Яким має бути осінній раціон дошкільників.
Консультація для батьків.
· Уводьте якомога більше сезонних овочів. Завдяки своєму вітамінному складу картопля, квасоля та капуста білокачанна зміцнюють імунітет і нервову систему дитини, позитивно впливають на кровотворення. Морква, буряк, гарбуз прискорюють обмінні процеси в організмі, поліпшують зір дитини та відновлюють кров. Цибуля та часник мають протимікробну дію.
· Урізноманітнюйте фруктами. Наприклад, свіжі яблука не лише зміцнюють імунітет, а й виводять токсини. А печені — нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Варення з яблук також давайте, але готуйте його за швидким рецептом, а не варіть кілька годин. Адже користь від розварених фруктів мінімальна. А ще ліпше — заморозьте їх свіжими та зберігайте в морозильній камері
· Давайте ягоди, які заморозили чи засушили влітку. Аби зміцнити імунітет, у сезон вірусних інфекцій заварюйте з них запашні чаї. Найліпше для цього підійдуть ягоди, багаті на вітамін С: шипшина, смородина, горобина, обліпиха, журавлина, брусниця, малина.
· Зробіть основним принципом харчування різноманітність. І не лише в овочах, фруктах і ягодах, а й у видах м'яса: яловичина, телятина, нежирна свинина, курятина. Для осіннього періоду ідеальний вибір — яловичина. Адже вона містить фосфор, кальцій, магній, залізо, а також жиророзчинні вітаміни та білки. М'ясо відварюйте, тушкуйте та запікайте.
· Чергуйте м'ясо з рибою, адже вона також поживна й корисна, а в осінній період — у рази більше. Білки, вітаміни А і Б, фосфор, кальцій, калій, цинк, йод, залізо, які у ній містяться, сприяють розвитку дитини. Окрім того, рибу організм засвоює ліпше, ніж м'ясо. Перед тим, як дати дитині, перевіряйте, чи бува не лишилося в ній навіть найменших кісток.
· Збагатіть молочними продуктами. Вони як джерело вітамінів А, В2, В6, Е, К, РР, лактози, жирних кислот і кальцію необхідні дитині для розвитку скелета та зубів, для роботи нирок, серця та печінки, розвитку інтелекту, посилення ферментативної та секреторної діяльності шлунково-кишкового тракту. Давайте дитині йогурти, твердий сир, овочеві або солодкі запіканки із сиру кисломолочного. Якщо є змога, готуйте йогурти самостійно.
· Готуйте гречану, рисову і вівсяну каші. Гречана каша дає змогу відновити дитячий організм після хвороби; рисова — поповнює його вітамінами В, Е і РР, фосфором, цинком, залізом, кальцієм, калієм, йодом, магнієм, міддю, марганцем; вівсяна — також магнієм, фосфором і кальцієм.
· Не забувайте про мед. Якщо в дитини немає алергії на цей продукт, давайте щодня по кілька грамів. Мед зміцнює імунітет, підвищує тонус організму, поліпшує апетит, нормалізує мікрофлору кишківника, зміцнює сон, має загальнозміцнювальну, антимікробну і протизапальну дію.
· Уводьте горіхи волоські, однак обережно. На добу дитині буде достатньо двох-трьох ядер. Перевіряйте кожне з них, адже за неправильного зберігання на них могла з'явитися цвіль.
· Додайте продукти, що містять корисні жири. Зокрема, авокадо, масло вершкове, горіхи, насіння, олія оливкова формують нервову тканину, зміцнюють нервову систему, сприяють формуванню когнітивних здібностей.
Підготувала
медична сестра старша
Розділи
- Правила прийому до закладу дошкільної освіти
- Управлінська діяльність. Прозорість та інформаційна відкритість закладу
- Методична служба
- Освітня діяльність. Інклюзивна освіта Моніторинг якості освіти
- Медичне обслуговування
- Фізкультурно-оздоровча робота
- Музична скарбничка
- Психологічна служба
- Створення сучасного розвивального простору ЗДО
- Інформація про використання публічних коштів