ВЕСНЯНИЙ РАЦІОН ДЛЯ ДИТИНИ
У весняний період скорочується асортимент овочів і фруктів, під час їх зберігання значно зменшується кількість вітамінів. Наприклад, такий повсякденний продукт харчування, як картопля, містить дуже мало вітаміну С. У весняний період для організму дитини дуже важливо отримувати всі необхідні речовини. Тому намагайтеся забезпечити дитині не лише регулярність харчування, а й різноманітність. Навесні, коли організм ослаблений, надзвичайно важливо правильно підібрати раціон для дитини.
Включайте в раціон дитини свіжу грунтову зелень. Ліпше вживати невеликі молоді пагони — у них найбільша кількість вітаміну С і вітамінів групи В.
У Купуйте грунтову зелень, вирощену природним шляхом. Зелень, вирощена на спеціальному грунті або методом гідропоніки, менш корисна і навіть може викликати алергічну реакцію.
У Зведіть до мінімуму вживання дитиною овочів врожаю минулого року, адже за тривалого зберігання в їх хімічному складі відбуваються негативні зміни.
Регулярно давайте дитині білокачанну капусту, і не тільки свіжу, а й квашену. Вона дуже багата на вітамін С. До того ж у квашеній капусті є не лише вітаміни, а й багато різних мікроелементів, які корисні для ПІДВИЩЕННЯ імунітету. Гарної якості свіжа білокачанна капуста містить стільки ж вітамінів, скільки апельсини і лимони.
У Збагатіть раціон продуктами, що містять багато вітаміну С, зокрема цитрусовими. Вітамін С у них, як і в білокачанній капуст, добре зберігається до весни. Також у цитрусових є вітамін Р (рутин), що підвищує засвоюваність вітаміну С.
Додайте до раціону дитини багату вітаміном б чорну смородину. Дві чайні ложки чорної смородини, перетертої з цукром забезпечать 80% денної потреби у вітаміні С дитини віком від трьох до шести років Ідеї кількості смородини вистачить для приготування смачного напою, який можна дати дитині в два прийоми до приймання їжі.
Використовуйте в раціоні зелену цибулю із самої провесни, як тільки вона з’явиться. Корисно давати її дітям постійно в будь-який прийом їжі, також вона корисний компонент багатьох салатів. Зелену цибулю можна вирощувати на підвіконнях.
Урізноманітнюйте меню дитини зеленими - здухами, гранатами, волоськими горіхами, а також багатими на залізо печінкою м’ясом, зеленню тощо. Однією з основних проблем навесні є зниження рівня гемоглобіну, через що діти стають сонними, млявими, швидко втомлюються.
Давайте дитині пити трав’яні чаї з чайною ложкою меду, але якщо у дитини немає алергії на мед. Вони поповнять організм вітамінами і мікроелементами, а також сприятимуть швидкому засинанню дитини : повноцінному сну, що відновлює сили.
Включіть відвари із шипшини в раціон дитини у весняний період. Шипшина містить багато вітаміну Р, що в сполученні з вітаміном С є активним біологічним комплексом, і збагачує організм дитини залізом.
Обирайте крупи з цілим зерном, а не подрібненим. Максимально чергуйте види круп у дитячому раціоні. Дитині бажано не вживати шліфований рис.
Використовуйте в раціоні дитини більше рослинних жирів, білків.
Зробіть основним принципом харчування дитини різноманітність, причому не лише в овочах і фруктах, а й у видах м’яса.
Готуйте дитині страви з яловичини не надто часто, тому що через велику кількість тугоплавких жирів вона погано засвоюється організмом дитини.
Чергуйте вживання яловичини з іншими видами м’яса, наприклад, з нежирною свининою.
Введіть обов’язково в раціон дитини рибу і морепродукти, які багаті йодом, вони необхідні для зростаючого організму дитини.
Пам’ятайте, у весняний період для дитини дуже важливо дотримуватися розпорядку дня і якомога частіше перебувати на свіжому повітрі.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів