Діти & гаджети

Діти & гаджети

Діти використовують Інтернет з різною метою: вони спілкуються з друзями, переглядають відео, фільми та виконують шкільні завдання. Окрім того, вони вміло опановують складні програми та додатки, приєднуючись до Інтернету за допомогою мобільних телефонів, планшетів та інших портативних пристроїв.

Інтернет відіграє важливу роль у житті різних вразливих груп дітей та підлітків. Наприклад, дозволяє дітям та особам-інвалідам спілкуватися і брати участь у різних видах діяльності, надає їм можливість бути на рівних з однолітками в цифровому середовищі, вирізняючись радше своїми здібностями, ніж фізичними вадами.

У середньому протягом тижня діти та молодь витрачають приблизно 2год. на день в Інтернеті і приблизно вдвічі більше у вихідні дні. Дехто з них відчуває себе постійно підключеним. Провідні міжнародні фахівці визначили, що діти та підлітки повинні мати не більше 1- 2 год «екранного часу» на день.

Батькам варто дізнатися про наявні в цифровому середовищі ризики, вміти розпізнавати потенційні загрози, на які можуть наражатися їх діти, активно цікавитися тим, що роблять діти в Інтернеті, якими додатками користуються, який тип контенту вони переглядають, надсилають або створюють, якими послугами та платформами користуються, в які бавляться ігри, а також з якими людьми вони спілкуються.

 

ПОРАДИ БАТЬКАМ:

Ознайомтеся з хорошими навчальними, розважальними веб-сайтами та іграми, котрі можна використовувати з дітьми.

Підтримуйте регулярний, щирий та відкритий діалог з дітьми на актуальні для їхнього віку, теми.

Навчіть дітей критично ставитися до того, що вони бачать в Інтернеті, розкажіть про те, що не всі люди є тими, за кого себе видають і те, що вони бачать, може бути неправдою.

Обговорюйте з дітьми проблему тиску з боку однолітків і страх бути неприйнятим у колективі, а також питання вибудовування дружніх відносин в Інтернеті.

 

 

Інформацію взято з Kyiv City Public Health InitiativeЦентр громадського здоровя, Київ