Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, Яблука сушені, чорнослив, родзинки, горошок свіжоморожений, вишня свіжоморожена,

Квасилівський заклад дошкільної освіти (ясла-садок)

Рівненської міської ради

 

ДК 021:2015: 15330000-0 - Оброблені фрукти та овочі

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі,

розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі

17.05.2023 р.

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016 року № 710 “Про ефективне використання коштів” (у редакції постанови  Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 року № 1266) надається обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, його очікуваної вартості

Ідентифікатор закупівлі: UA-2023-05-17-015499-a

Процедура закупівлі: Відкриті торги з особливостями

Назва закупівлі: Яблука сушені, чорнослив, родзинки, горошок свіжоморожений, вишня свіжоморожена, полуниця свіжоморожена, томатна паста, огірки солені, капуста квашена

(ДК 021:2015: 15330000-0 - Оброблені фрукти та овочі)

 

Очікувана вартість предмета закупівлі: 146875,00грн

Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

Яблука сушені: Яблука сушені, відповідного кольору, без сторонніх домішок, добре висушені, без димного сушіння, відповідного запаху, призначені для приготування компотів. Сухофрукти мають відповідати вимогам ДСТУ, що діють на території України. Продукція не має містити афлотоксини та ГМО, що обов’язково відображається на етикетці та підтверджується відповідними документами. Урожай 2022 року. Товар, що постачається, повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість. 

Чорнослив: Чорнослив – сушені плоди слив, повинні мати специфічний (підкопчений) запах і смак диму. Плоди темно-фіолетового забарвлення і яйцеподібної форми. Повинні відповідати вимогам термічної обробки відповідно до вимог інструкції. Вигляд властивий сорту, без стороннього запаху (затхлості, кислого запаху тощо).  Товар, що постачається повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість.

Родзинки: Зовнішній вигляд: маса ягід сушеного винограду одного виду, сипуча, без грудкування, ягоди після заводської обробки без плодоніжки. Смак та запах: властиві сушеному винограду, смак солодкий або солодко-кислий. Сторонній присмак і запах не допускаються. Колір в залежності від сорту винограду: світло-зелений,  світло-зелений з жовтим відтінком; від золотистого до світло-коричневого; від золотистого до коричневого; коричневий з бурим відтінком; бурий різних відтінків; синьо-чорний; синьо-чорний з домішкою червоних ягід; від синьо-чорного до червоного. У сушеному винограді не допускаються: гнилі ягоди; ягоди, уражені шкідниками хлібних запасів; ознаки спиртового бродіння і цвіль; комахи-шкідники, їх личинки і лялечки; домішки металів; мінеральні домішки, що відчуваються органолептично (для готового продукту). Товар, що постачається повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість.          

Горошок свіжоморожений: Зерна горошку цілі, молочної стадії зрілості, не биті, без домішок, оболонок зерен, смак і запах натуральні, властиві зеленому горошку. Колір у замороженому стані: від зеленого до оливково-зеленого. Смак та запах у замороженому стані: натуральні,  властиві зеленому горошку. Не дозволено сторонні смак і запах. Фасований або ваговий, поставляється у споживчій тарі. На упаковці обов’язково повинно бути вказано склад продукту, дата виготовлення, термін придатності, умови зберігання, дані про виробника. Без ГМО.

 

Вишня свіжоморожена: Вишня свіжоморожена без кісточок. Плоди мають  бути цілими, сухої заморозки. Повинні бути стиглі, чисті, без інших сторонніх домішок, без механічного пошкодження та пошкодження сільськогосподарськими шкідниками. Не допускається повторної заморозки (наявність снігу, інею та суцільної маси, що свідчить про повторну заморозку).       На упаковці (тарі) обов’язково повинно бути вказано склад продукту, дата виготовлення, термін придатності, умови зберігання, дані про виробника. Продукт не повинен містити ГМО, рослинних жирів, стабілізаторів, барвників, ароматизаторів. Товар, що постачається повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість.

Полуниця свіжоморожена: Полуниця свіжоморожена: плоди мають  бути цілими, сухої заморозки. Повинні бути стиглі, чисті, без інших сторонніх домішок, без механічного пошкодження та пошкодження сільськогосподарськими шкідниками. Не допускається повторної заморозки (наявність снігу, інею та суцільної маси, що свідчить про повторну заморозку).       На упаковці (тарі) обов’язково повинно бути вказано склад продукту, дата виготовлення, термін придатності, умови зберігання, дані про виробника. Продукт не повинен містити ГМО, рослинних жирів, стабілізаторів, барвників, ароматизаторів. Товар, що постачається повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість.

