Адаптація дитини до дитячого садочка
Вступ дитини до шкільного закладу - важлива подія в житті малюка, що знаменує певний етап розвитку, пов'язаний із входженням у широкий соціум, адаптацією до нових умов життя, освоєнням правил поведінки у групі. Однак дітям будь-якого віку не так вже й просто почати відвідувати дитячий садок, адже в їхньому житті з'являються нові і не завжди приємні зміни. Процес адаптації відбувається у всіх дітей по-різному. Яким діткам легше адаптуватися?
Тим, кого батьки готували до відвідин садочка заздалегідь. Тут ідеться не про навчання , а лише про психологічну підготовку. Це - історії про садок, ігри типу «Зайчик іде у садочок, прогулянки на його території».
Діткам, які нечасто хворіють, тобто не мають якихось хронічних захворювань, що можуть загостритися в адаптаційний період через психологічне напруження організму.
Діткам, які мають навички самообслуговування: одягаються, взуваються, самостійно їдять, миють руки, користуються серветкою , рушником.
Діткам, які дотримуються розпорядку дня. Якщо час спання, прогулянки, сніданку, обіду буде близьким до режиму садочка , це значно полегшить дитині процес адаптації.
Діткам, раціон харчування яких, схожий на той , що в садочку. Це каші, запіканки, супи, тушковані овочі.
Як полегшити процес адаптації?
- Створюйте зранку атмосферу гарного настрою.
- Розповідайте про садочок цікаві історії, казки.
- Будьте спокійними, впевненими, не хвилюйтеся.
- Будьте терплячими до капризів. Вони виникають через переживання нервової системи. Обійміть малюка і спробуйте переключити його на , якийсь інший вид діяльності.
- Зменшіть навантаження на нервову систему. На деякий час припиніть походи в ігрові кімнати, цирк, театр, скоротіть перегляд телепередач.
- Будьте чесними з дитиною. Не тікайте, а чітко скажіть «Я йду на роботу, але повернуся за тобою після того , як ти поїси, пограєшся, погуляєш, поспиш».
- Цікавтесь у вихователів вашої дитини, як вона грається, як спілкується з іншими дітьми.
- Обов'язково повідомте вихователів групи про звички, інтереси, про особливості здоров'я і поведінки вашого малюка.
- Поступово збільшуйте час перебування дитини в групі протягом життя і починаючи 1-2 годин, щоб дитина усвідомила : розлука з мамою тимчасова, мама завжди повертається.
- Створіть у вихідні дні такі такий самий режим, як і в дитячому садочку.
- Коли ви йдете, розлучаєтесь з дитиною легко і швидко. Тривалі прощання зі стурбованим виглядом обличчя, викликають у малюка тривогу, що з ним тут щось може трапитись, і він довго вас не відпускає.
- Не піддавайтеся на маніпуляції дитини - плач, гнів. Чітко скажіть «Ти ходитимеш у дитячий садок. Я допоможу тобі полюбити дитячий садок».
- Розширюйте коло близьких людей, які приводять дитину в дитячий садок : не лише мама, але й тато, сестра, бабуся, дідусь, - це значно полегшить прощання.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів