Організація літнього відпочинку вашої дитини

Літо  - час   сімейних відпусток. Природно , щовсі батьки прагнуть оздоровити свою дитину, а тому ми , працівники , попереджаємо бути  уважними  до організації літнього відпочинку  вашої дитини

Харчування дитини в літній час: рекомендації педіатрів

Продукти, готові страви забезпечують зростаючий організм всіма необхідними речовинами і енергією. Але травні соки у дітей слабше, ніж у дорослих, а кишечник менше пручається бактерій і токсинів. Влітку розлади травлення виникають частіше і протікають важче, тому вибору раціону в теплу пору року слід приділити підвищену увагу.

Харчування дитини повинно бути калорійним

В теплий період потреби організму в енергії знижуються, але зростаючий організм повинен отримувати необхідний «будівельний матеріал». Батькам важливо знати, що загальноприйняті норми – це не догма. Правильність харчування дитини визначається не тільки кількістю і складом їжі.

Нормальне, відповідне віку фізичний і психомоторний розвиток, — головний критерій для оцінки раціону.

З 07,12,2017 року  змінені  добові норми фізіологічної  потреби дітей , дорослих в основних харчових речовинах

-          1- 3 роки  

калорійність їжі 1385 калорій    Б : Ж : В  - 53 : 44 :194

-          4- 6 років

калорійність їжі 1700  Б : Ж : В  - 58 : 56  :  240

В харчуванні дітей та дорослих  вживати     менше солодощів  та  жирів

8 рекомендацій педіатрів з організації харчування дітей влітку

  Якщо дитина в жарку погоду відмовляється від їжі, то запропонуйте йому один кисло-солодкий фрукт, тоді апетит покращиться.

  До вечора на вулиці стає прохолодніше, потреба в їжі дає про себе знати. Прослідкуйте, щоб за вечерею дитина не перевантажив шлунок, не наїдався на ніч.

  Складайте дитяче меню, в якому приблизно 50% білків дають продукти тваринного походження (м’ясо, сир, сир, йогурт, молоко, яйця, нежирні сора морської риби, яловича печінка).

  Краще в м’ясних стравах телятина, грудка курки, індички, м’ясо кролика.

  Повноцінні, необхідні зростаючому організму жири дитина повинна отримувати з яєчним жовтком, вершковим маслом. Вміст рослинних жирів в харчуванні дитини складає 25%.

  Свіжі овочі та фрукти обов’язково включайте в щоденний раціон влітку. Це доступні джерела вуглеводів, ферментів і вітамінів для дитячого організму.

  Кабачки, морква, картопля, брокколі піддавати тепловій обробці. Помідори, редис, огірки, листя салату, цибуля діти споживають у свіжому вигляді.

  Влітку відбувається посилене виділення поту з мінеральними солями. Ці втрати організму треба компенсувати. У спекотну погоду для втамування спраги давайте дитині очищену негазовану воду.

Безпека дитини влітку: практичні поради та рекомендації батькам

Тепло сприяє посиленому розмноженню бактерій, швидко зростають їх колонії у недоброякісних продуктах харчування. Овочі та фрукти обов’язково мийте проточною водою перед вживанням.

Постійно нагадуйте дитині про особисту гігієну, її першому непорушне правило — мити руки перед їжею.

Шкіра дітей недосконала, як і здатність до терморегуляції, тому теплові удари трапляються частіше. Щоб цього не сталося, одягайте дитину по погоді світлий одяг з натуральних тканин. У сонячний день обов’язковий легкий головний убір, достатній запас питної води.

Уникайте сонячних опіків — типових травм літнього періоду. Ці ушкодження виникають, якщо шкіра не підготовлена до прийому великих доз ультрафіолету, або дитина занадто довго перебувати на сонці.

Тривалість повітряно-сонячних ванн збільшуйте поступово: з 3-5 до 20-40 хвилин. Уникайте періоду з 12 до 15 годин, коли сонце дуже активно. При необхідності нанесіть дитячий сонцезахисний крем.

Домашня аптечка повинна бути укомплектована такими препаратами, як парацетамол, йод, зеленка, перекис водню, крем з декспантенолом (вітамін В5). Влітку затребувані дитячі сонцезахисні креми, репеленти-для відлякування комах.

