Як заморожувати овочі та фрукти

 

Поради батькам

Літо - це сезон різнобарв'я овочів, фруктів, ягід і зелені. На столах палітра веселки: червона полуниця, оранжевий абрикос, жовта груша, зелений салат, синій виноград, фіолетові баклажани тощо. Але літо минає швидко. А так хочеться, аби його дари зміцнювали здоров'я і надавали сил взимку. Єдиний спосіб зробити це - заморозити овочі, фрукти, ягоди та зелень

Заморожування - це найліпший спосіб збільшити строк зберігання продуктів харчування без зміни хімічного складу, втрати поживних і смакових властивостей, властивих їм у свіжому вигля­ді. Сучасна побутова техніка дає змогу заморозити будь-які про­дукти харчування швидко і якісно. Шановні батьки! Скористайтеся нашими порадами щоб зберегти максимум вітамінів, макро- і мікроелемен­тів, готувати взимку корисні й смачні страви та напої, важливо пра­вильно заморожувати дари літа. При цьому перед вживанням їх слід правильно розморожувати.

 Як заморожувати фрукти та ягоди

Із персиків, слив та абрикосів видаліть кісточки.Великі плоди  наріжте на часточки, ма­ленькі- заморожуйте цілими. Абрикоси перед заморожуванням бланшуйте ЗО с в окропі.

Полуницю та суницю заморожуйте цілою або перетертою з цукром. Цілу спершу морозьте розсипаною в один шар на таці, лише потім укладайте в ємкість.. Таку полуницю використо­ вуйте для приготування компотів.

Перетерта із цукром- це в же готовий десерт.

Черешню, вишню та агрус очистіть від кісточок і плододоніжок.упакуйте в невеликі ємкості та посипте цукром. Вишні й черешні можна заморожувати з кісточкою.

Малину вкладіть у контейнер шарами,пересипаючи кожен цукром. Далі поставте контей­нер у холодильник на 3 год., не закриваючи кришку.і лише коли час мине - у морозильну камеру.

Журавлину залийте водою і в такий спосіб зберігайте її вхолодильнику.

Смородину чорну та червону, чорницю та лохину. спершу морозьте розсипаними в один шар на таці. Лише потім засипте в контейнер або пакет.

Як заморожувати овочі

Горошок зелений вилущіть зі стручків, бланшуйте в окропі протягом 2 хв., охолодіть у воді. Підготовлений у такий спосіб горошок зелений можна фасувати.

Квасолю стручкову наріжте на шматочки довжиною 2-2,5 см,бланшуйте так само як і зеле­ний горошок.

Відберіть качани кукурудзи у фазі молочної стиглості, зваріть до напівготовності та зріжте зерна.

Відділіть суцвіття цвітної капусти, бланшуйте в окропі,аби  зберегти колір овоча, до окро­пу додайте сіль [10 г на 1 л води) і трохи лимонної кислоти.Не залишайте капусту надовго

на повітрі, адже вона пожовкне.

Кріп, петрушку й кінзу дрібно наріжте, покладіть у форму для льоду та додайте трошки: води, рослинної олії або бульйону.

Перець болгарський можна заморозити різними способами. Спершу видаліть у перцю пло­доніжки, вийміть насіння, потім промийте і обсушіть. Вставте перчинки, як стаканчики, одна в одну і запакуйте харчовою плівкою. Або поріжте на дрібні шматочки та засипте пор­ційно в контейнери.

Як розморожувати продукта харчування

Розморожуйте овочі, фрукта та ягоди повільно. Так вони збережуть зовнішній вигляд та консистенцію. Для цього пакет із ними опустіть на 30-40 хв. у холодну воду. Також можете взяти необхідну кількість заморожених овочів, фруктів, ягід або зелені, покласти на тарілку й залишити на годину на нижній полиці холодильника.

Оскільки природне розморожування займає багато часу, то скористайтеся для цього мі­крохвильовою піччю, якщо вона має функцію розморожування. Чітко дотримуйтесь інструк­цій з розморожування, аби не перетримати їх.

Деякі заморожені овочі, фрукта та ягоди кидайте одразу в окріп чи на сковорідку. Адже вони під час розморожування за кімнатної температури розлазяться. Винятком є лише куку­рудза, зелень та шпинат.

Не заморожуйте повторно розморожені овочі, фрукти та ягоди. У такому разі продукти харчування швидше зіпсуються, втратять свій зовнішній вигляд і консистенцію. Ліпше замо­розьте вже приготовану страву.