Виховуємо розумну творчу ініціативну особливість дитини

Радій дітям, учись у них,

слухай їх і грайся з ними

К. Фопель

Коли дитина просить : «Мамо, пограйся зі мною» - у перекладі з дитячої мови на дорослу це означає : «Покажи, що ти мене любиш, покажи зараз, а не тоді , коли перемиєш весь посуд  і прибереш будинок, а ще поговориш з усіма тітками на світі по телефону або  інтернету. Грайся зі мною. Дитяча хвилина дорівнює дорослим рокам».

Грайте з дитиною в те, що вона любить. Під час гри діти краще засвоюють правила та уроки ( бути чесним, поважати старших, бути ввічливим, тощо). Спільні дії зближують Батьків та дітей, роблять їх стосунки дружнішими.

Прикріплюйте дитині любов до книг.  Задоволення від розглядання книг, а пізніше - від їх читання прищеплюють від самого раннього віку. Книги стимулюють розвиток дитячої фантазії, тренують пам'ять і мислення , сприяють тому, що дитина постійно прагне дізнатись щось нове.

Відвідуйте разом театр, цирк.  Враження, які отримає дитина, матимуть величезний вплив на її творчий , економічний, інтелектуальний розвиток.  Обов'язок обговоріть з дитиною побачене.

 Відповідайте на запитання дитини, як можете. А потім обов'язково візьміть енциклопедію й розкажіть вашому малюкові ще більш про те, що його цікавить. Стимулюйте дитячу допитливість.

Купуйте корисні іграшки. Вони мають бути різноманітними : такі, що розвивають просторове уявлення ( кубики, конструктори), мислення і увагу ( лото, доміно), кмітливість ( головоломки), природні інстинкти ( ляльки, посуд, машини).ї

Розвивайте дрібну моторику дитини ( ліплення - конструювання, малювання, аплікація), адже рівень її розвитку - один із ведучих показників інтелектуального розвитку.

Підтримуйте дитячі ідеї ( «Мамо! Зробимо будиночок для моєї ляльки?, «Давай запустимо повітряного змія!») Не відштовхуйте  дитину , спираючись, що не має часу, що ти ще маленький, що ви не вмієте. Ваша дитина прагне пізнавати і відкривати нове.

Вчіть дитину поважати іншу точку зору,  пояснивши, що таке ставлення є необхідною умовою для того , щоб оточуючі поважали думки дитини. Уважно стежте за власними висловлюваннями, не критикуйте інших, особливо - в присутності дитини. Позитивні відгуки створюють у дитини почуття захищеності.

Вчіть дитину помічати добре і красиве у житті. Висловлюйте власні почуття дитині. Вчіть її керувати негативними емоціями і не піддаватися поганому настроєві. Діти, які переконані у любові і повазі батьків, швидко розвиваються.

 За В. Біанкі, збережіть у своїй душі дитину : безпосередність, доброзичливість , чистоту думок, мрію, довірливість, казку, захоплення від відкриття світу, доброту.