Варіанти проведення гімнастики пробудження після сну

 Консультація для вихователів 

Правильна організація і проведення гімнастики пробудження має неабияке значення для фізичного гарту малюків,  є передумовою збереження здоров'я дошкільників, забезпечує оптимальну активність життєдіяльності кожної дитини, а для цього маємо забезпечити гуманістичну спрямованість даної форми навчання: повага до дитини, віра в її можливості.

Варіанти проведення гімнастики після сну з елементами корекції

1.     Вступна частина з різними видами ходьби коригувального характеру. Основна частина - комплекс загальнорозвивальних вправ, який діти виконували під час ранкової гімнастики (дозування можна зменшити на 50%), 2-3 спеціальні коригувальні вправи для постави, 2-5 вправ для стопи (вправи з вихідного положення лежачи - прогинання та вигинання хребта, вправи на стільчику з фіксацією хребта, захват стопою хустинки, перекочування стопою палиці). Заключна частина - повільний біг, звичайна ходьба, вправи на відновлення дихання.

2.     У вступній частині: звичайна ходьба, ходьба на носках, п'яточках, зовнішній та внутрішній сторонах стоп; ходьба по ребристій дошці, палиці, мотузці, канату, профілактичних доріжках з квасолі, каштанів, гороху; повзання навколішках, як «собачки», з опорою на кисті рук та стоп ніг, як «ведмедики»; в старшому дошкільному віці повзання по-пластунськи, як «змія» тощо.

В основній частині - загальнорозвивальні вправи, які чергуються з вправами коригувального характеру через одну.

Заключна частина - повільний біг, звичайна ходьба, вправи на відновлення дихання.

3.     Вступна частина з різними видами ходьби коригувального характеру. В основній частині - вправи з елементами корекції біля стіни, гімнастичної стінки, на лаві, стільчиках. Потім перехід до загартувальних процедур: сухе та вологе обтирання, обливання ніг, полоскання горла розчином солі, трав'яними відварами, ходьба по мокрих сольових доріжках тощо.

Здоровий спосіб життя, бажання займатися фізичними вправами має бути не лише засобом досягнення міцного здоров'я, а нормою щоденного життя, тому гімнастика після сну має проводитися регулярно у відведені хвилини в режимі дня, систематично, з ретельним підбором здоров'язбережувальних технологій.

Пам'ятаймо правило! Комплекс загальнорозвивальних вправ завжди проводиться у послідовності «від голови до п'яток».

Підготувала інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.