Інструкція з безпеки проведення екскурсій з дітьми

                                                                                                            ЗАТВЕРДЖЕНО

 

Наказ

Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садка)

_______________ № _____

                (дата)

 Інструкція № ____

з безпеки проведення екскурсій з дітьми

1. Загальні положення

1.1.  Для екскурсії обирають такий об'єкт, на якому створено умови, що гарантують повну безпеку її проведення.

1.2.  Педагоги, які супроводжують дітей (далі - керівники екскурсії), несуть персональну відповідальність за дотримання правил безпеки та охорону життя і здоров'я дітей.

1.3.  Керівники екскурсії повинні вести постійний контроль за дітьми і тримати їх у полі зору.

1.4.  Забороняється проводити екскурсії на відкритих і закритих розподільних пристроях при несприятливих погодних умовах: під час грози, дощу, туману і в темний час доби.

1.5.  Перед проведенням екскурсії вивчається стан здоров'я кожної дитини.

2. Вимоги безпеки перед початком проведення екскурсії

2.1.  Перед кожною екскурсією з дітьми керівник екскурсії повинен ознайомитись із загальною характеристикою об'єкта екскурсії, її маршрутом і правилами безпеки, яких необхідно дотримуватися під час проведення цієї екскурсії.

2.2.  Кількість дітей, які одночасно беруть участь у екскурсії, не повинна перевищувати 15 осіб на двох керівників екскурсії.

2.3.  Перед проведенням екскурсії її керівник відмічає присутніх дітей, за необхідності вносить корективи до списку.

2.4.  Допущені до екскурсії діти повинні бути відповідно одягнені, не мати при собі предметів, що можуть створювати небезпеку під час проведення екскурсії.

2.5.  Вирушаючи на екскурсію з дітьми, керівник екскурсії повинен мати при собі  аптечку першої допомоги.

2.6.  Необхідно взяти з собою питну воду та одноразовий посуд, особливо в літній період.

3. Правила безпечного перевезення дітей

3.1.  Для перевезення дітей під час екскурсії використовують автобуси. Під час перевезення кількість дітей не має перевищувати кількості місць для сидіння.

3.2. Під час перевезення дітей на автобусі спереду і ззаду повинні бути встановлені знаки відповідно до пункту 28.8 Правил дорожнього руху.  Рух здійснюється лише в світлий час доби зі швидкістю до 60 км/год. з увімкненим ближнім світлом фар.

3.3. Інструктаж водіїв про правила перевезень дітей проводить начальник автопідприємства, а коли його немає - заступник начальника автопідприємства з перевезення або безпеки руху з відповідним записом у дорожньому листі та в журналі обліку проведення інструктажів водіїв про правила перевезення дітей.

3.4. Під час обслуговування дітей водій зобов'язаний виконувати вказівки керівника екскурсії, якщо ці вказівки не суперечать Правилам перевезень пасажирів та Правилам дорожнього руху.

3.5. Якщо для перевезення дітей до місця екскурсії використовується громадський транспорт, посадку здійснюють групами під керівництвом дорослих. При цьому в транспортний засіб першим входить один з керівників екскурсії, який допомагає дітям, що заходять за ним, зручно влаштуватися на місцях для сидіння, а останнім - другий керівник екскурсії, який стежить, щоб ніхто з дітей не залишився. У такому самому порядку здійснюється висадка дітей із транспортного засобу. Після висадки обов'язково перевіряється наявність усіх дітей.

4. Вимоги безпеки під час проведення екскурсії

4.1. Після прибуття на місце екскурсії знову перевіряють присутність дітей.

4.2. Під час екскурсії її керівники постійно супроводжують групу. Під час переходів з одного приміщення в інше один з керівників екскурсії очолює групу дітей, а інший - замикає її, щоб усі діти перебували в полі зору дорослих.

4.3. Забороняється під час екскурсії пити воду з відкритих водойм, знімати взуття й ходити босоніж.

5. Вимоги безпеки після закінчення екскурсії

5.1. Після закінчення екскурсії її керівники виводять усіх дітей з об'єкта екскурсії та перевіряють їх присутність за списком.

5.2. Повернувшись з екскурсії, ще раз перевіряють дітей за списком.

6. Вимоги безпеки у надзвичайних ситуаціях

6.1. У випадку аварійної ситуації на місці екскурсії її керівники організовано відводять дітей у безпечне місце.

6.2. Якщо стався нещасний випадок, потерпілому надають першу долікарську допомогу і, за необхідності, викликають швидку медичну допомогу.

         _______________            

         (підпис)

ПОГОДЖЕНО:

_____________           

              (підпис)

_____________

               (дата)