Зручний спортивний одяг - запорука успішного фізичного розвитку малюка. Консультація для батьків та вихователів

Консультація для батьків

  Зручність є однією з головних умов ефективного проведення фізкультурних занять  у дитячому садку. Ключовий фактор у цьому питанні займає одяг. Від нього залежить не тільки  настрій дитини, але і рівень розподілу температури тіла, робота потових залоз, серцево-судинної системи. Саме від цього залежить ефект від виконання фізичних вправ.

  Експерти в області фізичної культури стверджують, що до вибору речей для фізкультурних занять слід підходити  вкрай серйозно. Дуже важливе почуття комфорту під час занять з фізкультури. Слід правильно підібрати одяг для дитини. Для цього потрібно враховувати наступні рекомендації.

Основні вимоги до підбору спортивного одягу:

  • Зручність понад усе. Одяг не повинен сковувати рухи дитини і заважати виконанню вправ;
  • В одязі дитині не повинно бути жарко. Для занять з фізкультури одягу потрібно небагато, так що варто одягати дитині тільки необхідні речі;
  • Тілу малюка необхідно дихати. Слід пам'ятати, що під час тренувань дітки можуть спітніти, так що вибирати речі потрібно з матеріалу, що пропускає вологу;
  • Слід купувати одяг відповідного розміру для дитини. Маленький одяг буде сковувати рухи, доставляючи великий дискомфорт. Куртка і штани повинні бути в міру вільними - не облягати, але і не бовтатися. Рукави повинні доходити до зап'ястя, коли рука зігнута в лікті, а штани - до гомілки при зігнутій нозі. Кофти без ґудзиків повинні легко зніматися через голову.
  • Також слід враховувати температуру навколишнього середовища. Тому для занять на свіжому повітрі і для занять у залі одяг має відповідати температурному режиму.
  • Для того, щоб сформувати командний дух,згрупувати дітей, зробити їх вільними та розкутими, бажано щоб кожна група мала однакові футболки, або інший елемент одягу для фізкультурних занять.
  • Предмети одягу повинні бути естетично красивими і якісними.

Якщо дотримуватися усіх цих порад, ваша дитина почуватиметься впевнено, зручно та комфортно.

Консультує інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю.