Як збадьорити дитячий імунітет?

 

1. Навчіть дитину дотримуватися правил особистої гігієни.

Так, вона щоразу повинна мити руки після візиту в туалет, прогу­лянок і контакту з тваринами, навіть із домашніми улюбленцями. Також розповідайте їй, чому не можна торкатися брудними руками очей, носа, рота й тягнути до нього іграшки. А коли дитина вереду­ватиме й проситиме скуштувати печиво, морозиво чи цукерку на ву­лиці, то поясніть, що їжу ви їй купите у крамниці, а поласує вона нею вдома чи в закладі громадського харчування.

2. Урізноманітьте дитячий раціон. Дитина не повинна дотримувати­ся суворих дієт, що не містять жирів, зокрема вегетаріанської. Виня­ток — лише терапевтичне харчування, що призначив лікар-педіатр. У всіх інших випадках — організовуйте раціон так, щоб дитина щодня вживала ретельно вимиті свіжі овочі та фрукти. А продукти харчування, що потребують термічної обробки, подавайте у відвареному вигляді

3. Стежте за змінами поведінки дитини. Звертайте увагу на те, як швидко вона втомлюється та чи цікавиться гуртовими іграми. Якщо транслює невластиву для неї поведінку, то проконсультуйтеся з лікарем-педіатром і практичним психологом щодо можливих причин таких змін.

4. Організуйте оптимальний режим дня. Чергуйте фізичну активність із відпочинком. Давайте дитині змогу активно проводити час на свіжому повітрі, займатися фізичними вправами, загартовуватися, приймати водні процедури. Однак не забувайте про баланс – після фізичної активності вона має відпочивати щонайменше 10 год. на добу.

5. Зважайте на дихання дитини. Якщо вона часто дихає ротом, то до її дихальної та травної систем можуть потрапити хвороботворні мікро­організми. А також це може свідчити про набряк слизової оболонки носа чи аденоїдів. Отже, щойно помітите порушення дихання дитини, не зволікайте — проконсультуйтеся з лікарем- педіатром, лікарем-    отоларингологом й за потреби- з іншими спеціалістами.

6. Дотримуйтесь  Календаря  профілактичних  щеплень. Не порушуйте рекомендованих строків  вакцинації. Адже  вона формує  тривалий  імунітет  у  дитини  до агресивних  патогенів.

7. Не  займайтесь   самолікуванням. Давайте  антибіотики  лише  за  призначенням  лікаря. Адже  за  неправильного  прийому їх  в  організмі  можуть формуватися антибіотико-резистентні  мікроорганізми, а  захворювання- набувати  хронічної  форми.