Яким має бути взуття для дітей?

 Дитяча стопа, порівняно зі стопою дорослої людини, має низку морфологічних особливостей. Вона ширша в передній частині і звужена в п'ятковій. У дітей дошкільного віку на підошві сильно розвинена підшкірна клітковина, що заповнює склепіння стопи, що нерідко призводить до діагностичних помилок. При цьому діти часто скаржаться на швидку стомлюваність, головний біль і біль у гомілці і стопі. У них також порушується хода. Форма стопи впливає також і на стан постави й хребта дитини. Стопа визначається розташуванням особливих рефлексогенних зон на підошовної поверхні, що забезпечують зв'язок стопи з різними системами організму (серцево-судинної, дихальної та ін.).

Таким чином, стопа, завдяки унікальній будові і важливим функціям, впливає на весь організм.

Яким має бути взуття для дошкільника?

- Взуття має відповідати формі і розміру стопи.

- Підошва має бути гнучкою, не повинна бути високою і не дуже м'якою.

- Важливим елементом взуття для дошкільнят є підбор, висота якого не повинна перевищувати 5-10 мм.

- У профілактиці деформації стопи особливого значення набуває наявність фіксованого задника, який дозволяє міцно утримувати п'яткову кістку і запобігає її відхилення назовні.

- Взуття має забезпечувати міцне фіксування в носовій частині.

- Міцне фіксування стопи у взутті забезпечується також відповідними кріпленнями.

- Велике значення для попередження деформування стопи мають загартовувальні процедури, у тому числі використання гідромасажних ванн, а також використання тренажерів для стоп.