Вимоги до інструктора з фізкультури: стрибки

 Пам'ятка для інструктора з фізичної культури та вихователя

Вимоги зі створення безпечних умов під час виконання стрибків

Під час виконання стрибків, зокрема підстрибування, слід учити дітей м'яко приземлятися на носки, пружинячи зігнутими колінами і поступово опускаючись на п'яти.

Зістрибування з лави, колоди, піднятої дошки

У місцях приземлення дітей під час зістрибування з лави, колоди, піднятої дошки має бути м'який настил - мата, татамі тощо.

Інструктор з фізичної культури має знаходитись у кінці лави, колоди чи піднятої дошки збоку від дітей і страхувати їх під час зістрибування, тримаючи за одну чи дві руки. Він має зосереджувати увагу дітей на м'якому приземленні.

Вихователь чи помічник вихователя має допомагати дітям підніматися на лаву, колоду чи підняту дошку, страхуючи їх за одну чи дві руки.

Стрибки з використанням стрибкової ями

Пісок у стрибковій ямі на спортивному майданчику має бути пухким, очищеним від камінців та бруду.

Інструктор з фізичної культури чи вихователь, навчаючи дітей стрибати, має знаходитися збоку від них. Діти, які чекають своєї черги, мають перебувати під наглядом помічника вихователя.

Дитина, яка послідовно виконала декілька стрибків, після закінчення вправи має звільнити стрибкову яму. Для цього слід зробити кілька кроків уперед, обійти стрибкову яму і зайняти місце у колоні поруч з помічником вихователя.

Увага! Страхування обов'язкове у всіх видах стрибків, особливо під час стрибків з розбігу. Страхуючи дитину під час стрибків педагог завжди має стояти збоку від неї у місці приземлення.

 Підготували: вихователь-методист Семенюк Р.Ф., інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.