Організаційно-педагогічна робота в ДНЗ та її результативність. До матеріалів Ради закладу

Матеріали Ради дошкільного навчального закладу

2016-2017 навчальний рік - рік великих реформ в Україні, в освіті, в тому числі й дошкільній освіті. В нашому дошкільному навчальному закладі виховується біля 350 дітей різного віку, яких довірили нам батьки і за яких ми несемо відповідальність і у плані фізичного, і у плані інтелектуального розвитку, аби діти відчули радість дитинства та належним чином готувалися до майбутнього шкільного життя. В дошкільному закладі працює група педагогів-професіоналів, які сумлінно виконують свої посадові обов'язки та дбають про повноцінний розвиток своїх вихованців.

Знаючи про те, яка складна програма для учнів 1 класу, наші педагоги докладають максимум зусиль для виконання своєї програми розвитку дітей дошкільного віку, яка є також непростою, і роблять все для того, аби перехід дитини від дитячого садка до школи був безболісний і дитина якнайшвидше влилася у клас і без ускладнень засвоювала шкільну програму.

Вже з 2-х річного віку діти в доступній формі отримують систему знань про красу навколишнього світу, природу, різні професії, про сім'ю і родину, про своє селище, країну; вчаться дружити, ділитися іграшками, поважати старших, допомагати іншим, берегти свої речі, дотримуватися правил природо-користування тощо. На початку навчального року по всіх вікових групах були організовані батьківські збори, в ході яких вихователі ознайомили батьків з вимогами програми своєї вікової групи, активно залучаючи їх до участі у вихованні і розвитку дошкільників.

В цьому навчальному році, виходячи із ситуації, яка склалася в Україні, дуже багато уваги приділяємо національно-патріотичному вихованню дошкільників. Багато занять вихователі присвячують вихованню любові до родини, дитячого садка, селища, українського народу і його традицій, України, яка на даний час важко виборює свою свободу, мир і неподільність кордонів. Вчать поважати і шанувати Державні символи України - Герб, Прапор, Гімн. В доступній формі розповідають дітям про війну та її наслідки.

У старшій групі №13 (вихователі Дахненко І.Р., Чміль В.С.) 17.02.2017 підготовлене і проведене досить змістовне засідання Батьківського клубу «Турботливі батьки» з проблеми «Виховуємо патріотів змалку», де вихователі продемонстрували результати своєї роботи з національно-патріотичного виховання дошкільників та дали ряд практичних порад батькам з проблеми. За ініціативи вихователів та батьків-волонтерів їхньої групи (сім'ї Миклащуків) у нашому ДНЗ було організовано благодійну акцію «З Україною в серці - творимо добро!» (Матеріали проведеної акції розміщено на сайті ).

Щиро дякуємо усім, хто не залишився байдужим і долучився до благодійної акції з гуманітарною допомогою нашим захисникам.

Протягом навчального року в закладі проводилося ряд акцій, виставок та конкурсів, які сприяють вихованню добрих почуттів у наших дошкільників. До них ми обов'язково залучаємо завжди батьків і дуже вдячні їм за допомогу. Це ряд цікавих акцій та виставок-конкурсів:

- спільна з батьками акція «Створюємо ігровий майданчик разом» (навесні плануємо відновити виготовлення нетрадиційного ігрового обладнання на дитячих майданчиках та клумбах);

- виставка дитячих малюнків «Сім кольорів дитинства» (1р\квартал);

- осіння виставка творчих поробок дітей і батьків;

- виставка малюнків на тему «Азбука безпеки для дошкільників» (листопад, квітень);

- районна екологічна акція «Годівничка» (спільними зусиллями батьків і дітей виготовлено 90 годівничок) (Див. матеріали акції на сайті);

- зимова виставка творчих робіт дітей і батьків.

В минулому навчальному році наш дошкільний заклад брав участь у 6-му Всеукраїнському конкурсі на кращий веб-сайт серед дошкільних закладів України. Дуже багато робимо для обміну досвідом нашої роботи через сайт. Маємо гарні відгуки про роботу Квасилівського ДНЗ (ясла-садок) в плані виховання, навчання і розвитку дошкільників і підготовки їх до школи. За результатами конкурсу наш заклад нагороджений дипломом за місце у 5% кращих навчальних закладів України у вебометричному рейтингу Sumy Web Rank 2016 серед дошкільних навчальних закладів - учасників 6 Конкурсу на кращий веб-сайт закладу освіти.

Для батьків у нашому закладі досі активно працює Консультативний центр, матеріали якого систематично розміщуємо на нашому сайті. Читайте і черпайте хороші поради наших педагогів, а ми будемо тільки раді вам послужитися.

Протягом навчального року проводимо ряд загальних заходів для дітей:

- День здоров'я (останній день кожного місяця);

- Тижні фізкультури (3р\рік у час канікул);

- Свята і розваги музично-естетичного змісту (щомісяця);

- Спортивні свята і розваги (щомісячно);

- Показ музичних вистав артистами Рівненського державного театру ляльок та іншими відомими театрами (1-2 рази в місяць);

- Тиждень знань з безпеки життєдіяльності дошкільників (2р\рік);

- Тиждень рідної мови (до 21 лютого).

У нашому ДНЗ минулий тиждень, 15-19 лютого, був присвячений Тижню рідної мови, який завершився дуже гарними святами рідної мови в усіх старших групах (див. фотогалерею на сайті ДНЗ) та тематичними заняттями в молодших і середніх групах на тему «Наша рідна українська мова». А також наприкінці Тижня української мови було проведено конкурс на кращу ляльку-мотанку (спільними зусиллями вихователів і батьків виготовлено 120 ляльок-мотанок). Надалі плануємо поповнити ляльками-мотанками національні куточки у групах, а кращі з них - розмістити на стенді біля групи №2 у національному куточку дошкільного закладу. Дякуємо всім мамам, що долучилися до виготовлення ляльок-мотанок, які стануть окрасою наших груп, дитячого садка та гарним надбанням у вихованні добрих почуттів малюків, відродженні давніх традицій українського народу.

А зараз запрошую до слова вихователя Шевчук Н.С., яка проводила майстер-клас для педагогів, і хоче коротко розповісти про ляльку-мотанку - оберіг людської душі, і також зацікавити мам її виготовленням для своїх донечок. Бо як показав наш конкурс - це дуже цікава іграшка для дівчаток і сьогодні.

Матеріали готувала вихователь-методист Семенюк Р.Ф.