Відпочинок дитини в місті: поради батькам

Під час поїздок на легковому автомобілі, якщо немає дитячого крісла, то посадіть дитину на задньому сидінні посередині або праворуч.

Поясніть дитині, що невідповідні для дитячих ігор місця – стоянки особистого транспорту, будмайданчика, підвали і відкриті люки каналізації.

Дотримуйтесь правил поведінки на вулиці: візьміть дитину за руку, на тротуарі тримайтеся подалі від проїжджої частини, переходити дорогу по пішохідному переходу.

Роз’ясніть дітям, як небезпечно гратися поблизу автотранспорту.

Влітку на вулицях стає більше бездомних собак і кішок, вони можуть бути переносниками захворювань, часто ведуть себе агресивно. Не дозволяйте дітям підходити близько до тварин, приманити їх їжею.

Бур’яни у дворі не підходять дитині для ігор в магазин, ринок, дочки-матері. Поясніть, що ці рослини не бажано чіпати руками і не можна брати в рот.

 Відпочинок з дитиною влітку на дачі: поради батькам

 

Укуси кліщів, бджіл, ос, комарів можуть бути небезпечними з точки зору тих інфекцій, що розносять тварини, і алергічних реакцій з боку організму дитини. Для захисту від комах використовуйте репеленти з натуральними компонентами.

Якщо вжалила оса або бджола, то спочатку видаліть жало, потім протріть шкіру спиртом і прикладіть на 50 секунд лід, обгорнутий марлею.

Бджолині або комарині укуси у дітей можуть супроводжуватися набряками, сильним почервонінням, роздратуванням і сверблячкою. Проконсультуйтеся з педіатром про застосування в таких випадках протиалергічних препаратів.

При наданні першої допомоги видалити кліща пінцетом, як би «викручуючи його із шкіри проти годинникової стрілки. Обробіть місце укусу перекисом водню, потім йодом.

Влітку багато спокус у вигляді дарів лісу, але не всі привабливі ягоди і гриби їстівні. Привчайте дітей не збирати невідомі їм рослини.

Дитині слід пояснити, як сховатися під час грози і блискавки. Грозові розряди небезпечні для людей, тому треба перечекати негоду в приміщенні, закрити балконні двері, кватирки.

Відпочинок з дитиною на морі: поради та рекомендації батькам

Вирушаючи на море з дитиною , ви повинні знати, що плавання у відкритому водоймищі – це одночасний вплив світла, води, руху повітря. Враховуйте, що у випадку морського купання приєднується ще хімічне подразнення солей і мікроелементів.

Відвідуйте з дитиною пляж з 9 до 11 та з 16 до 18 годин. Простежте, щоб дитина не плавав натще й раніше, ніж через 1 годину після їжі. Для безпеки дайте дитині спеціальний жилет або надувний круг, покажіть, як користуватися.

Не залишайте дітей без нагляду, щоб вони не пустували у воді «до посиніння».

Організуйте чергування плавання, прийняття сонячних і повітряних ванн, ходьбу босоніж по піску або гальці для максимального оздоровчого ефекту.

Зберігайте продукти харчування які берете із собою на пляж   у сумці – холодильнику

Якщо на курорті  в дитини сталось харчове  отруєння  давайте їй багато пити , окрім  того дайте дитині  активоване вугілля  , смекту , і зверніться до лікаря .

Плаваючи в морі з дітьми, будьте обачними — дотик медузи у найлегшому випадку може призвести до опіку. Тому варто знати, як діяти у такій ситуації.

Якнайшвидше винесіть дитину, яку вжалила медуза, на берег і надайте домедичну допомогу або зверніться до лікаря. Отрута медузи може призвести до токсичного шоку або навіть паралічу.

Забороніть дитині торкатися руками до місця опіку і тим паче чесати його.

Обітріть місце опіку й видаліть щупальці, що прилипли до шкіри. Для цього використайте такі підручні предмети, як сухий рушник, рукавички, пінцет (за його відсутності — тупу сторону ножа тощо]. Не торкайтеся ураженої ділянки голими руками. Адже залишки медузи можуть і далі виділяти отруйну речовину.

Бережіть себе і своїх дітей !