Молочні зуби потрібно обов'язково лікувати, і на те є важливі причини

Беззубі дітлахи - не рідкість у наш час. Здебільшо­го батьки не роблять з цього проблеми, мовляв, і так виро­стуть постійні. Якщо так вва­жати, то можна занапастити здоров’я зубів малюка на все життя. Чому? Пояснює дитячий стоматолог Юлія Миць.

За зубами слід доглядати. Вже тоді, коли з’явився пер­ший зубчик, тобто приблизно з шести місяців, ротову порожнину потрібно протирати марлею і во­дичкою ще від самого народження хоча б двічі на день. Така гігієніч­на процедура очистить ротову по­рожнину від мікробів, бактерій і за­лишків їжі, а заодно захистить від стоматиту та молочниці в роті. Коли, з’являються перші зуби, протирати їх марлею бажано через півгодини після кожного вживання їжі. Крім зубів, потрібно також очищувати язик і ясна.

Варто привчати дитину до зубної пасти та щітки. Використовувати зубну пасту можна лише тоді, коли дитина на­вчиться полоскати рот. Вона повин­на бути з фтором і бажано, щоб ма­ла м’ятний присмак для того, щоб дитина не сприймала її як цукерку. Зубна щітка повинна бути комфорт­ною і добре очищати поверхню зу­бів. У півтора-два роки чищення зубів, особливо вечірнє, має стати для дитини обов’язковим.

Соска псує при­кус дитини. Дуже час­то батьки пхають її до рота дитині лише для того, щоб вона переста­ла плакати. Коли дитині менше ро­ку, то це зручно, але потім соску по­трібно забрати. Бо що більше виросло зубів, то більше шансів, що вони деформуються. Тому в два роки соски в роті дитини вже не по­винно бути. Ще одна з найбільш поширених помилок дорослих - довготривале нічне годування, від року до двох (грудьми чи з пляшечки). Якщо зуб­чики цілу ніч контактують з вуглеводами, то емаль псується.

Якщо в дитини були погані молочні зуби, то постійні та­кож швидко зіпсуються. Річ у тому, що в молочному зубі також є корінь, нерв і канал. І якщо, наприклад, псується корінь, то інфекція через кореневі канали передаватиметь­ся на зачаток постійного зуба. Бу­ває, що інфекція, яка вразила ка­нал молочного зуба, може змінити кістку навколо постійного зуба. І він навіть може розвернутися в інший бік або взагалі не прорізатися. Часто батьки думають: якщо дитину ніщо не болить, то лікувати зуби не потрібно, але корінь зуба інфікова­ний, гниє і дитина цю інфекцію ков­тає й згодом у неї починають потер­пати шлунок і кишківник.  Такі діти дуже часто мають пробле­ми з носом і гайморовими пазуха­ми, у них знижується імунітет; вони можуть стати хворобливими, часто відмовлятися від їжі.

Молочні зуби потрібно обов'язково лікувати. Се­ред людей, особливо старших, по­бутує думка, що молочні зуби випа­дають мало не в шість років. Це не так. Спершу випадають два нижніх різці, приблизно у б-7 років - мі­няються 4 передні зуби. А, скажімо, «четвірки» міняються на постійні зу­би приблизно у віці 8-9 років, «п’я­тірки» - в 10-11, і якщо молочний зуб хворий, а збоку прорізався постійний, то інфекція (карієс) пере­йде на здоровий зуб. Тому, якщо у дворічного малюка зуби вже зіпсовані, то через 4-5 років це може стати величезною проблемою.

Шановні батьки!

Відповідно до наказу МОЗ №434 ви зобов’язані, починаючи з 3-х років, раз у рік обов’язково відвідувати стоматолога з дитиною. А в 4 роки вже варто показати дитину логопеду.

 

Консультацію підготувала сестра медична старша Ковтун Л.М.

за матеріалами дитячого стоматолога Ю. Миць