Як уберегтися від спеки та уникнути наслідків її дії
У літній період, коли надворі пече сонце і температура сягає +30 °С і вище, ми часто забуваємо про небезпеку, яку таїть у собі спека. Аби уберегти дітей від небажаних наслідків спеки, скористайтеся низкою простих правил та рекомендацій.
- Приділяйте особливу увагу харчуванню дитини. Улітку через спеку діти їдять значно менше, ніж у холодну пору року. Тому не варто примушувати дитину їсти важкі м'ясні страви або наваристі супи лише тому, що «так треба». Спробуйте годувати її часто і невеликими порціями. Складаючи раціон дитини, обирайте легкі страви. Це можуть бути фрукти, овочі, нежирні супи, молочні продукти, м'ясо птиці та нежирна риба. І, звичайно, давайте дитині пити більше води.
- Стежте за температурою повітря в помешканні. Створити комфортний для дитини мікроклімат допоможе кондиціонер. Однак, аби не зашкодити здоров'ю дитини під час використання кондиціонера, слід пильнувати, щоб потік холодного повітря не був спрямований на дитину, а температура повітря не була нижчою +24 °С. Якщо в помешканні кондиціонера немає, охолодіть повітря, використовуючи ємкість із водою. Поставте її перед вентилятором, під дією теплого повітря вода випаровуватиметься, охолоджуючи помешкання. Вікна відчиняйте рано-вранці та на ніч, коли температура повітря знижується.
- Зведіть до мінімуму прогулянки дитини у спекотну погоду. Намагайтеся без особливої потреби не виходити з дитиною на вулицю під час сонячної активності, зокрема з 11:00 до 17:00. Якщо вийти все-таки потрібно, одягніть дитині просторий світлий одяг із натуральних тканин, легкий головний убір і обов'язково візьміть із собою пляшку негазованої мінеральної води. Надворі намагайтеся триматися в затінку.
- Намагайтеся не допускати перегрівання дитини. Але якщо цього не вдалось уникнути, аби надати домедичну допомогу дитині, слід пам'ятати ознаки перегрівання (почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, безпричинна примхливість, нудота, судоми). За перших проявів ознак перегрівання зніміть з дитини одяг, покладіть її в горизонтальне положення, протріть усе тіло змоченою у воді серветкою. Аби уникнути зневоднення організму, обов'язково давайте дитині воду кожні 5-10 хв. У пригоді стануть також неміцний чай, ледь кислуватий компот. У разі втрати свідомості дитиною негайно викликайте швидку допомогу.
Підготувала старша медсестра Ковтун Л.М.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів