ЗВІТ завідувача про діяльність закладу за 2020/2021 навчальний рік

 Квасилівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) у своїй діяльності  керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про  дошкільну освіту»,  Положенням  про  заклад  дошкільної освіти,  іншими нормативно-правовими актами, власним статутом.

Дата відкриття: 10 листопада 1984р.

Організаційно-правова форма  -  комунальна організація (установа, заклад).

З 01 січня 2021 року Квасилівський ДНЗ (ясла-садок) перейшов у підпорядкування Рівненської територіальної громади в особі Рівненської міської ради. Уповноваженим органом громади з питань освіти є управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Квасилівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) з 2016 року отримав фінансову автономію і на даний час є розпорядником коштів місцевого бюджету нижчого рівня.

Юридична адреса Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок): вул. Молодіжна буд. 26, смт. Квасилів, Рівненський район, Рівненська область, 35350.

        Телефон  20-41-94

        E-mail: kvasuliv_sadok@ukr.net

        Код ЄДРПОУ 25315035.

Мова освітнього процесу та мова повсякденного спілкування у  Квасилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) є українська мова.

Режим роботи: заклад працює за п’ятиденним режимом роботи,  13 груп з 10,5 год. перебуванням дітей, 1 чергова група з 12–ти год.

Кількість дітей у закладі: - 334 (планова наповнюваність 270)

Приміщення закладу розраховане на 14 груп.

Кількість груп, що функціонує: 14 груп, з них:

  • 2 групи раннього віку
  • 4 групи молодшого дошкільного віку
  • 4 групи середнього дошкільного віку
  • 4 групи старшого дошкільного віку

Квасилівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) розміщений у типовій двохповерховій будівлі загальною площею 2466,6 кв.м.

У  закладі  дошкільної освіти функціонують:

· 14 гупових приміщень, кожне з яких має: роздягальну, ігрову, спальну, туалетну кімнати та буфетну кімнату для миття і зберігання посуду. Кожне групове приміщення ізольоване від інших та має зручні сполучення з іншими функціональними приміщеннями дошкільного закладу;

· фізкультурна зала з інвентарем, традиційним та нетрадиційним обладнанням;

· музична зала з необхідним наповненням;

· методичний кабінет – центр  методичної роботи з педагогічними кадрами дошкільного  закладу, наповнення якого здійснюється відповідно до Положення про роботу методичного кабінету;

· кабінет психолога – оснащений для забезпечення роботи психологічної служби;

· кабінет бухгалтерської служби оснащений для здійснення завдань  Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) як розпорядника бюджетних коштів нижчого рівня;

· харчоблок, забезпечений технологічним обладнанням: 2 електроплити, духова шафа, кипятильник, стаціонарна електропательня, мясорубка, картоплечистка, холодильна камера, 3 холодильники,  2 морозильні камери, вентиляційна система, 3 ваги, необхідний посуд (каструлі, сковороди, миски, ножі, розливні ложки тощо);

· пральня забезпечена двома пральними машинами, центрифугою, сушильною машиною, гладильним катком, прасками;

· медичні кабінети для обслуговування дітей: медичний кабінет, ізолятор, маніпуляційна забезпечені необхідним обладнанням та матеріалами.

Матеріально-технічний стан  групових приміщень відповідає нормам санітарно-гігієнічного забезпечення. Групи укомплектовані м’яким і твердим інвентарем.  Щорічно проводяться необхідні ремонтні роботи. Кожна дитина індивідуально забезпечена: меблями, постільною білизною, рушниками. Кухонний посуд для отримання страв з харчоблоку відповідає вимогам інструкції з організації харчування. Столовий посуд для харчування дітей у групах забезпечений у достатній кількості, естетичний, в хорошому стані.   Посуд, меблі, постільна білизна, рушники марковані згідно санітарно-гігієнічних вимог. Достатньо інвентарю для прибирання приміщень, який маркований та правильно зберігається. 

Заклад підключений до мережі Інтернет та забезпечений технічними засобами навчання: компютерами, принтерами, ксероксами, мультимедійним компютерним проектором з екраном, музичними центрами, цифровим фотоапаратом.

Будівля закладу обладнана пандусом та кнопкою виклику для обслуговування осіб з особливими потребами. Будівля розташована на окремій земельній ділянці загальною площею 1.4476 га. Територія впорядкована, огороджена, озеленена, обладнана необхідними спорудами. На території розміщені: дитячі ігрові майданчики, відокремлені захисними зеленими смугами, фізкультурний майданчик, куточок лісу, городні ділянки, фруктовий сад. Обладнання на майданчиках відповідає росту і віку дітей, надійно і стійко закріплене. Наявні акти обстеження фізкультурного та іншого ігрового обладнання для безпечного використання в роботі з дітьми. Кожна група  на майданчиках має тіньовий навіс для захисту від сонця й опадів.

Постійно вдосконалюється матеріально-технічний стан приміщення та території нашого закладу:

  • проведена реконструкція системи опалення;
  • проведена реконструкція системи  водопостачання та каналізаційної системи; 
  • замінені всі вікна та балконні двері на енергозберігаючі;
  • замінені всі вхідні та міжкімнатні двері;
  • збільшена потужність електромережі закладу;
  • проведений поточний ремонт електромережі закладу (проведено два  кабелі живлення, замінені електролічильники у щитовій);
  • встановлені лічильники води та теплової енергії;
  • частково проведений ремонт пожежного гідранта;
  • проведена реконструкція зовнішнього освітлення;
  • всі групові приміщення  забезпечені водонагрівачами, пилососами;
  • встановлена водозливна система на приміщенні закладу;
  • проведено поточні ремонти (заміна дахів тіньових навісів) на майданчиках груп № 3,6,14;
  • проведені ремонти  та заміна сантехніки у кімнатах для миття посуду всіх груп (облицювання керамічною плиткою стін і підлоги, шпаклювання та перетирання стелі, монтаж сантехніки);
  • проведені ремонти  та заміна сантехніки у туалетних кімнатах  всіх груп (за винятком групи № 3) (облицювання керамічною плиткою стін і підлоги, шпаклювання та перетирання стелі, монтаж сантехніки);
  • постійно поповнюється м’який інвентар: постільною білизною, рушниками для дітей, спецодягом для працівників, гардинами та шторами, покривалами, килимами, килимовими доріжками тощо;
  • дитячі майданчики поповнюються ігровим обладнанням;
  • фізкультурний майданчик поповнено гімнастичним обладнанням;
  • проводиться капітальний ремонт по утепленню фасаду приміщення.       

У Квасилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) за штатним розписом станом на 01 січня 2021 року кількість штатних посадвсього – 79.26              

- адміністративний персонал - 1

- педагогічних працівників – 34.96       

- спеціалістів – 7

- обслуговуючого персоналу – 36.3 

Фактично-працюючих осіб 75 чоловік (3-є працівників - у відпустках по догляду за дитиною до 3-х років). Із 70-ти працівників - 35 педагогічні працівники.          

У складі педагогічного колективу: завідувач, вихователь-методист, 28 вихователів, 2 музичних керівники, 2 інструктори з фізкультури, 1 практичний психолог.

 Педагогічний колектив має достатньо високий освітній рівень: 

· 32 працівників мають освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст», «магістр»,  що складає 91%

· 3 педагоги - освітньо-кваліфікаційний рівень «спеціаліст»,  – 91%.

· 1 працівник  здобуває фахову освіту у вищому навчальному закладі

У закладі постійно проводиться робота  з питання  забезпечення закладу  кадрами. За наслідками атестації: 13 педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, (з них 4 мають звання «Вихователь-методист», 1- звання «Старший вихователь», 1 – практичний психолог-методист) 7 педагогів першу кваліфікаційну категорію,  6 – другу кваліфікаційну категорію та 5 – категорію спеціаліст, 3 – присвоєний тарифний розряд, 5 працівників нагороджені знаком «Відмінник України», 2 педагоги – знаком «Софія Русова».

Дані про педагогічний стаж  працівників:

 

Стаж педагогічних працівників

Кількість педагогічних працівників

До 3 років

Понад 3 роки

Понад 10 років

Понад 20 років

Понад 30 років

Понад 40 років

35

1

10

6

7

10

1

Педагогічний колектив дошкільного закладу постійно працює над підвищенням свого професійного рівня. У 2020-2021 навчальному році підвищили кваліфікацію при РОІППО 5 педагогів:

· Меланчук Лариса Михайлівна

· Момоток Тамара Ростиславівна

· Павлюк Юлія Андріївна

· Круглик Ольга Петрівна

· Віннічук Юлія Миколаївна

У 2020-2021 навчальному році  атестовано вісім  педагогів нашого  Квасилівського  дошкільного навчального закладу  (ясла-садок):

· Момоток Тамари Ростиславівни, інструктора з фізкультури;

· Вернюк Світлани Володимирівни, вихователя;

· Павлюк Юлії Андріївни, вихователя;

· Парчук Ольги Миколаївни, вихователя;

· Бенюк Оксани Володимирівни, вихователя;

· Рудяк Тетяни Миколаївни, вихователя;

· Ревер Оксани Євгенівни, музичного керівника;

· Віннічук Юліі Миколаївни, практичного  психолога.

У процесі атестації проводилося всебічне комплексне оцінювання педагогічної діяльності працівників.  Простежувалося постійне підвищення професійної компетентності наших колег, ріст їх майстерності, розвиток творчої ініціативи, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу. Педагоги, які атестувалися, були активними учасниками методичної роботи у закладі. Провели творчі звіти-презентації, колективні перегляди, виставку-презентацію кращих зразків навчально-методичного та дидактичного матеріалу для провадження освітньої діяльності  тощо.

 За наслідками атестації за 2020–2021 навчальний рік: відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та раніше присвоєному педагогічному званню «Вихователь-методист» інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., відповідає раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та  присвоєне педагогічне звання «Практичний психолог-методист» практичному психологу Віннічук Ю.М., присвоєна  кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» вихователям Вернюк С.В., Бенюк О.В., присвоєна  кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії» вихователям Павлюк Ю.А., Парчук О.М. та музичному керівнику Ревер О.Є., присвоєна  кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії» вихователю Рудяк Т.М.            

Звіт про проведення атестації

педагогічних працівників Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) у 2020-2021 навчальному році 

Загальна кількість працівників, які атестуються

Встановлено відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії

Присвоєно кваліфікаційну категорію

Присвоєно педагогічне звання

Встановлено відповідність раніше присвоєному педагогічному званню

Спеціаліст

Спеціаліст ІІ категорії

Спеціаліст І категорії

Спеціаліст вищої категорії

Спеціаліст ІІ категорії

Спеціаліст І категорії

Спеціаліст вищої категорії

Старший учитель

Вчитель-методист

Старший вихователь

Вихователь-методист

Майстер виробничого навчання І категорії

Майстер виробничого навчання ІІ категорії

Практичний психолог-методист

Старший учитель

Вчитель-методист

Старший вихователь

Вихователь-методист

Майстер виробничого навчання І категорії

Майстер виробничого навчання ІІ категорії

Інші (вказати)

 8

 

 

 

 2

 1

 3

 2

 

 

 

 

 

 

 

1

 

 

 

 

1

 

 

 

Діяльність Квасилівського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) у 2020-2021 навчальному році, освітня та методична робота були спрямовані на реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»,  конкретизованих у перспективному та річному планах роботи,  на забезпечення якості освітньої діяльності, підвищення фахового рівня педагогічних працівників, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази закладу.

Колектив закладу працює над розв’язанням проблеми закладу: «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина». Робота над проблемою розпочата з 2017 року та, відповідно до перспективного плану роботи, має продовжуватися до 2022 року.

У 2020-2021 навчальному році  колектив працював на ІV етапі - творчому - реалізації змісту і завдань, втілення науково-методичної проблеми в практику; створення власного досвіду. Творча група з реалізації науково-методичної проблеми здійснювала планування системи заходів, спрямованих на розв’язання запропонованих завдань у вирішенні  проблеми закладу. Протягом року  впроваджувалася науково-методична проблема в практику роботи колективу. 

Пріоритетні напрямки освітнього процесу у дошкільному закладі на 2020-2021 навчальний рік спрямовувалися на розв’язання науково-методичної проблеми закладу.

  1. Забезпечувався особистісно зорієнтований підхід до кожного вихованця  з метою реалізації проблеми.
  2. Збагачувалося ігрове предметно-розвивальне середовище для дітей у закладі.
  3. Поглиблювалася співпраця з батьками в напрямку  розв’язання науково-методичної проблеми закладу.

З метою реалізації науково-методичної проблеми «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина» у 2020-2021 році у закладі проведено ряд заходів, зокрема такі:

·  з нагоди Міжнародного дня миру: заняття-розвага просто неба на тему «Ми хочемо миру!» у старшій групі № 11 (музичний керівник Ревер О.Є., вихователь Бернацька Г.Ю.), музичне заняття-розвага просто неба на тему «Діти України - за мир!»  у старшій групі № 2 (музичний керівник Денисюк О.М., вихователь Патій І.В.), музичне заняття-розвага  на тему «Ми хочемо миру!»  у молодшій групі № 8 (музичний керівник Ревер О.Є., вихователь Бенюк О.В.), музичне заняття-розвага просто неба на тему «Діти України - за мир!» у старшій групі № 10  (музичний керівник Денисюк О.М., вихователь Грухаль М.К.;

· відкритий перегляд фізкультурного заняття-квесту на тему «Козацькі забави» (до Дня козацтва та захисника Вітчизни) у старшій групі №10 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.);

· творчий звіт інструктора з фізкультури Момоток Т.Р. з індивідуальної проблеми самоосвіти «Формування у дошкільників національно-патріотичних почуттів засобами фізичного виховання»;

· фізкультурне свято національно-патріотичного змісту на тему «Були колись на Україні славні та сильні козаки»у старшій групі № 10 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Грухаль М.К.);  

· інтегроване заняття на тему «У гості до ляльки в національному вбранні» з пріоритетом логіко-математичних завдань в середній групі №12 (вихователь Яремчук В.В.);

· фізкультурне свято національно-патріотичного змісту на тему «Були колись на Україні славні та сильні козаки».у старшій групі № 11 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Бернацька Г.Ю.,Шум М.М.);

· національно-патріотичне фізкультурне свято «Козацькому роду нема переводу у старшій групі № 7 (інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю., вихователі Новосад Т.В., Малютіна О.В.);  

· національно-патріотичне фізкультурне свято «Посвята в козачата» у старшій групі№ 2 (інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю., вихователі Патій І.В., Нестерчук А.Ф.);

· колективний перегляд заняття з духовно-морального виховання на тему «Працелюбність і турботливість» в молодшій групі № 8 (вихователь  Бенюк О.В.);

· творчий звіт вихователя Бенюк О.В. з індивідуальної проблеми самоосвіти «Духовно-моральне виховання дошкільників на християнських цінностях»;

· тематичне заняття з українознавства «Ознайомлення з народною іграшкою».у групі дітей раннього віку №1 (вихователь Рудяк Т.М.);

· свято рідної мови "Мова рідна, мова мила" (музкерівник Ревер О.Є., вихователь Новосад Т.В.)  у старшій групі № 7;  

· свято рідної мови «Звучи, рідна мово!» (музичний керівник О. М. Денисюк, вихователі: І. В. Патій, А.Ф. Нестерчук.) в старшій групі № 2;  

· розвага "Стрітення" (музичний керівник Ревер О.Є., вихователь Кухарчук О.А.)

· свято української мови «Казочка «Рукавичка» по-новому» у старшій групі № 10 (музичний керівник О. М. Денисюк, вихователь М. К. Грухаль);

· свято рідної мови «Мова рідна, мова мила» у старшій групі № 11 (музкерівник Ревер О.Є., вихователь Шум М.М.);

· свято Стрітення в середній групі № 12 середньої групи  (музичний керівник О.М Денисюк, вихователі: В.В Яремчук, Ю.А. Павлюк);

· пізнавальне заняття на тему «Мамина колискова» в середній групі №5 (вихователь Лазаришина І.В.) у рамках Тижня рідної мови;

· розвага до свята  Стрітення  (музичний керівник Ревер О.Є., вихователь Храпко С.А.) в середній групі № 5;

· тематичне заняття "Наш Кобзар" (вихователь Павлюк Ю.А.) в середній групі №12;

· заняття-розвага до дня народження великого українського поета –        Т.Г. Шевченка з дітьми старшої групи №11 (вихователь Шум М.М., музичний керівник Ревер О.Є.);

· музична розвага "Життєвими стежинами Тараса" в старшій групі № 2 (вихователь Патій І.В., музичний керівник Денисюк О.М.);

· тематична музично-фізкультурна розвага «Поетеса з дивовижним ім'ям»
у старшій групі № 10 (музичний керівник Денисюк О.М., інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Грухаль М.К.);

· тематичне заняття з нагоди 150-ти річчя з дня народження Лесі Українки на тему «На гостину до Лесі Українки»у молодшій групі №13 (вихователь Цімох А.В.);

· тематична музично-фізкультурна розвага з нагоди 150-річчя від дня народження яскравої зірки на українському небосхилі - Л. Українки «Хотіла б я піснею стати...»у старшій групі №11 (музкерівник Ревер О.Є., інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Бернацька Г.Ю.);

· заняття з художньої літератури на тему "Розповідь про Л. Українку Читання поезії Л. Українки" з нагоди 150-річчя видатної української поетеси    Л.Українки  у сташій групі № 10 (вихователь  Грухаль М.К.);

· заняття з нагоди 150-річчя з дня народження відомої поетеси Лесі Українки  з мовленнєвого спілкування за мотивами казки Лесі українки "Біда навчить" (вихователь Яремчук В.В.);

· день вишиванки з яскравими заходами: святкова ранкова гімнастика у вишиванках, тематичні заняття та бесіди з дітьми, групові фотосесії (всі вікові групи), флешмоб «Найкраще фото у вишиванці» (всі працівники, діти), загальне фото колективу дошкільного закладу у вишиванках;                                                                                                

· заходи до Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні: тематичні заняття та бесіди з дітьми про події пов’язані із святковим днем;                                      

· заняття-екскурсія до пам’ятника постраждалим внаслідок ліквідації аварії на ЧАЕС з покладанням квітів та хвилиною мовчання;                                            

· творча майстерня «Писанка - символ Великодня» виставка весняно-пасхальних композицій створених дітьми, батьками та працівниками та багато інших.

Національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу. Завдання національно-патріотичного виховання залишаються актуальні і в наступному навчальному році.

Задля якісного розв’язання проблеми протягом навчального року педагогічний колектив працював на виконання пріоритетних завдань:

- формування стійкої мотивації педагогів до самоосвітньої  та творчої діяльності в умовах оновленого змісту освітнього процесу та викликів сьогодення;

- впровадження інноваційних технологій в систему фізкультурно-оздоровчої роботи, розвивиток фізичних якостей дошкільників шляхом застосування українських народних ігор;

- забезпечення наступності у впровадженні особистісно-орієнтованої моделі освіти в дошкільній та початкових ланках освіти, формування художньо-мовленнєвої, комунікативної та математичної компетенції дошкільників;

- використання сучасних форм взаємодії з батьками вихованців у відкритому освітньому просторі засобами ІКТ.

Упродовж 2020-2021 навчального року результативно було проведено одну організаційну педраду  «Новий навчальний рік – нові пріоритети», три тематичних: «Організація освітнього процесу у нових умовах», «Удосконалення системи фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ та безпеки життєдіяльності дітей», «Атестація педагогічних працівників» та підсумкову «Забезпечення наступності у впровадженні особистісно орієнтованої моделі в дошкільній та початковій ланках освіти».

Квасилівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) організовує освітній процес за фізкультурно-оздоровчим пріоритетним напрямом, це зазначено у нашому Статуті.

Важливим напрямом діяльності адміністрації, інструкторів з фізкультури протягом навчального року було створення сучасного розвивального середовища у фізкультурній залі.

Інструктори з фізкультури: Тамара Момоток, Марія Бобрикова працювали над створенням  картотек:

· рухливих ігор для всіх вікових груп;

· «козацьких» рухливих ігор;

· рухливих ігор з фізичним дистанціюванням для всіх вікових груп;

· інноваційних технологій з фізичного розвитку дошкільників.

Також були створені каталоги:

· вправ для очей;

· дихальних вправ;

· для профілактики та лікування деформацій стопи та корекцій стопи;

· пальчикової гімнастики;

· народних ігор для орієнтування в просторі, ходьбі і бігу;

·  закличок до рухливих ігор;

· лічилок;

· вправ для самомасажу.

З метою оснащення освітнього процесу проведені роботи:

- виготовлення атрибутів до спортивних свят: для ігор естафет: кільця 10 (д. 40- 20 см), казанки для козацьких забав - 2 шт., картонні мішечки для гри-естафети «Зваримо борщ», козацька символіка, виготовлення об’ємних вареників (40 шт.);

- пошиття хустинок (25 *25см) – 50шт.;

- пошиття мішечків, вагою 400-500гр. – 15 шт.;

- виготовлення дуг для підлізання  (дерев’яних);

- підбір  декорацій для оформлення фізкультурної зали до тематичних   занять, свят та розваг;

-  пошиття спідничок для виступів з черліденгу (різного кольору), (12шт.),

- виготовлення обручів-наголівників «Різнокольорові квіточки».

У 2020-2021 навчальному році для фізкультурної зали придбані м’які модулі:

· кубики-цифри  12шт.;

· набір дуг для підлізання.

Необхідно відмітити ефективні фізкультурно-оздоровчі заходи для дітей, проведені інструкторами з фізкультури Момоток Т.Р., Бобрикової М.Ю. спільно з педагогами:

- фізкультурна розвага на тему «Разом з мамою і татом весело нам в ігри грати»у старшій групі №11 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., музкерівник Ревер О.Є., вихователь Бернацька Г.Ю.); 

- конкурс «Зимова фортеця» у рамках Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів «Спортивна зима» в закладах дошкільної освіти міста Рівне» квасилівські дошкільнята активно долучилися до участі у конкурсі «Зимова фортеця»;

- спартакіада-2021 "Сміливим усміхнеться доля". Учасниками активних спортивних змагань  були вихованці старших груп: № 10,11 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р.,  вихователі: Грухаль М.К.,  Шум М.М, Бернацька Г.Ю.; старших груп № 2,7 (інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю.,  вихователі: Патій І.В., Малютіна О.В., Новосад Т.В.;
- фізкультурна розвага «Як же будемо, малята, птахам взимку помагати» в середній групі №12;

- фізкультурна розвага «Сонячні промінчики» в середній групі №5;

- фізкультурна розвага «В лісі зимовому солодко спиться» в молодших групах № 8, 14;

- участь у фестивалі ранкової зарядки «Рух заради здоров’я»  у старшій групі №10, середній групі №5. (інструктор Т.Р.Момоток) у старшій групі №7 (інструктор М.Ю. Бобрикова);

- танцювальний флешмоб «Бабусена вишиванка» з вихователями Квасилівського ДНЗ до дня вишиванки;

- челендж до дня вишиванки «Вишиванко, моя вишиванко» з дітьми старшої групи №10;

- урочиста ранкова гімнастика «Вишиванка» у старших групах №7, 2.

- тематичне заняття «Вишиванка-перлина української культури» в середній групі № 9.

- розваги: «Щоб міцне здоров’я мати» у середній групі № 9  та «Зростаємо здорові» у старшій групі № 10 присвячені Всесвітньому дню здоров’я;

-  нагоди проведення Міжнародного дня захисту дітей у Квасилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок)  інструкторами з фізкультури  Бобриковою Марією та Момоток Тамарою було проведено спортивне свято, в програмі якого були заходи:

- ранкова руханка «Малятка –здоров’ятка»;

- розвага «Я люблю коли сміються діти», «Щасливі діти - щаслива країна» за участю вихованців середніх груп;

- розвага «Весела карусель» з вихованцями середніх груп;

- розвага «У літечка – діточки, а у бджілок - квіточки» за участю вихованців молодших груп;

- розвага «Кольорові автомобілі» з вихованцями молодших груп;

- спортивний конкурс з використанням самокатів;

- флешмоб  «Кольоровий забіг по пересічній місцевості».

Основні заходи висвітлювалися за допомогою фото та відео матеріалів  у вайбер-групах батьків та на сайті нашого закладу.                                  Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи можна зробити висновок, що систематична робота з  дітьми, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищення рухової активності була ефективною.

Результатом проведення повсякденної роботи інструкторів з фізкультури: ранкової гімнастики, занять, дозвіль інших форм роботи в умовах адаптивного карантину є формування рухової та здоров’язбережувальної компетенції, задоволення природної потреби у руховій активності, що забезпечує оптимальний рівень фізичної працездатності, засвоєння та використання елементарних знань у галузі фізичної культури, сформованість умінь і навичок для вирішення рухових завдань у різних життєвих ситуаціях.

У закладі здійснювався медико-педагогічний контроль на заняттях з фізкультури відповідно до наказу «Про медико-педагогічний  контроль  на заняттях з фізкультури у Квасилівському дошкільному навчальному закладі  (ясла-садок) у 2020-2021навчальному році»  від 07.09.2020р.  № 65. МПК проводиться у закладі у кожній віковій групі двічі – на початку й у кінці навчального року. У цьому навчальному році зміщені терміни з причини карантину. Ведуться протоколи МПК: наявний хронометраж занять ( щодо визначення загальної та моторної щільності) та визначення фізіологічної (пульсової) кривої ЧСС.

 У закладі визначена кількість дітей за групами здоров’я та фізичним навантаженням:

Всього дітей

І група здоров’я

ІІ група здоров’я

ІІІ група здоров’я

ІУ група здоров’я

Займаються в основній  групі здоров’я

Займаються в підготовчій  групі здоров’я

Займаються в спеціальній групі здоров’я

Звільнені від занять з фізкультури

336

316

17

3

-

310

19

7

-

 Фізичне навантаження регулюється на дітей, які зараховані до спеціальної медичної групи здоров’я. Заняття фізичною культурою з дітьми  спеціальної групи здійснюється за рекомендаціями лікарів-спеціалістів. Інструктори з фізкультури добирають фізичні вправи дозовано, з урахуванням ступеня порушення, рівня адаптаційних можливостей дитячого організму.

 Загальна та моторна щільність занять за віковими групами (середній показник, %):

молодша група                             середня група                     старша група

     ЗЩ = 89% МЩ = 63%             ЗЩ = 91% МЩ = 66%         ЗЩ = 91% МЩ = 70%                                      

 У процесі МПК низька моторна щільність не спостерігалася. Причини невідповідності загальної щільності занять: довгі пояснення інструкторів з фізкультури; очікування дітьми своєї черги у процесі виконання основних рухів. Результати МПК у закладі розглядаються на педраді, педгодинах, індивідуальних консультуваннях.

З метою формування  здоров’язбережувальної компетентності  у  вихованців закладу, формування здатності дитини до застосування навичок здоров’язбережувальної поведінки відповідно до наявної життєвої ситуації виконаний план роботи з охорони життя та безпеки життєдіяльності дітей на 2020-2021 навчальний рік та результативно проходили щорічні (осінні та весняні) Тижні  безпеки дитини. У Тижні безпеки дитини у закладі ефективно проведено ряд заходів, зокрема висвітлені на сайті нашого закладу:

заняття  "Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!" у старшій групі № 7 (вихователь Новосад Т.В.)

- заняття з безпеки життєдіяльності на тему «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережний з ним завжди!»у старшій групі №10 (вихователь Сенюк Н.Г.);

- тематичне заняття з безпеки життєдіяльності «Колючі, ріжучі та інші небезпечні для ігор предмети»в середній групі № 9 (вихователь Вернюк С.В.);

заняття з основ безпеки життєдіяльності дітей на тему "Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди!"у старшій групі № 2 (вихователь Нестерчук А.Ф.);

- інтегроване заняття на тему  «Правила та безпека дорожнього руху» у старшій групі №11 (вихователь Шум М.М.);   

- тематичне заняття з основ безпеки життєдіяльності «Безпечні та небезпечні вулиці та дороги» в середній групі № 12 (вихователь Яремчук В.В.);

- заняття з безпеки життєдіяльності на тему "Як перейти вулицю!"в групі раннього віку №3 (вихователь Бідюк В. М.);

заняття на тему «Безпечні та небезпечні вулиці і дороги. Світлофор - найкращий друг водіїв і пішоходів» в середній  групі № 9 (вихователь Меланчук Л.М.);

- заняття з безпеки життєдіяльності на тему «Ми - пішоходи» в молодшій групі № 13 (вихователь Українець І.В.);

інтегроване заняття на тему «Щоб вогонь не завдав біди, будь обережним з ним завжди. Лісова пожежа» у старшій групі № 11 (вихователь Бернацька Г.Ю.); 

- заняття за темою «Вітер. Повітря. Вода. Стихійні лиха у природі»у старшій групі № 7 (вихователь Малютіна О. В.);

- інтегроване заняття на тему «Від калини і шипшини -  диво- ліки для людини» в старшій групі  10 (вихователь Грухаль М.К.) відбулося інтегроване заняття на тему «Від калини і шипшини -  диво- ліки для людини»

- заняття на тему ''Прогулянка в осінньому лісі" в середній групі № 5 (вихователь Лазаришина І.В.);

- заняття з безпеки життєдіяльності на тему «Природні та стихійні лиха» в середній групі № 6 (вихователь Степанюк І.М.);

- фізкультурно-музична розвага на тему «Пригоди Колобків» в середній групі № 12 (інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., музкерівник Денисюк О.М., вихователь Яремчук В.В.);

- пізнавальну дидактичну гру «Отруйні гриби та ягоди» в середній групі № 12 вихователь Павлюк Ю.А.;

- заняття-квест на тему «Особиста безпека вдома» в середній групі №12 (вихователь Павлюк Ю.А.);

- музичне заняття-розвага на тему "Пам'ятайте про правила безпеки!» у середній групі № 5 (вихователь Лазаришина І.В., музкерівник Ревер О.Є.);

- розвага  «Буркотуля» з дітьми середньої групи № 12 (музичний керівник Денисюк О.М., інструктор з фізкультури Момоток Т.Р., вихователь Павлюк Ю.А.); 

- підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності на тему «Школа екстремальних ситуацій» у старшій групі № 7 (вихователь Малютіна О.В.);

- підсумкове заняття з безпеки життєдіяльності у старшій групі №10 (вихователь Грухаль М.К.).

- в старшій групі № 7 (інструктор з фізкультури Бобрикова М.Ю., фізкультурна розвага на тему "З світлофором я дружу - всім про нього розкажу» вихователь Новосад Т.В.);

- тематичне заняття «Дитина і побут. Дитина і вулиця» група раннього віку № 1 (вихователь Гаврильчик О.В.);

- тематичне заняття «Безпечні і небезпечні іграшки» група раннього віку № 1 (вихователь Рудяк Т.М.);

- тематичне заняття «Небезпечні іграшки та побутові травми» старша група № 2 (вихователь Нестерчук А.Ф.);

- тематичне заняття «Ми- пішоходи», молодша група № 4 (вихователь Шевчук Н.С.);

- тематичне заняття «Вогонь - добрий, вогонь – злий» молодша група          4(вихователь Левкович С.В.);

- тематичне заняття «Безпека на дорозі» середня група № 6 (вихователь Степанюк І.М.);

- тематичне заняття  «Мій друг – світлофор» молодша група № 8 (вихователь Бенюк О.В.);

- тематичне заняття Небезпечні ігри, іграшки. молодша група № 8 (вихователь Парчук О.М.);

- тематичне заняття «Правила вуличного руху» старша група № 11(вихователь Шум М.М.);

- тематичне заняття «Вогонь - друг, вогонь – ворог» середня група № 12 (вихователь Яремчук В.В.);

- тематичне заняття «Безпечні та небезпечні ігри та іграшки» середня група № 12 (вихователь Павлюк Ю.А.);

- тематичне заняття «Ми – пішоходи»  молодша група № 13 (вихователь Українець І.В.);

- тематичне заняття «На сторожі нашої безпеки і здоров'я» молодша група № 14 (вихователь Станіцька Т.С.).

 Щоразу у ході тижневика з учасниками навчально-виховного процесу проведені об’єктові протипожежні та протиаварійні тренування у закладі «Сигнал «Увага всім!». У Квасилівському ДНЗ (ясла-садок) організовано проведена цільова зустріч з працівниками пожежної служби та багато інших цікавих заходів. За наказом по закладу, за підсумками Тижня знань, оголошені подяки за підготовку вихованців з основ безпеки життєдіяльності та проведення підсумкових занять вихователям старших груп:  Патій І.В., Нестерчук А.Ф.,  Новосад Т.В., Грухаль М.К., Малютіній О.В., Шум М.М., Бернацькій Г.Ю.

Виконані вимоги БКДО та програми з розділу «Безпека життєдіяльності дошкільників». Досягнуто очікуваних результатів: удосконалення знань та навичок педагогічних працівників з формування у дітей цілісного ставлення до власного здоров’я та життя; поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя; закріплення уявлень дітей про можливі небезпечні ситуації природного, техногенного, медичного, біологічного характеру та відпрацювання стереотипів поведінки дошкільників в умовах загрози та виникнення різних надзвичайних ситуацій.

У закладі проводиться систематична робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності:

- здійснює роботу служба охорони праці, призначені відповідальні;

- розроблені, затверджені та обліковані інструкції з охорони праці;

- щороку визначається готовність закладу до нового навчального року, осінньо-зимового періоду;

- організовано проходять медичні огляди працівників;

- розроблені та поетапно виконуються комплексні плани-заходи з охорони праці та пожежної безпеки.

Охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу житття залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу.

Медичне обслуговування дітей у закладі здійснювали: сестра медична старша Ковтун Л.М. та сестра медична з дієтичного харчування Решетнік Ю.Л. У своїй діяльності керувались чинним законодавством та нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки. Медичний кабінет і всі його приміщення оснащені відповідно до Положення про кабінет та забезпечені лікарськими засобами, виробами медичного призначення. Сестрою медичною старшою  Ковтун Л.М., практичним психологом Віннічук Ю.М.  проводилась робота по підготовці дітей до поступлення в заклад. На сайті закладу висвітлені консультації, поради батькам для полегшення адаптації дітей до садка.

Медичними сестрами здійснювався постійний контроль за станом здоров’я дітей. На основі медичних даних проводився аналіз стану здоров’я вихованців та  здійснювався розподіл  на медичні групи  для  фізкультурних  занять і загартування, дані вносилися листка здоров’я на кожну вікову групу дітей.  Сестри медичні Ковтун Л.М., Решетнік Ю.Л. постійно співпрацювали з вихователями та  інструкторами  по  фізкультурі  з метою здійснення  диференційованого  підходу до  кожної дитини.

В 2020-2021 році з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби(COVID-19) заклад здійснював свою діяльність відповідно до вимог санітарного регламенту та постанов санітарного лікаря № 25, №55. Для відновлення роботи закладу, керуючись цими постановами, медичною сестрою Ковтун Л.М. розробленний Регламент та  план заходів з відновлення функціонування закладу в умовах адаптивного карантину. Згідно з вимогами заклад забезпечено необхідною  кількістю  засобів  індивідуального  захисту, дезінфікуючих  та мийних засобів. Медичною  сестрою відповідно до заходів складені графіки заміни засобів індивідуального захисту, графіки провітрювання та кварцування приміщень, прибирання приміщень з деззасобами, розроблено алгоритм дій на випадок захворювань серед персоналу та дітей,, облаштовано місця для обробки рук персоналом, дітьми та батьками. Щоденно перед початком зміни медсестрою проводився температурний скринінг працівників закладу. Також з персоналом проводились інструктажі та навчання щодо особливостей роботи впродовж карантину та порядку дій у випадку виявлення ознак захворювання у дітей. Зокрема проведені інструктажі з помічниками вихователів та вихователями «Правила утилізації ЗІЗ», «Режим дезінфекції при карантині», «Правила миття посуду»«Правила миття іграшок», «Правила, яких дотримуватись, щоб не інфікуватись коронавірусом».

У закладі  дотримувались максимального перебування дітей на свіжому  повітрі, починаючи  з ранкового прийому.  З метою  недопущення  поширення  короновірусної  хвороби,  вхід на територію та  приміщення закладу дозволялося лише в захисних масках з дотриманням дистанції. З метою навчання дітей гігієни рук у кожну групу були підготовленні правила миття рук. Медсестрою здійснювався контроль за виконанням протиепідемічних заходів персоналом, дотриманням особистої гігієни, використанням спецодягу за призначенням, зміною постільної білизни за графіком, контроль за маркуванням прибирального інвентарю та його використанням, за організацією питного режиму в групах.

Результьати контролю, зауважень відображалися в санітарних журналах груп. За результатами перевірки дотримання санітарного законодавства Держпродспоживслужбою щодо виконання заходів у зв’язку з коронавірусною хворобою в закладі оцінено належний рівень роботи. З метою охорони і зміцення здоров’я проводився лабораторний контроль показників мікроклімату, освітлення, якості питної води, піску в пісочницях. Результати в межах норми.

Медичною сестрою Ковтун Л.М. проводились антропометричні виміри дітей згідно термінів та результати надавались вихователям і батькам. Моніторинг  фізичного  розвитку   вихованців показав: низький фізичний розвиток - 10 дітей, нижче середнього 6, середній – 192,  вище середнього - 26; високий - 3.

Медичною сестрою спільно з вихователем-методистом здійснювався згідно термінів  медико-педагогічний  контроль за проведенням фізкультурних занять, навантаженням на заняттях та здійсненням індивідуального підходу до дітей з різними групами по фізкультурі. Результати відображались у протоколах. Також вівся контроль за санітарно-гігієнічними умовами в залі, складені графіки провітрювання та прибирання в залі, станом фізкультурного обладнання в залі та на майданчиках , станом  одягу  та  взуття.

 Оздоровчо-профілактична робота в закладі спрямовувалась на охорону та зміцнення  фізичного здоров’я  дітей, підвищення  захисних  сил  організму виховання  звички  здорового  способу  життя, формування  культури  здоров’я, а тому в закладі в кожній  віковій  групі  розроблені  комлекси  фізкультурно-оздоровчої  роботи,  особлива  увага  приділялась  нетрадиційним  формам оздоровленння,  рухливим  іграм з  фізичним  дистанціюванням  в умовах  карантину, гігієнічним  процедурам. 

Медичною сестрою  здійснювався  постійний  контроль за  проходженням  медогляду  працівниками та результати вносились  в журнал. У 2020-2021 році  в зв’язку  з  пандемією медичні  огляди  відтерміновані. З профілактичною метою, один раз в місяць медсестрою проводився  огляд дітей на педикульоз. Медсестра ознайомлювала батьків з результатами огляду. При виникненні інших інфекційних захворювань серед дітей медичною сестрою разом з працівниками груп проводились карантинні заходи щодо подолання інфекції. На диспансерному обліку у закладі 68 дітей з різними хронічними захворюваннями, відповідно проводилась робота щодо оздоровлення таких дітей.

Постійно проводився в закладі облік та аналіз захворюваності дітей на підставі довідок лікаря. Інформацію про аналіз захворюваності медична сестра подавала щоквартально та з підсумком за рік до наказу керівника. Результати аналізу захворюваності заслуховувались на виробничих нарадах. У закладі знижена інфекційна захворюваність та  простудна. У 2020 році кількість інфекційних захворювань серед дітей становить: 5 випадків скарлатини, 2 випадки COVID-19. За перший квартал 2021 року- 2 випадки COVID-19.

Кількість днів пропущених однією дитиною за перший квартал 2021р. простудними захворюваннями становить: 4 дні, а у 2020р.- 6 днів. Середня відвідуваність закладу в 1  кварталі 2021 року  становить 194 дитини, в порівнянні з  1 кварталом 2020 року -196 дітей.

Медичною сестрою постійно здійснювалась санітарно-просвітницька робота з працівниками та батьками. Підготовлені онлайн-консультації для батьків, які розміщені на сайті закладу: « Правила  роботи закладу під час  карантину», «Правила  для  батьків під час  відвідування  закладу  в умовах карантину», «Правила  для  батьків під час  відвідування  закладу  в умовах карантину». «Правила  для  батьків під час  відвідування  закладу  в умовах карантину». «Як одягати дітей взимку», «Безпека взимку»,  «Як захиститись від харчових отруєнь у свята», «Літо - пора відпусток». Також проводились заняття з помічниками вихователів: «Обов’язки помічника вихователя згідно вимог НАССР до видачі і вживання страв», «Вимоги шкали оцінювання якості освіти, обов’язки помічника».

З метою формування  здоров’язбережувальної компетентності  у  вихованців закладу, дотримання основ здорового способу життя, збереження та зміцнення здоров’я у повсякденній життєдіяльності дітей у закладі проводилося  багато цікавих для дітей заходів, зокрема такі, які висвітлені на сайті закладу:

- повчальне заняття з валеології на тему «Чистота - запорука здоров'я» в молодшій групі № 4 (вихователь Левкович С.В.);  

- домінантне музичне заняття на тему «Чистота - запорука здоров'я».в молодшій групі № 13 (музкерівник Ревер О.Є.);

- заняття «Мій розпорядок дня» в середній групі № 12 (вихователь Павлюк Ю.А.);

- тематичне заняття з валеології «Нагодуємо ляльку. Гігієна та культура приймання їжі» в молодшій групі №8 (вихователь Парчук О.М.);

- інтегроване заняття на тему «Вітамінна скарбничка» в середній групі № 9 (відкритий показ заняття у вихователя Вернюк С.В.);

- пізнавальна дидактична гра «Де живуть мікроби?» в середній групі                                 № 9 вихователь Вернюк С.В.

- інтегроване заняття на тему «Чистота - запорука здоров'я. Професія лікаря, медсестри» молодшій групі №8 (вихователь Бенюк О.В.) та багато інших.  

Раціональний режим харчування, збалансованість раціону є основними умовами  для  підвищення  опору  дитячого  організму  до захворювань,   для   нормального   росту  і  розвитку  дітей,  які виховуються у дошкільному навчальному закладіВелика та щоденна робота у нашому закладі проводилася з організації харчування дітей  відповідно до регламентуючих документів: Постанови Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у закладах освіти…», Порядку організації харчування дітей у навчальних закладах, затвердженого спільним наказом МОН і МОЗ від 01.06.2005  № 242/329, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах від 17.04.2006 №298/227 та інших нормативно-правових актів з питань організації харчування дітей.

Заклади освіти, які надають послуги з харчування, відповідно до законодавства  зобовязані впровадити систему управління безпечністю харчування НАССР. НАССР у навчальних закладах – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Адміністрація закладу продовжувала впровадження та постійно підтримувала функціонування принципів системи HACCP на харчоблоціГоловні завдання системи HACCP, які здійснювалисяу нашому закладі у минулому навчальному році це - аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за всіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

Окрім впровадження системи НАССР, наш заклад як суб’єкт господарювання, який надає послуги з харчування в закладі освіти,  внесений у Державний реєстр потужностей операторів ринку. Відповідно до завдань оператора ринку, розроблений паспорт потужностей харчоблоку нашого закладу, який поновлений та затвердженний Держпродспоживслужбою у 2021 році. Поетапно здійснюється покращення  санітарно-технічного стану харчоблоку. У цьому році було придбано нову електромясорубку, тістомісильну машину і холодильну камеру. Холодильного обладнання на харчоблоці  достатньо. Комора харчоблоку забезпечена окремими холодильниками та морозильними камерами для м’ясної продукції, рибної,   молочної і холодильник для збереження продуктів, які видані з комори для приготування їжі в харчоблоці. Холодильники забезпечені термометрами. Організація харчування дітей у закладі здійснюється сестрою медичною з дієтичного харчування Решетнік Ю.Л. У закладі забезпечений щоденний контроль за роботою харчоблоку, дотриманням технології приготування страв, закладкою продуктів, безпечністю і якістю готової продукції. Медичною сестрою з дієтичного харчування проводиться аналіз виконанням норм харчування, який щомісячно надсилається до управління  освіти Рівненської міської ради. Аналізуючи виконання норм з розрахунку фактичного споживання продуктів однією дитиною за основними продуктами (м’ясо, риба, олія, масло вершкове, сметана, сир, сир твердий, яйця, картопля, овочі) показник норм становить за 2020 рік 68%,  за 1кв 2021 р – 70%.  Не в повному обсязі у раціоні дітей: сир кисломолочний -64 %, риба – 74%, м’ясні – 65%, фрукти свіжі – 20%, яйця – 72%, молоко – 69%.  Зростання цін на продукти та вартість дітодня не дають можливості виконувати норми 100%.  Адміністрація закладу дбала про  раціональне використання виділених коштів на харчування дітей, в межах коштів намагалися зробити його збалансованим, різноманітним.

У закладі організація харчування здійснюється за відпрацьованим режимом і графіком харчування, оскільки заклад працює 10,5 годин, то режим харчування 3-х разовий. Відповідно до типових штатних нормативів закладів дошкільної освіти  наш заклад повністю укомплектовано працівниками, які здійснюють організацію харчування:

·   шеф – кухар – 1;

·   кухарі – 3;

·   підсобні робітники – 2;

·   комірник 1.

З працівниками харчоблоку були проведені заняття, згідно плану тематичних навчань, зокрема на теми: «Про правила поводження із ймовірними фізичними забрудненням продуктів харчування», «Про умови праці працівників харчоблоку  в умовах адаптивного карантину», «Правила зберігання та використання хімічних сполук та речовин у зонах поводження з харчовими продуктами» та інші.

У закладі здійснювався контроль за дотриманням гігієнічних вимог під час організації харчування дітей у групах, проводилась робота щодо формування культурно-гігієнічних навичок та навичок культури поведінки дітей у процесі  харчування.

У Квасилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) з 01 січня 2021 року встановлена грошова норма вартості харчування одного дня на 1 дитину:

- для дітей раннього  віку (від 1 до 3 років) - 28.00 грн. та для дітей передшкільного віку (від 3 до 6 років) – 34.00 грн. 

Батьківська плата за харчування встановлена у розмірі 60% від вартості харчування: для дітей раннього  віку (від 1 до 3 років) - 16.80 грн. та для дітей передшкільного віку (від 3 до 6 років) – 20.40 грн.

При організації харчування вихованців закладу здійснювався соціальний захист пільгових категорій дітей.  З усіх дітей, які харчувалися у 2020-2021 – 336, дітей раннього віку – 33 та дошкільного – 303. Надавалися пільги в оплаті за харчування: батькам дітей – учасників АТО – 19, батькам дітей з багатодітних сімей – 40, батькам дітей з  малозабезпечених сімей – 2, батькам дітей з інвалідністю – 5, батькам дітей позбавлених батьківського піклування  – 2. У закладі організовувалося дієтичне харчування для дітей, які його потребували відповідно до рекомендацій лікарів.

Договори про постачання продуктів та харчової сировини укладалися з постачальниками визначеними через систему «Прозоро»:

      - ТзОВ «Хлібодар» на постачання хліба та хлібобулочних виробів;

      - ТзОВ «Радивилівмолоко» на постачання молочних продуктів (молоко,  сметана, кефір.);

      - ФОП Склянчук С.О. на постачання молочних продуктів (сир кисломолочний, сир твердий, масло);

      - ФОП Павлюк  Г.О. на постачання продуктів бакалії (борошно, крупи, олія, яйця, томат, крохмаль тощо), риби, кондитерських виробів, сухофруктів, соків;

      - ФОП Шевчук І.А.  на постачання м’яса та м’ясопродуктів;

      - ПСК Рівненський заготівельно-виробничий-збутковий комбінат  на постачання соків, повидла, варення, солених та маринованих овочів;

      - ФОП Гаврильчик Ю.П.  на постачання овочів, фруктів.

У закладі проводилися лабораторні  дослідження страв на калорійність. Аналіз відібраних проб для лабораторних  досліджень у 2020-2021 навчальному  році показав,  що якість харчових страв  в межах  норми.

У Квасилівському дошкільному навчальному закладі  (ясла-садок) за попередній 2020-2021 навчальний рік ефективно проведена система  методичних заходів,   спрямованих    на   розвиток     творчої індивідуальності та творчого потенціалу педагогічних працівників, які були залучені  до активної участі в індивідуальних та групових формах роботи.

Плідно працювала Школа молодого спеціаліста під керівництвом вихователя Меланчук Л.М. та здійснювалося наставництво:      

         - Українець І.В., молодий спеціаліст - Новосад Т.В., наставник,

         - Бобрикова М.Ю., молодий спеціаліст - Момоток Т.Р., наставник.

Садове методичне об'єднання вихователів працювало над розвязанням проблеми «Використання ІКТ-технологій в освітньому просторі ДНЗ». Педагоги ознайомлювалися із сучасним станом і перспективами розвитку дошкільної освіти в умовах Нової Української школи, поглибили знання з різних методик,  підвищили рівень ІКТ-компетентності.

На допомогу педагогічним працівникам у належному виконанні програми та активному вирішенні основних пріоритетних завдань дошкільної освіти було підготовлено і проведено у закладі в умовах адаптивного карантину ряд методичних онлайн-заходів:

  • інтерактивний семінар на тему «Удосконалення професійної творчості педагога» (22.10.2021);
  • відкриті покази сучасних занять (Момоток Т.Р., Вернюк С.В., Віннічук Ю.М., Павлюк Ю.А., Бенюк О.В., Ревер О.Є., Парчук О.М., Рудяк Т.М.), педагогами, які атестувалися;
  • огляд-конкурс на кращу картотеку дидактичних ігор (березень 2021року) за фотоматеріалами картотек дидактичних ігор з різних освітніх ліній (розділів програми) та розгортками окремих дидактичних ігор і вправ, виготовлених у період карантину, за критеріями оцінювання: якість (оформлення відповідно до вимог), естетичність, змістовність.
  • підготовка та проведення Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності дошкільників (2р\рік);
  • підготовка та проведення Тижня рідної мови (лютий 2021року);
  • консультації щодо особливостей організації і планування освітнього процесу в ДНЗ тощо (матеріали консультацій періодично розміщувалися на сайті та опрацьовувалися педагогами, батьками). 
  • круглий стіл з проблеми «Ключові показники якості дошкільної освіти: відправні точки» з порядком денним: першочергові завдання педагогічного колективу ЗДО у підвищенні якості дошкільної освіти в умовах проведення реформи дошкільної освіти  (вихователь-методист Семенюк Р.Ф.); модель якісного дитячого садка: основні вимоги до освітньої діяльності ДНЗ за основними критеріями ДСЯО. Обговорення в загальному колі; планування освітньої діяльності дошкільного закладу на найближчу перспективу (завідувач Лисак О.М.).

Педагогічні працівники Квасилівського ДНЗ (ясла-садок) протягом навчального року в онлайн-режимі відвідували засідання професійної спільноти педагогічних працівників ЗДО Рівненської територіальної громади з різних напрямів освітньої роботи.

