4.Урочистості, присвячені 30-річчю з дня відкриття Квасилівського ясла-садка.Виступ завідувача Лисак О.М.

Про діяльність кожного з нас можна розповідати довго. Адже спогадів у нас багато. Якщо коротко з моїх спогадів, то -  у заклад я   прийшла молодим спеціалістом у 1982 році. Пам'ятаю дитячий садок «Білочка», який був оазисом чистоти і красоти у селищі,  і до якого були прокладені дощаті тротуари (що мене дуже дивувало).  У селищі Квасилів розпочиналося масштабне будівництво.  На наших очах будувався новий дитячий садок, виростали 9-поверхові  будинки. Завод «Рівесільмаш» переживав свій розквіт і в той період святкував 100 річчя заводу. Сільський дитячий садок «Сонечко», який розташовувався на вулиці Рівненській (багато хто про це вже й не знає) об'єднали з «Білочкою» і в моїй групі було по списку 43є дітей, спали у спальні на ліжечках та в ігровій на розкладушках. Пам'ятаю, як разом з колективом їздили на прополку буряків, заготівлю овочів, відпрацьовували на будівництві садка.  В новому дитячому садку разом з Перець Г.І. готувала до відкриття групу № 13 - мили, розставляли меблі, готували оснащення, і мали туди перейти разом зі своїми дітками, з якими готували привітання для урочистостей, присвячених відкриттю. В цей час вирішувалося питання кадрів і Марія Степанівна Боярчук   запропонувала мені залишитися методистом у дитячому садку «Білочка». Через деякий період два садки об'єднали. Після цього працювала вихователем ясельної групи, пізніше знову дошкільної групи, з 1993 року методистом даного закладу, а  з 1996р. завідувачем, вже понад 18 років. Загальний стаж трудової діяльності 32 роки. За цей час були і успіхи і невдачі.

        Кажуть, що в розвитку цивілізацій рух іде колоподібно з підйомами та спадами. У 1996 році у нашому закладі «Лелека» було 14 груп і понад 70 працівників. Разом з колективом довелося пережити невтішні часи перебудови у державі та проблеми у закладі: невиплати зарплат, зменшення дітей, скорочення працівників, яке пройшло двома етапами у 1997 та 1998 році. У закладі з 14 груп залишилося 8 та половина чисельності працівників. Звичайно, багато хто розцінював невтішну ситуацію -  зміною керівника. Надія Михайлівна Кічко передбачала проблеми, які були невідворотні, але вірила у мої сили, вона казала -  ви зможете. У заклад, на вільні від дітей площі, пропонували підселити і стоматологів, і столярний цех, пропонували інші оренди. Доводилося відвойовувати та впорядковувати з невеликим колективом всю площу закладу - ще нещодавно у нас у вільних групах функціонували: музей Берегиня у гр. № 2, фітовалеологічний кабінет у гр. № 4,  гр. № 3 пустувала, у гр. № 6 був склад, у гр. № 8 клас для шестирічок при дитячому садку. Те, що так легко закривалося та передавалося - дуже нелегко забиралося та відновлювалося.  Сьогодні наш дитячий садок знову, як райський сад - впорядкований, наповнений дітьми, зі своїми традиціями, які передаються молодим фахівцям.

   Наш колектив складається з професіоналів своєї справи. Від відкриття закладу і по даний час у дитячому садку працюють Ковтун Лідія, Балабан Галина, Загороднюк Алла, Мороз Ніна, Вишневська Раїса, Кулик Лідія, Шевчук Надія, Дахненко Іванна, Денега Ірина,  Момоток Тамара. Від відкриття, але з вимушеною перервою і по даний час працюють: Василюк Лідія, Верема Галина, Українець Марія, Боршкова Людмила, Степанчук Людмила. У 1985р. до закладу прийшла когорта молодих спеціалістів, з яких і до нині працюють: Семенюк Раїса, Сенюк Ніна, Чміль Валентина, в цей же рік - поповнили заклад фахівці Грухаль Марія, Шум Марія, Козлова Марія, у 1986 - Симонець Надія, у 1987 - Аліксійчук Галина, у 1988 Денисюк Олена, Яремчук Валентина, Гаврильчик Олена, Меланчук Лариса, у 1989 Тимошок Людмила, Пахорукова Наталія. Це «кістяк» колективу, який плідно працював всі ці нелегкі роки на успіх нашого закладу. У багатьох з них одне місце роботи - це наш дитячий садок, в тому числі і в мене, як кажуть один запис у трудовій книжці.  Впродовж 30 років у закладі працювало багато інших фахівців, яскравих особистостей, які з тих чи інших причин покинули дитячий садок. Всіх згадуємо і пам'ятаємо.

     Поповнення закладу молодими фахівцями започаткували Черевко Наталія, Новосад Тетяна, Турченюк Ірина, Храпко Світлана, пізніше прийшли Круглик Ольга, Патій Ірина, Парчук Ольга, Павлюк Юлія,  Нестерчук Аліна, Давидова Олена  -  у багатьох це початок трудової діяльності,  маємо надію, що вони продовжать хороші традиції закладу, і саме серед них є майбутній завідувач, адже важливо, щоб керівник виростав серед свого колективу, а не присилався зі сторони, як це часто буває. Сьогодні дякую за співпрацю кожному з вас, та особливо керівникам методичної служби Семенюк Раїсі, медичної - Ковтун Лідії, фінансової - Вишневській Раїсі,  господарської - Аліксійчук Галині, керівникам органів громадського самоврядування, які у всі часи були надійною опорою і підтримкою у моїй діяльності, однодумцями у бажанні досягти позитивних результатів у діяльності закладу. Неодноразово ми перші в районі, перші у конкурсах, перші в інших заходах.

    Хочеться, щоб розвиток нашого закладу продовжувався безперервно, а це можливо за умови миру на Україні, розквіту нашої рідної держави. В першу чергу у напрямку соціального захисту працівників - достойній оплаті праці, яка б змогла в повній мірі забезпечити безбідне проживання, а в майбутньому - в достойній пенсії.

   У своїй діяльності завжди намагалася поступати справедливо, згідно із законодавством, враховувати думку колег, задля справи намагалася не настоювати на особистому «Я». За всі свої успіхи завдячую людям, які поруч: сім'ї, наставникам, колегам, керівництву і Богу.

    Успіхів всім нам у нашій діяльності, міцного здоров'я, всіляких гараздів у сім'ях, гарних і радісних подій,  нових досягнень та перемог.