Готуємось до дитячого садочка

Порадник психолога

 Початок відвідування дитячого садка для малюка надзвичайно важливий і лише за підтримки найбільш значущих дорослих, тобто мами і тата, цей період пройде легко та з найменшими емоційними затратами.

Познайомте дитину з майбутнім вихователем, проведіть екскурсію до групи та ігрового майданчика, налаштовуючи дитину на те, що перебування в дитячому колективі та в дошкільному навчальному закладі - це приємна, радісна й очікувана подія.

Навчіть дитину їсти без сторонньої допомоги, формуйте необхідні навички самообслуговування.

По-можливості, розширюйте коло людей, з якими можна лишити дитину на певний час, щоб дитина зрозуміла, що батьки не будуть постійно поряд.

Поінформуйте педагогічних працівників, медчну сестру, інших спеціалістів дошкільного закладу про захоплення дитини, руховий режим, особливості розвитку, нюанси харчування, можливі алергічні реакції.

Дорогою у дитячий садок обговоріть з дитиною, що на неї чекає. Дуже важливо, щоб розмови про дитячий садок супроводжувалися лише позитивними емоціями, у Вас має бути спокійний голос і впевнена інтонація.

Адаптація до нових умов перебування в дитячому садку, звикання до відсутності батьків, а також до  нового дитячого колективу та дорослого оточення - це тривалий, відповідальний процес, який у кожної дитини проходить індивідуально.