Виконання програми розвитку дошкільників у закладі постійно трималося на контролі, про що свідчать видані накази по ДНЗ, організація комплексного контролю в молодшій групі № 8 (вихователі Парчук О.М., Бенюк О.В.) та у групі дітей раннього віку № 1 (вихователь Рудяк Т.М., Гаврильчик О.В.), тематичних контролів з різних проблем.

Здійснювалося систематичне вивчення умов забезпечення психофізичного здоров’я та рівнів розвитку вихованців ДНЗ відповідно до Базового компонента дошкільної освіти та програми  розвитку дітей дошкільного віку «Я у Світі».                                                                       

Постійно проводилася робота із зміцнення сучасного розвивального ігрового простору для дітей всіх вікових груп у відповідності до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (від 19.12.2017 №1633).

З метою забезпечення конституційних прав дітей п’ятирічного віку на здобуття дошкільної освіти та надання їм стартових можливостей напередодні вступу до школи, надання батькам психолого-педагогічної допомоги з питань розвитку, навчання і виховання дітей, що виховуються в умовах сім’ї, працював Консультативний центр для батьків або осіб, які їх замінюють.

Методична робота у 2020-2021 навчальному році була системною і ефективною. Методична робота спрямовувалася на активізацію творчого потенціалу педагогів, стимулювання їхнього професійного саморозвитку й самоосвіти, а відтак і оновлення форм методичної роботи з кадрами, залучення вихователів, музичних керівників, інструкторів з фізичної культури, практичного психолога до оволодіння технологіями психолого-педагогічного проектування, організації освітньої роботи з дітьми на засадах особистісно-орієнтованого, діяльнісного, компетентнісного,  інтегрованого підходів і налагодження тісної взаємодії між дітьми, педагогами і батьками. За наказом по закладу відзначена продуктивна робота керівників методичних підрозділів: Семенюк Р.Ф., Левкович С.В., Меланчук Л.М.

На виконання Перспективного плану розвитку ДНЗ на 2017-2022 роки,  річного плану роботи у закладі на 2020-2021 навчальний рік, на виконання наказів по закладу від 18 вересня 2020 року № 76 «Про моніторинг якості освіти», від 09 квітня 2021 року № 24 о/д «Про тематичний контроль» та від 14 травня 2021 року  № 27 о/д «Про підготовку педагогічної ради», з метою  контролю за виконанням БКДО, програми «Я у Світі», забезпечення контролю за діяльністю педагогічних працівників, якістю освітньої роботи з дітьми, визначення результативності освітнього процесу, оцінки рівня засвоєння знань та сформованості життєвої компетентності дошкільників у старших групах № 2, 7, 10, 11 (та паралельно в усіх інших вікових групах) було здійснено тематичний контроль «Забезпечення наступності у впровадженні особистісно орієнтованої моделі в дошкільній та початковій ланці освіти»

За результатами проведених діагностичних досліджень підготовки дітей старшого дошкільного віку до навчання у школі

1. Кількість випускних груп - 4

Кількість 

дітей старших груп

Готові до навчання 

в школі

Залишаються в ЗДО

З них:

наявні протипокази

за віком

за бажанням батьків

104

101

3

3

-

-

 Перевіркою встановлено, що досить результативними є контрольно-оцінювальні заняття з різних розділів програми, перегляд та аналіз яких відбувається щорічно і до яких вихователі і діти готуються відповідально.   Підсумок роботи за навчальний рік був проведений за результатами перегляду та аналізу підсумкових занять на тему «Школа екстремальних ситуацій» під час Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності у старших групах: №2 (вихователь Патій І.В.), №7 (вихователь Малютіна О.В.), №10 (вихователь Грухаль М.К.), №11 (вихователь Бернацька Г.Ю.), в ході яких діти показали достатні і високі знання з БЖД.

У старших групах був здійснений перегляд результативних оцінювально-контрольних занять з логіко-математичного розвитку дошкільників:

- «Математична грамота» у старшій групі №10 (вихователь Грухаль М.К.);

- «Діти проти зірок» у старшій групі №2 (вихователь Патій І.В.);

- «Школа двері відкриває, математиків стрічає» у старшій групі №11 (вихователь Шум М.М.);

- «Математична подорож» у старшій групі №7 (вихователь Новосад Т.В.);

- «Мандрівка у цікаву країну Математику» (вихователь Бернацька Г.Ю.);

Результативно проведені оцінювально-контрольні заняття мовленнєвого спілкування та навчання елементів грамоти:

- «Лісова школа» у старшій групі №7 (вихователь Малютіна О.В.);

- «До Країни знань» у старшій групі №2 (вихователь Нестерчук А.Ф.);  

- «Витівки Чарівника» у старшій групі №10 (вихователь Грухаль М.К.);  

- «Переполох у Місті звуків» (вихователь  Бернацька Г.Ю.).

Рівень розвитку дітей старшого дошкільного віку становить (кількість дітей (у %):

- високий рівень:   41%  (43 дитини)

- достатній рівень: 31%  (32 дитини)

- середній рівень:   25% (26 дітей)

- низький рівень:    3%   (3 дитини)

 Рівень сформованості компетентностей у дітей старшого дошкільного віку:

Компетенції

 

 Рівні

Здоров'язбережувальна компетенція

Особистісно-оцінна компетенція

Родинно-побутова компетенція

Соціально-комунікативна ком-ція

Природничо-екологічна компетенція

Предметно-практична компетенція

Художньо-продуктивна компетенція

Ігрова компетенція

Сенсорно-пізнавальна компетенція

Математична компетенція

Комуніукативна компетенція

Мовленнєва компетенція

Високий

18%

22%

31%

29%

15%

23%

14%

21%

16%

18%

30%

18%

Достатній

59%

46%

48%

53%

56%

46%

51%

57%

49%

48%

38%

52%

Середній

22%

30%

20%

17%

28%

30%

33%

21%

33%

31%

29%

27%

Низький

1%

2%

1%

1%

1%

1%

2%

1%

2%

3%

3%

3%

У Квасилівському ДНЗ (ясла-садок) особливе значення надається інтегрованим заняттям у всіх вікових групах. Інтегруються різні види занять та діяльності дошкільників, як от: - заняття з художньо-мовленнєвої діяльності інтегрується із заняттям з мовленнєвого спілкування; - заняття з ознайомлення із соціумом - із заняттям з мовленнєвого спілкування та художньо-продуктивними видами діяльності дітей; - заняття з логіко-математичного розвитку (математики) інтегрується із заняттям з конструювання; - в усіх вікових групах за рахунок інтеграції і вивільнення часу вводиться по 0,5 заняття на тиждень з основ здоров’я (валеології і безпеки життєдіяльності) та українознавства, які чергуються між собою; - тощо.  

Річним планом роботи Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) щорічно передбачається змістовий блок «Організаційно-педагогічна робота» та основні завдання щодо реалізації напрямку роботи «Перспективність і наступність у роботі закладів дошкільної і загальної середньої освіти». Щорічно у червні місяці оновлюється Угода про співпрацю Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) та Квасилівського навчально-виховного комплексу «школа-ліцей» та складається План спільних заходів Квасилівського ДНЗ (ясла-садок) та Квасилівського НВК «школа-ліцей» на навчальний рік.

На сучасному етапі розвитку освітнього середовища завданнями співпраці Квасилівського ДНЗ (ясла-садок) і Квасилівського НВК «школа-ліцей» у 2020-2021навчальному році були:

· створення психолого-педагогічних умов, що забезпечують сприятливий перебіг процесу адаптації першокласників до шкільного навчання (природність переходу з дитячого садка в школу);

· поліпшення підготовки до навчання в школі 5-6 річних дітей;

· поглиблення інтересу дошкільників до життя у школі;

· надання допомоги сім'ям у новій ситуації, що виникає при підготовці до навчання у школі і при вступі дитини до Нової української школи.

Відповідно до Плану заходів щодо забезпечення наступності між Квасилівським ДНЗ (ясла-садок) та Квасилівським НВК «школа-ліцей» протягом 2020-2021 навчального року організована співпраця між двома ланками освіти шляхом проведення Інтернет-консультацій, лекторіїв, семінару-практикуму для батьків; організована діяльність Консультативного центру для батьків майбутніх першокласників у різних формах взаємодії:

-  Чому більшості шестирічок складно адаптуватися до школи. Консультація-порадник для батьків.

-  Основні показники, що характеризують найістотніші сторони дитини напередодні іі вступу до НУШ. Консультація-порадник для батьків.

-  Готовність дитини до НУШ або давайте перевіримо, як дитина засвоїла освітні лінії БКДО. Практикум для вихователів-методистів, вихователів та батьків

- Чому більшості шестирічок складно адаптуватися до школи? Консультація для батьків

- Вимоги освітньої програми щодо навчання дошкільників елементів грамоти напередодні вступу до НУШ. Консультація-практикум для батьків

- Батьківський лекторій. Формування життєвої компетентності дитини старшого дошкільного віку

- Готовність дитини до школи. Консультація для батьків

- Портрет ідеального першокласника. Батьківський всеобуч

- Готуємося до школи разом!!! Батьківський всеобуч

- Рекомендації батькам, діти яких відмовляються іти в школу

- Коли вважати дитину готовою до школи?

- Діти, які готові (умовно готові, не готові) до навчання

- Батьківські секрети успішної підготовки дитини до школи. Консультація-порадник для батьків. 

Підводячи підсумок освітньої роботи у старших групах №2, 7, 10, 11 на кінець дошкільного віку, можемо зробити висновок, що вихователі Патій І.В., Нестерчук А.Ф., Новосад Т.В., Малютіна О.В.,  Грухаль М.К., Шум М.М., Бернацька Г.Ю. відповідально поставилися до виконання своїх професійних обов’язків, організації та проведення освітньої діяльності з вихованцями груп, підготовки дітей до шкільних навантажень і навчання у Новій українській школі.

Зведена таблиця  результатів моніторингу оцінювання рівня розвитку дошкільників та якості дошкільної освіти

у Квасилівському ДНЗ (ясла-садок) за станом на кінець 2020-2021 навчального року

Освітні лінії

 

Особистість дитини

Дитина в соціумі

Дитина в природному довкіллі

Дитина у світі культури

Дитина в сенсорно-  пізнавальному просторі

Мовлення дитини

Гра дитини

Середня оцінка рівня виконання програми  у вікових групах (%)

Рівень виконання програми та БКДО за віковими категоріями  (%)

Вікові групи

Старша

 

 

 

 

№2

81%

81%

81%

75%

76%

74%

80%

78%

Високий

№7

67%

75%

75%

75%

63%

75%

67%

71%

Достатній

№10

75%

68%

65%

65%

63%

65%

65%

67%

Достатній

№11

68%

77%

70%

70%

70%

70%

77%

72%

Достатній

Середня

 

 

№5

75%

74%

75%

75%

72%

79%

65%

74%

Достатній

№6

68%

69%

72%

74%

73%

67%

 71%

71%

Достатній

№9

65%

77%

73%

77%

75%

75%

 75%

74%

Достатній

№12

70%

69%

66%

65%

67%

66%

 70%

68%

Достатній

Молодша

 

 

 

№4

73%

70%

68%

67%

70%

80%

73%

72%

Достатній

№8

67%

73%

70%

72%

73%

72%

73%

71 %

Достатній

№13

69%

80%

70%

73%

75%

68%

78%

73%

Достатній

№14

65%

65%

65%

64%

68%

62%

64%

65%

Достатній

Група раннього віку

 

№1

63%

70%

67%

65%

65%

72%

70%

67%

Достатній

№3

63%

63%

65%

70%

65%

74%

 63%

 

66%

Достатній

Виходячи з вище зазначеного, пріоритетним напрямком наступності між Квасилівським ДНЗ (ясла-садок) та Квасилівським НВК «школа-ліцей» є удосконалення форм організації і методів навчання як у дошкільному закладі, так і в 1 класі НУШ.

На  виконання плану роботи на 2020-2021 н.р., наказів  Квасилівського ЗДО та інших документів і нормативно-правових актів, забезпечення психологічного супроводу освітнього процесу, наступності між ЗДО та НУШ від формування базових якостей дітей старшого дошкільного віку до  базових компетентностей учнів 1-класу, сприяння особистісному, інтелектуальному, фізичному і соціальному розвитку здобувачів освіти практичним психологом було проведено діагностику психологічної готовності старших дошкільників  до навчання у школі в квітні-травні 2021 року.

Діагностичне обстеження проводилося, серед  дітей старших груп №2, №7, №10, №11. Всього обстежено - 107 дітей. З них 51 (47,7%) - дівчатка, 56 (52, 3%) – хлопчиків. Вік від 5,8-7,5. Середній  вік - 6,5.

Зведені результатами діагностики психологічної готовності старших дошкільників  до навчання у школі 

Група

Загальна кількість  дітей, що йдуть до 1-х класів

Кількість

досліджених

 

Рівень психологічної готовності до навчання у школі

високий

вище середнього

середній

нижче середнього

низький

не готові

1.

2

27

27

2

7

13

3

2

-

2.

7

27

27

3

3

16

4

1

-

3.

10

26

26

2

3

14

6

1

-

4.

11

27

27

4

9

7

6

1

-

 

Всього

107

107

11

22

50

19

5

-

 

%

100

100

10,3

20,6

46,8

17,7

4,6

-

Психологічна готовність дитини до школи передбачає  такий рівень психічного розвитку дитини, який створює умови для подальшого опанування навчальною діяльністю.

Продовжила роботу психологічна служба у закладі. На  виконання плану роботи на 2020-2021 навчальний рік, наказів  Квасилівського ДНЗ та інших документів і нормативно-правових актів, забезпечення психологічного супроводу освітнього процесу, реалізації проблемної теми колективу «Формування основ патріотичного виховання як засобу всебічного розвитку особистості майбутнього громадянина»,  психологічна служба   Квасилівського ДНЗ  продовжила роботу з теми «Розвиток емоційного інтелекту, як передумова розвитку інноваційної особистості». Практичний психолог Віннічук Ю.М.  у своїй діяльності приділяла увагу роботі з педагогами та батьками дітей з метою становлення дитячої особистості, захисту її прав, розвитку здібностей, потреб та інтересів. Надзвичайно ефективно організовувалася психологічна просвіта. Проводилися різні форми роботи з педагогами, помічниками вихователів, батьками, де розглядалися питання взаємодії з дітьми та формування сприятливого психологічного мікроклімату в ДНЗ, адаптації дітей до нових умов, формування здорового способу життя, потреби дітей з ООП, використання інтерактивних методів навчання і виховання дошкільників та інші.

Цікавими та результативними були заходи організовані та проведені практичним психологом:

        -  майстер-клас з проблеми «Розвинений емоційний інтелект важлива умова успішної роботи педагога»;

        -  семінар-практикум з проблеми «Запобігання та протидія булінгу»;

         -  інтерактивний семінар-практикум з проблеми «Удосконалення професійної творчості педагога, зокрема освіта для сталого розвитку: модний тренд чи необхідність».

Актуальним завданням дошкільної освіти є виховання художньо-естетичних засад особистості дитини через відкриття їй світу мистецтва, зокрема музичного. У сучасній практиці музичне мистецтво стає дієвим засобом розвитку особистості дитини. Тому у нашому закладі ми намагаємося створити відповідні умови для гармонійного розвитку малюків, щоб з ранніх років вводити дитину у світ музично-естетичного мистецтва. Музичні керівники постійно дбають про навчально розвивальне середовище у музичній залі. Протягом навчального року поповнилася картотека музично – дидактичних ігор, потішок, примовлянок, забавлянок, картотека логоритмічних ігор та вправ. Постійно поновлюється фонотека із сучасним репертуаром для співів, творами для слухання музичних творів, як композиторів – класиків, так і народної музики,  творів сучасних композиторів, для хореографічних композицій, ритмічних вправ, та рухливих ігор,  аудіо казки.

Гра на дитячих музичних інструментах завжди захоплює і зацікавлює малюків, тому  скринька з музичними інструментами завжди наповнена яскравими зразками; виготовлені власноруч чарівні дзвіночки, маракаси з різноманітним наповненням, шуршалки з паперу та пластикових кришечок. Для різного роду таночків, хореографічних композицій придбано та виготовлено ряд атрибутів – це стрічечки, обручі, м’ячики, обручі на голівку, різноманітні шапочки, кольорові хустинки, сніжинки, віяла. 

Декорації для святкових ранків стають справжньою окрасою і тішать малюків. У цьому навчальному році були виготовлені казкові дерева, квіточки – кульбабки, вулик, хмаринки, кораблик, арка – гойдалка, декоративні фоторамки для кожної із старших груп до свята випуску дітей до школи. Закуплено стрічки, фламіран, новорічні гірлянди, штучна ялинка для декорування музичної зали. Для зберігання іграшок придбано корзини.

Участь батьків в освітній роботі нашого закладу є надзвичайно важливою, адже з їхньою допомогою ми продовжуємо пошиття святкових костюмів, та їх елементів, - це яскраві спіднички для дівчаток, шапочки матросів, костюми годинничків – для хлопчиків, святкові сукні для дівчаток янголяток, костюми казкових ельфів.

Кожного року проводиться передплата фахового журналу «Музичний керівник». Музичний розвиток дошкільників у нашому закладі здійснюється відповідно до вимог Базової програми розвитку дитини «Я у Світі» і передбачає проведення музичних занять різних типів, підготовку та проведення музично – театралізованих свят і розваг. Так восени відбувся перегляд свята Осені у молодших, середніх, та старших групах, узимку новорічні свята проводились у всіх вікових групах, свято Весни і мами  - у молодших, середніх та старших групах, та випускний бал.

Щорічно у нашому закладі проводиться  свято «Рідної мови» на базі старших груп. Співаючи пісень, декламуючи вірші, фрагменти літературних творів діти тим самим висловлюють свою любов та шану до рідної української мови, до Батьківщини. Окрасою свята стають хореографічні композицїї, гра на дитячих музичних інструментах, музично – рухливі ігри, які діти виконують із задоволенням. А виконання Державного Гімну України на цьому святі, для малят є почесним, тому і співають вони його із захопленням, тому що знають, - це символ нашої держави.

До Шевченківських днів були проведені тематичні заняття з музичного виховання, на яких малята ознайомлювались із життєвими сторінками великого поета, декламували його вірші, виконували пісні, таночки. Також у закладі малята разом із педагогами вшановували пам'ять до  150- річного ювілею Лесі Українки. Дошкільнята середніх груп є щорічними учасниками святкувань на Стрітення.

Наприкінці травня діти старших груп прощаються із садочком і підсумком їхнього перебування у закладі дошкільної освіти стають випускні бали, які теж проводяться щорічно, але у цьому році карантинні вимоги трішки підкорегували  навчальний процес, тому ми змушені були дотримуватись усіх норм і святкування відбулось дещо у іншому форматі. Перша частина свята – у музичній залі, без присутності батьків, а друга частина –на центральному майданчику садочку уже з батьками, які очікували на малят, зустрічаючи їх пишним короваєм, і організовано провели своїх діток під вишитими рушниками, так як це з давніх давен вважається оберегом і гарною традицією українців. 

Згідно перспективного плану, які щороку складають музкерівники,  проводились музичні розваги, театралізовані вистави. В літні місяці такі заходи проводяться на вулиці. Так до Дня Захисту дітей  організовано відбулися дитячі святкування, які організували вихователі, інструктори з фізкультури і музичні керівники.

У нашому дошкільному навчальному закладі створюється сприятливе освітнє середовище, пропонуються якісний зміст освіти й педагогічні технології, забезпечується ефективна організація музичного виховання. Чимало зусиль у творчий і гармонійний розвиток наших вихованців докладають музкерівники  Денисюк О.М., Ревер О.Є. Протягом навчального року проводилася плідна робота з музичного розвитку дошкільників. Заключним підсумковим етапом освітньої діяльності з випускниками стали цікаві, багаті музично-естетичним змістом випускні ранки, які були якісно підготовлені, а тому проведені на високому професійному рівні і стали важливим підсумком роботи з музичного розвитку дошкільників на кінець навчального року. Майбутні першокласники продемонстрували присутнім на випускних ранках не тільки інтелектуальну й психологічну готовність до Нової української школи, але й свої досконалі музичні, хореографічні, пісенні, театральні, літературні, артистичні здібності... 

Креативні назви випускних ранків та сценарії свят вказували на нетрадиційність, інноваційність, сучасність, оригінальність задуму, де діти успішно виконували свої ролі. Це:

· «Маленькі мрійники» у старших групах №7, 11 (музкерівник Ревер    О.Є.);

· «Випускний - новий формат, святкова тусовка для дошкільнят» у   старших групах №2, 10 (музкерівник Денисюк О.М.).

