Як запобігти харчовим отруєнням дітей у свята

Найбільше харчових отруєнь реєструють на другий-третій день після святку­вання. Тож у пору різдвяних та новорічних свят батьки мають бути особливо уваж­ними до їжі, яку вживатиме дитина.

Харчове отруєння виникає за вживання неякісної або несвіжої їжі, а також продуктів, строк придатності яких минув. Щоб не зіпсувати свят та уникнути хар­чових отруєнь, слід дотримуватися правил особистої гігієни, технології приготу­вання страв, зберігання продуктів харчування та готових страв.

  • Дотримуйтеся правил особистої гігієни. Привчіть дитину мити руки з милом пе­ред кожним прийомом їжі. Мийте руки з милом перед приготуванням страв.
  • Тримайте в чистоті кухонне приладдя. Для миття кухонного посуду, плити, по­верхні столу, раковини використовуйте мийні засоби, призначені саме для цього. Відро для сміття обробляйте дезінфікуючими засобами та тримайте із закритою кришкою.
  • Для приготування страв використовуйте тільки свіжі продукти. Для вживан­ня у свіжому вигляді фрукти, овочі, зелень протягом 10 хв. замочуйте у воді, під­кисленій оцтом, а потім промивайте під проточною водою. Ліпше використовувати яблучний оцет у співвідношенні 3-4 столові ложки на 1 л води. Не вживайте про­дукти, термін придатності яких минув.
  • Використовуйте обробні дошки окремо для сирих і готових продуктів. Це дасть змогу уникнути контакту цих продуктів між собою. Після використання дошку для сирих продуктів харчування обов'язково обробляйте мийними засобами, також можна обдати її окропом.
  • Дотримуйтеся правил зберігання готових продуктів харчування - ковбасних виробів, сирів, хліба, консервованих продуктів тощо, - що зазначені на етикетці.
  • Правильно зберігайте готові страви. Ізолюйте страви від потрапляння повіт­ря - посуд накривайте кришками чи харчовою плівкою. Зберігайте страви за тем­ператури не вище +5 °С. Холодні готові страви зберігайте не більше 2-х діб, розі­гріту їжу - не більше 2-х год. Дотримуйтеся правил товарного сусідства - готові страви зберігайте в холодильнику окремо від сирих продуктів.
  • Вчіть дитину дотримуватися гігієни харчування. Під час вживання їжі пам'ятайте про помірність та обмеження, тобто не змушуйте дитину спробува­ти всі страви, що є на столі. Не дозволяйте дитині вживати солодкі газовані напої та багато кондитерських виробів, особливо з кремом.

Підготувала старша медична сестра Ковтун Л.М.