Томатна паста: Консистенція однорідна, густа, перетерта маса, без не протертих шматочків. Смак та запах характерні томатному соусу, без сторонніх присмаків та запахів. За мікробіологічними показниками повинні відповідати вимогам промислової стерильності відповідно до вимог інструкції.. Без барвників, ароматизаторів і крохмалю, стерилізований, пастеризований, із соку червоних стиглих томатів. Товар, що постачається повинен мати необхідні документи, що посвідчують якість. 

Огірки солені: Товар має відповідати наступним характеристикам: Огірки солені – урожаю 2022 року,1 гатунку. Зовнішній вигляд: огірки,  не м’яті, не зморщені, без механічних пошкоджень. Не допускаються: сторонні домішки. Смак і запах: характерні для квашеного продукту, солонувато-кислуватий смак, з ароматом і присмаком прянощів, без стороннього присмаку і запаху. Колір: зеленувато-оливковий різних відтінків, без плям та сонячних опіків. Якість розсолу: мутнуватий приємного аромату, солонувато-кислуватого смаку. Привозити в чистій тарі, тобто у закритих харчових пластмасових відрах або міцних поліетиленових пакетах. Розфасовувати під замовлення.

Огірки: Огірки мають бути свіжими, вирощеними в природних умовах, без перевищеного вмісту хімічних речовин, чистими без плям, здорові, достатньої зрілості, без ознак гнилі, без сторонніх запахів, механічного пошкодження та пошкодження шкідниками. Не допускаються плоди із гниллю та сторонніми запахами. Товар повинен бути упакований у ящики. Без ГМО. Товар повинен відповідати стандартам, технічним умовам, іншій технічній документації, яка встановлює вимоги до його якості.                                                                                                                                     Тара для упаковки – ящики картонні/дерев'яні без сторонніх запахів, чисті та сухі. Тара повинна відповідати характеру товару і захищати його від пошкоджень під час доставки та відвантаження.

Капуста квашена: Шаткована, вагова, повинна мати білий колір, хрустку консистенцію, кисловато-солоноватий присмак, без сторонніх запахів та смаків. Розмір шаткування середній або мілкий. На кожній одиниці фасування повинна бути наступна інформація: назва харчового продукту, назва та адреса підприємства-виробника, вага нетто, склад, дата виготовлення, термін придатності та умови зберігання, Без ГМО, що має бути зазначено на упаковці. Продукти квашені повинні бути не прокислими, з приємним смаком та запахом. Згідно мікробіологічних показників готові квашені продукти не повинні мати видимих ознак мікробіологічного псування (плісняви, гниття). Привозити в чистій тарі, тобто у закритих харчових пластмасових відрах або міцних поліетиленових пакетах. Розфасовувати під замовлення.

 

Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі:

Загальна кількість необхідного до закупівлі обсягу: Яблука сушені, чорнослив, родзинки, горошок свіжоморожений, вишня свіжоморожена, полуниця свіжоморожена, томатна паста, огірки солені, капуста квашена сформована виходячи із його обсягу, спожитого Квасилівським закладом дошкільної освіти (ясла-садок) Рівненської міської ради) за 2022 рік та відвідування дітьми в розрахунку на 2023 рік. Очікувана вартість предмета закупівлі передбачена кошторисом та річним планом закупівель на 2023 рік, ґрунтується на всіх фактичних складових ціни та включає в себе вартість ціни на товар, податки і збори, що сплачуються або мають бути сплачені, усіх інших витрат та згідно з вимогами чинного законодавства щодо формування ціни на відповідний товар. Відповідно до розрахунків вартості: Яблука сушені – 200кг, чорнослив – 90кг, родзинки – 140кг, горошок свіжоморожений – 150кг, вишня свіжоморожена – 225кг, полуниця свіжоморожена – 225кг, томатна паста – 100кг, огірки солені – 50кг, капуста квашена – 50кг, проведених у відповідності до ч. 4 ст. 4 Закону України «Про публічні закупівлі» шляхом ринкових консультацій з метою аналізу ринкової ціни на товар, з урахуванням видатків замовника, очікувана вартість процедури закупівлі складатиме 146875,00 грн. з ПДВ. Ціна за одиницю товару перебуває в межах діапазону показників, актуальних на момент оприлюднення закупівлі, ринкових цін на відповідний вид овочів та фруктів на території України. Замовником здійснювався пошук, збір та аналіз загальнодоступної цінової інформації, до якої відноситься інформація про ціни товарів, що міститься в мережі Інтернет у відкритому доступі на сайтах постачальників, в електронному каталозі Прозоро маркет.