Фізкультурне заняття-квест на тему «Козацькі забави» для дітей старшого дошкільного віку

(За типом завдань - ігрове, за кількістю учасників - групове, за способом організації - колове тренування)

Мета: закріпити вміння дітей самостійно шикуватися трійками з дотриманням дистанції, рухатися змійкою, грати за правиламиформувати у дітей фізичні якості: координацію рухів (ходьба на рівновагу по гімнастичній лаві, тренажерах «Сліди», «Камінчики»; силові якості (лазіння по гімнастичній драбині у зручний для дітей спосіб, переступання з одного прольоту драбини на інший приставний кроком); спритність (стрибок у глибину); витривалість у грі «Наваримо борщу».

Виховувати у дітей бажання черпати знання з джерел рідної історії, формувати національну самосвідомість засобами народознавства та фізичного виховання.

Обладнання: гімнастична лава: 2шт; м'який модуль «Тунель»; гімнастична драбина; куб, висотою 40см; мати - 3шт; тренажери: «Сліди», «Камінчики»; карта; скриня; лист; козацькі клейноди: прапор, тризуб, булава; казанок - 2шт; набір предметних картинок із серії «Продукти харчування».

Хід заняття

І. Під козацький марш діти заходять до залу, шикуються в шеренгу.

Інструктор з фізкультури: - Команді «Веселка»  фізкульт - привіт!

Діти:    - Доброго ранку, дружний наш дім,

              Доброго ранку гостям усім!

              Наберем в долоні сміху,

              Кинемо усім  на втіху.

Інструктор з фізкультури: (розкриває листа і читає)

      Просять козаки, малята,

      Скарб козацький відшукати.

      Як знайдете скарб - тоді

      Будите ви не малюки, а справжні українські козаки.

      Чи готові ви здолати перешкоди,

      І здобути всі козацькії клейноди,

      Чи готові, козачата,

      Квест негайно розпочати?

     Тож усі мерщій ставайте

     І розминку починайте.

Ходьба по залу спортивним кроком (30 сек), у напівприсядді (30 сек), біг змійкою (35 сек), шикування трійками.

Діти виконують усі рухи та вправи з дотриманням дистанції.

ІІ. Загальнорозвивальні вправи «Смерека»

1. «Силачі» (почергове піднімання  рук вгору).

В.п. - ноги разом, руки на поясі;

1 - підняти праву руку вгору, над головою, ногу відвести в сторону;

2 - опустити руку через сторону вниз, тупнути ногою.

Повторити 8 разів.

2. «Веселі козаки» (танцювальний рух: колупалочка).

В.п- зімкнута стійка, руки на поясі.

1 - відвести праву ногу назад;

2 - відвести праву ногу вперед, три оплески;

3 - повторити те саме з лівою ногою;

4 - в.п.

Повторити 10 разів.

3. «Козаки на тренуванні» (повороти тулуба в сторони).

В.п - ноги нарізно, руки на поясі.

1 - поворот праворуч, руки розвести в сторони і вперед (видих);

2 - в.п.

3 - повторити те саме у лівий бік;

4 - в.п.

Повторити 10 разів.

4. «Веселі козаки» (повторити танцювальний рух «колупалочка»).

В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі.

1 - відвести праву ногу назад;

2 - відвести праву ногу вперед, три оплески;

3 - повторити те саме з лівою ногою;

4 - в.п.

    Повторити10 разів у повільному темпі.

5. «Потанцюємо ми браття» (піднімання ноги, зігнутої в коліні).

В.п. - ноги на ширині ступні, руки опущені;

1 - зробити 2 кроки у правий бік, плеснути в долоні;

2 - в.п.

3-4 - повторити 2 кроки у ліву сторону.

Повторити 8 разів.

6. «Силачі» (присідання).

В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі;

1 - присісти навпочіпки, руки, на поясі;

2 - в.п, праву ногу відвести в сторону, руку підняти вгору.

3-4 - повторити з лівою ногою і рукою.

Повторити 8 разів.

7. «Стрибунці-молодці»

В.п. - зімкнута стійка, руки на поясі.

1- стрибки на двох ногах;

Повторити 12-16 разів.

Ходьба на місці, вправи на дихання.

Інструктор з фізкультури:

      Щоб козацький скарб знайти,

      Слід маршрутом вірним йти.

      Карту, що підкаже шлях.

      Я тримаю у руках.

Діти розглядають карту, яка вказує, які завдання їм слід виконати:

- пройти по лавах з рухами рук в сторони;

- пройти по «Слідах», з рухами рук на поясі;

- піднятися на гімнастичну драбину, перейти з прольоту на прольот приставним кроком та спуститися з гімнастичної драбини;

- пройти по «Камінчиках»;

- стрибнути з куба в глибину;

- пролізти в «тунель» головою вперед.

Діти виконують усі рухи та вправи з дотриманням дистанції.

Інструктор з фізкультури:

      Бачу я, ви - спритні малюки,

      Справжні українські козаки!

      Ось вам частина карти - тримайте!

      Куди вона вкаже, туди вирушайте!

(Діти розглядають частину карти і переміщуються до тієї ділянки, яка на ній зображена, стаючи у дві команди)

Гра-естафета «Наваримо борщу»

Інструктор з фізкультури:

          А тепер час, козачата,

          Вам обід приготувати.

          Зваримо борщу на славу -

          Це смачна й корисна страва!

(Біля кожної команди, на лінії старту, розкладені картки, на яких зображені продукти для приготування борщу. За сигналом кожна дитина по черзі бере зображення одного продукту і кладе його до казана, стає поруч і називає той продукт, який вона «вкинула в казан». Після закінчення гри, діти перевіряють, чи правильно вони підібрали борщовий набір. Той, хто приніс зайві продукти, сплачують «штраф» - має зробити 5 присідань).

Інструктор з фізкультури:

           Карту останню тримайте,

           Шукати скарби вирушайте.

(Діти рухаються відповідно до позначок на карті і знаходять скриню з клейнодами: булавою і стягом)

Інструктор з фізкультури:                                         

           Сьогодні ви були дуже активні,

           Спритні, уважні, завзяті, спортивні.

           Дружно здолали усі перешкоди

           І відшукали козацькі клейноди.

           Їх бережіть і шануйте ви щиро,

           Живіть в ріднім краї у дружбі та мирі!

Нагородження дітей медалями «Справжній козачок», «Справжня козачка».

Повільна ходьба з різними рухами рук під пісню О. Чубай «Добрий день»

Підготувала і провела інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.