Зникла дитина
Вулиці великих міст не дуже зручні навіть для дорослих людей, а дитина, яка опинилася тут сама, майже автоматично може вважатися у cтані екстремальної ситуації.
Близько 70 відсотків вуличних травм дістають школярі на шляху зі школи додому та, найчастіше за все, під час падіння. Шлях додому діти вважають розпочатим відпочинком після важкого дня, проведеного у школі. Переконайте дитину не затримуватися на шкільному подвір'ї, обумовте час та маршрут повернення додому, попросіть дитину нікуди не заходити. У крайньому випадку зустрічайте її caмі.
3ахоплення спортом на набуття спортивних навичок допоможуть вашій дитині не тільки уникнути травм, а й знизити небезпеку ще однієї ситуацїї - дитячої бійки. Ваша мета - пояснити дитині, що лише у кіно після удару залізним прутом людина залишається неушкодженою.
Якщо ви піклуєтеся про здоров'я та безпеку вашої дитини, ви повинні знати коло його спілкування (обов'язково - номери телефонів друзів та імена їхніх батьків), місця, де ваша дитина може опинитися. Неприпустимо, щоб таким місцем був будівельний майданчик, пустир, старий покинутий будинок, підвал, горище, підземні комунікації.
Небезпечні також озера, пляжі, канали, котловани з водою. Біля води дитина має перебувати тільки разом з дорослими. Навчіть дитину плавати та правильно поводитися біля води.
Будь-який злочин - від пограбування до шантажу - може призвести до зникнення людини, конкретно, вашої дитини. На заході існує навіть термін кіднепінг, коли дітей викрадають:
- заради викупу;
- «під замовлення», коли люди готові платити великі гроші за право бути батьками;
- у дитяче рабство та у дитячий порнобізнес;
- найстрашніший злочин - крадіжка дитини як донора внутрішніх органів та крові або викрадення її маніяком-вбивцею.
Якщо дитина все ж таки зникла, ви повинні діяти:
1. Сходіть або зателефонуйте туди, де вона повинна бути, з'ясуйте, хто та де її бачив останнього разу, розпитайте сусідів.
2. Перевірте наявність документів та речей зниклої дитини.
3. 3ателефонуйте до вcіx довідкових служб з нещасних випадків.
4. Повідомте про зникнення дитини міліцію за номером телефону «102», якщо ви підозрюєте конкретних людей, дайте про них інформацію.
5. Розпочніть пошуки зниклої дитини по сусідніх дворах, у під'їздах, на дахах, на горищах, у підвалах, залучіть до пошуків друзів та знайомих.
6. Напишіть заяву на ім'я начальника вашого відділу міліції, вказавши прикмети пропалої дитини та приклавши до заяви її фотографію, зареєструйте заяву у оперативного чергового.
7. Продовжуючи пошуки, залишайте чергувати у своїй квартирі когось з родичів або сусідів.
8. Якщо зникла дитина повернулася, відразу ж сповістіть про це міліцію.
Головне - не дозволяйте емоціям охопити вас, інакше вони можуть скувати вашу волю та відібрати всіляку можливість діяти цілеспрямовано. Необхідно, щоб голова була ясною та ні на мить не втрачати надії.
Пам'ятайте, що психологічна готовність - це половина перемоги. А ваш контакт та взаємна довіра з вашою дитиною - це те, що часто може перешкодити потрапити їй в екстремальну ситуацію.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів