Як вберегти дітей від небезпечних чинників природного середовища
Прогрес у розвитку нашого суспільства призвів не лише до поліпшення умов та якості життя, а й спричинив значне забруднення природних ресурсів, внаслідок чого змінився екологічний стан планети.
Зміна навколишнього середовища негативно впливає на здоров'я дітей. Шкідлива дія проявляється в ослабленні імунітету, у порушенні функцій різних органів та систем. Найбільше страждає імунна, ендокринна та центральна імунна система дитини. А тому діти все частіше хворіють на гострі респіраторні та інші захворювання, а тривалі захворювання ведуть до стійкої патології.
Забруднене повітря у приміщенні, де перебувають діти, є головним чинником ризику для їхнього здоров'я. Повітря містить багато сполук - пил, віруси і бактерії. Пил постійно перебуває у повітрі і є одним з основних переносників мікробів, через що у запилених приміщеннях інфекція поширюються набагато швидше і діти хворіють частіше. Повітря може містити спори грибків, що є досить агресивними алергенами. Його забруднюють матеріали, що використовують для догляду за приміщеннями: мийні й очищувальні засоби виділяють небезпечні для здоров'я речовини. Забруднене повітря всередині приміщень підвищує ризик розвитку пневмонії у дітей, а також хронічних захворювань легень.
Випари продуктів життєдіяльності людини, домашніх тварин, тютюновий дим, випромінювання електропобутових приладів, телевізорів, комп'ютерів, шерсть домашніх тварин - все це спричиняє напади астми, втому, подразнення слизових ока тощо. Шум - це ще одна із причин фізичного забруднення навколишнього середовища, яка знижує працездатність у дітей.
Діти також дуже чутливі до радіоактивного випромінювання. Опромінена хрящова тканина зупиняє ріст їх кісток. Чим менші діти, тим сильніше пригнічується ріст кісток внаслідок підвищеного рівня радіації. Уникати впливу радіоактивного опромінювання можна при розумному підході до вибору продуктів харчування, іграшок, посуду, місць відпочинку. Зокрема, не бажано купувати сезоні ягоди та гриби на стихійних ринках, де рівень радіації ніхто не відстежує. Те саме стосується і не сертифікованих іграшок, посуду, які можуть бути виготовлені з використанням опромінених матеріалів.
Для того, щоб захистити дітей від впливу різних негативних чинників на їх здоров'я, у ДНЗ та вдома необхідно проводити певні заходи. У ДНЗ приміщення потрібно регулярно провітрювати, здійснювати вологе прибирання. Вдома батькам варто влаштовувати профілактику від шумів, стежити, щоб у кімнаті дитини була тиша - вимивати телевізор, позбавлятися від зайвого крику, шуму. Цей час можна використати на корисне спілкування з дитиною та розвивальну діяльність з ними. У кімнаті, де найбільше часу проводить дитина, слід залишати якомога менше електроприладів.
Слід нагадати, що зміцненню імунітету дитини допомагає чисте повітря, сонце і вода, здорове харчування. Фізична активність є постійним завданням батьків і ДНЗ. Сильний організм дитини легше впорається з негативними чинниками навколишнього середовища.
Підготувала старша медична сестра Ковтун Л.М.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів