Фізкультурне заняття-квест на тему «Козацькі забави» для дітей старшого дошкільного віку
(За типом завдань - ігрове, за кількістю учасників - групове, за способом організації - колове тренування)
Мета: закріпити вміння дітей самостійно шикуватися трійками з дотриманням дистанції, рухатися змійкою, грати за правилами; формувати у дітей фізичні якості: координацію рухів (ходьба на рівновагу по гімнастичній лаві, тренажерах «Сліди», «Камінчики»; силові якості (лазіння по гімнастичній драбині у зручний для дітей спосіб, переступання з одного прольоту драбини на інший приставний кроком); спритність (стрибок у глибину); витривалість у грі «Наваримо борщу».
Виховувати у дітей бажання черпати знання з джерел рідної історії, формувати національну самосвідомість засобами народознавства та фізичного виховання.
Обладнання: гімнастична лава: 2шт; м'який модуль «Тунель»; гімнастична драбина; куб, висотою 40см; мати - 3шт; тренажери: «Сліди», «Камінчики»; карта; скриня; лист; козацькі клейноди: прапор, тризуб, булава; казанок - 2шт; набір предметних картинок із серії «Продукти харчування».
Хід заняття
І. Під козацький марш діти заходять до залу, шикуються в шеренгу.
Інструктор з фізкультури: - Команді «Веселка» фізкульт - привіт!
Діти: - Доброго ранку, дружний наш дім,
Доброго ранку гостям усім!
Наберем в долоні сміху,
Кинемо усім на втіху.
Інструктор з фізкультури: (розкриває листа і читає)
Просять козаки, малята,
Скарб козацький відшукати.
Як знайдете скарб - тоді
Будите ви не малюки, а справжні українські козаки.
Чи готові ви здолати перешкоди,
І здобути всі козацькії клейноди,
Чи готові, козачата,
Квест негайно розпочати?
Тож усі мерщій ставайте
І розминку починайте.
Ходьба по залу спортивним кроком (30 сек), у напівприсядді (30 сек), біг змійкою (35 сек), шикування трійками.
Діти виконують усі рухи та вправи з дотриманням дистанції.
ІІ. Загальнорозвивальні вправи «Смерека»
1. «Силачі» (почергове піднімання рук вгору).
В.п. - ноги разом, руки на поясі;
1 - підняти праву руку вгору, над головою, ногу відвести в сторону;
2 - опустити руку через сторону вниз, тупнути ногою.
Повторити 8 разів.
2. «Веселі козаки» (танцювальний рух: колупалочка).
В.п- зімкнута стійка, руки на поясі.
1 - відвести праву ногу назад;
2 - відвести праву ногу вперед, три оплески;
3 - повторити те саме з лівою ногою;
4 - в.п.
Повторити 10 разів.
3. «Козаки на тренуванні» (повороти тулуба в сторони).
В.п - ноги нарізно, руки на поясі.
1 - поворот праворуч, руки розвести в сторони і вперед (видих);
2 - в.п.
3 - повторити те саме у лівий бік;
4 - в.п.
Повторити 10 разів.
4. «Веселі козаки» (повторити танцювальний рух «колупалочка»).
В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі.
1 - відвести праву ногу назад;
2 - відвести праву ногу вперед, три оплески;
3 - повторити те саме з лівою ногою;
4 - в.п.
Повторити10 разів у повільному темпі.
5. «Потанцюємо ми браття» (піднімання ноги, зігнутої в коліні).
В.п. - ноги на ширині ступні, руки опущені;
1 - зробити 2 кроки у правий бік, плеснути в долоні;
2 - в.п.
3-4 - повторити 2 кроки у ліву сторону.
Повторити 8 разів.
6. «Силачі» (присідання).
В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі;
1 - присісти навпочіпки, руки, на поясі;
2 - в.п, праву ногу відвести в сторону, руку підняти вгору.
3-4 - повторити з лівою ногою і рукою.
Повторити 8 разів.
7. «Стрибунці-молодці»
В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі.
1- стрибки на двох ногах;
Повторити 12-16 разів.
Ходьба на місці, вправи на дихання.
Інструктор з фізкультури:
Щоб козацький скарб знайти,
Слід маршрутом вірним йти.
Карту, що підкаже шлях.
Я тримаю у руках.
Діти розглядають карту, яка вказує, які завдання їм слід виконати:
- пройти по лавах з рухами рук в сторони;
- пройти по «Слідах», з рухами рук на поясі;
- піднятися на гімнастичну драбину, перейти з прольоту на прольот приставним кроком та спуститися з гімнастичної драбини;
- пройти по «Камінчиках»;
- стрибнути з куба в глибину;
- пролізти в «тунель» головою вперед.
Діти виконують усі рухи та вправи з дотриманням дистанції.
Інструктор з фізкультури:
Бачу я, ви - спритні малюки,
Справжні українські козаки!
Ось вам частина карти - тримайте!
Куди вона вкаже, туди вирушайте!
(Діти розглядають частину карти і переміщуються до тієї ділянки, яка на ній зображена, стаючи у дві команди)
Гра-естафета «Наваримо борщу»
Інструктор з фізкультури:
А тепер час, козачата,
Вам обід приготувати.
Зваримо борщу на славу -
Це смачна й корисна страва!
(Біля кожної команди, на лінії старту, розкладені картки, на яких зображені продукти для приготування борщу. За сигналом кожна дитина по черзі бере зображення одного продукту і кладе його до казана, стає поруч і називає той продукт, який вона «вкинула в казан». Після закінчення гри, діти перевіряють, чи правильно вони підібрали борщовий набір. Той, хто приніс зайві продукти, сплачують «штраф» - має зробити 5 присідань).
Інструктор з фізкультури:
Карту останню тримайте,
Шукати скарби вирушайте.
(Діти рухаються відповідно до позначок на карті і знаходять скриню з клейнодами: булавою і стягом)
Інструктор з фізкультури:
Сьогодні ви були дуже активні,
Спритні, уважні, завзяті, спортивні.
Дружно здолали усі перешкоди
І відшукали козацькі клейноди.
Їх бережіть і шануйте ви щиро,
Живіть в ріднім краї у дружбі та мирі!
Нагородження дітей медалями «Справжній козачок», «Справжня козачка».
Повільна ходьба з різними рухами рук під пісню О. Чубай «Добрий день»
Підготувала і провела інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів