Якщо ваша дитина споживає надміру цукерок, шоколадок, мандаринів - це небезпечно!!!

 Сучасні цукерки, містять тугоплавкі жири, не завжди якісні какао, масло та маргарин. Крім того у виробництві солодощів застосовують консерванти, есенцію і різноманітні стабілізатори. Такі складові продукту не в змозі розчинити підшлункова залоза дитини. Річ у тім, що з поганою екологією та не завжди з повноцінним харчуванням майбутніх мам діти народжуються із збільшеною печінкою та дискенезією жовчовивідних шляхів. До того ж ферменти у дитини не настільки активні, щоб розщепити всі складові сучасних солодощів. Не розчепленні продукти спричиняють отруєння. Його симптомами є: блювота, підвищення температури, діарея чи здуття кишечника, біль у животі. Підвищується рівень ацетону в сечі, який є продуктом недокислених жирів. Внаслідок такого внутрішнього отруєння організму, дитина може знепритомніти, бувають і летальні випадки.

При дискенезіях жовчовивідних шляхів, коли жовч застоюється і не надходить в дванадцятипалу кишку, ферменти підшлункової залози не активізуються і не можуть розщепити білки, жири і вуглеводи, тому вони і не засвоюються. Через нестачу білків страждає імунна система, розвивається астенічний синдром, знижується опірність організму проти інфекцій. Дитина після звичайної ГРВІ може мати ускладнення.

Крім того, внаслідок харчового отруєння можуть бути алергічні висипи на шкірі, оскільки у кров поступають недокислені продукти не очищені печінкою. Діти страдають від дерматитів, зуду ,може бути екзема. Якщо дитина продовжує споживати аллергізуючі продукти - це може викликати обструктивний бронхіт і астму.

Продукти, які дитина не переносить може викликати у неї бронхоспазми. Лікування довготривале, адже підшлункова залоза дуже ніжний орган. Зняти запальний процес можуть панкреатин, мезим, алохол, галстена, трави шипшини і звичайна дієта. З харчового раціону повинні бути вилучені овочі, фрукти, які вирощені не в Україні, до того ж не якісні апельсини та мандарини, вони бувають в'ялі і не миті.

Обов'язково діти повинні вживати кефір - тому що він містить лактобактерії та біфідобактерії, які не дають розмножуватися хвороботворним бактеріям. Корисні бактерії шкідливих не вбивають, але й не дозволяють їм розмножуватись.

Якщо у вашої дитини чути запах ацетону і є рвота, терміново звертайтеся до лікаря! Не займайтесь самолікуванням!

Консультувала дієтсестра Решетнік Ю. Л.