Фотоматеріали всіх підсумкових занять у старших групах, цікавих форм роботи з дітьми протягом року, свят і розваг, Тижнів безпеки, спартакіади, випускних ранків тощо розміщені на сайті ДНЗ для ознайомлення батьків та зацікавлених осіб. Цим адміністрація забезпечує інформаційну відкритість закладу та ознайомлення з його діяльністю усіх зацікавлених та контролюючих органів.

Педагогами дошкільного навчального закладу систематично ведеться робота з батьками: батьківські збори, консультації, готуються наочно-інформаційні повідомлення актуальні для певної вікової групи. Враховуючи карантинні обмеження, які були введені впродовж усього навчального року, перевага надавалася дистанційним формам роботи з батьками у вайбер-групах, через сайт закладу.

Усі питання, які розв’язував колектив упродовж 2020-2021 навчального року мали відображення у роботі з батьками. Плідно працювала рада та піклувальна рада дошкільного закладу, беручи участь в навчально-виховному процесі та зміцненні матеріальної бази закладу.  Завдяки співпраці з батьками досягнуто значних результатів у навчанні та вихованні дітей дошкільного віку, вдосконаленні навчально-матеріальної бази.  Разом з батьками були створені осінні, новорічно-різдвяні та весняні диво-композиції. Проводилися конкурси, виставки малюнків батьків та дітей, організовувалися фотовиставки  з сімейними світлинами  у групових осередках. Щира подяка батькам за участьу освітньому процесі та за підтримку у вирішенні матеріально-технічних питань.

Інструкторами з фізкультури Момоток Т.Р., Бобриковою М.Ю. також підготовлені онлайн – консультації  для батьків:

- «Патріотичне виховання дошкільників засобами фізичної культури – на часі»;

- «Роль дихальних вправ на свіжому повітрі в умовах карантину;

«Які наслідки дитячої гіподинамії»;

«Профілактика постави дитини за допомогою футбол – гімнастики»;

- «Ранкова гімнастика під час карантину разом з мамою і татом» та багато інших.

Ефективній просвітницькій роботі сприяли  індивідуальні консультації для батьків у визначений час «Порадьтеся з психологом» та індивідуальні консультації  практичного психолога,  які значно підвищили психологічну  грамотність серед батьків та педагогів.

Розроблені порадники для батьків практичним психологом Віннічук Ю.М.:

      -  «Спілкування з дітьми, які мають емоційні труднощі»  

      - «Поради батькам щодо адаптації дитини до умов ДНЗ» 

      -  «Чи можуть батьки знущатися над дитиною?»

      - «Насилля у сім’ї : міф чи реальність?»

      -  «Насильство в сімї. Шляхи запобігання»

       -  «Вчимося керувати нашими емоціями. Граємо самі, граємо разом з нашими дітьми!» та багато інших.

Серед батьків вихованців проводилося анкетування щодо оцінювання роботи Квасилівського ДНЗ (ясла-садок) за напрямками: щодо якості освітнього процесу, щодо обладнання групи і майданчика, щодо санітарно-гігієнічних умов, щодо взаємовідносин педагогів і дітей тощо.

Адміністрації, колективу важлива об’єктивна думка батьків, щоб вдосконалювати всі процеси у закладі.

Проводилися інші тематичні анкетування, наприклад:  «Фізична культура в родині», з метою спрямування інтересу батьків до фізкультури і спорту. За результатами анкетування педагоги проводили зустрічі з батьками та надавали практичні поради щодо організації здорового способу життя, використання інноваційних технологій.

У закладі постійно проводилася робота із зміцнення предметно-ігрового розвивального сучасного простору для дітей всіх вікових груп у відповідності до Примірного переліку ігрового та навчально-дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти (від 19.12.2017 №1633). Заклад поповнився компютерною технікою: 3 ноутбуки, 1 компютер. Поповнилися ігрові майданчики сучасним ігровим обладнанням: гойдалки на майданчики груп № 11, 14; гірки на майданчиках груп № 5, 6, 12; закуплені килими в ігрові куточки груп № 2, 3.

З метою підготовки дошкільного навчального закладу до нового 2021 -2022  навчального року, забезпечення належного стану безпеки життєдіяльності вихованців у закладі, створення санітарно-гігієнічних умов для дітей, вдосконалення матеріально-технічної бази у літній період проводяться наступні ремонтні роботи силами працівників закладу та за підтримкою батьків:

           - косметичний ремонт у всіх групових приміщеннях, кабінетах, музичній залі, харчоблоці, пральні, коридорах;

           - косметичний ремонт овочесховища;

           - ремонт та фарбування обладнання на території закладу;

           - ремонт пральні: облицювання плиткою стін, підлоги, шпаклювання стелі;

           - шпаклювання та перетирання стін у групових приміщеннях № 4,10, роздягальній кімнаті групи № 14 та стелі у групі № 4;

           - циклювання, шпаклювання та лакування підлоги у групі № 6;

           - ремонт кабінету завідувача: перетирання, фарбування стін, заміна лінолеуму на ламінат;

           - побілка стін у груповій та роздягальній кімнаті № 5 та спальні у групі № 11;

            - поповнити ігрові майданчики обладнанням, нетрадиційним ігровими модулями;

            - лакування паркетної підлоги у групах № 1,3,5,8,9,10, 11,12,13,14;

            - фарбування підлоги у групах № 2,4;

Значно збагачена матеріальна база закладу:

 

  • закуплені меблі: для фізкультурного куточка у групі № 11, господарча шафа у групі № 2, 9, шафи для роздягання персоналу на пральню;      
  • закуплений електрокипятильник на пральню;  
  • закуплена мотокоса;
  • закуплена побутова пральна машина;
  • закуплена побутова сушильна машина;
  • закуплений пилесос;
  • проведена модернізація постачання Інтернету;
  • закуплено електрообладнання на харчоблок: мясорубка, тістомісильна машина, морозильна камера;
  • закуплений стіл виробничий на харчоблок;
  • проведений поточний ремонт (заміна дахів тіньових навісів)  на майданчиках груп № 3,6,14;
  • проведений ремонт доріжки до групового приміщення № 3;
  • встановлена водозливна система на приміщення закладу;
  • виготовлений і встановлений пандус до центрального входу у приміщення закладу.
  • закуплені матеріали для ремонту пральні: керамічна плитка, гіпсокартон, сантехніка,інші;
  • придбані тюлеві гардини для коридору та групи4, 10;
  • придбані комплекти постельної білизни для групи № 7;
  • придбані рушники махрові  для груп № 8,10,11;
  • придбані матраци для групи № 14;
  • придбані ковдри дитячі для групи № 1.

 

З метою  повноти та достовірності відображення даних у річній фінансовій звітності Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок), щорічно проводится інвентаризація активів і зобов’язань Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок), з метою забезпечення достовірності даних бухгалтерського обліку та фінансової звітності підприємства. Для здійснення оприбуткування та списання матеріальних  цінностей  у Квасилівському  дошкільному навчальному закладі (ясла-садок),  оформлення  необхідної  документації створена постійно діюча комісія.

У Квасилівському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) створена і з 2016 року продовжує роботу бухгалтерська служба. Заклад укомплектованаий кадрами відповідно до професійно-кваліфікаційних характеристик посад: головний бухгалтер Вишневька Р.П., та спеціаліст Поліщук С.О., на яких покладені завдання   та   функціональні  обов’язки  бухгалтерської служби. У закладі створені умови для організації роботи бухгалтерії: кабінет повністю обладнаний необхідним оснащенням: меблями, компютерною технікою. У цьому навчальному році придбана та встановленна нова програма, яка дозволяє працювати дистанційно з фінансовими установами. З метою забезпечення належного ведення бухгалтерського обліку у закладі та своєчасного надання достовірної інформації користувачам фінансової звітності, з урахуванням особливостей Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок), повторно у 2020-2021 році затверджене  Положення  про  облікову політику Квасилівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок).

Бухгалтерська служба дотримується облікової політики: принципів, методів і процедур, які використовуються суб'єктом державного сектору - Квасилівським дошкільним навчальним закладом (ясла-садок),  для ведення бухгалтерського обліку, складання і подання фінансової звітності. Зокрема дотримується принципу  відкритості, використовуючи систему «Прозоро». Всі закупівлі у закладі здійснюються відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі».

Також фінансові звіти про використання бюжетних і благодійних коштів оприлюнено на сайті нашого закладу.

Залишаються невирішеними  першочергові проблеми:

-  завершення капітального ремонту по утепленню фасаду приміщення;
-  проведення поточних ремонтів (заміна дахів тіньових навісів)  на майданчиках груп № 1, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13;
-  ремонт та утеплення даху дошкільного закладу;
-  проведення поточного ремонту туалетної кімнати групи № 3;
-  встановлення пожежної сигналізації;
-  ремонт покриття під’їздної дороги, доріжок та фізкультурного майданчика на території закладу;
-  ремонт плескального басейну.

Є потреба поповнювати дитячі майданчики ігровим обладнанням та облаштовувати на майданчиках і квітниках ігрові композиції. Потребує покращення навчально-методичне забезпечення. Необхідна ефективніша співпраця всіх педагогів в організації діяльності сайту закладу. Роботу з батьками необхідно зорієнтувати на особистість дитини, використовуючи інтерактивні форми та методи роботи. Активніше освоювати та впроваджувати у навчально-виховний процес сучасні комп’ютерні технології. Активніше брати участь у фахових конкурсах педагогам, які планують підвищувати кваліфікаційні категорії. Залишається на контролі підвищення якості дошкільної освіти та підвищення інноваційної компетентності педагогів.

У наступному 2021-2022 навчальному році перед адміністрацією та колективом закладу стоять нові завдання:

 

  • проведення самооцінювання освітніх і управлінських процесів закладу дошкільної освіти за вимогами, критеріями, індикаторами визнечених у Методичних рекомендаціях з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, затверджених наказом  ДСЯОУ № 01-11/71 від 30.11.2020 року;
  • визначити концепцію розвитку закладу дошкільної освіти;
  • скласти програму розвитку закладу на наступні 2022-2027 роки;
  • провести зміну назви закладу та розробити і затвердити Статут закладу у новій редакції, у звязку зі зміною засновника;
  • організувати харчування дітей у закладі за новими  нормами та порядком  організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, затверджених Постановою КМУ № 305 від 24.03.2021 року.
  • та інші.