РЕКОМЕНДАЦІЇ для батьків з організації оздоровчо-профілактичних заходів

РЕКОМЕНДАЦІЇ для батьків з організації оздоровчо-профілактичних заходів удома. Профілактика застудних захворювань та оздоровлення надзвичайно важливі для здоров'я та гармонійного розвитку дітей. Однак здійснювати їх слід не лише в дошкільному навчальному закладі, а й удома. Індивідуальні рекомендації складають для дитини з урахуванням порад лікаря-педіатра.
Відкоригуйте розпорядок дня у вихідні дні відповідно до розпорядку дня дошкільного навчального закладу.
Збільште_в раціоні дитини кількість свіжих фруктів та соків.
Провітрюйте кімнату дитини перед сном або залишайте вікно привідкритим на ніч для доступу свіжого повітря до кімнати.
Привчіть дитину хоча б один раз на день полоскати горло 1%-вим йодно-сольовим розчином або відваром ромашки.
Влаштовуйте щодня зранку та увечері прогулянки тривалістю 2-5 год. Загартовуйте організм дитини: здійснюйте обтирання вологою рукавичкою, обливання рук та ніг. Нехай дитина ходить босоніж «вологою доріжкою», змоченою 5%-вим йодно-сольовим розчином.
Пам'ятайте, що одяг дитини має відповідати сезону. За підвищення температури на вулиці поступово відкривайте різні зони тіла (ноги, руки) для дії повітря. Давайте дитині полівітамінні комплекси за призначенням лікаря. Вони мають містити вітаміни А, О, групи В, та особливо вітамін С.
Робіть дитині масаж грудної клітки самостійно або запишіть до спеціаліста. Систематично виконуйте з дитиною дихальні вправи з досвіду роботи дощкільного навчального закладу. Доліковуйте залишкові явища будь-яких захворювань.