - спеціальну дитячу фільтровану або ж бутильовану. До речі, не зберігайте відкриті бутлі з водою довше за два тижні і не ставте їх у холодильник.
^ Наскільки корисними не були б соки або трав'яні чаї, не замінюйте ними воду в раціоні дитини.
^ Не поїть дитину кип'яченою водою, шкоди вона не завдасть, але й користі від неї замало.
^ Навіть якщо вам здається, що дитина п'є забагато, не обмежуйте її в цьому. Дитина сама відчуває, скільки води їй потрібно.
^ Якщо у дитини виявлено хронічне захворювання нирок або серця, обмежте пиття та чітко дотримуйтеся рекомендацій лікаря.
^ Під час активного відпочинку та фізичних навантажень пропонуйте дитині пити частіше, ніж зазвичай, адже вона пітніє та втрачає чимало рідини.
^ Максимально урізноманітнюйте питний раціон дитини, утім не віддавайте перевагу солодким напоям.
'ґ Виключіть із питного раціону дитини міцний чай та солодкі газовані напої.
^ Не давайте дитині забагато газованої мінеральної води, оскільки її надмірне вживання може порушити водно-сольовий баланс дитячого організму, який тільки формується.
^ Пропонуйте дитині пити часто і потроху.
^ Не дозволяйте дитині випивати значну кількість напою чи води одразу, адже рідина не зможе, повністю всмоктатися в кров, що спричинить тривале навантаження на серце, допоки її надлишок не виведуть з організму нирки.
^ Правильно вживати напої - це ціла культура. Проконсультуйтеся з вихователем або медичною сестрою щодо питного режиму, встановленого в дошкільному навчальному закладі, та відповідно до нього унормуйте вживання напоїв удома.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів