Як уберегтися від спеки та уникнути наслідків її дії

 У літній період, коли надворі пече сонце і температура сягає +30 °С і вище, ми часто забуваємо про небезпеку, яку таїть у собі спека.  Аби уберегти дітей від небажаних наслідків спеки, скористайтеся низкою простих правил та реко­мендацій.

  • Приділяйте особливу увагу харчуванню дитини. Улітку через спеку діти їдять значно менше, ніж у холодну пору року. Тому не варто примушувати дитину їсти важкі м'ясні страви або наваристі супи лише тому, що «так треба». Спробуйте го­дувати її часто і невеликими порціями. Складаючи раціон дитини, обирайте легкі страви. Це можуть бути фрукти, овочі, нежирні супи, молочні продукти, м'ясо птиці та нежирна риба. І, звичайно, давайте дитині пити більше води.
  • Стежте за температурою повітря в помешканні. Створити комфортний для ди­тини мікроклімат допоможе кондиціонер. Однак, аби не зашкодити здоров'ю дити­ни під час використання кондиціонера, слід пильнувати, щоб потік холодного пові­тря не був спрямований на дитину, а температура повітря не була нижчою +24 °С. Якщо в помешканні кондиціонера немає, охолодіть повітря, використовуючи єм­кість із водою. Поставте її перед вентилятором, під дією теплого повітря вода випа­ровуватиметься, охолоджуючи помешкання. Вікна відчиняйте рано-вранці та на ніч, коли температура повітря знижується.
  • Зведіть до мінімуму прогулянки дитини у спекотну погоду. Намагайтеся без осо­бливої потреби не виходити з дитиною на вулицю під час сонячної активності, зокре­ма з 11:00 до 17:00. Якщо вийти все-таки потрібно, одягніть дитині просторий світ­лий одяг із натуральних тканин, легкий головний убір і обов'язково візьміть із собою пляшку негазованої мінеральної води. Надворі намагайтеся триматися в затінку.
  •  Намагайтеся не допускати перегрівання дитини. Але якщо цього не вдалось уникнути, аби надати домедичну допомогу дитині, слід пам'ятати ознаки перегрі­вання (почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинна примхливість, нудота, судоми). За перших проявів ознак перегрівання зніміть з дитини одяг, покладіть її в горизонтальне положення, протріть усе тіло змоченою у воді серветкою. Аби уникнути зневоднення організму, обов'язково да­вайте дитині воду кожні 5-10 хв. У пригоді стануть також неміцний чай, ледь кис­луватий компот. У разі втрати свідомості дитиною негайно викликайте швидку до­помогу.

Підготувала старша медсестра Ковтун Л.М.