Абетка здоров'я і нездоров'я

Абетка здоров'я і нездоров'я

Вплив рухової активності на психічне здоров'я
Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Збільшення розумової активності, наполегливості, впевненості, емоційної стійкості, успішності, пам'яті, сприйнятливості, позитивних образів, самоконтролю, відчуття благополуччя тощо.
Низький рівень рухової активності викликає відчуття тривожності, збентеженості, депресії, головного болю, ворожості, напруженості, самоконтролю.

Рухова активність і харчування

Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Баланс між споживанням їжі і витратами енергії під час рухових дій. Добрий апетит.
Часто дисбаланс між споживанням їжі і витратами енергії за відсутності рухових дій призводить до порушень обміну речовин, часто викликає ожиріння.

Рух та ігри на свіжому повітрі

Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Заняття на свіжому повітрі діють на організм як чудовий загартувальний засіб, підвищують опірність організму до різних застудних і інфекційних захворювань, підвищують стійкість до дії низьких температур тих частин тіла, на які найчастіше впливає холод (гортань, голова і т.д.).
Відсутність регулярних занять фізичною культурою, у тому числі й на повітрі, призводить до зниження опірності організму простудним захворюванням.

Рух і фізичний стан організму

Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Рух та ігри на повітрі: сприяють доброму сну, поліпшують наше самопочуття і загальну активність; активізують процеси обміну речовин, регуляцію ваги; зміцнюють серцевий мускул, поліп-шують кровообіг і знижують кров'яний тиск; стимулюють імунну систему; поліпшують функцію легень; активізують діяльність кишківника; знижують сприйнятливість до стресів, має антидепресивну дію; попереджають зношення рухового апарата, поліпшують його координацію; запобігають виникненню жовчних каменів;регулярні фізичні навантаження сприяють зниженню систолічного і діастолічного тиску; регулярні фізичні навантаження зменшують ризик розвитку серцево- судинних захворювань, забезпечують контроль маси тіла, усувають фізичну малорухливість
Перебування у пасивному стані в погано провітрюваному приміщенні забирає сон. Гіпокінезія сприяє розвиткові атеросклерозу, гіпертонії, серцево- судинних захворювань, порушенню обмінних процесів, діабету, остеопорозу (крихка кістка), застійним явищам дихальної системи та ін.


Плавання
Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Плавання підвищує: опірність організму до впливу температурних коливань і застудних захворювань; виправляє порушення постави, плоскостопості; гармонійно розвиває майже всі групи м'язів (особливо плечового пояса, рук, грудних м'язів, живота, спини і ніг); відіграє важливу роль у поліпшенні функцій дихання і серцево-судинної системи; незамінна коригувальна гімнастика для дітей, молоді та людей старшого віку; завдяки симетричності рухів і горизонтальному положенню тіла у воді, розвантажується хребет від тиску на нього всього тіла.
Шкідливо відмовлятися від оволодіння навичками плавання та доцілої і безпечної поведінки на воді. Невміння плавати небезпечне для життя.

Ходьба

Корисно для здоров'я
Шкідливо для здоров'я

Оздоровча ходьба: найдоступніший вид фізичних вправ, рекомендований людям усіх вікових груп, які мають різну підготовку і стан здоров'я; корисна людям, які ведуть малоактивний спосіб життя; під час ходьби тренуються м'язи, серцево- судинна і дихальна системи; під час ходьби можна зняти напруження, заспокоїти нервову систему. Оздоровчий вплив ходьби полягає у підвищенні скорочувальної здатності міокарда, збільшення діастолічного об'єму серця і венозного повертання крові до серця.
Сидіти довго біля телевізора чи комп'ютера.

Вести малорухливий спосіб життя; користуватися ліфтом замість крокування по сходах.