Молочні зуби потрібно обов'язково лікувати, і на те є важливі причини
Беззубі дітлахи - не рідкість у наш час. Здебільшого батьки не роблять з цього проблеми, мовляв, і так виростуть постійні. Якщо так вважати, то можна занапастити здоров’я зубів малюка на все життя. Чому? Пояснює дитячий стоматолог Юлія Миць.
За зубами слід доглядати. Вже тоді, коли з’явився перший зубчик, тобто приблизно з шести місяців, ротову порожнину потрібно протирати марлею і водичкою ще від самого народження хоча б двічі на день. Така гігієнічна процедура очистить ротову порожнину від мікробів, бактерій і залишків їжі, а заодно захистить від стоматиту та молочниці в роті. Коли, з’являються перші зуби, протирати їх марлею бажано через півгодини після кожного вживання їжі. Крім зубів, потрібно також очищувати язик і ясна.
Варто привчати дитину до зубної пасти та щітки. Використовувати зубну пасту можна лише тоді, коли дитина навчиться полоскати рот. Вона повинна бути з фтором і бажано, щоб мала м’ятний присмак для того, щоб дитина не сприймала її як цукерку. Зубна щітка повинна бути комфортною і добре очищати поверхню зубів. У півтора-два роки чищення зубів, особливо вечірнє, має стати для дитини обов’язковим.
Соска псує прикус дитини. Дуже часто батьки пхають її до рота дитині лише для того, щоб вона перестала плакати. Коли дитині менше року, то це зручно, але потім соску потрібно забрати. Бо що більше виросло зубів, то більше шансів, що вони деформуються. Тому в два роки соски в роті дитини вже не повинно бути. Ще одна з найбільш поширених помилок дорослих - довготривале нічне годування, від року до двох (грудьми чи з пляшечки). Якщо зубчики цілу ніч контактують з вуглеводами, то емаль псується.
Якщо в дитини були погані молочні зуби, то постійні також швидко зіпсуються. Річ у тому, що в молочному зубі також є корінь, нерв і канал. І якщо, наприклад, псується корінь, то інфекція через кореневі канали передаватиметься на зачаток постійного зуба. Буває, що інфекція, яка вразила канал молочного зуба, може змінити кістку навколо постійного зуба. І він навіть може розвернутися в інший бік або взагалі не прорізатися. Часто батьки думають: якщо дитину ніщо не болить, то лікувати зуби не потрібно, але корінь зуба інфікований, гниє і дитина цю інфекцію ковтає й згодом у неї починають потерпати шлунок і кишківник. Такі діти дуже часто мають проблеми з носом і гайморовими пазухами, у них знижується імунітет; вони можуть стати хворобливими, часто відмовлятися від їжі.
Молочні зуби потрібно обов'язково лікувати. Серед людей, особливо старших, побутує думка, що молочні зуби випадають мало не в шість років. Це не так. Спершу випадають два нижніх різці, приблизно у б-7 років - міняються 4 передні зуби. А, скажімо, «четвірки» міняються на постійні зуби приблизно у віці 8-9 років, «п’ятірки» - в 10-11, і якщо молочний зуб хворий, а збоку прорізався постійний, то інфекція (карієс) перейде на здоровий зуб. Тому, якщо у дворічного малюка зуби вже зіпсовані, то через 4-5 років це може стати величезною проблемою.
Шановні батьки!
Відповідно до наказу МОЗ №434 ви зобов’язані, починаючи з 3-х років, раз у рік обов’язково відвідувати стоматолога з дитиною. А в 4 роки вже варто показати дитину логопеду.
Консультацію підготувала сестра медична старша Ковтун Л.М.
за матеріалами дитячого стоматолога Ю. Миць
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів