Щоб свято у дитячому садку було святом. Консультація для батьків та вихователів

Колись невід'ємними рисами кожної культурної людини були вміння   танцювати, співати, грати на музичному інструменті, бути актором домашнього театру, - і набувати їх вона починала з дитинства. У наш час уміння вже не є обов'язковим, проте ми не втратили прагнення занурювати дітей у світ музики, дарувати їм незрівнянну насолоду бути вправними співаками, танцюристами й акторами, виступати на сцені. І першими провідниками до цього світу для дітей часто стають саме музичні керівники дошкільних закладів - своєрідні диригенти, що піднімають чарівні палички й закликають своїх вихованців прислухатися до музики, до навколишнього світу, до себе, одне одного.

Яким має бути свято для дітей молодшого дошкільного віку

У молодшому дошкільному віці пам'ять безпосередня, мимовільна, увага є нестійкою. Враховуючи це на святі, не використовується забагато яскравих ефектів - це може викликати в дітей перенасичення враженнями, а відтак - роздратування й вередування. Окрім того, небажаною є присутність батьків, дідусів та бабусь на святі. Адже, наприклад, улюблений Петриків дідусь із пишною бородою в Оксанки може викликати асоціацію з певним негативним персонажем і налякати. А Галинка, коли побачить у залі маму, побіжить до неї на ручки - і всі зусилля організатора будуть зведені нанівець.

Свято для малюків має бути камерним, щоб вони почувалися комфортно серед добре знайомих дорослих (музичних керівників, вихователів) і були повністю захищені від зовнішніх подразників. Варто також пам'ятати, що дитяче свято - не конкурс виконавців або показ майстерності музичного керівника, а особливий інструмент виховання і розвитку дітей.

Дитині, яка ще не навчилася правильно вимовляти чимало звуків, не обов'язково читати віршик - вона може затанцювати, підспівати голосистій подружці тощо.  Іноді у роботу педагогів втручаються батьки, висловлюючи незадоволення тим, що їхня дитина мало задіяна у святі. Із такими батьками проводяться індивідуальні консультації, під час яких педагоги аргументовано доводять, як саме були враховані можливості їхньої дитини.

Марина Кучеренко, радник з питань культури та освіти

 голови  Всеукраїнського громадсько-політичного об'єднання «Майдан»