Козацькі забави. Відкритий перегляд фізкультурного заняття-квесту у старшій групі №10

15.10.2020

15 жовтня 2020 року у старшій групі №10 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.) відбувся відкритий перегляд фізкультурного заняття-квесту на тему «Козацькі забави» (до Дня козацтва та захисника Вітчизни).

Діти життєрадісні і бадьорі під козацький марш зайшли у фізкультурну залу і з великим захопленням включилися у гру-квест із пошуку козацьких клейнодів, які заховані у такому місці, куди направляє їх карта маршруту. А в пошуках хованки потрібно було дуже швидко, вправно і правильно виконати почергово усі непрості завдання: пройти по смузі перешкод, вибратися на «круту гору» (гімнастичну стінку), зістрибнути з високого «горба» (дерев'яного куба), пролізти під «чагарниками» (у м'який модуль «Тунель), перестрибнути через «рів» (стрибки з одного м'якого мата на інший) і пройти по високому «містку» (по гімнастичній лаві) та ін.

Отже, перед важкою дорогою «козачата» провели підготовчі тренування - виконали цікавий і досить ритмічний комплекс загальнорозвивальних вправ «Смерека» під однойменну мелодію.

Слідуючи вказаному на карті маршруту, діти вправно та швидко справилися із складними завданнями та сіли перепочити. В цей час встигли ще й «наварити смачного борщу» і перекусити (рухлива гра-естафета «Наваримо борщу»).

Сюжет заняття-квесту розгортався досить цікаво: діти не лише займалися фізкультурою, але й збагачували свої пізнавальні знання та досвід про період козацької доби та історію нашої України. За всі свої старання та витривалість маленькі козачата отримали яскраві нагороди: медалі «Справжній козачок», «Справжня козачка».

У тісній співпраці інструктора з фізкультури Момоток Т.Р. та вихователя Грухаль М.К. фізкультурне заняття-квест проведено досить ефективно й результативно з дотриманням усіх методичних рекомендацій та вимог щодо підготовки і проведення фізкультурних занять у ЗДО з використанням нової ігрової квест-технології. Достатньо уваги на сьогоднішньому занятті приділено формуванню національно-патріотичних почуттів дошкільників засобами фізичного виховання.

Щиро дякуємо Момоток Т.Р. за гарний захід національно-патріотичного змісту, проведений також і у рамках атестації інструктора з фізкультури у цьому навчальному році. Бажаємо подальших успіхів!