Обережно: гриби не для дітей! Пам'ятка для вихователів та батьків
Організм дітей не сприймає грибів, бо у них ще не виробляється особливий фермент, здатний переробляти цю важку для щлунка їжу!
Вирушаючи в ліс за грибами і збираючись споживати їх, треба мати відповідні знання і навички, суворо дотримуватися правил, які дозволять уникнути важких отруєнь:
- Збирати тільки ті гриби, які добре знаєте.
- Не пробувати на смак сирі гриби.
- Не вживати в їжу перестиглі, ослизлі, в'ялі й зіпсовані гриби.
- Зібрані гриби попередньо промити проточною холодною водою, вимочити, відварити і злити відвар (а не варити з нього грибний суп); не можна використовувати для термічної обробки грибів оцинкований посуд.
- Не зберігати зібрані гриби більше 24 годин без переробки.
- При консервуванні грибів для профілактики ботулізму необхідно додавати достатню кількість солі та оцту, слід банки герметично закупорювати.
ПАМ'ЯТАЙТЕ! Запах отруйних грибів нагадує запах редиски або картоплі. Всі отруйні гриби мають пластинчасту структуру: на нижній стороні капелюшка пластинки віялом розходяться до ніжки.
Отруєння отруйними грибами відноситься до числа найбільш поширених і дуже важких харчових отруєнь. Нерідко вони закінчуються смертельним результатом. Токсини (отрути), що містяться в грибах, не мають протиотрути.
Мухомор легко відрізнити за характерним забарвленням шапки. Треба зважати, що не завжди цей гриб має червоне забарвлення. Іноді він буває рожевим, зеленим і навіть сіруватим (так званий пантерний мухомор), але білі цятки завжди вказують на його належність до отруйного сімейства.
Несправжній опеньок дуже схожий на звичайний опеньок, росте також на пнях. Але на відміну від коричневого їстівного гриба, його шапка має жовтий колір та зеленуваті пластинки.
Сатанинський гриб схожий на маслюки, але на зломі м'якоть синіє і шапка, на відміну від маслюків, не липка.
Бліда поганка відрізняється характерним розширенням-спідничкою внизу тонкої білої ніжки. Цей гриб дуже часто плутають із сироїжкою та печерицею. Саме такого розширення не мають ні сироїжки, ні печериці. Отруєння блідою поґанкою може проявитися лише через 12-24 годин, коли в організмі вже сталися зміни, несумісні з життям. Тому саме від цього гриба найбільш висока смертність.
Перша допомога при отруєнні грибами:
- негайно викличте лікаря;
- терміново промийте потерпілому шлунок;
- допоможіть викликати блювоту;
- для очищення кишечника дайте потерпілому проносне та поставте клізму;
- дайте хворому підсолену воду чи міцний чай.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів