Вступний інструктаж для батьків діток, які вперше ідуть в дитсадок.

 

 

Вступний інструктаж для батьків .

1. Зарахування дітей до нашого закладу здійснюється керівником  протягом календарного року на вільні місця у порядку черговості надходження заяв про зарахування. Заява про зарахування подається особисто одним із батьків або іншим законним представником дитини.

 2. До заяви про зарахування дитини до закладу  додаються:

·        копія свідоцтва про народження дитини;

·        медична довідка, видана відповідно до статті 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, разом з висновком про те, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти.

Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я.

При зарахуванні дитини до закладу  медичною сестрою закладу за потреби збирається додаткова інформація стосовно кожної дитини, зокрема щодо особливостей її розвитку та поведінки, проводиться аналіз стану здоров'я дитини та спільно з вихователем групи та батьками дитини надаються індивідуальні рекомендації щодо розпорядку дня, харчування та проведення оздоровчих заходів.

3. За вихованцем зберігається місце у  закладі  у літній період та у таких випадках:

·        у разі хвороби вихованця, його санаторного лікування, реабілітації;

·        у разі карантину в закладі дошкільної освіти;

·        на час відпустки одного з батьків або іншого законного представника дитини.

4. Відрахування вихованців може здійснюватися:

1) за заявою одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків);

2) на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у закладі дошкільної освіти відповідного типу;

3) у разі досягнення вихованцем станом на 1 вересня повних семи років (для дітей з особливими освітніми потребами - повних восьми років), що передбачає його відрахування до 31 серпня поточного року;

4) у разі переведення вихованця до іншого закладу дошкільної освіти;

5) у разі невідвідування дитиною закладу дошкільної освіти протягом двох місяців підряд упродовж навчального року без поважних причин.

5. Ранкове приймання дитини до нашого закладу щодня  проводить вихователь групи. Здійснюється обов’язкове опитування батьків або осіб, які їх замінюють, стосовно стану здоров’я дитини та візуально визначається стан здоров’я (шкірні покрови, нежить тощо). За потреби проводиться термометрія та огляд зіва.

Щодня у дітей раннього віку повинен контролюватись характер випорожнень, у випадку діареї невідкладно інформуються медичний персонал дошкільного навчального закладу.

6. Діти з ознаками інфекційного захворювання до закладу не приймаються. Після перенесеного  захворювання приймання дітей до закладу дозволяється за наявності медичної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. У довідці лікарем-педіатром або лікарем загальної практики - сімейним лікарем вказуються рекомендації щодо індивідуальних особливостей режиму дитини-реконвалесцента на перші 10-14 днів.

7. При ускладненні епідемічної ситуації в закладі (окремих групах) можуть проводитись обмежувальні протиепідемічні заходи, у тому числі вимірювання температури дітей 2 рази на день та щоденну дезінфекцію приміщень.

8. Умивання, чищення зубів, розчісування волосся проводяться вдома вранці.

9. Заходити з вулиці  до групи можна лише через найближчий вхід. Пересуватися коридорами закладу дозволено лише у змінному взутті або у бахілах.

10. Якщо дитина вперше прийшла до закладу, то адаптаційний період може тривати до одного місяця в залежності від індивідуальних особливостей розвитку дитини.

11. Дитина, яка вперше прийшла до закладу або не відвідувала його довгий час, не може бути прийнята до групи в якій проводяться карантинні заходи до закінчення карантину.

12. Вихователь ввечері передає дитину лише батькам. Батьки заздалегідь повідомляють вихователя щодо тих осіб, яким вони доручають забрати дитину із ЗДО.

13.  Забороняється віддавати дітей особам, яким не виповнилося 16 років.

14. Дорослим    забороняється приходити в ЗДО в нетверезому стані.

15.  Батьки, мають право забирати дітей з закладу в будь-який зручний для них час, заздалегідь попередивши про це вихователів. 

 16.  Батьки або особи, що їх замінюють, повинні своєчасно попередити працівників ЗДО про хворобу дитини або про її відсутність з іншої причини особисто або зателефонувавши до 900 години.

17. Сплата коштів за харчування дитини відбувається централізовано до 20 числа поточного місяця.

18. Спілкування  батьків та працівників ЗДО відбувається в спокійній, тактовній формі. Всі конфліктні ситуації розглядаються в закладі батьками, вихователями та директором.

До того, як віддавати свою дитину в дитсадок, навчіть її:

- самостійно їсти і користуватися серветкою,

- з незначною допомогою мити руки ї витирати їх,

- проситися в туалет,

- користуватися носовичком,

- самостійно знімати і одягати колготи, шкарпетки, шапку, черевики,

- акуратно складати свій одяг,

- бережно ставитися до речей,

- складати іграшки.

Також навчіть дитину розрізняти і правильно показувати іграшки, меблі, одяг, посуд, частини власного тіла. Вчіть дитину розмовляти неквапливо і зрозуміло.

Ці вміння допоможуть дитині легше і швидше адаптуватися до дитячого садка.

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей.

Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів.

Повинна бути чиста нижня білизна.

Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.

Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися. Оптимальне взуття для перебування малюка в групі — це капці, обов’язково із задником (не шльопанці). Таке взуття легко знімається і надягається, його легко перевзути, надягнувши чешки. Їх приємно надягнути на голі ніжки перед сном, коли дітки йдуть в туалет.

Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.

Обличчя повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна.

Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів.

Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.

Одяг і взуття для прогулянок.

Одяг для прогулянок повинен бути підібраним так, щоб дитина могла одягнутися повністю самостійно або з мінімальною допомогою вихователя. Одяг повинен відповідати розміру дитини та сезону, дозволяти дитині почувати себе комфортно на прогулянці (не переохолоджуватися та перегріватися)

Взуття має бути без шнурівок — наприклад, на липучках або блискавці.

Шапку краще купувати без зав’язок — наприклад, шолом, або із застібкою «на липучці».

Для малят краще не купувати в садок рукавички з пальчиками, а використовувати звичайні, без пальчиків. Дітям старших груп, навпаки, набагато зручніше в рукавичках з пальчиками. На весну і осінь тканина рукавиць має бути непромокальною. До рукавичок слід пришити гумку або тасьму. Гумку не потрібно пришивати до куртки. Досить протягнути її в петельку, призначену для вішалки. Тоді мокрі після прогулянки рукавиці можна буде легко зняти і підсушити на батареї опалювання.