Профілактика кашлюка

 

Профілактика кашлюка

Кашлюк - інфекційне захворювання, збудником якого є кашлюкова паличка.

Людина (дитина) заражається при контакті з хворими, вдихаючи повітря в яке під час кашлю попадають капельки виділень хворої дитини.

Найбільш небезпечною є хвора дитина в перші дві неділі. Спочатку йде окритий період хвороби, а потім з'являються признаки хвороби. Температура тіла залишається нормальною або 37.5°. Єдине, що може насторожити - це кашель, і з дня на день не зменшується , а навпаки збільшується. Виникає приступ кашлю, на висоті приступу лице дитини стає багряно-червоним, іноді з синюватим відтінком, закінчується приступ виділенням густої, густої слизі або блювота.

Токсини, які виділяються кашлюковою паличкою подразнюють нервові закінчення гортані, трахеї, бронхів викликають спазми дихальних м'язів. Якщо сильні приступи може виникнути порушення ритму дихання, порушення м'язового та легеневого дихання.

З введенням профщеплень захворюваність коклюшем зменшилась. Але у дітей, які пройшли повний курс вакцинації і ревакцинації, кашлюк протікає легко, без судомних закатів.

При підтвердженні діагнозу - кашлюк необхідно ізолювати хвору дитину на ЗО днів від початку захворювання, щоб не заразити інших дітей. В приміщенні варто проводити вологе прибирання і провітрювання. Карантин на групу накладається на 14 днів.

В теплий період року на протязі дня дитина може гуляти.

Найкращим методом попередження коклюшу є профілактичні щеплення. Кожна сімя повинна слідкувати за проведенням щеплень.